Σελ. 108 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 8898103106107108109110113118128 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.606-1.620 από 2254
  1. #1606
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ πλην ομως... ειναι δυνατον
    μετα απο τοση ενημερωση με καθε μεσον, να υπαρχουν "ανθρωποι"
    που οχι μονον τσιμπανε αλλά και τα ακουμπανε χοντρα σε αγνωστους
    δωροδοκωντας τους για να την βγαλουν - υποτιθεται - λαδι τα καμαρια τους;;;
    ΕΛΕΟC ΠΧΙΑ
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  2. #1607
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ενδιαφέρονται
    δεν νομίζω να μην ενδιαφέρονται γιατί οι ανακοινώσεις της ΕΛ.ΑΣ στα ΜΜΕ λένε διαφορετικά πράγματα από αυτά που αναφέρεις φίλε μου
    επίσης επειδή είναι μέσω τηλεφώνου είναι θέμα της ΕΕΤΤ αρμόδιας αρχής

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ πλην ομως... ειναι δυνατον
    μετα απο τοση ενημερωση με καθε μεσον, να υπαρχουν "ανθρωποι"
    που οχι μονον τσιμπανε αλλά και τα ακουμπανε χοντρα σε αγνωστους
    δωροδοκωντας τους για να την βγαλουν - υποτιθεται - λαδι τα καμαρια τους;;;
    ΕΛΕΟC ΠΧΙΑ
    παίζουν πολλά ρόλο "manoulamou"
    αν χτυπήσει το τηλέφωνο το αργά το βράδυ σε μια οικογένεια και πουν ότι υπήρχε ατύχημα που εμπλέκεται κάποιο από τα παιδιά της οικογένειας που λείπουν από το σπίτι την ώρα αυτή
    δεν θέλει πολύ για να την πατήσει κάποιος μέσα στον πανικό του (και έξυπνοι άνθρωποι την έχουν πατήσει από αυτούς τους απατεώνες) που θυμίζω είναι εύκολο και να κάνεις την καταγγελία στις αρμόδιες αρχές και να τους βρουν και να τους συλλάβουν φυσικά οι αρμόδιες αρχές καθώς γίνεται η απάτη μέσω τηλεφώνου και με τις απαραίτητες κινήσεις δεν υπάρχει τηλεφωνικό απόρρητο και δεν παίζει κανένα ρόλο αν καλούν από Βουλγαρία/Ρουμανία/Αλβανία ή Κύπρο
    στέλνει η ΕΛ.ΑΣ το ανάλογο αίτημα στην INTERPOL και αυτή με την σειρά της στην αρμόδια αστυνομική/δικαστική αρχή της χώρας και τους πιάνουν.

    απλά τα κάνουν όλα αυτά γιατί απλά δεν υπάρχουν καταγγελίες έτσι συνεχίζουν να κάνουν τις απάτες τους
    δες παραδείγματα με την ΔΕΗ , COSMOTE , VODAFONE , WIND

    εδώ σε αυτήν την ιστοσελίδα υπήρξαν κάποιοι που μου έλεγαν όταν με ενοχλούσαν κάποια 5ψήφια νούμερα - απάτη ότι δεν θα κάνω τίποτα απολύτως...
    εγώ έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στην ΑΠΠΔΧ το αποτέλεσμα ήταν οι εταιρείες που χρησιμοποιούν αυτά τα νούμερα με έδρα την Κύπρο να θορυβηθούν από τις ενέργειες μου καθώς είχα ενοχλήσει και τον πάροχο μου COSMOTE/WIND και να αναγκαστούν να μου επιστρέψουν τα χρήματα (που πήραν με αθέμιτα μέσα) πίσω στο διπλάσιο ως αποζημίωση
    βέβαια έκαναν το λάθος να πουν στην ΕΕΤΤ ότι εγώ φταίω για το όλο θέμα γιατί λέει γράφτηκα στις υπηρεσίες τους αλλά έδειξαν καλή θέληση...
    φυσικά δεν το άφησα να περάσει έτσι και το πράγμα συνεχίζεται δια της δικαστικής οδού πλέον.

  3. #1608
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Με έχουν πάρει τηλέφωνο δύο φορές. Γυναίκα προσποιούμενη ότι είναι κόρη μου και ότι έχει εμπλακεί σε τροχαίο, κτλ γνωστά. Φυσικά δεν έχω κόρη.
    Μετά από καιρό πάλι ξανά. Από την φωνή κατάλαβα ότι είναι η ίδια και την διαολόστειλα.
    Την Τρίτη φορά θα προσπαθήσω να την παγιδέψω.

  4. #1609
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με έχουν πάρει τηλέφωνο δύο φορές. Γυναίκα προσποιούμενη ότι είναι κόρη μου και ότι έχει εμπλακεί σε τροχαίο, κτλ γνωστά. Φυσικά δεν έχω κόρη.
    Μετά από καιρό πάλι ξανά. Από την φωνή κατάλαβα ότι είναι η ίδια και την διαολόστειλα.
    Την Τρίτη φορά θα προσπαθήσω να την παγιδέψω.
    τέτοια άτομα θέλουν καταγγελία στις αρμόδιες αστυνομικές/δικαστικές αρχές
    γιατί εκμεταλλεύονται αυτό ακριβώς ότι οι περισσότεροι από μας για διάφορους λόγους δεν ασχολούμαστε και το αφήνουμε έτσι αυτοί συνεχίζουν ακάθεκτοι τις απάτες τους

  5. #1610
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ξέρω κόσμο που την έχει πατήσει ή ήταν πολύ κοντά να την πατήσει, συνέβη και στην Μητέρα μου, η όποια κακά τα ψέματα είναι αγαθή (δεν θέλω να πω χαζούλα) σε τέτοια θέματα, αν δεν ήμουν στο σπίτι εκείνη την στιγμή μάλλον θα είχε δώσει τα χρήματα, χτυπάει το τηλέφωνο απο απόκρυψη και ξαφνικά ακούω την μητέρα μου να κλαίει και να ρωτάει τι πρέπει να κάνει, την λεω τι έγινε μου λέει η αδερφή σου τράκαρε, αυτή ούτε καν σκέφτηκε εκείνη την στιγμή πως η αδερφή μου δεν οδηγεί και δεν έχει αμάξι.
    Ουτε εγώ το σκέφτηκα εκείνη την στιγμή, στην άλλη άκρη μου λέει κάποιος οτι είμαστε απο το τμήμα χαριλάου και να μιλήστε με την αδερφή σας και βγαίνει κάποια μέσα σε λυγμούς να ζητάει βοήθεια.
    Εκείνη την στιγμή πάνω στον πανικό δεν σκέφτηκα το ότι δεν οδηγάει η αδερφή μου, το μόνο που σκέφτηκα είναι το όνομα ενος γνωστού που δουλεύει σε εκείνο το τμήμα και τον ζήτησα εκεί η άλλη πλευρά έκλεισε το τηλέφωνο.

    Φυσικά και πήρα μετά τηλέφωνο την Αδερφή μου, ακόμα και αν ήμουν σίγουρος πως δεν οδηγάει
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ πλην ομως... ειναι δυνατον
    μετα απο τοση ενημερωση με καθε μεσον, να υπαρχουν "ανθρωποι"
    που οχι μονον τσιμπανε αλλά και τα ακουμπανε χοντρα σε αγνωστους
    δωροδοκωντας τους για να την βγαλουν - υποτιθεται - λαδι τα καμαρια τους;;;
    ΕΛΕΟC ΠΧΙΑ
    Εσυ τι θα έκανες αν κάτι τέτοιο γινόταν; την αλήθεια με το χέρι στην καρδιά.
    Δεν πρέπει να υπάρχει γονιός που να μην το σκεφτεί να το κάνει

  6. #1611
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το κατήγγειλα και ούτε έδωσαν σημασία. Μόνο αν ψάρωνα και της έλεγα ΟΚ και πήγαινα στο ραντεβού ίσως γινόταν κάτι.
    Και δυο φορές που μας έχουν ανοίξει το σπίτι. Τζάμπα οι μουντζούρες από την σήμανση.

  7. #1612
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω κόσμο που την έχει πατήσει ή ήταν πολύ κοντά να την πατήσει, συνέβη και στην Μητέρα μου, η όποια κακά τα ψέματα είναι αγαθή (δεν θέλω να πω χαζούλα) σε τέτοια θέματα, αν δεν ήμουν στο σπίτι εκείνη την στιγμή μάλλον θα είχε δώσει τα χρήματα, χτυπάει το τηλέφωνο απο απόκρυψη και ξαφνικά ακούω την μητέρα μου να κλαίει και να ρωτάει τι πρέπει να κάνει, την λεω τι έγινε μου λέει η αδερφή σου τράκαρε, αυτή ούτε καν σκέφτηκε εκείνη την στιγμή πως η αδερφή μου δεν οδηγεί και δεν έχει αμάξι.
    Ουτε εγώ το σκέφτηκα εκείνη την στιγμή, στην άλλη άκρη μου λέει κάποιος οτι είμαστε απο το τμήμα χαριλάου και να μιλήστε με την αδερφή σας και βγαίνει κάποια μέσα σε λυγμούς να ζητάει βοήθεια.
    Εκείνη την στιγμή πάνω στον πανικό δεν σκέφτηκα το ότι δεν οδηγάει η αδερφή μου, το μόνο που σκέφτηκα είναι το όνομα ενος γνωστού που δουλεύει σε εκείνο το τμήμα και τον ζήτησα εκεί η άλλη πλευρά έκλεισε το τηλέφωνο.

    Φυσικά και πήρα μετά τηλέφωνο την Αδερφή μου, ακόμα και αν ήμουν σίγουρος πως δεν οδηγάει
    - - - Updated - - -



    Εσυ τι θα έκανες αν κάτι τέτοιο γινόταν; την αλήθεια με το χέρι στην καρδιά.
    Δεν πρέπει να υπάρχει γονιός που να μην το σκεφτεί να το κάνει
    όσο και να μην φαίνεται σωστό

    είναι η αλήθεια όσοι είναι γονείς ξέρουν

    θα κάνουν τα πάντα οι γονείς για τα παιδιά τους είτε είναι σωστό είτε λάθος

    επίσης θα συμφωνήσω με τον sdikr δεν είναι θέμα αν είσαι έξυπνος ή όχι

    αυτοί οι άνθρωποι υποτίθεται ότι παρακολουθούν το θύμα τους (τις περισσότερες φορές) έτσι γνωρίζουν κάποιες λεπτομέρειες

    έτσι παίρνουν σε μέρα και ώρα που γνωρίζουν ότι θα προκαλέσουν πανικό και το θύμα δεν θα σκεφτεί και θα πέσει στην παγίδα τους

    για αυτό θέλει καταγγελία ώστε κάποια στιγμή όλοι αυτοί που κάνουν τέτοια πράγματα να βρεθούν πίσω από τα κάγκελα της φυλακής

    θα μου πείτε πόσο ουτοπικό είναι αυτό που σκέφτομαι...ναι το ξέρω/γνωρίζω.

    όταν διάφοροι (που έχουν διαπράξει διάφορα αδικήματα) κυκλοφορούν ανάμεσα μας ελεύθεροι καθώς εκμεταλλεύτηκαν τις ευνοϊκές διατάξεις του νόμου που υπάρχει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κατήγγειλα και ούτε έδωσαν σημασία. Μόνο αν ψάρωνα και της έλεγα ΟΚ και πήγαινα στο ραντεβού ίσως γινόταν κάτι.
    Και δυο φορές που μας έχουν ανοίξει το σπίτι. Τζάμπα οι μουντζούρες από την σήμανση.
    τα γνωρίζω φίλε μου η πολυκατοικία που μένω είχαν ληστέψει τέσσερις φορές διάφορα διαμερίσματα έτσι αναγκαστικά βάλαμε κεντρική πόρτα ασφαλείας με φωτισμό/κάμερες ασφαλείας/καταγραφικό σε όλους τους κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας όλα τα διαμερίσματα έχουμε νέες πόρτες ασφαλείας / κάγκελα ασφαλείας / μπάρες / κάμερες ασφαλείας / συναγερμούς κτλ...τι όμορφα να μετατρέπεις το σπίτι σου σε φρούριο/φυλακή.

    εδώ έκλεψαν την εταιρεία που εργάζομαι

    έκλεψαν 25 φορητούς υπολογιστές , 1 projector , 1 ποδήλατο
    ήρθε η ΕΛ.ΑΣ να κάνουμε καταγγελία και να καταγράψουν τι έκλεψαν και μου κάνουν θέλετε να έρθει η σήμανση
    απάντηση μου γιατί να έρθει για να πάρει αποτυπώματα ή DNA και να θέλουμε ένα μήνα για να καθαρίσουμε προκειμένου να δουλέψουμε
    όχι ευχαριστούμε τους είπαμε.

    τώρα περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με το κύκλωμα που έπιασαν σε κατάληψη κτιρίου εκεί κοντά που βρήκαν φορητούς υπολογιστές / κινητά τηλέφωνα κτλ
    μήπως είναι και οι δικοί μας
    γιατί σε όλους τους φορητούς υπάρχει ένα σήμα (χρηματοδοτούμενο πρόγραμμα) καρφωμένο δεν μπορούν να το βγάλουν γιατί θα κάνουν ζημία στον φορητό υπολογιστή
    έτσι αν τα πουλήσουν (όπου) θα έχει και το σήμα.

  8. #1613
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, το πρωι με πηρε τηλ αυτο https://www.white-pages.gr/arithmos/2111057400 και νομιζα οτι ειναι απο nova και απαντησα, ηθελε κατι στατιστικα στοιχεια για το ραδιοφωνο (ερευνα), αλλα του ειπα δεν μπορω τωρα γιατι ημουν πανω σε κατι βουνα και ηταν δυσκολη στιγμη...με πηρε πριν λιγο παλι αλλα τελικα τον μπλοκαρα.
    Το νουμερο αυτο χρησιμοποιειτε βλεπω ομως για διαφορους σκοπους αμα δειτε.
    Σε εμενα ηταν αυτο που λεει ενας χρηστης :
    Από την MRB ήθελαν να κάνουν δημοσκοπηση για τους ραδιοφωνικούς σταθμούς.
    Ευγενέστατοι αλλά το ερωτηματολόγιο κουραστικό, η κλήση διήρκεσε 25 λεπτά...

  9. #1614
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, το πρωι με πηρε τηλ αυτο https://www.white-pages.gr/arithmos/2111057400 και νομιζα οτι ειναι απο nova και απαντησα, ηθελε κατι στατιστικα στοιχεια για το ραδιοφωνο (ερευνα), αλλα του ειπα δεν μπορω τωρα γιατι ημουν πανω σε κατι βουνα και ηταν δυσκολη στιγμη...με πηρε πριν λιγο παλι αλλα τελικα τον μπλοκαρα.
    Το νουμερο αυτο χρησιμοποιειτε βλεπω ομως για διαφορους σκοπους αμα δειτε.
    Σε εμενα ηταν αυτο που λεει ενας χρηστης :
    Από την MRB ήθελαν να κάνουν δημοσκοπηση για τους ραδιοφωνικούς σταθμούς.
    Ευγενέστατοι αλλά το ερωτηματολόγιο κουραστικό, η κλήση διήρκεσε 25 λεπτά...
    εγώ η πρώτη εταιρεία που είχα μπλοκάρει ήταν η METRON ANALYSIS (η γνωστή εταιρεία δημοσκοπήσεων για τα πολιτικά κόμματα) που μας ζαλίζουν γνωστά ΜΜΕ.

  10. #1615
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ η πρώτη εταιρεία που είχα μπλοκάρει ήταν η METRON ANALYSIS (η γνωστή εταιρεία δημοσκοπήσεων για τα πολιτικά κόμματα) που μας ζαλίζουν γνωστά ΜΜΕ.
    sorry ξεχασα να πω οτι με καλεσε στο κινητο μαλλον θα το καταλαβατε βεβαια απο τα υπολοιπα.
    Το σταθερο παιζει πισω απο αστερισκ και εχω block numbers πανω απο 3500 αριθμους!
    μου φαινεται στο κινητο πρεπει να μπει το truecaller αν και ειχαν παρα πολυ καιρο να με παρουν ασχετοι και δεν το θελω για μαλλον ευνοητους λογους το ειχα και το πεταξα.
    Αλλα αφου εχει ενσωματωμενο blocker στην miui rom το κανω απο εκει.
    Οι εταιρειες δημοσκοπησεων ειναι ελεος αλλα οι χειροτερες τον τελευταιο καιρο ειναι αυτες με το ρευμα που εχουν πολλαπλασιαστει, σπιτι δεν μπορει να παρει κανεις αλλα στην δουλεια τους τρωω στην μαπα καθε μερα.

  11. #1616
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    sorry ξεχασα να πω οτι με καλεσε στο κινητο μαλλον θα το καταλαβατε βεβαια απο τα υπολοιπα.
    Το σταθερο παιζει πισω απο αστερισκ και εχω block numbers πανω απο 3500 αριθμους!
    μου φαινεται στο κινητο πρεπει να μπει το truecaller αν και ειχαν παρα πολυ καιρο να με παρουν ασχετοι και δεν το θελω για μαλλον ευνοητους λογους το ειχα και το πεταξα.
    Αλλα αφου εχει ενσωματωμενο blocker στην miui rom το κανω απο εκει.
    Οι εταιρειες δημοσκοπησεων ειναι ελεος αλλα οι χειροτερες τον τελευταιο καιρο ειναι αυτες με το ρευμα που εχουν πολλαπλασιαστει, σπιτι δεν μπορει να παρει κανεις αλλα στην δουλεια τους τρωω στην μαπα καθε μερα.
    ναι θα συμφωνήσω ότι οι περισσότερες ενοχλητικές κλήσεις είναι από εταιρείες ενέργειας

    εγώ άσχετα με το γεγονός ότι τρώνε μπλοκάρισμα στο κινητό (στο σταθερό δεν έχω την δυνατότητα αυτή προς το παρών) αλλά τρώνε καταγγελία στις αρμόδιες αρχές καθώς όλα είναι στο μητρώο του άρθρου 11

    όταν με καλούν από εταιρείες τηλεπικοινωνιών τους λέω ότι δουλεύω σε ανταγωνιστή τους ή στην ίδια την εταιρεία

    όταν με καλούν από εταιρείες ενέργειας τους λέω ότι δουλεύω στην ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ

  12. #1617
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ τι θα έκανες αν κάτι τέτοιο γινόταν; την αλήθεια με το χέρι στην καρδιά.
    Δεν πρέπει να υπάρχει γονιός που να μην το σκεφτεί να το κάνει
    Με το χερι στην καρδια ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ουτε να το εκανα ουτε να το σκεφτομουν καν. ΤΕΛΟΣ. ... Οπως εγω ή ο μακαριτης, δεν θα δωροδοκουσε κανενας απο την οικογενεια μας ΠΟΤΕ τον οποιοδηποτε, πολλω δε μαλλον εαν μιλαμε για ΦΟΝΟ εστω και εξ΄αμελειας. Να ταλαιπωρηθει, να μαθει να ειναι υπευθυνο για τις πραξεις και τις συνεπειες που εχουν! Καπως ετσι γεμισαμε καλοπαιδα με παρομοια ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ που κραταει απ τον καιρο του μπαξις - μερα που ειναι σημερα!
    Spoiler:
    just the facts ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μας συμβει τωρα πια (1) μοναδικο οχημα το ποδηλατο της κορης (2) διπλωμα ληγμενο εχει ο γιος (3) καταθεσεις γιοκ και μετρητα εαν υπαρχουν ψιλα - απ τη συνταξη μου (4) δεν απανταω σε τηλεφωνηματα απο αγνωστους αριθμους - μια φορα που ο γιος μας βαρεσε ενα παιδι . επειδη τον χτυπησε και συνεχως τον κορόιδευε για το βαρος του, ο αντρας μου πηρε τα δικια του ξενου!!!

    ΣΥΝΗΘΩΣ ξερουν πού απευθυνονται ==> σε εχοντες και κατεχοντες κυριως ηλικιωμενους!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 25-03-19 στις 12:10.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  13. #1618
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι θα συμφωνήσω ότι οι περισσότερες ενοχλητικές κλήσεις είναι από εταιρείες ενέργειας

    εγώ άσχετα με το γεγονός ότι τρώνε μπλοκάρισμα στο κινητό (στο σταθερό δεν έχω την δυνατότητα αυτή προς το παρών) αλλά τρώνε καταγγελία στις αρμόδιες αρχές καθώς όλα είναι στο μητρώο του άρθρου 11

    όταν με καλούν από εταιρείες τηλεπικοινωνιών τους λέω ότι δουλεύω σε ανταγωνιστή τους ή στην ίδια την εταιρεία

    όταν με καλούν από εταιρείες ενέργειας τους λέω ότι δουλεύω στην ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ
    καλημερα, χρονια πολλα!
    εγω το λεω αυτο που λες γιατι ειναι και αληθεια...δουλευω με την εταιρεια φυσικου αεριου και εχει και ρευμα.
    Η τελευταια στο τηλ οταν της το ειπα, μου λεει ναι αλλα εσεις δεν το παραγετε! και μου το εκλεισε! ΛΟΛ!!!!

  14. #1619
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, χρονια πολλα!
    εγω το λεω αυτο που λες γιατι ειναι και αληθεια...δουλευω με την εταιρεια φυσικου αεριου και εχει και ρευμα.
    Η τελευταια στο τηλ οταν της το ειπα, μου λεει ναι αλλα εσεις δεν το παραγετε! και μου το εκλεισε! ΛΟΛ!!!!
    Αυτό με το φυσικό αέριο/ρεύμα το ξέρω καθώς η εταιρεία που δουλεύω έχει επαγγελματική σχέση
    τελευταία που είχα πάει στο κατάστημα επί τις οδού Λεωφόρος Κηφισίας (μιας και έφυγε από την Αμερικής) για να κάνω συμβόλαιο με το φυσικό αέριο για ένα διαμέρισμα που ενοικιάζει η εταιρεία πήγαν να μου πουλήσουν και ρεύμα (έγινε πελάτης η ιδιοκτήτρια του διαμερίσματος που νοικιάζουμε) όποτε δεν είχε πρόβλημα η κοπέλα που μας εξυπηρετούσε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων

    Με το χερι στην καρδια ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ουτε να το εκανα ουτε να το σκεφτομουν καν. ΤΕΛΟΣ. ... Οπως εγω ή ο μακαριτης, δεν θα δωροδοκουσε κανενας απο την οικογενεια μας ΠΟΤΕ τον οποιοδηποτε, πολλω δε μαλλον εαν μιλαμε για ΦΟΝΟ εστω και εξ΄αμελειας. Να ταλαιπωρηθει, να μαθει να ειναι υπευθυνο για τις πραξεις και τις συνεπειες που εχουν! Καπως ετσι γεμισαμε καλοπαιδα με παρομοια ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ που κραταει απ τον καιρο του μπαξις - μερα που ειναι σημερα!
    Spoiler:
    just the facts ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μας συμβει τωρα πια (1) μοναδικο οχημα το ποδηλατο της κορης (2) διπλωμα ληγμενο εχει ο γιος (3) καταθεσεις γιοκ και μετρητα εαν υπαρχουν ψιλα - απ τη συνταξη μου (4) δεν απανταω σε τηλεφωνηματα απο αγνωστους αριθμους - μια φορα που ο γιος μας βαρεσε ενα παιδι . επειδη τον χτυπησε και συνεχως τον κορόιδευε για το βαρος του, ο αντρας μου πηρε τα δικια του ξενου!!!

    ΣΥΝΗΘΩΣ ξερουν πού απευθυνονται ==> σε εχοντες και κατεχοντες κυριως ηλικιωμενους!
    για το τελευταίο συμφωνώ

    για το πρώτο που λες απλά μπράβο.

  15. #1620
    Εγγραφή
    06-09-2013
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    2108541212 Την κυρια χ..παρακαλω...(γνωριζε μονο το επωνυμο μου).. απο μια εισαγωγικη, για μια ενημερωση! οπως μου ειπε οταν την ρωτησα

    Τηλεφωνημα πριν απο λιγο σε ωρα κοινης ησυχιας

Σελ. 108 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 8898103106107108109110113118128 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Sony Ericsson Xperia 8 και παραβίαση προσωπικών δεδομένων?!
    Από B_Dark στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-10, 18:26
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-10, 13:39
  3. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-10, 22:27
  4. Πρώτη σύλληψη στην Ελλάδα για παραβίαση προσωπικών δεδομένων στο Facebook
    Από ARIADNI_28512 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-09, 10:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας