Σελ. 13 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 200

Θέμα: νDSL Forthnet

  1. #181
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    και εσύ έχεις πολύ μεγάλο attenuation. ή είστε πολύ μακρια απο το Α/Κ ή πρέπει να φτιάξετε τα καλώδια μέσα στο σπίτι. δείτε μήπως υπάρχουν παλιές πρίζες του ΟΤΕ με πυκνωτή για αρχή και ξηλώστε τες και μετά βάλτε μόνο το ρουτερ χωρίς φίλτρα χωρίς τηλεφωνο σε καποια πρίζα να δείτε τι ταχύτητα πιάνει. και φυσικά πόσο attenuation έχει.. το τηλεφωνικό καλώδιο να ειναι μικρό, γυρω στο 1,5 μέτρο
    εσένα ειναι χαμηλό πολύ και το Output Power γιαυτο εχεις τοσο χαμηλη ταχύτητα πρέπει να ειναι γύρω στο 19
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GSF : 07-02-13 στις 22:43.

  2. #182
    Εγγραφή
    13-10-2012
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τους πήρα τηλέφωνο κι αφού δεν κατάφερε κάτι ο τεχνικός από το τηλέφωνο μου είπε ότι θα κάνουνε κάτι έλεγχους από εκεί και θα με πάρει τηλέφωνο.

    Δυστυχώς δεν είμαι ιδιαίτερα σχετικός από δίκτυα και θα περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο, να δω τι θα γίνει.

  3. #183
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο δεν εζει σχεσει χρειαζεσαι νεο route και μετατροπη γραμμης στο φυσικο κομματι δηλαδη να σου βαλουν οπτικη ινα στο σπητη η στο καφαω εαν δεν τα εχεις αυτα VDSL, δεν εχεις.Εδω εχει γινει κατι που πολοι δεν το εχουν καταλαβει σε πολλες περειοχες ο ΟΤΕ εχει αλλαξει καφαω προτου να αλλαξει καλωδεια και αυτο εχει δημιουργισει πολλα προβληματα σε πολλες περειοχες, ειναι αυτα που γινονται για να τρωνε λεφτα καπιοι. ψαξτο λιγο.

  4. #184
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Εγώ παίδες με αυτά τα νούμερα θά'πρεπε να το ψάξω περισσότερο; Είναι μεν ξεκάθαρα vdsl ταχύτητες, αλλά αυτό το 24900 μοιάζει απογοητευτικό. Βλέπετε τίποτα στραβό στη screenshot εσείς οι πιο σχετικοί, ή απλά να δεχτώ ότι μέχρι εκεί φτάνει η γραμμή;
    Είμαι ~400 μέτρα από το κέντρο σε πραγματική απόσταση, για την καλωδίωση δεν έχω ιδέα. Με adsl ote έπιανα με το ζόρι 14mbps οπότε μάλλον καλά είμαι, ε;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vdsl info.JPG 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  43,5 KB 
ID: 119663

  5. #185
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    εγώ το στραβό που βλέπω ειναι οτι για 400 μέτρα εχεις πολύ attenuation.. δηλαδή εντάξει, τα καλώδια τι τα χουν κάνει γύρω γύρω το τετράγωνο? και γώ 400μ είμαι και πιάνω 49.
    βήμα 1) κοιτάς αν έχεις παλιές πρίζες του ΟΤΕ με πυκνωτή, αυτες θα σου ανεβάζαν πολύ το attenuation (αν και δεν ξέρω αν θα φτανες 5mbit upload με αυτές οπότε ίσως να μην έχεις). αν έχεις τις αφαιρείς και βάζεις κανονικές απλές (είτε με μία είτε με δύο εξόδους - το ίδιο ειναι το έχω δοκιμάσει)
    βήμα 2) βάζεις το ρουτερ μόνο του πάνω στην πρίζα και κοιτάς τι ταχύτητα/attenuation κτλπ πιάνει (βγάζεις δηλαδή τηλεφωνικές συσκευές φίλτρα κτλπ απο ΟΛΕΣ τις πρίζες του σπιτιού)
    βήμα 3) κοιτάζεις την ταχυτητα στον κατανεμητή και αν έχεις την ίδια ταχύτητα να πάρεις κανα τηλέφωνο μπας και δηλώσεις βλάβη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GSF : 10-02-13 στις 09:28.

  6. #186
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Για το 1)
    Μία "πρίζα" υπάρχει στο διαμέρισμα και είναι αυτό εδώ το δράμα δίπλα στην πόρτα:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130210_152741.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  300,8 KB 
ID: 119677
    Απ'έξω φεύγει ετσι
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130210_152810.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  179,5 KB 
ID: 119678
    και 5-6 μέτρα παραπέρα κατεβαίνει προς τον κατανεμητή από εδώ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20130210_152849.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  198,4 KB 
ID: 119679

    Δεν είναι και το πιο ορθόδοξο setup. Το κτίριο δεν το λες καινούριο.

    2)Δοκίμασα να συνδέσω το router απευθείας και ανέβηκα στα 28300. Υποθέτω η αγορά ενός επώνυμου splitter είναι το πρώτο βήμα.

    3)Για να το κάνω αυτό πρέπει να τραβήξω καλώδιο από το router απευθείας στον κατανεμητή; Κι εκεί RJ11 υποδοχές έχει; Είμαι αρκετά άσχετος και δεν ξέρω καν που είναι, αλλα μια προσπάθεια μάλλον αξίζει να την κάνω.

  7. #187
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akkuron Εμφάνιση μηνυμάτων
    3)Για να το κάνω αυτό πρέπει να τραβήξω καλώδιο από το router απευθείας στον κατανεμητή; Κι εκεί RJ11 υποδοχές έχει; Είμαι αρκετά άσχετος και δεν ξέρω καν που είναι, αλλα μια προσπάθεια μάλλον αξίζει να την κάνω.
    να σου πώ την αλήθεια δεν έχω δεί ποτέ κατανεμητή τον δικό μου δεν πάω να τον κοιτάξω γιατι ειναι περίεργοι στην πολυκατοικία μας και θα νομίζουν οτι τους ληστεύω. απο φωτογραφίες που έχω δεί βλέπω οτι ειναι τα 2 απλά καλωδιάκια οπότε μάλλον θέλει λίγο "στήσιμο" πρώτα. απλα αν εκεί έχεις παραπάνω τότε φταίει η καλωδίωση μέχρι το διαμέρισμα. επίσης βλέπω οτι έχεις μεγάλα τηλεφωνικά καλώδια (ή έτσι φαίνεται απτην πρώτη φώτο), νομίζω πρέπει να ειναι ώς 1,5 μέτρο το καλώδιο...

  8. #188
    Εγγραφή
    07-02-2013
    Περιοχή
    Ambelokipi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    1.498 [Up] /21.122 [Down]
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Technicolor YG788vn
    SNR / Attn
    8,6(dB) / 22,9(dB)
    Ρε παιδιά, εγώ τώρα αντιμετωπίζω κάτι άλλο παράξενο. Ενώ όλα φαίνεται πως λειτουργούν κανονικά, δεν ανάβει κάποιο κόκκινο φωτάκι στο Technicolor και στην IP address του modem λέει πως είναι connected to internet_vdsl, δε φορτώνει σελίδες! Τίποτα. Συμπεριφέρεται λες και δεν έχει ίντερνετ. Οι κωδικοί είναι αυτοί που μου έδωσαν απ'την Forthnet. Κάνω reset το modem είναι εντάξει για μερικά λεπτά και μετά ξανά το ίδιο. Στην τεχνική υποστήριξη μου δώσανε να βάλω στο Properties του IPv4 στον υπολογιστή συγκεκριμένα IP Addresses και DNS και είναι εντάξει. Αλλά αυτό είναι οκ μόνο για το desktop που είναι συνδεδεμένο μέσω ethernet. Το laptop που είναι συνδεδεμένο μέσω wifi εξακολουθεί να έχει αυτό το πρόβλημα.

    Πείτε ότι βάζω αυτά που μου είπανε και στο laptop, αυτό δε λύνει το πρόβλημα. Πχ, το smartphone μου δε λειτουργεί. Επίσης αν έρθει κάποιος φίλος με laptop θα πρέπει να του ρυθμίζω τη σύνδεση; Και όταν θα είμαι κάπου έξω με wifi θα πρέπει να αλλάζω στην επιλογή να βρίσκει αυτόματα το IP και όταν επιστρέφω σπίτι να τα ξαναγράφω; Δεν ξέρω τί να κάνω. Και η τεχνική υποστήριξη δε με βοήθησε ιδιαίτερα.

    Έχω προβλήματα με το vdsl απο την πρώτη κιόλας μέρα που το έβαλα. Μήπως να αλλάξω εταιρία; Ή να το γυρίσω σε adsl; Αλλά μου εγγυάται κανείς ότι δε θα έχει τα ίδια προβλήματα;

  9. #189
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and.geo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή να το γυρίσω σε adsl;
    Αυτό θα έλεγα να κάνεις. Σύνδεση με ταχύτητα
    1.498 [Up] /21.122 [Down] δεν λέγεται vdsl.

  10. #190
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and.geo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω προβλήματα με το vdsl απο την πρώτη κιόλας μέρα που το έβαλα. Μήπως να αλλάξω εταιρία; Ή να το γυρίσω σε adsl; Αλλά μου εγγυάται κανείς ότι δε θα έχει τα ίδια προβλήματα;
    εγώ λέω να μάθεις να βάζεις χειροκίνητα ip. ειναι κάτι πολύ απλό και το έχετε κάνει (εσύ και πολύς κόσμος ακόμα) ολόκληρη ιστορία... προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν ποτέ DHCP και το αποφεύγω όσο γίνεται. ναι οταν θα πηγαίνεις κάπου θα πρέπει να το αλλάζεις. το smartphone αν ειναι android σου κρατάει τις ρυθμίσεις ακόμα και όταν το γυρνάς σε dhcp οπότε μετά με ΕΝΑ κουμπάκι το γυρνάς σε manual... δεν καταλαβαίνω γιατι το θεωρείς πρόβλημα το να πατάς ένα κουμπάκι. όλα στα πιάτο τα θέλουμε μου φαίνεται

  11. #191
    Εγγραφή
    07-02-2013
    Περιοχή
    Ambelokipi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    1.498 [Up] /21.122 [Down]
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Technicolor YG788vn
    SNR / Attn
    8,6(dB) / 22,9(dB)
    Άλλη δουλειά δηλαδή δε θα κάνουμε απο το να βάζουμε χειροκίνητα IP σε κάθε συσκευή ξεχωριστά κάθε φορά. Σόρρυ αλλά νόμιζα πως είναι αυτονόητο ότι το xDSL θα έπρεπε να δουλεύει χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια. Αυτό πληρώνω ούτως ή άλλως, να τα έχω έτοιμα στο πιάτο. Όπως γίνεται και στον έξω κόσμο. Hate the game, not the player.

  12. #192
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GSF Εμφάνιση μηνυμάτων
    να σου πώ την αλήθεια δεν έχω δεί ποτέ κατανεμητή τον δικό μου δεν πάω να τον κοιτάξω γιατι ειναι περίεργοι στην πολυκατοικία μας και θα νομίζουν οτι τους ληστεύω. απο φωτογραφίες που έχω δεί βλέπω οτι ειναι τα 2 απλά καλωδιάκια οπότε μάλλον θέλει λίγο "στήσιμο" πρώτα. απλα αν εκεί έχεις παραπάνω τότε φταίει η καλωδίωση μέχρι το διαμέρισμα. επίσης βλέπω οτι έχεις μεγάλα τηλεφωνικά καλώδια (ή έτσι φαίνεται απτην πρώτη φώτο), νομίζω πρέπει να ειναι ώς 1,5 μέτρο το καλώδιο...
    Θα είναι καλύτερα να μεταφέρω το router κάπου κοντά στην πρίζα και να τραβήξω μεγάλα καλώδια ethernet δηλαδή; Το γραφείο δεν υπάρχει χώρος να πάει πιο κοντά στην πόρτα.

  13. #193
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akkuron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα είναι καλύτερα να μεταφέρω το router κάπου κοντά στην πρίζα και να τραβήξω μεγάλα καλώδια ethernet δηλαδή; Το γραφείο δεν υπάρχει χώρος να πάει πιο κοντά στην πόρτα.
    εννοείται, το UTP CAT5+ (ethernet) φτάνει και 100 μέτρα. του τηλεφώνου δεν ειναι καν twisted απόσο ξέρω
    edit: ακόμα καλύτερα θα ειναι αν τραβήξεις κατευθείαν UTP/FTP/STP/S-FTP κτλ απο τον κατανεμητή μέσα στο σπίτι με RJ11 αν το κάνεις πόσταρε τα αποτελέσματα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and.geo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλη δουλειά δηλαδή δε θα κάνουμε απο το να βάζουμε χειροκίνητα IP σε κάθε συσκευή ξεχωριστά κάθε φορά. Σόρρυ αλλά νόμιζα πως είναι αυτονόητο ότι το xDSL θα έπρεπε να δουλεύει χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια. Αυτό πληρώνω ούτως ή άλλως, να τα έχω έτοιμα στο πιάτο. Όπως γίνεται και στον έξω κόσμο. Hate the game, not the player.
    μπορείς να αγοράσεις άλλο ρουτερ η να τους πείς οτι δεν ξέρω να βάζω ip και δεν με ενδιαφέρει να μάθω ούτε μπορώ να περιμένω να φτιάξετε το ρουτερ, οπότε πάω σε άλλη εταιρία.... απλά νομίζω πιο έυκολο ειναι να μάθεις να βαζεις την ip.
    το θέμα ειναι οτι έτσι βασίζεσαι οτι ΟΠΟΥ και θα πας θα δουλεύει ο DHCP server τους. εγώ έχω πετύχει καφετέρια που δεν δούλευε και επειδή ηξερα να φτιάξω την ip, μπήκα με λαπτοπ στο ιντερνετ να κανω την δουλειά μου. δεν σου λέω να μάθεις δίκτυα σε βάθος, αλλα μια ip που θα την σετάρεις μια φορά και μετα τέλος νομίζω μπορείς να την μάθεις αυτα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GSF : 11-02-13 στις 02:03.

  14. #194
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akkuron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα είναι καλύτερα να μεταφέρω το router κάπου κοντά στην πρίζα και να τραβήξω μεγάλα καλώδια ethernet δηλαδή; Το γραφείο δεν υπάρχει χώρος να πάει πιο κοντά στην πόρτα.
    Έχετε ένα θέμα εκεί στον Αγ. Παύλο βλέπω ε; Τα καλώδια κάνουν γύρους απ τα πανεπιστήμια;;;

    Όπως και να χει, καλύτερα τράβα ένα CAT 6 καλώδιο απ το κουτί της πολυκατοικίας σου και φερτο εκεί που θέλεις. Μπλέ-άσπρο, τα γνωστά και είσαι έτοιμος. Προσοχή σε τυχόν παρεμβολές.

    ΥΓ1. Δεν υπάρχει επώνυμο σπλιτεράκι, μια χαρά δουλεύουν και τα adsl splitter. Οπότε 28.000+ πρέπει να πιάσεις. Οτιδήποτε λιγότερο σημαίνει ότι κάτι δεν έχεις κάνει εσύ σωστά.
    ΥΓ2.Λιγότερα θα σου κοστίσει από την αγορά ενός vdsl router τώρα.
    ΥΓ3. Το RJ11 ή ότι άλλο χρησιμοποιήσεις, όχι πάνω από 1-1,5 μέτρα.
    ΥΓ4. Ελπίζω να μην έκανε ηλεκτρολόγος την εγκατάσταση αυτή που βλέπω στις φωτο γιατί αλλίως συγχαρητήρια για την δουλειά του.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and.geo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά, εγώ τώρα αντιμετωπίζω κάτι άλλο παράξενο. Ενώ όλα φαίνεται πως λειτουργούν κανονικά, δεν ανάβει κάποιο κόκκινο φωτάκι στο Technicolor και στην IP address του modem λέει πως είναι connected to internet_vdsl, δε φορτώνει σελίδες! Τίποτα. Συμπεριφέρεται λες και δεν έχει ίντερνετ. Οι κωδικοί είναι αυτοί που μου έδωσαν απ'την Forthnet. Κάνω reset το modem είναι εντάξει για μερικά λεπτά και μετά ξανά το ίδιο. Στην τεχνική υποστήριξη μου δώσανε να βάλω στο Properties του IPv4 στον υπολογιστή συγκεκριμένα IP Addresses και DNS και είναι εντάξει. Αλλά αυτό είναι οκ μόνο για το desktop που είναι συνδεδεμένο μέσω ethernet. Το laptop που είναι συνδεδεμένο μέσω wifi εξακολουθεί να έχει αυτό το πρόβλημα.

    Πείτε ότι βάζω αυτά που μου είπανε και στο laptop, αυτό δε λύνει το πρόβλημα. Πχ, το smartphone μου δε λειτουργεί. Επίσης αν έρθει κάποιος φίλος με laptop θα πρέπει να του ρυθμίζω τη σύνδεση; Και όταν θα είμαι κάπου έξω με wifi θα πρέπει να αλλάζω στην επιλογή να βρίσκει αυτόματα το IP και όταν επιστρέφω σπίτι να τα ξαναγράφω; Δεν ξέρω τί να κάνω. Και η τεχνική υποστήριξη δε με βοήθησε ιδιαίτερα.

    Έχω προβλήματα με το vdsl απο την πρώτη κιόλας μέρα που το έβαλα. Μήπως να αλλάξω εταιρία; Ή να το γυρίσω σε adsl; Αλλά μου εγγυάται κανείς ότι δε θα έχει τα ίδια προβλήματα;
    Πιο firmware έχει το ρούτερ που σου έδωσαν?

  15. #195
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές, παιδιά. Βασικά απ'ότι βλέπω, πριν κάνω οτιδήποτε δραστικό πρεπει να πάρω ένα μακρύ UTP και να δοκιμάσω το router πάνω στην πρίζα με ένα RJ11 του ενός μέτρου για να δω τι γίνεται. Όταν έβγαλα το splitter και κέρδισα τα 3,5mbps, εκτός από το splitter, έλειπε προφανως και το καλώδιο που πήγαινε έως αυτό, το οποίο ήταν ...4 μέτρα. Οπότε παίζει και να μην ευθυνόταν το splitter για τη διαφορά. Η συνολική καλωδίωση μεταξύ πρίζας και router παίζει να είναι 15 μέτρα, οπότε απ'ότι μου λέτε, θέλει άμεση αλλαγή το setup. Ελπίζω να δω βελτίωση.

    edit: Με 1μ μεταξύ πρίζας και router ανεβήκαμε στα 30mbps, οπότε μάλλον απ'έξω είναι το θέμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος akkuron : 11-02-13 στις 13:04.

Σελ. 13 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-13, 13:56
  2. Μηνύματα: 118
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-09, 13:08
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-07, 10:56
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-04, 00:39
  5. Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-03, 22:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας