Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-54 από 54
  1. #46
    Εγγραφή
    18-10-2007
    Περιοχή
    San Marcos, CA. USA
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    331
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25310/2036
    ISP
    at&t
    Router
    2wire 3801 HGV
    SNR / Attn
    15.7(dB) / 20.7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από USBCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....Το θέμα είναι η ποιότητα που προσφέρουν οι όποιοι ανταγωνιστές.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από termar Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... ο υποψήφιος συνδρομητής έχει παραπάνω επιλογές ευτυχώς υπάρχει ποσότητα όχι όμως ποιότητα
    Συμφωνούμε.
    What is real? How do you define real? If you're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then real is simply electrical signals interpreted by your brain!

  2. #47
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από USBCE;
    Ο ανταγωνισμός δεν έβλαψε ποτέ, κανέναν και πουθενά. Το θέμα είναι η ποιότητα που προσφέρουν οι όποιοι ανταγωνιστές.
    Σύμφωνοι ο ανταγωνισμός δεν είναι κακό πράγμα. Αλλά η αγορά δεν αντέχει τόσους παίκτες. Απλά τα νούμερα δε βγαίνουν για να είναι υγιείς όλοι αυτοί οι πάροχοι.

  3. #48
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Υμηττό
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.023 / 15.644
    ISP
    EX NETONE NOW CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΔΑΦΝΗ
    Router
    zte zxv10
    SNR / Attn
    8(dB) / 16,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν το λες σε εμενα αυτο φιλε μου πιστεψε δεν ισχυει

    το ιδιο "χαλια ζευγος" στον εναλλακτικο παροχο εχω τωρα στον ΟΤΕ και πεταει...

    απλα τοτε το "χαλια ζευγος" για αυτους που τα εριχναν στον ΟΤΕ η αποσταση που ειχε απο το κεντρο δεν ηταν 500μ οπως ελεγαν επισημα για να με κανουν πελατη αλλα 1.500μ και βαλε...

    ενω με τον οτε το "χαλια ζευγος" εχει αποσταση λιγοτερη απο 500μ.

    το ιδιο ισχυει σαφως και στις περιπτωσεις φιλων-γνωστων-συγγενων που ξερω οπου αντιμετωπισαν θεματα με διαφορους εναλλακτικους παροχους.

    το θεμα που εχουν ολοι τους ειναι οτι βασιζονται στις τσεπες αλλων

    επενδυσεις δεν κανουν - θελουν κερδος χωρις κοστος
    ........
    αλλα αν δεν βαλουν το χερι στην τσεπη να επενδυσουν τοτε θα εχουν το μελλον που λεγεται "λουκετο"

    αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη για αυτο ειπα "ας κατσουν να τα βρουν ολοι μαζι σε ενα τραπεζι" και να σταματησει η καραμελα "φταιει ο ΟΤΕ" η "παγιο ΟΤΕ" και παντα βγαζουν την ουρα τους απο εξω...γιατι αν υπηρχαν νομοι σε αυτο το κρατος θα επρεπε πολλοι απο αυτους να εχουν ηδη κλεισει.
    απο που γνωριζει οτι εινια το ιδιο ζευγος με τον παροχο σε οτε , στην διαδρομη ,Γ/Κ. κυριο δυκτιο και απερχωμενο δυκτιο. εισουν διπλα στην αλλαγη (με ολο τον σεβασμο προς τα λεγομενα σου) ειδες οτι κρατησαν το ιδιο ραζιμ στην ενωση των οριων σε Γ/Κ και καφαο;.

    και αυτα που λενε για ιδιοκτητα - οπτικες ινες με την απλη λογικη μου και χωρις να βαλω τις γνωσεις μου η τα λεγομενα φιλων-γνωστων τα θεωρω αηδιες και αερα κοπανιστο για να πιασουν κοροιδα πελατες.

    την υποδομη στην ελλαδα την εχει ο ΟΤΕ

    ολοι οι αλλοι απλα νοικιαζουν δικη του υποδομη και προσπαθουν να κερδισουν απο την πιτα...
    με χρηματα απο ποιον; απο σενα και απο μενα, πως το επινοικιαζει ως ιδιωτικη επιχείρηση;και καρπονεται τα κερδη; τελικα ειναι δημοσια ή ιδιωτικη εταιρια. με λενε ριζο και οπως θελω τα γυριζω.
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΥΝΔΕΘΗΚΑ

  4. #49
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gusdimgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    με χρηματα απο ποιον; απο σενα και απο μενα, πως το επινοικιαζει ως ιδιωτικη επιχείρηση;και καρπονεται τα κερδη; τελικα ειναι δημοσια ή ιδιωτικη εταιρια. με λενε ριζο και οπως θελω τα γυριζω.
    Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν.

  5. #50
    Εγγραφή
    18-10-2007
    Περιοχή
    San Marcos, CA. USA
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    331
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25310/2036
    ISP
    at&t
    Router
    2wire 3801 HGV
    SNR / Attn
    15.7(dB) / 20.7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνοι ο ανταγωνισμός δεν είναι κακό πράγμα. Αλλά η αγορά δεν αντέχει τόσους παίκτες. Απλά τα νούμερα δε βγαίνουν για να είναι υγιείς όλοι αυτοί οι πάροχοι.
    Εννοείται. Η ΕΕΕΤ είναι που τους κρατάει στη ζωή χωρίς να πολυνοιάζεται για το τι ποιότητας υπηρεσίες προσφέρουν.
    What is real? How do you define real? If you're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then real is simply electrical signals interpreted by your brain!

  6. #51
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gusdimgr;


    με χρηματα απο ποιον; απο σενα και απο μενα, πως το επινοικιαζει ως ιδιωτικη επιχείρηση;και καρπονεται τα κερδη; τελικα ειναι δημοσια ή ιδιωτικη εταιρια. με λενε ριζο και οπως θελω τα γυριζω.
    Τώρα με όλο το σεβασμό πως μια εταιρεία που πουλήσαμε το 90%, παντελονιάσαμε μερικά δις ευρώ και καλύψαμε ένα σωρό τρύπες πιστεύουμε ότι μας ανήκει ακόμα νομίζω ότι είναι στη σφαίρα της ψυχανάλυσης.

    Η πλάκα είναι ότι και πολλοί Οτετζήδες μοιάζουν ανακουφισμένοι που δεν ματαιώθηκε η πώληση του ΟΤΕ και τώρα κάποια από τα μέτρα του Δημόσιου τομέα δεν τους αγγίζουν τόσο πολύ.

  7. #52
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gusdimgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο που γνωριζει οτι εινια το ιδιο ζευγος με τον παροχο σε οτε , στην διαδρομη ,Γ/Κ. κυριο δυκτιο και απερχωμενο δυκτιο. εισουν διπλα στην αλλαγη (με ολο τον σεβασμο προς τα λεγομενα σου) ειδες οτι κρατησαν το ιδιο ραζιμ στην ενωση των οριων σε Γ/Κ και καφαο;.

    με χρηματα απο ποιον; απο σενα και απο μενα, πως το επινοικιαζει ως ιδιωτικη επιχείρηση;και καρπονεται τα κερδη; τελικα ειναι δημοσια ή ιδιωτικη εταιρια. με λενε ριζο και οπως θελω τα γυριζω.
    δεν υπαρχει θεμα σεβασμου φιλε μου εννοειτε οτι σεβομαι αυτα που λες ειτε ειναι σωστα ειτε λαθος.

    ημουν διπλα σε οτι αφορα το καφαο οταν ηρθαν και με συνδεσαν στο δικτυο του ΟΤΕ (αν και οι τεχνικοι τους ηταν φιλοι μου και ηξεραν το ζευγος μου στο καφαο (το μονο καλωδιο "εξωτερικο" δικτυου (θωρακισμενο) ειναι μεσα στο καφαο))

    το ζευγος σιγουρα δεν ηταν ιδιο απο κεντρο προς καφαο

    γιατι οπως ειπα το κεντρο που ημουν συνδεμενος οταν ημουν στον εναλλακτικο οπως ειπα δεν ηταν στα 500μ αλλα στα 1.500μ

    το κεντρο που ειμαι συνδεμενος τωρα ειναι στα 500μ (250μ για την ακριβεια)

    οτι αφορα το αλλο που λες

    εγω φιλε μου παντως τα χρηματα που τους εδωσα (εναλλακτικο παροχο) τα πηρα πισω εως το τελευταιο ευρω.

    οτι αφορα τον τωρινο παροχο (ΟΤΕ) ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

  8. #53
    Εγγραφή
    10-02-2007
    Περιοχή
    WWW
    Μηνύματα
    298
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    h300s
    SNR / Attn
    17(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    (το μονο καλωδιο "εξωτερικο" δικτυου (θωρακισμενο) ειναι μεσα στο καφαο))
    ??????????????

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ιδιο "χαλια ζευγος" στον εναλλακτικο παροχο εχω τωρα στον ΟΤΕ και πεταει...

    απλα τοτε το "χαλια ζευγος" για αυτους που τα εριχναν στον ΟΤΕ η αποσταση που ειχε απο το κεντρο δεν ηταν 500μ οπως ελεγαν επισημα για να με κανουν πελατη αλλα 1.500μ και βαλε...

    το κεντρο που ειμαι συνδεμενος τωρα ειναι στα 500μ (250μ για την ακριβεια)
    Κάτι δεν μου κολλάει σε αυτό που λες...Το πιο πιθανό είναι με το που γύρισες στον οτε οι τεχνικοί φίλοι σου να σε συνέδεσαν σε άλλο καλύτερο ποιοτικά ζεύγος και γιαυτό είδες και την διαφορά στο attenuation - απόσταση .Βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα να μην είχε συνεγκατάσταση ο εναλλακτικός με τον οτε αλλά 1 km διαφορά πολύ μεγάλη μου φαίνεται ...

    Όσον αφορά τις απαντήσεις των εναλλακτικών δεν τις κατάλαβα πλήρως αλλά αν κρίνουμε από κάποιες αναφορές στο φόρουμ τα mini dislam επηρέασαν αρνητικά τις συνδέσεις με εναλλακτικούς με αποτέλεσμα να χάσουν πελάτες οι εναλλακτικού, οπότε κάποιο δίκιο έχουν και αυτοί...

  9. #54
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pavlos13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ??????????????

    Κάτι δεν μου κολλάει σε αυτό που λες...Το πιο πιθανό είναι με το που γύρισες στον οτε οι τεχνικοί φίλοι σου να σε συνέδεσαν σε άλλο καλύτερο ποιοτικά ζεύγος και γιαυτό είδες και την διαφορά στο attenuation - απόσταση .Βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα να μην είχε συνεγκατάσταση ο εναλλακτικός με τον οτε αλλά 1 km διαφορά πολύ μεγάλη μου φαίνεται ...

    Όσον αφορά τις απαντήσεις των εναλλακτικών δεν τις κατάλαβα πλήρως αλλά αν κρίνουμε από κάποιες αναφορές στο φόρουμ τα mini dislam επηρέασαν αρνητικά τις συνδέσεις με εναλλακτικούς με αποτέλεσμα να χάσουν πελάτες οι εναλλακτικού, οπότε κάποιο δίκιο έχουν και αυτοί...
    θα ειχες δικιο υπο αλλες συνθηκες στην δικη μου περιπτωση δεν εχεις ομως δικιο φιλε μου γιατι το κεντρο για το οποιο αναφερομαι οπου συστεγαζεται ο εναλλακτικος με τον ΟΤΕ ανηκει στα κυκλωματα PSTN και η αποσταση του απο μενα ειναι 1500μ δεν υπαρχει πλησιεστερο σε εμενα τεχνολογιας PSTN (υπαρχουν και με μεγαλυτερη αποσταση υποψην)

    ενω το κεντρο στο οποιο μεταφερθηκα με το που πηγα στον ΟΤΕ με τις παλιες συνθηκες που ειχα πριν παω στον εναλλακτικο παροχο ειναι τεχνολογιας ISDN γιατι και η τηλεφωνικη μου γραμμη ηταν και ειναι ISDN και η αποσταση ειναι λιγοτερο απο 500μ.

    επισης οταν αναφερθηκα στο καλωδιο

    το ειπα γιατι λογω βλαβης που ειχε συμβει στο καφαο απο υγρασια και ποντικια οι ΟΤΕτζηδες αλλαξαν ολα τα καλωδια του καφαο οπως και αλλων καφαο και αυτο συνεπεσε την εποχη που αγορασα το σπιτι στο παγκρατι και επειδη η πολυκατοικια ειναι 50+ ετων οπως καταλαβαινεις ολα τα καλωδια ειναι για πεταμε ετσι αλλαξα ολες τις εγκαταστασεις (ηλεκτρικα-υδραυλικα-τηλεοπτικα και φυσικα τηλεπικοινωνιακα - δικτυακα)

    ετσι απο το διαμερισμα μου φευγει καλωδιο δικτυου μεχρι τον κατανεμητη της πολυκατοικιας και απο εκει παλι μεχρι το καφαο.

    ολα αυτα μου κοστισαν την αγορα κουλουρας καλωδιου δικτυου + 50 ευρω στους τεχνικους + καφεδες-μπυρες-μπισκοτα.

    σε μια μερα ειχα ολοκαινουργιο καλωδιο απο το σπιτι εως το καφαο.

    απο εκει και περα εχω το καλωδιο που εχει ολος ο κοσμος.

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-11, 18:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας