Σελ. 45 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 2535404344454647505565 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 661-675 από 998
  1. #661
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Georgevtr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απογοητεύτηκα και σήμερα. Τρελό μπούκωμα και σέρνομαστε. Όχι δεν ξαναπερνάω τα ίδια. bye bye cyta
    Που είναι το μπούκωμα ;
    Μια χαρά μου δουλεύει, (φτου μην το ματιάσω ).

  2. #662
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved

  3. #663
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάνε μια δοκιμή από εδώ
    ftp://ftp.cc.uoc.gr/../pub/fedora/li...x86_64-DVD.iso
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #664
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νίκο ο σερβερ σου δίνει τα μέγιστα; Single download κιόλας; οκ μισό

    - - - Updated - - -

    Μέγιστο 3,3 για λίγα δευτερόλεπτα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  fed-1.jpg 
Εμφανίσεις:  59 
Μέγεθος:  14,8 KB 
ID: 116643Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  fed-2.jpg 
Εμφανίσεις:  45 
Μέγεθος:  15,9 KB 
ID: 116644

  5. #665
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    12(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από khristidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους. Έχω συνδεθεί εδώ και 6 μήνες περίπου στην cyta με vdsl 50/10. Ενώ λειτουργούσε άψογα η υπηρεσία και δεν είχα κανένα απολύτως παράπονο (κατέβαζα με μέσο όρο 45 και ανέβαζα με 8), πλέον εδώ και δύομισυ μήνες έχω σοβαρό πρόβλημα. Ενώ συγχρονίζω όπως και στην αρχή ( 42.6 Mbps Downstream / 8.1 Mbps Upstream ) δεν μπορώ να κατεβάσω πάνω από 2,5. Δεν ξέρω ούτε κι εγώ πλέον πόσες φορές έχω επικοινωνήσει μαζί τους για να παραπονεθώ αλλά λύση δεν υπάρχει. Αυτό που μου λένε μόνιμα είναι ότι προσπαθούν να το επιλύσουν... Το εκνευριστικό είναι πως δεν προχωρούν και σε μείωση του λογαριασμού μου, γιατί πρέπει πρώτα να γίνει αποκατάσταση της βλάβης !!! Έχω επικοινωνήσει και με το τμήμα παραπόνων (άφησα μήνυμα να με πάρουνε τηλέφωνο) εδώ και 10 ημέρες αλλά με αγνοούν επιδεικτικά ...
    Η τελευταία ενημέρωση που είχα από τους τεχνικούς είναι πως το πρόβλημα εντοπίστηκε στην "πόρτα" μου, για την επίλυση του όμως χρειάζεται η συνδρομή του ΟΤΕ και κάτι τέτοια. Δυστυχώς άκρη δεν βρίσκω και όπως δείχνουν τα πράγματα θα προχωρήσω σε καταγγελία της σύμβασης και θα κάνω αίτηση για ΟΤΕ αφού οι τιμές του είναι αρκετά χαμηλές όπως είδα σήμερα.
    Άκουσον άκουσον. Ακούστε όλοι σας λοιπόν διότι πρέπει να το μοιραστώ μαζί σας. Αφού έχουν γίνει όλα σας ανέφερα παραπάνω και επί 3 μήνες οι τεχνικοί της cyta ψάχνουν την "βλάβη", μόλις τώρα το απόγευμα επικοινώνησε μαζί μου κάποιος από την τεχνική υποστήριξη και εκτός από τα συνήθη test με έβαλε να πληκτρολογήσω στο dos την κάτωθι εντολή και να του περιγράψω τα αποτέλέσματα. Σας επισυνάπτω όλο το screen και τα αποτέλέσματα που φαίνονται.
    Μου ανακοίνωσαν λοιπόν πως επειδη η γραμμή έχει πολλά established δεν δουλεύει σωστά ... Το αφήνω στην κρίση σας παιδιά γιατί νομίζω είναι ανάξιο σχολιασμού ... (Περιττό να σας πω ότι μου σύστησαν να φέρω κάποιον τεχνικό για τον υπολογιστή μου διότι αυτά τα established είναι προγραμματάκια που έχουν εγκατασταθεί και μου τρώνε από το bandwith...).
    Attached Files Attached Files

  6. #666
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Φέρε τεχνικό να δει ότι έχεις εγκαταστήσει το iTunes, windows live, panda και firefox. Αχχχχχχ.

    Μπούταρε με ένα live cd/usb linux και δες αν το πρόβλημα επιμένει. Αν ναι τότε ξανακαλείς και τους λες ότι δεν έχει νόημα να ψάξεις για "προγραμματάκια" στο pc.

  7. #667
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ότι σου είπε ο emeliss,
    Μπούταρε με ένα live cd/usb linux και δες αν το πρόβλημα επιμένει.

  8. #668
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    12(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φέρε τεχνικό να δει ότι έχεις εγκαταστήσει το iTunes, windows live, panda και firefox. Αχχχχχχ.

    Μπούταρε με ένα live cd/usb linux και δες αν το πρόβλημα επιμένει. Αν ναι τότε ξανακαλείς και τους λες ότι δεν έχει νόημα να ψάξεις για "προγραμματάκια" στο pc.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι σου είπε ο emeliss,
    Δεν είναι απαραίτητο να τα κάνω αυτά ρε παιδιά... Αν είναι δυνατόν... Εν τέλει μετά από νεώτερη επικοινωνία που είχα με τον προιστάμενο τεχνικών βλαβών θα στείλουν τεχνικό... Άντε να δούμε...

  9. #669
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από khristidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκουσον άκουσον. Ακούστε όλοι σας λοιπόν διότι πρέπει να το μοιραστώ μαζί σας. Αφού έχουν γίνει όλα σας ανέφερα παραπάνω και επί 3 μήνες οι τεχνικοί της cyta ψάχνουν την "βλάβη", μόλις τώρα το απόγευμα επικοινώνησε μαζί μου κάποιος από την τεχνική υποστήριξη και εκτός από τα συνήθη test με έβαλε να πληκτρολογήσω στο dos την κάτωθι εντολή και να του περιγράψω τα αποτέλέσματα. Σας επισυνάπτω όλο το screen και τα αποτέλέσματα που φαίνονται.
    Μου ανακοίνωσαν λοιπόν πως επειδη η γραμμή έχει πολλά established δεν δουλεύει σωστά ... Το αφήνω στην κρίση σας παιδιά γιατί νομίζω είναι ανάξιο σχολιασμού ... (Περιττό να σας πω ότι μου σύστησαν να φέρω κάποιον τεχνικό για τον υπολογιστή μου διότι αυτά τα established είναι προγραμματάκια που έχουν εγκατασταθεί και μου τρώνε από το bandwith...).
    Αν μου το έλεγαν αυτό, παίζει να κουφαινόταν ο τηλεφωνητής...από τις φωνές μου. Χώρια που θα ζητούσα όνομα, όνομα προισταμένου, να μιλήσει μαζί μου, θα έκανα έγγραφο παράπονο, και θα ζητούσα να μου το πουν αυτό το πράγμα εγγράφως, για να τους καταγγείλω.

    Η βλακεία έχει τα όρια της. Μόνη ανάλογη βλακεία έχω να θυμάμαι από τη Wind που είχε καταφέρει να περάσει αίτηση φορητότητας γυναίκας με όνομα πατρός Κυριάκος με όνομα ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ "Κυριάκος Πάτρος"...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  10. #670
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    12(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μου το έλεγαν αυτό, παίζει να κουφαινόταν ο τηλεφωνητής...από τις φωνές μου. Χώρια που θα ζητούσα όνομα, όνομα προισταμένου, να μιλήσει μαζί μου, θα έκανα έγγραφο παράπονο, και θα ζητούσα να μου το πουν αυτό το πράγμα εγγράφως, για να τους καταγγείλω.

    Η βλακεία έχει τα όρια της. Μόνη ανάλογη βλακεία έχω να θυμάμαι από τη Wind που είχε καταφέρει να περάσει αίτηση φορητότητας γυναίκας με όνομα πατρός Κυριάκος με όνομα ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ "Κυριάκος Πάτρος"...
    Ασφαλώς αυτό έκανα φίλε μου. Του ζήτησα το όνομά του και του είπα να μου απαντήσει εγγράφως πως ποτέ δεν υπήρξε βλάβη εδώ και 3 μήνες και όλα οφείλονται στον υπολογιστή μου και ειδικότερα στην παρουσία των πολλών "established" που μου τρώνε όλο το bandwith. Μου είπε βέβαια πως δεν είναι εξουσιοδοτημένος να απαντάει εγράφως και γι' αυτό ζήτησα να μιλήσω με τον προιστάμενο βάρδιας (με τον οποίο έχω ζητήσει επικοινωνία εδώ και 3 εβδομάδες) ο οποίος ως διά μαγείας με πήρε μετά από ένα τέταρτο και τελικά μου υποσχέθηκε πως θα στείλει τεχνικό από τον χώρο μου...

  11. #671
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από khristidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι απαραίτητο να τα κάνω αυτά ρε παιδιά... Αν είναι δυνατόν... Εν τέλει μετά από νεώτερη επικοινωνία που είχα με τον προιστάμενο τεχνικών βλαβών θα στείλουν τεχνικό... Άντε να δούμε...
    Ο λόγος που το είπαμε είναι για να τους αποδείξεις ότι το πρόβλημα ΔΕΝ είναι στον Η/Υ σου και να σταματήσουν να σου λένε ...............
    Εννοείται ότι ο τεχνικός που θα έρθει, δεν πρέπει να σε χρεώσει αν το πρόβλημα οφείλεται σε αυτούς.

  12. #672
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    12(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος που το είπαμε είναι για να τους αποδείξεις ότι το πρόβλημα ΔΕΝ είναι στον Η/Υ σου και να σταματήσουν να σου λένε ...............
    Εννοείται ότι ο τεχνικός που θα έρθει, δεν πρέπει να σε χρεώσει αν το πρόβλημα οφείλεται σε αυτούς.
    Θαύμα θαύμα !!! Ενώ είμαι σε αναμονή επίσκεψης τεχνικού χθες αργά το βράδυ η γραμμή απογειώθηκε. Οι ταχύτητες επέστρεψαν εκεί που ήταν!!! Κατεβάζω με 4,5 mb (το έχω δει και 4,8) !!!
    Το ερώτημα τώρα είναι το εξής: Τι έχει συμβεί? Επιδιορθώσαν την βλάβη? Ήταν τυχαίο? Μου αλλάξαν πόρτα? Φυσικά περιττό να σας πω ότι προφανώς η cyta δεν έχει πάρι χαμπάρι, διότι λογικά θα έπρεπε να με ειδοποιοήσουν με χαρά για να μου ανακοινώσουν πως επιδιορθώθηκε το πρόβλημα. Αυτοί ακόμη έχουν την βλάβη μου περασμένη στο σύστημα "σε επεξεργασία"...
    Τι λέτε, αν με πάρουν την άλλη βδομάδα για να μου στείλουν τεχνικό να του κλείσω ραντεβού? Θα σκάσω αν δεν μάθω τι έγινε τελικά και επιδιορθώθηκε (ποιο ήταν δηλαδή το πρόβλημα) ή να τους πάρω και να τους ρωτήσω τι έγινε τελικά με την βλάβη που έχω, για να δω τι στην ευχή θα μου πούνε?

  13. #673
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    ενεργοποιήθηκα και εγω σήμερα αλλά δήλωσα χαμηλό συχρονισμό και δεν έχω και τηλέφωνο

  14. #674
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενεργοποιήθηκα και εγω σήμερα αλλά δήλωσα χαμηλό συχρονισμό και δεν έχω και τηλέφωνο
    Ενεργοποιήθηκε το τηλέφωνο και απο τα 17.1 πήγα στα 21.9.θα κοιταξουν και αυριο στο dslam να δουν και την vdsl κάρτα ότι είναι οκ αλλά λόγο αποστάσεως 1100 μέτρά πιστεύω είναι το maximum που μπορώ να πάρω.Ο συναγερμός με το που έγινε επιστροφή στο σήμα μου έκοβε σχεδόν 4.7 Mbps

  15. #675
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Πολλά προβλήματα τελικά.Ζήτησα επαναχώρηση και είδη εδω και 5 μέρες έχω κάνει αίτηση για επιστροφή στον ΟΤΕ

Σελ. 45 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 2535404344454647505565 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρώτες εντυπώσεις απο Megaupload
    Από psolord στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-10, 21:55
  2. Πρώτες εντυπώσεις από Windows 7 x64 RTM
    Από yiannis.zip στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-09, 00:30
  3. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-07, 06:12
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-06, 21:33
  5. Πρώτες εντυπώσεις από Tellas
    Από lefos στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-03, 18:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας