Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 72
  1. #16
    Εγγραφή
    29-11-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21811/969
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 7.8(dB)
    Μακάρι να πάει καλά, ο ανταγωνισμός είναι καλός.
    Μέχρι και σε κλασσικά fanboys άρεσε.

  2. #17
    Εγγραφή
    03-12-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    8.296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/10999
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    23(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    και τελικά tons ανώτερο λειτουργικό
    Spoiler:


    Πολύ καλό φαίνεται.
    Το λειτουργικό μού φαίνεται εξαιρετικό.

  3. #18
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χθές ήμουν στη Vodafone και είχα την ευκαιρία να ασχοληθώ λίγο με το Lumia 800.

    Ως χρήστης ICS & iOS 5, θέλω WM 7.5 σε Νόκια Lumia 800, τώρα!
    (..κατά το "πάμε Jumbo τώρα")

    Φοβερό design, εξαιρετική απόκριση λειτουργικού και σαφώς το ίδιο το λειτουργικό - αν και ξεφεύγει από το στύλ των Android & iOS που όσο να'ναι μοιάζουν - πολύ καλό και ιδιαίτερα ενδιαφέρον.

    Πιστεύω πως το Lumia 900 θα έχει μια εξαιρετική πορεία σε μια σχετικά δύσκολη αγορά.

  4. #19
    Εγγραφή
    20-08-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    πολυ καλο το κινητακι ελπιζω να το δουμε σε normal τιμη κ να πεσει λιγο κ του 800 απο εκει κ περα για το λειτουργικο το εχω ξαναπει οι περισσοτεροι που το κραζουνε απλως δεν το εχουνε δει live να το χειριστουνε μπροστα τους για αυτο κατα της αποψη μου τα σπαει κ το μεγαλο μπαμ θα γινει με την apollo

  5. #20
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ελπίζω να πατώσει για να επιστρέψει η Νοκια στο Meego και να έχουμε μια ξεχωριστή επιλογή.
    Το Android έχει παραγίνει μαζικό για τα γούστα μου.

  6. #21
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να πατώσει για να επιστρέψει η Νοκια στο Meego και να έχουμε μια ξεχωριστή επιλογή.
    Το Android έχει παραγίνει μαζικό για τα γούστα μου.
    Δυστυχώς φίλε δεν υπάρχει περίπτωση να επιστρέψουν σε τίποτα όταν πατώσουν τα WP της Nokia γιατί δεν έχουν μία. Tα WP ήταν do or die για την Nokia και για τον ανεκδιήγητο CEO/trojan horse της και κρίνοντας από το γεγονός ότι σε ένα site γεμάτο early adopters σαν αυτό κανένα thread για Nokia και WP δεν φτάνει της 3 σελίδες μάλλον προς το die τείνει.
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  7. #22
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς φίλε δεν υπάρχει περίπτωση να επιστρέψουν σε τίποτα όταν πατώσουν τα WP της Nokia γιατί δεν έχουν μία. Tα WP ήταν do or die για την Nokia και για τον ανεκδιήγητο CEO/trojan horse της και κρίνοντας από το γεγονός ότι σε ένα site γεμάτο early adopters σαν αυτό κανένα thread για Nokia και WP δεν φτάνει της 3 σελίδες μάλλον προς το die τείνει.
    Δυστυχώς ή ευτυχώς, τα κινητά με WM δεν είναι παρόν σε όλες τις βαθμίδες (δυνατότητες συσκευής, τιμή πώλησης, προώθηση) όπως τα κινητά με Android, ούτε φτάνουν σε διαφήμιση/προώθηση και τελικά επιθυμία από τους καταναλωτές, όπως τα τρία κινητά της Apple (3GS, 4, 4S). Από την άλλη δε βλέπω και ιδιαίτερη υποστήριξη από προγραμματιστές και εταιρίες στα Windows Mobile, όπως πρωτίστως στο iOS και δευτερευόντως στο Android.

    Προφανώς η συνταγή δε δείχνει ιδιαίτερα σημάδια επιτυχίας.

    Όμως ας περιμένουμε τις κινήσεις της Nokia επί εδάφους Η.Π.Α. και βλέπουμε στη συνέχεια αφού η ελληνική αγορά και ειδικά το δείγμα στο παρόν forum δεν είναι καθόλου αντιπροσωπευτικό της επιτυχίας ή όχι του συγκεκριμένου λειτουργικού.

    Εγώ όπως προείπα, έχω εντυπωσιαστεί από το Lumia 800 αλλά και η δοκιμή μέσω demo των Windows Mobile από τις συσκευές μου, μου άφησε μονάχα θετικές εντυπώσεις.

    Για να δούμε τι θα δούμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hellenicsun : 10-01-12 στις 21:15. Αιτία: Έβγαζε μάτι! Ευχαριστώ.. you know!

  8. #23
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved


    Spoiler:
    Spoiler:

    Δυστυχώς φίλε δεν υπάρχει περίπτωση να επιστρέψουν σε τίποτα όταν πατώσουν τα WP της Nokia γιατί δεν έχουν μία. Tα WP ήταν do or die για την Nokia και για τον ανεκδιήγητο CEO/trojan horse της και κρίνοντας από το γεγονός ότι σε ένα site γεμάτο early adopters σαν αυτό κανένα thread για Nokia και WP δεν φτάνει της 3 σελίδες μάλλον προς το die τείνει.
    Eτσι ακριβώς. Φυσικά θα βρεθει κόσμος να το πάρει. Θες ρομαντικοί της NOKIA, θες αυτοί που όντως γουστάρουν WP, δεν έχει σημασία στη τελική. Καθένας με τα γούστα του. Ομως, αργησε παρα μα πάρα πολύ, σε μια πολύ σκληρή αγορά που το Android κάνει dominate και οι μεγάλοι κατασκευαστές το έχουν αγκαλιάσει και ότι άλλο marketshare υπάρχει το έχει η apple. Και καλώς ή κακώς δύσκολα φεύγουν από μία πλατφόρμα για να πάνε σε άλλη, ειδικά σε μια εντελώς νέα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aroutis : 10-01-12 στις 21:13.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #24
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς ή ευτυχώς, τα κινητά με WM δεν είναι παρόν σε όλες τις βαθμίδες (δυνατότητες συσκευής, τιμή πώλησης, προώθηση) όπως τα κινητά με Android, ούτε φτάνουν σε διαφήμιση/προώθηση και τελικά επιθυμία από τους καταναλωτές, όπως τα τρία κινητά της Apple (3GS, 4, 4S). Από την άλλη δε βλέπω και ιδιαίτερη υποστήριξη από προγραμματιστές και εταιρίες στα Windows Mobile, όπως πρωτίστως στο iOS και δευτερευόντως στο Android.

    Προφανώς η συνταγή δε δείχνει ιδιαίτερα σημάδια επιτυχίας.

    Όμως ας περιμένουμε τις κινήσεις της Nokia επί εδάφους Η.Π.Α. και βλέπουμε στη συνέχεια αφού η ελληνική αγορά και ειδικά το δείγμα στο παρόν forum δεν είναι καθόλου αντιπροσωπευτικό της επιτυχίας ή όχι του συγκεκριμένου λειτουργικού.

    Εγώ όπως προείπα, έχω εντυπωσιαστεί από το Lumia 800 αλλά και η δοκιμή μέσω demo των Windows Mobile από τις συσκευές μου, μου άφησε μονάχα θετικές εντυπώσεις.

    Για να δούμε τι θα δούμε.
    Η Nokia ήταν το συνώνυμο του κινητού σε όλες τις χώρες του πλανήτη πλην μιας (ΗΠΑ), πήγε να κοντραριστεί με τους carriers εκεί και το πρωτόγονο σύστημά τους και καλώς έκανε. Κάποια στιγμή αποφάσισε να χαλάσει την πετυχημένη της συνταγή (Symbian) συν το νέο και πολλά υποσχόμενο Meego για να ποντάρει σε μια πλατφόρμα που ΙΣΩΣ πετύχει στις ΗΠΑ (και ενώ όλα τα προηγούμενα χρόνια έχει κάνει τα πάντα για να τσαντίσει τους carriers εκεί dual sim συσκευές, flagship συσκευές χωρίς συμβόλαιο, skype by default) και για τον υπόλοιπο κόσμο βλέπουμε. Κάτι που μια εταιρία που θέλει μετρητά ΧΤΕΣ είναι αυτοκτονία.

    Προφανώς δεν είναι ικανό δείγμα ένα φόρουμ αλλά κάτι νέο θα τρέξουν να το πάρουν άνθρωποι σαν και εμάς που ασχολούνται με την τεχνολογία μπορεί ο υπάλληλος στο Χ κατάστημα κινητής να δώσει μερικά σε τελείως ανίδεους αλλά το mainstream κοινό για να αγοράσει κάτι πρέπει να το δει αλλιώς ακόμα και αν του προτείνει ο υπάλληλος κάτι θα ζητήσει iphone/htc/samsung όπως έχει και η θειά/γκόμενα/φίλοι/ κτλ. Αυτό που θέλω να πω είναι πως αν δεν το πάρουν οι early adopters τότε δεν υπάρχει μια στο εκατομμύριο να κερδίσει το mainstream κοινό.

    Ακόμα και αν τρελαθεί ο κόσμος και πετάξει τα android και τα iphones τους για WP αποκλείεται να γίνει όσο σύντομα χρειάζεται η Nokia για να επιβιώσει. Όπως έχω ξαναπεί στους φοιτητές managment θα διδάσκονται 2 πράγματα από αυτή την εποχή. Το managment της apple ως παράδειγμα προς μίμηση και της Nokia ως παράδειγμα του τι ΑΚΡΙΒΩΣ δεν πρέπει να κάνει μια εταιρία ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ.
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  10. #25
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.765
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 800 παει πολυ καλα παντως
    Το Nokia Lumia 800 δεν έχει φέρει τις αναμενόμενες πωλήσεις...

    Στις 5377 συσκευές που πουλήθηκαν μονο οι 9 ήταν Lumia 800...

    Eπίσης γιατι δεν ανακοινώνει specs, τόσο φοβερά είναι;
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.7.3)C0


  11. #26
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που θέλω να πω είναι πως αν δεν το πάρουν οι early adopters τότε δεν υπάρχει μια στο εκατομμύριο να κερδίσει το mainstream κοινό.
    Δε διαφωνώ με αυτή τη λογική αν και δε ξέρω κατα πόσο εφαρμόζεται επι της ουσίας αφού θεωρώ πως ως early adopter μπορεί να χαρακτηριστεί ακόμη και αυτός που είδε "εκείνο το ωραίο κινητό", το πήρε, του άρεσε και το πρότεινε στο κύκλο του ή που πιο απλά "ενέδωσε" στη διαφήμιση/προώθηση.

    Έτσι βέβαια ούτε πωλήσεις επιτυγχάνονται , ούτε σημαντικές marketing επιτυχίες - κυρίως το 2ο κατα τη γνώμη μου.

    Δε ξέρω. Σε τελευταία ανάλυση δε θα ήθελα να δώ μείωση των παικτών στην αγορά της κινητής, ειδικά στο OS κομμάτι.

  12. #27
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Nokia Lumia 800 δεν έχει φέρει τις αναμενόμενες πωλήσεις...

    Στις 5377 συσκευές που πουλήθηκαν μονο οι 9 ήταν Lumia 800...

    Eπίσης γιατι δεν ανακοινώνει specs, τόσο φοβερά είναι;
    λιγο πιο κατω http://www.myphone.gr/forum/showthre...82#post3917682
    They see me postin', they hatin'...

  13. #28
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.765
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πηγή mynokiablog; Το πληρωμένο site, αυτοί που μας έλεγαν οτι αρχές 2011 θα βλέπαμε 200 νέα features στα N8 μας και Qt based UI μέχρι το καλοκαίρι και τελικά ανακοινώθηκαν WP, μπήκε 2012 και δεν έχει βγεί το belle;

    Εκεί στην KPN δε πουλάνει καθόλου SGS2 (?), γιατι μου φαίνετε περίεργο το μοντέλο με τις πιο πολλές πωλήσεις να μην υπάρχει στη λίστα. Καλά τα άλλα που γράφουν οτι ανατινάζει τα αλλα WP στη Γαλλία, πουλήθηκαν δύο 800 και ένα Όμνια 7, δηλαδή 100% παραπάνω πωλήσεις
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.7.3)C0


  14. #29
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έχω ξαναπεί στους φοιτητές managment θα διδάσκονται 2 πράγματα από αυτή την εποχή. Το managment της apple ως παράδειγμα προς μίμηση και της Nokia ως παράδειγμα του τι ΑΚΡΙΒΩΣ δεν πρέπει να κάνει μια εταιρία ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ.
    Διαφορετικά πράγματα το management και το marketing κατά την γνώμη μου.

  15. #30
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Χωρις να εχω εμπειρια με Windows Phone, νομιζω οτι δεν χωραει ο τοπος και αλλο operating system στα κινητα.

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας