Σελ. 9 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 593
  1. #121
    Εγγραφή
    16-09-2007
    Περιοχή
    Παλαιοχώρι Ηλείας
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΣΤΟΥΝΗ
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 13.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Risingson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω και γω μια ερώτηση για το συγκεκριμένο μόντεμ; Το έχω από τον ΟΤΕ με ISDN σύνδεση. Το πρόβλημα είναι ότι από την αρχή που το εγκατέστησα παρατήρησα ένα γενικότερο πρόβλημα στην επικοινωνία μεταξύ συσκευών με αποκορύφωμα να μη μπορώ να εγκαταστήσω σωστά τον ασύρματο εκτυπωτή - σαρωτή γιατί τον βλέπει μόνο σαν φαξ. Κυρίως χρησιμοποιώ ασύρματο notebook. Το θέμα είναι πως έχω συχνά κολλήματα και στον browser ενώ σερφάρω, κολλήματα τα οποία λύνονται μόνο αν αποσυνδεθώ και ξανασυνδεθώ στο router ή αν κλείσω τον browser 3-4 φορές και τον ξανανοίξω. Σημειωτέον πως η σύνδεση δε πέφτει γιατί πχ ο browser μπορεί να κολλήσει το utorrent όμως μπορεί να συνεχίζει να κατεβάζει κανονικά. Γκουρού στον τομέα δεν είμαι, με διάφορες ρυθμίσεις που πείραξα δε κατάφερα τίποτα. Με τον ΟΤΕ που επικοινώνησα δεν έβγαλα καμία άκρη. Γενικότερα ξέρω ότι κάτι φταίει αλλά δε ξέρω αν διορθώνεται. Η εύκολη λύση είναι πάντα να το πετάξω και να πάρω ένα άλλο.
    Το πιο πιθανό είναι το modem και ο εκτυπωτής να εκπέμπουν στο ίδιο κανάλι και να παρεμβάλει το ένα το άλλο. Μπες στο interface του modem και δοκίμασε να βάλεις κάποιο άλλο κανάλι. Δοκίμασε το κανάλι 9 ή 11 που συνήθως είναι πιο "έλεύθερα".

  2. #122
    Εγγραφή
    05-05-2012
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE ZXV10 W300B
    Είχα δοκιμάσει παλαιότερα να αλλάξω και τα κανάλια αλλά οι προσπάθειες δεν καρποφόρησαν. Θα το ξανά αλλάξω να το τσεκάρω πάλι. Το είχα στο auto τελευταία...

  3. #123
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    552
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    mi router 3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Wireless N υπάρχει τελικά;
    Στα χαρακτηριστικά αναφέρεται μερικό N πρότυπο με ταχύτητα 150 Mbps.
    Όμως σε 2 laptop που δοκίμασα δεν τα κατάφερα να συνδεθώ με Ν αλλά με G.
    Όταν έδωσα από τις ρυθμίσεις του ZTE στο wireless πρότυπο αποκλειστικά Ν, τότε δε συνδεόμουν καθόλου.

    ...
    Απαντάω στον εαυτό μου μια και δε βρέθηκε κανείς:
    Για να συνδεθούμε σε wireless N πρέπει να αλλάξουμε το security protocol σε AES αντί TKIP γιατί το τελευταίο δεν υποστηρίζεται από το N.
    Επίσης για να δούμε τα 150 Mbps όπως λέει το manual, πρέπει να ρυθμίσουμε την εκπομπή του καναλιού σε 20/40 MHz στο router όπως επίσης και στην wifi κάρτα δικτύου.
    Η ουσία είναι τα 40 MHz σε διπλό κανάλι. Επίσης κανάλι στο router μεταξύ 5 και 9.

    Παρακαλώ

  4. #124
    Εγγραφή
    13-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 7.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχει κανείς timeout κατά καιρούς με ipv6; Στο test ipv6 μερικές φορές μου το βγάζει καλό, αλλά όταν κάποια στιγμή μοιάζει να κολλάει ο browser και έχω βάλει το τεστ να τρέχει, μου λέει ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το mtu. Κυρίως στον Chrome και στον ΙΕ μου βγαίνει αυτό το πρόβλημα, ο Firefox για κάποιο λόγο δεν το κάνει απ'όσο βλέπω. Όταν το γυρίζω κανονικά στο Ipv4, δεν έχω πρόβλημα οπότε προφανώς αφορά κατεξοχήν το Ipv6.

  5. #125
    Εγγραφή
    12-05-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα χτες πήρα το ZTE ZXV10 W300 v.5.2..... by the way ήμουν 6xronia με ενσύρματο internet
    το σύνδεσα.... k όταν κάνω εγκατάσταση k βάζω το password βγάζει επανάληψη....
    ~~ πιθανές αιτίες : ο υπολογιστής σας απέτυχε να λάβει διεύθυνση IP από τον εξοπλισμό και η επικοινωνία με τον υπολογιστή σας δεν είναι εφικτή~~
    επίσης δe μπαίνει στο 192.168.1.1 .....

    Το λαμπάκι με το internet αναβοσβήνει μονο.. τα αλλα κομπλέ......... τι παίζει? μήπως πρέπει να περιμένω κάμποσες μέρες για να μπορώ να μπω με αυτό το modem?
    Στο 13888 μου είπαν να το δείξω σε τεχνικό :-/ k ότι θα φταίνε τα drivers τις κάρτας δικτύου... όσο το ψάξα δεν έβγαλα άκρη.. Μήπως είναι νεκρό το modem? xD

  6. #126
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Komisdrac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα χτες πήρα το ZTE ZXV10 W300 v.5.2..... by the way ήμουν 6xronia με ενσύρματο internet
    το σύνδεσα.... k όταν κάνω εγκατάσταση k βάζω το password βγάζει επανάληψη....
    ~~ πιθανές αιτίες : ο υπολογιστής σας απέτυχε να λάβει διεύθυνση IP από τον εξοπλισμό και η επικοινωνία με τον υπολογιστή σας δεν είναι εφικτή~~
    επίσης δe μπαίνει στο 192.168.1.1 .....

    Το λαμπάκι με το internet αναβοσβήνει μονο.. τα αλλα κομπλέ......... τι παίζει? μήπως πρέπει να περιμένω κάμποσες μέρες για να μπορώ να μπω με αυτό το modem?
    Στο 13888 μου είπαν να το δείξω σε τεχνικό :-/ k ότι θα φταίνε τα drivers τις κάρτας δικτύου... όσο το ψάξα δεν έβγαλα άκρη.. Μήπως είναι νεκρό το modem? xD
    Με τι browser προσπαθεις να μπεις στο 192.168.1.1 ; δοκιμασε με καποιον αλλο.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  7. #127
    Εγγραφή
    12-05-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έκανα install το simple static ip και δεν βρίσκει network adapter ..... πως το διορθώνω αυτό?

  8. #128
    Εγγραφή
    12-05-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    δοκίμασα με όλα τα browser.. τίποτα .... στην διαχείριση συσκευών έχει κάποια θαυμαστικά... ίσως να πρέπει να αλλάξω και το pass να βγάλω τα special character όπως λέει k ο "AssVas"

  9. #129
    Εγγραφή
    12-05-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    by the way εχω προβλημα με τους προσαρμογεις δικτιου .... εχουν θαυμαστικα...... πως το φτιαχνω αυτο ξερει κανεις?

  10. #130
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Komisdrac Εμφάνιση μηνυμάτων
    by the way εχω προβλημα με τους προσαρμογεις δικτιου .... εχουν θαυμαστικα...... πως το φτιαχνω αυτο ξερει κανεις?
    Ασυμβατότητα ρουτερ με καρτα δικτύου μου φαινεται,(αλλαξε κανα καλωδιο ethernet καλου-κακου βέβαια) το ειχα και εγω παλαιοτερα και εβαλα μια καρτα δικτύου pci ethernet και διορθώθηκε το προβλημα,για πηγαινε τον κενσορα πανω στις 2 οθονες στην γραμμη εργαλειων κανε δεξι κλικ πανω στην συνδεση,και πατα επιδιόρθωση μηπως και διορθωθει ,και να εχεις ανοιξει πρωτα το ρουτερ να συγχρονήση το adsl ,και μετα το pc.

  11. #131
    Εγγραφή
    12-05-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    το δοκίμασα αλλα τίποτα....ψάξαμε και για drivers πάλι τίποτα .... στην εγκατάσταση του ethernet driver m λέει The realtek Network was not found. if deep mode is enabled please plug the cable. ...... επίσης δεν ανάβει το λαμπάκι του ethernet στην σύνδεση με τον υπολογιστή.. στη θύρα

  12. #132
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Αρα τα εχει παιξει η καρτα σου. αλαξε την φτηνες ειναι περιπου 10€.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  13. #133
    Εγγραφή
    14-03-2007
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11802/738 kbps
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
    Router
    ZTE ZXV10 W300
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από np1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανείς timeout κατά καιρούς με ipv6; Στο test ipv6 μερικές φορές μου το βγάζει καλό, αλλά όταν κάποια στιγμή μοιάζει να κολλάει ο browser και έχω βάλει το τεστ να τρέχει, μου λέει ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το mtu. Κυρίως στον Chrome και στον ΙΕ μου βγαίνει αυτό το πρόβλημα, ο Firefox για κάποιο λόγο δεν το κάνει απ'όσο βλέπω. Όταν το γυρίζω κανονικά στο Ipv4, δεν έχω πρόβλημα οπότε προφανώς αφορά κατεξοχήν το Ipv6.
    Δεν είναι θέμα μόνο με το ipv6, το έχω και εγώ παρόλο που το γύρισα μόνο σε ipv4 (χρησιμοποιώ firefox). Στιγμιαία για κάποια δεύτερα, χάνεται η επικοινωνία και δεν έχεις ανανέωση, μετά από κάποια δεύτερα επανέρχεται μόνο του.
    Υπόψη στο ρούτερ δεν φαίνεται καμία αποσύνδεση κανένα πρόβλημα στο λαμπάκι dsl/internet.
    Φαίνεται μόνο στον πλοηγό και στις ιδιότητες της σύνδεσης που εάν δεις τα πακέτα πάρε/δώσε είναι παγωμένα για όσα δεύτερα διαρκεί το φαινόμενο.

    To ψάχνω εδώ και 5 μέρες αλλά ακόμη άκρη δεν έχω βγάλει!

  14. #134
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Komisdrac Εμφάνιση μηνυμάτων
    το δοκίμασα αλλα τίποτα....ψάξαμε και για drivers πάλι τίποτα .... στην εγκατάσταση του ethernet driver m λέει The realtek Network was not found. if deep mode is enabled please plug the cable. ...... επίσης δεν ανάβει το λαμπάκι του ethernet στην σύνδεση με τον υπολογιστή.. στη θύρα
    Δοκίμασες ένα άλλο καλώδιο ethernet ? αν ναι τοτε βαλε μια κάρτα δικτύου pci οπως ειπε και ο maik προηγουμενως ,αν εχεις desktop pc φυσικά ,3,5 ευρώ τήν αγόρασα εγώ,και την δουλεια της την κανει μιά χαρά.

    http://www.skroutz.gr/s/310833/TP-LINK-TF-3200.html

  15. #135
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.059
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Εννοείται όπως γράφτηκε ότι ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΣΕ BROWSERS με το
    router αυτό (ενω πχ φαίνεται να λειτουργεί γενικώς), ΠΡΕΠΕΙ να απενεργοποιήσετε
    τα Radvd και DHCPv6 (είναι στη σελίδα Interface Setup -> LAN) ακόμα και ΑΝ
    ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ενεργό το IPV6 !!!!

    Είναι SOS
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

Σελ. 9 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. DMT για W300 ZXV10 - ZTE modem
    Από Hiram στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-18, 10:38
  2. ZTE ZXV10 W300 firmware
    Από panosbob στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-15, 21:17
  3. [Other] πρόβλημα με admin password σε router ZTE ZXV10 W300
    Από karetsos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-12, 14:26
  4. ZTE ZXV10 - W300 PSTN
    Από nekronomikon στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-11, 21:02
  5. [Other] ZTE ZXV10 W300 Series port forward for Xbox Live
    Από panosbob στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-11, 01:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας