Σελ. 43 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 2333384142434445485363 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 631-645 από 4031
  1. #631
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Kαι εγω για dsl μεχρι 15 ξερω εκει . Δωσε κανα τηλεφωνο που θα σου πουν απο το τμημα προσφορων και θα ρωτησω και εγω . Αλλα κρατα μικρο καλαθι

  2. #632
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Vodafone μου δίνει και 100αρα, σε επικοινωνία χθές με την Nova γιατι στην ιστοσελίδα τους δίνει μόνο adsl μου είπαν οτι θα το κοιτάξουν και θα επικοινωνήσουν μετα τον έλεγχο της γραμμής. Δεν συζητάω βέβαια τις τιμές και την υποχρεωτική (κατά την υπάλληλο) αγορά του μόντεμ τους για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας.
    Αν παντως βαλεις, πες μας εντυπωσεις απο περιεργεια.

  3. #633
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σου δινει 100 η vodafone? Στη πλ.κορναρου; Η ενημερωση προηλθε απο καποιον "τυπου" πωλητη; Λεω τυπου πωλητη, γιατι πρεπει να εχεις το προιον να το πουλησεις :P.


    Μας χαντακωσε η Wind. Εαν θες γρηγορο internet, sky telecom, και παρακαλα να μη μπουκωσει :P

  4. #634
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Με πήραν απο την ίδια την Vodafone οχι απο κάποιο εξωτερικό συνεργάτη αν εννοείς αυτο. Αλλά και στην ιστοσελίδα της μου βγάζει οτι μου δίνει 100αρα. Το θέμα είναι οτι
    για να φύγω απο την Nova πρέπει να πληρώσω 130€ γιατι έχω δέσμευση ενα χρόνο ακόμα, οπότε δεν το βλέπω να πηγαίνω σε Vodafone ή οπουδήποτε αλλού για ενα χόνο ακόμα. Λείπω και το μεγαλύτερο διάστημα του χρόνου για δουλειές απο το σπίτι άπα με την ADSL καλά είμαι και δεν καίγομαι να αλλάξω.

  5. #635
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μολις τσεκαρα στην καρδια της πλατειας κορναρου μεσω οτε κ δεν υπαρχει vdsl. Δυστυχως απο το τι δηλωνουν στο site ή στο τηλεφωνο με το τι στην πραξη παιρνεις εχει μεγαλη αποσταση. Ειμαι παθον αρκετες φορες ο ιδιος.

    Η Sky κανει ηδη μεγαλη επεκταση δικτυου τωρα που μιλαμε και εχει κ συνεχεια το πραγμα απο οτι δειχνει...

  6. #636
    Εγγραφή
    04-09-2010
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Asus N17U
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μολις τσεκαρα στην καρδια της πλατειας κορναρου μεσω οτε κ δεν υπαρχει vdsl. Δυστυχως απο το τι δηλωνουν στο site ή στο τηλεφωνο με το τι στην πραξη παιρνεις εχει μεγαλη αποσταση. Ειμαι παθον αρκετες φορες ο ιδιος.

    Η Sky κανει ηδη μεγαλη επεκταση δικτυου τωρα που μιλαμε και εχει κ συνεχεια το πραγμα απο οτι δειχνει...
    η sky που λέει για ασύρματο internet, με τη τεχνολογια παιζει; τι γινεται με latency ? αν ξερει καποιος μερικες πληροφοριες παραπανω. εγω ειμαι κεντρο ηρακλειου, οδος σμυρνης και διαθεσιμοτητα εχει μονο adsl μεχρι 24. ειμαι απο τους τυχερους που παιζω στα 18, εχοντας βεβαια κανει βελτιωσεις στην καλοδιωση μου. υπαρχει εικονα ποτε θα εχει vdsl η ftth το κεντρο του ηρακλειου; υπαρχει καποιο roadmap?

  7. #637
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μολις τσεκαρα στην καρδια της πλατειας κορναρου μεσω οτε κ δεν υπαρχει vdsl. Δυστυχως απο το τι δηλωνουν στο site ή στο τηλεφωνο με το τι στην πραξη παιρνεις εχει μεγαλη αποσταση. Ειμαι παθον αρκετες φορες ο ιδιος.

    Η Sky κανει ηδη μεγαλη επεκταση δικτυου τωρα που μιλαμε και εχει κ συνεχεια το πραγμα απο οτι δειχνει...
    Ο παραλογισμός στο μεγαλείο του!Μίλησα με ΟΤΕ(εξ. πελατών) και μου είπαν οτι υπάρχει μέχρι 100VDSL στη διεύθυνσή μου. Λασίθιου, Πλ. Κορνάρου.
    Αν πρέπει να μιλήσω με τον πρόεδρο του ΟΤΕ ή της κάθε εταιρίας για να δω αν μπορώ να βάλω VDSL αυτό με ξεπερνάει και ουτε θα κάτσω να ασχοληθώ περισσότερο.

  8. #638
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από projectX Εμφάνιση μηνυμάτων
    η sky που λέει για ασύρματο internet, με τη τεχνολογια παιζει; τι γινεται με latency ? αν ξερει καποιος μερικες πληροφοριες παραπανω. εγω ειμαι κεντρο ηρακλειου, οδος σμυρνης και διαθεσιμοτητα εχει μονο adsl μεχρι 24. ειμαι απο τους τυχερους που παιζω στα 18, εχοντας βεβαια κανει βελτιωσεις στην καλοδιωση μου. υπαρχει εικονα ποτε θα εχει vdsl η ftth το κεντρο του ηρακλειου; υπαρχει καποιο roadmap?
    Καλημερα. Στο εξης νημα θα βρεις οτι χρειαζεσαι. https://www.adslgr.com/forum/threads...της/page41

    Δυστυχως οτι κ να ακουσεις απο roadmap για το Ηρακλειο, κρατα πολυ μικρο καλαθι. Ηδη εχει παρει μερικα χρονια αναβολη. Φετος μεχρι τα Χριστουγεννα ειναι η επομενη deadline για την wind και μαντεψε τι θα γινει. Τιποτα κατα πασα πιθανοτητα καθως η wind παει για πωληση ή πτωχευση. Οποτε δεν εχει ιδιαιτερη φαγουρα με το να φτιαξει το Ηρακλειο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο παραλογισμός στο μεγαλείο του!Μίλησα με ΟΤΕ(εξ. πελατών) και μου είπαν οτι υπάρχει μέχρι 100VDSL στη διεύθυνσή μου. Λασίθιου, Πλ. Κορνάρου.
    Αν πρέπει να μιλήσω με τον πρόεδρο του ΟΤΕ ή της κάθε εταιρίας για να δω αν μπορώ να βάλω VDSL αυτό με ξεπερνάει και ουτε θα κάτσω να ασχοληθώ περισσότερο.

    Τι να πω. Εβαλαν καποια ξεκαρφωτη καμπινα εκει πλατεια κορναρου? Αλλη δεν εχω δει εκει τριγυρω. Μηπως ηταν καποιος βυσμα, εταιρια ή κατι μεγαλο εκει κοντα? Τωρα αμα κανεις με αριθμους οτε τεστ απο το site τους σου λενε οτι πρεπει να διερευνηθει περισσοτερο (αν μπορεις να βαλεις vdsl). Αν σου λενε οτι γινεται , κανε φυσικα την αιτηση, αλλα κρατα μια πιθανοτητα να ειναι λαθος, για να μην απογοητευτεις.... Εγω ειχα φαει ταλαιπωρια 1 χρονο (ναι καλα διαβασατε) για να βαλω το πιο απογοητευτικο vdsl στον Αγιο Νικολαο και τελικα με γυρισανε κ με το ζορι πισω σε adsl.... Μετα απο αυτο, ολα τα θεωρω πιθανα.

  9. #639
    Εγγραφή
    31-01-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    παιδιά καλησπερα.. ειμαι φοιτητής στο Ηράκλειο και μένω στο τερμα μαχης κρητης και νμζω πιανει καμινια .. στο σπίτι μενει η αδερφή μου που έχει 24αρα..απο οτι τσεκάρω τις διαθεσιμότητες μόνο ο οτε εχει 50αρα..λετε να ισχύει η οι ταχύτητες που θα πιάνω θα ειναι αθλιες.. επίσης ξέρετε κατι αλλο για την περιοχή σε μελλοντικα σχέδια;

  10. #640
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δημήτρη 50 δεν παίζει να πιάσεις γύρω 30 με 34 παίζει. Ψάξε πριν κάνεις οτιδήποτε και πριν ρωτήσεις για τις άλλες εταιρείες πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα.

  11. #641
    Εγγραφή
    31-01-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καλα ενταξει σιγουρα δεν θα πιανω 50..απλα ο οτε ειναι ο μονος που μου λεει οτι υπαρχει 50αρα στην περιοχη μου και αυτο με παραξενεψε καθως ειναι η μονη επιλογη..βεβαια και 30 να πιανω για πακετο με 26 ευρω ειμαι κομπλε..επισης καμινια παιρνω γραμμη απο το dslam πανω απο την Pizza fan?

  12. #642
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν έχεις κανένα γνωστό στον ΟΤΕ θα ξέρει να σου πει.

  13. #643
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τον παραλογισμό δεν τον βρίσκεις από το forum αλλά από την εξυπηρέτηση ΟΤΕ.
    Καταρχας οπτικη ινα σπιτι δεν παιζει ηρακλειο.
    Η περιοχη που αναφερεις ειναι ενα εργο που δε θα γινει, οποτε το μονο γρηγορο internet θα ειναι απο αριαδνη με 50αρα και θα πιανεις προφανως λιγοτερα, και αυτο αν στο δωσουν.


    Ασε τις διευθυνσεις, βρες τον αριθμο βρογχου σου και καλεσε τους να σου πουν. Οι υπαλληλοι βλεπουν αριαδνη κεντρο "κοντα" κατω του 1km και σου λενε ναι πιανεις 100, ε τα 100 θα γινουν 50, τα 50 θα ειναι ~30, και το εως 24 θα ειναι 12 mbps.



    ΕΕΤΤ τα σκαμπο μου και τα @@ μου για αρχή.


    Τα εχουμε πει το internet ειναι μια συγχρονη μορφη αλλοτρίωσης του ανθρώπου, δεν χρειαζεται καποιος να εχει παραπανω απο 4-5mbps να βλεπει τα mail του.
    Αντι να δουμε 4k σε τηλεορασεις ας βγουμε εξω να πιουμε καμια μπυρα να δουμε και κανεναν ανθρωπο. Με 13€/4 ατομα ή torrent streaming δεν κινείται το χρήμα.

    Μαθήματα ζωής από τον όμιλο Wind :P

    Να δειτε που θα κατεβει και αλλος παροχος wisp και θα εχει ανταγωνισμο η sky telecom.

    Εδω που τα λεμε πιο φτηνες θα ειναι η κεραιες και οτι εχουν απο πισω για συνδεση παρα να σκαψεις ολο το ηρακλειο, να παρεις αδειες, να μπαλωσεις, να κανεις φρεατια, να περιμενεις την δεδηε μονο που το ειπα απελπίστηκα.

  14. #644
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αμα μαζευτουμε μερικοι και παμε στο δημοτικο συμβουλιο και γινει θεμα να δεις που μπορει και να προχωρησει - να ακουσεις και με τι μλκιες θεματα ασχολουνται . Υπαρχουν ετοιμες καμπινες - να πιεστει η δεδηε να δωσει ρευμα αμεσα οχι οποτε βολέψει τα λομπι

  15. #645
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι το Ηράκλειο είναι μία πονεμένη ιστορία για να σκάψουν και να περάσουν οπτικές ίνες. Δυστυχώς ή ευτυχώς στο μέλλον θα υπάρχουν εταιρείες πού θα σηκώσουν κεραίες για internet στα επόμενα χρόνια το 5G θα βρίσκεται από πάνω μας από μέσα από παντού. Αυτό θέλουν να προωθήσουν όλοι.

Σελ. 43 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 2333384142434445485363 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας