Σελ. 3 από 166 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 2478
  1. #31
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικα για το pagefile κι εγω δεν νομιζω οτι χρειαζεται, ισα ισα που τα ηλιθια windows ηλιθιωδως το προτιμουν
    για caching εναντι της ram ακομη και αν υπαρχει αφθονη διαθεσιμη
    Πριν από μία δεκαετία, μπορεί να είχες δίκιο. Κάτι τέτοιο δεν ισχύει πλέον. Από την εποχή των δοκιμαστικών εκδόσεων των Vista, μια χαρά χρησιμοποιούν την RAM. Αν υπάρχει άφθονη και διαθέσιμη, την γεμίζουν πλήρως για caching.

    Αλλά, βέβαια, αν έχεις κλείσει το super-fetch, όπως παραπάνω προτείνεις,

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    να κανω κι εγω μια συνεισφορά
    σου φταίνε τα "ηλίθια" windows που "ηλιθιωδώς" δεν γεμίζουν την RAM σου για cache.

  2. #32
    Εγγραφή
    02-01-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Να κανω εγω μια ερωτηση ???

    ΓΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΩΣΗ των ssd?? Εγω θελω να παιρνω το hardware και να το χρησιμοποιω στο επακρο!

    Εστω οτι του ssd του αλλαζεις την πιστη και πεθαινει πριν την τριετία...ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ. Τι θα σου πουν ? Το χρησιμοποιουσες πολύ και χαλασε? Αφου η εγγυηση λεει 3 χρονια και τελος ! Δεν λεει 3 χρονια ή 10.000 επανεγγραφες οποιο ερθει πρωτο.


    Επισης εστω οτι ο δισκος σου χαλασει ή υπολειτουργει μετα τα τρια χρονια, παλι δεν θα σε νοιαζει γιατι η αξια του θα ειναι μηδαμινη. . . Πιστευετε οτι θα εχει καποια αξια ενας δισκος 120GB του 2011 το 2014?? Θα μπορεις να αγορασεις τον ιδιο με 50 ευρω ή εναν ακομη πιο κορυφαιο με τα ιδια λεφτα που εδωσες φετος για τον μουφα με τοτε δεδομενα ssd. Ή παιζει να τον βαλεις σε κανα pc δευτερατζα οπως ενα htpc στο σαλονι.
    Σκεφτειτε ποσο μικροι και αργοι φαινονται οι πρωτοι πρωτοι ssd που βγηκαν πριν 2-3 χρονια. Θα τους κραταγε κανεις στο καλο του πισι ?

    Θα θελα καποιος να μου απαντησει σε αυτο ρε σεις

  3. #33
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το 2 το caching μια χαρα σου δουλευει γιατι να στα σβησει? μπορει να θες να τα αντιγραψεις και σε αλλο σημειο
    οταν ερθει ωρα να αντικατατασταθουν απο νεωτερα δεδομενα θα σβηστουν


    γενικα για το pagefile κι εγω δεν νομιζω οτι χρειαζεται, ισα ισα που τα ηλιθια windows ηλιθιωδως το προτιμουν
    για caching εναντι της ram ακομη και αν υπαρχει αφθονη διαθεσιμη[/B]
    ανεβάζω ένα screenshot του task manager μετά από αλλεπάλληλες μεταφορές αρχείων το free είναι κοντά στο 0 και εγώ παρατηρώ ίσως ένα σύρσιμο στο browsing. εκτιμώ ότι προφανώς προέρχεται από εκεί γιατί πριν δεν είχα θέμα. τι καταλαβαίνει κανεις από την εικόνα?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Free.jpg  

    PhenomII 1090Τ X6 AM3//Coolermaster Seidon 120V//Gigabyte GA-MA790XT-UD4P//12GB Corsair DDR3//Gigabyte Radeon HD4670//Intel SSD+WD20EFRX//Dell U2414H 23.8" (IPS panel)//470W BeQuiet P5 s1.3 PSU//Fractal Design Define R4//

  4. #34
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    το αργο shutdown οφειλεται στο enable clearPageFilesAtShutdown
    αφου καταργησεις την pagefile απο τον ssd
    to ενεργοποιεις για να σβησει τα καταλοιπα του για να μην σου πιανουν περιττο χωρο και μετα το restart καθως πλεον δεν θα εχει τιποτα αλλο να σβησει το ξαναβγαζεις
    για το 2 το caching μια χαρα σου δουλευει γιατι να στα σβησει? μπορει να θες να τα αντιγραψεις και σε αλλο σημειο οταν ερθει ωρα να αντικατατασταθουν απο νεωτερα δεδομενα θα σβηστουν γενικα για το pagefile κι εγω δεν νομιζω οτι χρειαζεται, ισα ισα που τα ηλιθια windows ηλιθιωδως το προτιμουν για caching εναντι της ram ακομη και αν υπαρχει αφθονη διαθεσιμη επειδη ομως κι εγω εχω δει εφαρμογες του κ@λου που το απαιτουν κυριως παιχνιδια
    αφηνω ενα nominal ποσο σε μηχανικο δισκο 16ΜΒ
    Τα Windows 7 δεν χρησημοποιούν για caching το page file, αν υπάρχει άφθονη RAM.

    Το page file χρησημοποιείται από τα Windows, μόνο όταν η RAM δεν επαρκεί, ή όταν πρόκειται να γράψουν κάποιο dump file, σε περίπτωση που παρουσιαστεί
    κάποιο σφάλμα συστήματος.

    Επίσης χρησημοποιείται για να κάνει caching το περιεχώμενο της μνήμης της κάρτας γραφικών όταν επίσης η RAM δεν επαρκεί, σύμφωνα με το WDDM

    Καλύτερη εξήγηση υπάρχει στην Wikipedia και στο κομμάτι που γράφει για virtualized video memory.

    Γι αυτό το βλέπεις κυρίως σε παιχνίδια. Γιατί συνήθως εκεί απαιτείται μεγάλος όγκος μνήμης.

    Π.χ. textures που δεν χρησημοποιούνται κάποια στιγμή από το παιχνίδι, γράφονται στην RAM του συστήματος, μέχρι να ξαναχρειαστούν, ή στο page file, αν η μνήμη δεν είναι αρκετή.

    Ποιο γρήγορα φορτώνουν από το page file,παρά από την θέση που είναι αποθηκευμένα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος biggeo65 : 22-01-12 στις 10:56.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  5. #35
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ConstantinosBok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κανω εγω μια ερωτηση ???

    ΓΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΩΣΗ των ssd?? Εγω θελω να παιρνω το hardware και να το χρησιμοποιω στο επακρο!

    Εστω οτι του ssd του αλλαζεις την πιστη και πεθαινει πριν την τριετία...ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ. Τι θα σου πουν ? Το χρησιμοποιουσες πολύ και χαλασε? Αφου η εγγυηση λεει 3 χρονια και τελος ! Δεν λεει 3 χρονια ή 10.000 επανεγγραφες οποιο ερθει πρωτο.


    Επισης εστω οτι ο δισκος σου χαλασει ή υπολειτουργει μετα τα τρια χρονια, παλι δεν θα σε νοιαζει γιατι η αξια του θα ειναι μηδαμινη. . . Πιστευετε οτι θα εχει καποια αξια ενας δισκος 120GB του 2011 το 2014?? Θα μπορεις να αγορασεις τον ιδιο με 50 ευρω ή εναν ακομη πιο κορυφαιο με τα ιδια λεφτα που εδωσες φετος για τον μουφα με τοτε δεδομενα ssd. Ή παιζει να τον βαλεις σε κανα pc δευτερατζα οπως ενα htpc στο σαλονι.
    Σκεφτειτε ποσο μικροι και αργοι φαινονται οι πρωτοι πρωτοι ssd που βγηκαν πριν 2-3 χρονια. Θα τους κραταγε κανεις στο καλο του πισι ?

    Θα θελα καποιος να μου απαντησει σε αυτο ρε σεις
    Πάρα πολύ σωστός.
    Πέραν από μερικά πραγματάκια που βελτιώνουν την απόδοση, ό,τι έχει να κάνει με την "προφύλαξη" το βρίσκω κι εγώ καθαρά χάσιμο χρόνου και περιττό άγχος.

  6. #36
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.703
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από μία δεκαετία, μπορεί να είχες δίκιο. Κάτι τέτοιο δεν ισχύει πλέον. Από την εποχή των δοκιμαστικών εκδόσεων των Vista, μια χαρά χρησιμοποιούν την RAM. Αν υπάρχει άφθονη και διαθέσιμη, την γεμίζουν πλήρως για caching.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Windows 7 δεν χρησημοποιούν για caching το page file, αν υπάρχει άφθονη RAM.

    Το page file χρησημοποιείται από τα Windows, μόνο όταν η RAM δεν επαρκεί, ή όταν πρόκειται να γράψουν κάποιο dump file, σε περίπτωση που παρουσιαστεί
    κάποιο σφάλμα συστήματος.

    Επίσης χρησημοποιείται για να κάνει caching το περιεχώμενο της μνήμης της κάρτας γραφικών όταν επίσης η RAM δεν επαρκεί, σύμφωνα με το WDDM
    δεν ξερω τι λετε για σωστη χρηση
    εγω παντως βλεπω οτι οση μνημη και να εχεις τα windows θα γραφουν και στο Pagefile
    γιατι δινουν μεν priority στην ram αλλα αφου αυτη γεμισει αυτη γραφουν τα επομενα στο pagefile
    μεχρι να γεμισει και αυτο.τοτε και μονο τοτε θα αρχισουν να αντικαθιστουν τα δεδομενα στη ram
    αυτο το θεωρω ανοητο με ποσοτητα ram 8+, και μη αποδοτικο

    για το dump file 16 mb ειναι αρκετα
    στα παιχνιδια
    πρωτον η απαιτηση Pagefile αλλιως δεν τρεχω ειναι εντελως παραλογη
    υπαρχει μονο σε παλια παιχνιδια και ειναι καταλοιπο μιας foolproof προσπαθειας μιας αλλης εποχης
    επισης τα 16 GB που εχω νομιζω οτι ειναι αρκετα και δεν χρειαζομαι περαιτερω για αποθηκευση textures
    και τις λοιπες αναγκες του οποιου προγραμματος


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis_21 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αλλά, βέβαια, αν έχεις κλείσει το super-fetch, όπως παραπάνω προτείνεις,
    δεν το προτεινω εγω η intel to προτεινει μεσα απο το προγραμμα της ssd toolbox

    και για να μην μπερδευομαστε, μια χαρα το caching δουλευει ολοσωστα και χωρις αυτο
    απλα με το superfetch διαλεγουν τα win και κανουν preload τα προγραμματα με βαση τη συχνη χρηση
    και ειναι τοσο εξυπνα που θα διαλεξουν προγραμματα που ειναι εγκατεστημενα στον ssd-γιατι εκει βαζω τις εφαρμογες
    που χρησιμοποιω συχνοτερα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από firefox Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανεβάζω ένα screenshot του task manager μετά από αλλεπάλληλες μεταφορές αρχείων το free είναι κοντά στο 0 και εγώ παρατηρώ ίσως ένα σύρσιμο στο browsing. εκτιμώ ότι προφανώς προέρχεται από εκεί γιατί πριν δεν είχα θέμα. τι καταλαβαίνει κανεις από την εικόνα?
    δεν εχει καμια σχεση ,by default η cache του browser παει σε hdd αλλα δεν θα επρεπε να εχεις σουρσιμο ουτε καν σε μια σε μια σελιδα που δεν υπαρχει στην cache του browser


    @
    ConstantinosBok

    δεν ειναι οτι μας νοιαζει αν θα χαλασει
    αλλα το οτι φθινουν σημαντικα οι επιδοσεις του
    τα πιο πολλα tweaks που προτεινονται ελευθερωνουν χωρο
    και ο ελευθερος χωρος ειναι το σημαντικοτερο πραγμα σε 1 ssd
    καθως οσο πιο αδειος ειναι τοσο καλυτερα αποδιδει ,και οσο πιο γεματος ειναι τοσο- εως και παρα πολυ- χειροτερα αποδιδει

    http://www.anandtech.com/show/2738/8
    http://www.anandtech.com/show/2738/9


    το trim δεν αναιρει την παραπανω ιδιαιτεροτητα αρχιτεκτονικης των ssd
    γιαυτο και αν τιγκαρουμε ενα ssd σερνεται
    απλα πρακτικα εξασφαλιζει περισσοτερο ελευθερο χωρο σβηνοντας τα περιττα pages
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puffy : 22-01-12 στις 17:06. Αιτία: auto merged post

  7. #37
    Εγγραφή
    02-01-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    @
    ConstantinosBok

    δεν ειναι οτι μας νοιαζει αν θα χαλασει
    αλλα το οτι φθινουν σημαντικα οι επιδοσεις του
    τα πιο πολλα tweaks που προτεινονται ελευθερωνουν χωρο
    και ο ελευθερος χωρος ειναι το σημαντικοτερο πραγμα σε 1 ssd
    καθως οσο πιο αδειος ειναι τοσο καλυτερα αποδιδει ,και οσο πιο γεματος ειναι τοσο- εως και παρα πολυ- χειροτερα αποδιδει
    Δεν μιλαω για αυτα τα κολπα. Αυτα τα χω κανει και εγω μεχρι τελευταιου. Αυτα για τα οποια απορω ειναι αυτα που λενε "μην το κανεις για να μην χαλασει γρηγορα"

  8. #38
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.703
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    δηλ ποιο απο τα tweaks του thread θεωρεις περιττο για να το εξετασουμε

  9. #39
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από firefox Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανεβάζω ένα screenshot του task manager μετά από αλλεπάλληλες μεταφορές αρχείων το free είναι κοντά στο 0 και εγώ παρατηρώ ίσως ένα σύρσιμο στο browsing. εκτιμώ ότι προφανώς προέρχεται από εκεί γιατί πριν δεν είχα θέμα. τι καταλαβαίνει κανεις από την εικόνα?
    και αυτή η εικόνα μόλις έχω μπουτάρει και δεν έχω κάνει μεταφορά αρχείων. free 9500. ποια η διαφορα στο σύστημα σε σχέση με την προηγουμενη φωτό που ανέβασα όπου έχω free κάτω από 100?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Free 9500.jpg  

    PhenomII 1090Τ X6 AM3//Coolermaster Seidon 120V//Gigabyte GA-MA790XT-UD4P//12GB Corsair DDR3//Gigabyte Radeon HD4670//Intel SSD+WD20EFRX//Dell U2414H 23.8" (IPS panel)//470W BeQuiet P5 s1.3 PSU//Fractal Design Define R4//

  10. #40
    Εγγραφή
    02-01-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλ ποιο απο τα tweaks του thread θεωρεις περιττο για να το εξετασουμε
    θεωρω λαθος την νοοτροπια του να "προστατευσουμε " τον ssd που υπαρχει διαχυτη στο θρεντ αυτο και σε πολλα αλλα εκει εξω.

    αντιθετα θεωρω σωστη την λογικη του να επιταχυνουμε οσο πιο πολυ μπορουμε τα πραγματα .

    Πχ αν με το defrag (απο ενα εξωτερικο προγραμμα ετσι...)κερδιζεις σε ταχυτητα εγω θα το κανω , δεν θα σκεφτω οτι θα κοψει ενα write cycle ακομη απο την ζωη του ssd. ΔΕν θα πρεπει να μας νοιαζει αυτο για τους λογους που ανεφερα πιο πανω

    Αντιστοιχα και με αλλα τετοια

  11. #41
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.703
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    απλοικα καμια διαφορα
    απλα στο πρωτο screenshot τα win εχουν καποια δεδομενα στη μνημη για ταχυτερη προσπέλαση ,αν χρειαστει αυτα να γινουν free η να αντικατασταθουν απο αλλα δεδομενα αυτο γινεται εντελως αυτοματα


    σε καθε περιπτωση αυτο μονο βελτιωνει και δεν χειροτερευει τις επιδοσεις



    ......
    το defrag στον ssd δεν βοηθαει ποτε και καθολου,δεν εχει καμια σημασια που βρισκονται τα δεδομενα στον ssd

  12. #42
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω τι λετε για σωστη χρηση
    εγω παντως βλεπω οτι οση μνημη και να εχεις τα windows θα γραφουν και στο Pagefile
    γιατι δινουν μεν priority στην ram αλλα αφου αυτη γεμισει αυτη γραφουν τα επομενα στο pagefile
    μεχρι να γεμισει και αυτο.τοτε και μονο τοτε θα αρχισουν να αντικαθιστουν τα δεδομενα στη ram
    αυτο το θεωρω ανοητο με ποσοτητα ram 8+, και μη αποδοτικο
    Τώρα μάλιστα, συνεννοούμαστε Αυτά ισχύουν, όντως, εάν υπάρχει pagefile+μνήμη.

  13. #43
    Εγγραφή
    11-01-2004
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Πολύ καλό και χρήσιμο thread. thanks
    Golden Rule: Whoever has gold makes the rules..

  14. #44
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    689
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μεγάλη κούραση.

    Εγώ πάλι θα περιμένω να γίνουν οι SSD φυσιολογικό προϊόν
    ώστε να τους χρησιμοποιώ όπως μου αρέσει...

  15. #45
    Εγγραφή
    23-10-2010
    Περιοχή
    Ν.Ηράκλειο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2.209
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eaglos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλη κούραση.

    Εγώ πάλι θα περιμένω να γίνουν οι SSD φυσιολογικό προϊόν
    ώστε να τους χρησιμοποιώ όπως μου αρέσει...
    Είναι πόρωση , όχι κουραση , ή καλύτερα ο καθένας όπως το βλέπει

    Επίσης τι πιο φυσιολογικό , να κάνεις το δίσκο σου να λειτουργεί πιο άνετα;

    Πολλές απο τις ρυθμίσεις τις κάναμε και στους μηχανικούς δίσκους , με αποτέλεσμα πιο βέλτιστες επιδόσεις

    Εχεις δεί peugeot rallye χωρίς . . σκούπα ;

Σελ. 3 από 166 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τα παντα για τα διαγνωστικα εργαλεια σκληρων δισκων
    Από gallahant στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 100
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-21, 12:02
  2. [Other] ZTE H108NS από ΟΤΕ, MTU (IP fragmentation) και firmware ερώτηση...
    Από balema στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-19, 11:53
  3. Firmware update σε δίσκο ssd
    Από f15 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-16, 10:54
  4. 2710 firmwares snr tweak κτλ
    Από agiak στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-15, 23:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας