Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-84 από 84
  1. #76
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    σωστος,τι ταχυτητες πιανεις?
    VAMOS ARIS

  2. #77
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγω? δεν εχω παραπονο
    ειμαι λιγοτερο απο 500μ απο το κεντρο αρα φανταζεσαι ποσο συνδεομαι

    απλα καποια φαση θελω να παρω ενα καλο ρουτερακι (το μονο που μου λειπει...)

  3. #78
    Εγγραφή
    28-12-2010
    Μηνύματα
    568
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    η cyta προσφέρει σε όλη την ελλάδα adsl?
    δεν λέω, καλό το vdsl αλλά λίγο αρπαχτή μου μυρίζει.

  4. #79
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adabter Εμφάνιση μηνυμάτων
    η cyta προσφέρει σε όλη την ελλάδα adsl?
    δεν λέω, καλό το vdsl αλλά λίγο αρπαχτή μου μυρίζει.

    Και άλλοι δεν έχουν καλύψει όλη την Ελλάδα, αυτό δεν σημαίνει οτι θα πρέπει να μείνουν στάσιμοι;
    Τουλάχιστον κάποιοι κάνουν μια κίνηση να δώσουν κάτι διαφορετικό αντί να περιμένουν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 23-01-12 στις 13:53.

  5. #80
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    συμφωνα με την ανακοινωση της στην πρωτη σελιδα του παρων θεματος μοιραζει μονο εκει αν τηρεις τις προυποθεσεις.

    τωρα για το "αρπαχτη" τι να σου πω..

    απλα ειναι ο πρωτος ιδιωτης

    γιατι ο ΟΤΕ μπλοκαριστηκε απο την ΕΕΤΤ

    οι αλλοι ιδιωτες το σκεφτονται η δεν εχουν υποδομες η δεν θελουν να βαλουν το χερι στην τσεπη...

    θα δειξει...ο χρονος

    οπως εδειξε στην αγορα τηλεπικοινωνιων

    οπως εδειξε στην αγορα πληροφορικης

    οπως εδειξε στην αγορα ΑΠΕ

    ........Auto merged post: Zer0c00L πρόσθεσε 2 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και άλλοι δεν έχουν καλύψει όλοι την Ελλάδα, αυτό δεν σημαίνει οτι θα πρέπει να μείνουν στάσιμοι;
    Τουλάχιστον κάποιοι κάνουν μια κίνηση να δώσουν κάτι διαφορετικό αντί να περιμένουν
    αυτο με βρισκει συμφωνω απολυτα

    η κινηση μετραει γιατι ο αλλος μπορει να του αρεσει να ειναι στο χωριο - βουνο - λιμνη - χωραφι - πεδιαδα - θαλασσα

    θα πρεπει να εχει τηλεπικοινωνιες κτλ οπως εχουν ολοι.

    οχι σαν καποιο φιλο μου που εμενε στο "σχηματαρι" η στο "ντραφι" αττικης και μεχρι πριν απο λιγο καιρο του ελεγαν τι θες ? ADSL α μαζεψε μερικους χρηστες και ισως σας βαλουμε κανενα κοντεινερ για κεντρο και αν πιανετε 1 Mbps να ειστε και ευχαριστημενοι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 23-01-12 στις 13:42. Αιτία: auto merged post

  6. #81
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dzadelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η περιοριστική συνθήκη της μέγιστης γεωγραφικής απόστασης των 1000 μέτρων μεταξύ χρήστη και κόμβου, συνεπικουρούμενη από την υπερευαισθησία του συγκεκριμένου πρωτοκόλλου στον θόρυβο γραμμής, ίσως καταστήσει τελικά το VDSL μία ανώφελη επένδυση για την Ελληνική πραγματικότητα.
    Δεν είναι επένδυση αυτό που συζητάμε. Μία συνδρομητική κάρτα είναι σε ένα εγκατεστημένο κουφάρι. Η διαφήμιση που κερδίζει από την συγκεκριμένη κίνηση βγάζει και με το παραπάνω το κόστος των καρτών.

  7. #82
    Εγγραφή
    04-11-2003
    Περιοχή
    NA
    Μηνύματα
    580
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Έχουμε στοιχεία για την πτώση της ταχύτητας του uplink ανάλογα με την απόσταση στο VDSL2;
    ---
    mp

  8. #83
    Εγγραφή
    05-08-2010
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είναι επένδυση αυτό που συζητάμε. Μία συνδρομητική κάρτα είναι σε ένα εγκατεστημένο κουφάρι. Η διαφήμιση που κερδίζει από την συγκεκριμένη κίνηση βγάζει και με το παραπάνω το κόστος των καρτών.
    Δεν έχεις και πολύ άδικο. το στοίχημα είναι να την αντέξει την αλλαγή. Αυτό που πρέπει να είχα ξαναρωτήσει κάποια στιγμή είναι αν το backbone της μπορεί να αντέξει πολλούς συνδρομητές με τόσο μεγάλη ταχύτητα. Καλά συνδέονται όλοι με τη CYTA, η CYTA προς τα έξω τι κάνει ξέρει κανείς;

    Είχα διαβάσει πριν κάτι μήνες ότι έκλεισε 2-3 συμφωνίες, αλλά δε ξέρω πόσο μεγάλες είναι και πόσο έχει μεγαλώσει τη χωρητικότητα της. Σαν κίνηση πάντως δεν είναι κακή
    Though we strike at you from the shadows, do not think that we lack the courage to stand in the light.
    Zeratul, StarCraft

  9. #84
    Εγγραφή
    25-05-2008
    Περιοχή
    https://t.me/pump_upp
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    Thomasbor
    ISP
    Thomasbor
    Router
    Thomasbor
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arpa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις μπερδέψει 2 διαφορετικές εννοιες. Αλλο το VDSL και άλλο το FTTC (fiber to the curb/cabinet). Ο ΟΤΕ προχωράει στην υλοποίηση του FTTC απο την οποία αναβάθμιση θα επιρεαστούν θετικά και οι συνδέσεις ADSL. Για να έχεις "σωστό" VDSL θα πρέπει να υλοποιηθεί το FTTC ή να απέχεις απο τα κέντρα του ΟΤΕ τόδο οσο απέχεις απο τα ΚΑΦΑΟ.
    δεν ξέρω τι λες εσύ φιλαράκι, αλλά εγώ με Hol adsl είχα 13 mbps και με cyta vdsl έχω 30mbps με ο 35αρι πακέτο

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 258
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-11, 13:33
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-11, 12:27
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-11, 19:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας