Σελ. 76 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 5666717475767778818696 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.126-1.140 από 2255
  1. #1126
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Μίλησα με gigaset.
    Γίνεται κανονικά εγκατάσταση το trucaller αλλά οταν πας να κάνεις την εγγραφή δεν προχωράει γιατί λέει δεν δέχεται το σταθερό.που του έβαζαν.
    Βασικά μου είπε και κάτι αλλο αλλά δεν κατάλαβα και ούτε οι ίδιοι δεν κατάλαβαν πως δουλεύει γενικότερα.

    Η λύση που σκέφτηκα είναι μιας και έχω ένα Panasonic gsm dect να κάνω το ακουστικό του Siemens pair με την βάση του Panasonic έτσι ώστε να μπορέσει να κάνει register με νούμερο κινητής.
    Απλά δεν θυμάμαι πως κάνει την επαλήθευση το true..
    Αν την κάνει με sms μπορεί να.υπάρχει ασυμβατότητα μεταξύ βάσης και ακουστικού στην "ανάγνωση" sms αλλά μπορεί να υπάρχει ασυμβατότητα ακόμα και στην απλή αναγνώριση οπότε και πάλι μπορεί να μην μπορεί να.γίνει.η εγγραφή στο truecaller.
    Με φοβίζει η ασυμβατότητα γιατί πχ υπάρχει ασυμβατότητα στην εμφάνιση.του caller id ακόμα και μεταξύ ακουστικών και βάσεων της ίδιας της gigaset.
    Περιμένω απαντηση και απο Germany
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas2005 : 20-12-16 στις 13:14.

  2. #1127
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, αυτο το νουμερο που παιρνει χτυπαει 3 φορες και δεν μιλαει παλι επαιρνε σημερα....
    ειναι το 2130393120.
    Μπηκε στην μαυρη λιστα....who's next?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2016-12-23_19-34-57.png  


  3. #1128
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Ένα από τα κεντρικά της vodafone που ξεκινάει από 347 το θυμάται κανείς;
    Μας έχουν ΠΡΗΞΕΙ. Κάθε μέρα χωρίς υπερβολή μας παίρνουν
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  4. #1129
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εμένα πάντως μετά από την ενημέρωση προς αυτούς και την καταγγελία μου προς την ΑΠΠΔ δεν ξανά πήραν ούτε από την VODAFONE ούτε από την WIND (προς το παρών)

    αντιθέτως με κάλεσαν από την NOVA την οποία δεν θα την ενημερώσω αλλά θα προβώ σε καταγγελία στην ΑΠΠΔ

    πλέον για μένα κάθε εταιρεία που δεν σέβεται το προσωπικό μου δικαίωμα να μην δέχομαι ενοχλήσεις για διαφημιστικούς ή εμπορικούς σκοπούς

    θα υπάρχει ενεργή καταγγελία για τον τηλεφωνικό της αριθμό και την επωνυμία της στην ΑΠΠΔ

    αυτό είναι το πρώτο βήμα

    το δεύτερο θα είναι μέσω δικαστικής οδού όπου θα απαιτώ την χρηματική μου αποζημίωση για κάθε ενόχληση που δέχομαι από την εταιρεία και τους συνεργάτες της

    αυτό να το διαβάσουν όλοι/ες οι εκπρόσωποι εταιρειών που παρακολουθούν αυτό το δημόσιο φόρουμ που λέγεται ADSLgr.com

    είναι η τελευταία μου ενημέρωση / προειδοποίηση προς τις εταιρείες και τους συνεργάτες τους

    ή θα σεβαστούν το γεγονός ότι είμαι γραμμένος στο Μητρώο του άρθρου 11 και στο Μητρώο του άρθρου 13 της ΑΠΠΔ και έχω κάθε δικαίωμα να μην δέχομαι διαφημιστικές ή εμπορικές κλήσεις

    ή θα υποστούν τις κυρώσεις που προβλέπονται είτε από την Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων είτε από την Ελληνική Δικαιοσύνη

    οι επωνυμίες των εταιρειών που θα γίνει καταγγελία προς την ΑΠΠΔ (για να μην τους αδικήσω μιας και ενημέρωσα τους προηγούμενους από αυτούς έστειλα ενημέρωση μέσω email να δω τι θα απαντήσουν αν και ξέρω ότι θα πουν τις ίδιες δικαιολογίες που άκουσα από τους προηγούμενους δηλαδή την VODAFONE και WIND περί λάθους στο σύστημα τους)

    Mediatel S.A
    Διεύθυνση: Λεωφόρος Κηφισίας 125-127,Αθήνα – Αμπελόκηποι, 11524, ΑΤΤΙΚΗΣ
    Τηλ :+30 214 214 8000
    E-mail: info@mediatel.gr
    http://www.mediatel.gr

    για λογαριασμό της NOVA (FORTHNET)
    από τον τηλεφωνικό αριθμό 2142147379


    IPSOS OPINION - OPINION ETERIA EREVNAS AGORAS ME YPSILI TECHNOLOGIA AE
    Διεύθυνση: Κολοκοτρώνη 8, Αθήνα - Σύνταγμα, 10561, Αττική
    Τηλ.: 2103234344 (είναι το ίδιο με το τηλέφωνο που με ενόχλησε)
    http://ipsosopinion.com
    Email: info@ipsosopinion.com
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 26-12-16 στις 17:27.

  5. #1130
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    2313084700 ειναι απο Vodafone. Κυριολεκτικά μας τα χουν πρήξει
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  6. #1131
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2313084700 ειναι απο Vodafone. Κυριολεκτικά μας τα χουν πρήξει
    αυτό με κάλεσε και εμένα από την VODAFONE τηλεφωνικός αριθμός κάποιου συνεργάτη τους από την Θεσσαλονίκη.

    - - - Updated - - -

    εγώ πάντως γελάω με τα δικαιολογίες που μου λένε από τις εταιρείες που προσπαθούν να καλύψουν τους συνεργάτες τους οι οποίοι "τάχα μου κάνουν προωθητικές ενέργειες" δεν το καταλαβαίνω πως γίνεται αυτό με "αναπάντητες κλήσεις" δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να τους καλούσε πίσω αν έβλεπε την αναπάντητη κλήση και ειδικά αν δεν τους είχε στις επαφές τους

    βέβαια πλέον όπως είπα ακολουθώ τα παρακάτω βήματα

    Βήμα πρώτο ενημέρωση της εταιρείας και του συνεργάτη (αν βρω τα στοιχεία του)
    Βήμα δεύτερο καταγγελία στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων με τίτλο "Μητρώο του άρθρου 11" και εκεί περιλαμβάνω ημερομηνία - ώρα - αριθμό που με κάλεσε και που

    αν τα παραπάνω δεν πιάσουν τότε σειρά έχει η ελληνική δικαιοσύνη και τα αρμόδια δικαστήρια όπου θα προσφύγω.

    εννοείται ότι αποθηκεύονται στις επαφές του τηλεφώνου και καταχωρούνται στην μαύρη λίστα ώστε να μην με ξανά ενοχλήσουν.

  7. #1132
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό με κάλεσε και εμένα από την VODAFONE τηλεφωνικός αριθμός κάποιου συνεργάτη τους από την Θεσσαλονίκη.

    - - - Updated - - -

    εγώ πάντως γελάω με τα δικαιολογίες που μου λένε από τις εταιρείες που προσπαθούν να καλύψουν τους συνεργάτες τους οι οποίοι "τάχα μου κάνουν προωθητικές ενέργειες" δεν το καταλαβαίνω πως γίνεται αυτό με "αναπάντητες κλήσεις" δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να τους καλούσε πίσω αν έβλεπε την αναπάντητη κλήση και ειδικά αν δεν τους είχε στις επαφές τους

    βέβαια πλέον όπως είπα ακολουθώ τα παρακάτω βήματα

    Βήμα πρώτο ενημέρωση της εταιρείας και του συνεργάτη (αν βρω τα στοιχεία του)
    Βήμα δεύτερο καταγγελία στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων με τίτλο "Μητρώο του άρθρου 11" και εκεί περιλαμβάνω ημερομηνία - ώρα - αριθμό που με κάλεσε και που

    αν τα παραπάνω δεν πιάσουν τότε σειρά έχει η ελληνική δικαιοσύνη και τα αρμόδια δικαστήρια όπου θα προσφύγω.

    εννοείται ότι αποθηκεύονται στις επαφές του τηλεφώνου και καταχωρούνται στην μαύρη λίστα ώστε να μην με ξανά ενοχλήσουν.
    Εύγε,μακάρι να κάναν όλοι το ίδιο με σένα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό με κάλεσε και εμένα από την VODAFONE τηλεφωνικός αριθμός κάποιου συνεργάτη τους από την Θεσσαλονίκη.

    - - - Updated - - -

    εγώ πάντως γελάω με τα δικαιολογίες που μου λένε από τις εταιρείες που προσπαθούν να καλύψουν τους συνεργάτες τους οι οποίοι "τάχα μου κάνουν προωθητικές ενέργειες" δεν το καταλαβαίνω πως γίνεται αυτό με "αναπάντητες κλήσεις" δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να τους καλούσε πίσω αν έβλεπε την αναπάντητη κλήση και ειδικά αν δεν τους είχε στις επαφές τους

    βέβαια πλέον όπως είπα ακολουθώ τα παρακάτω βήματα

    Βήμα πρώτο ενημέρωση της εταιρείας και του συνεργάτη (αν βρω τα στοιχεία του)
    Βήμα δεύτερο καταγγελία στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων με τίτλο "Μητρώο του άρθρου 11" και εκεί περιλαμβάνω ημερομηνία - ώρα - αριθμό που με κάλεσε και που

    αν τα παραπάνω δεν πιάσουν τότε σειρά έχει η ελληνική δικαιοσύνη και τα αρμόδια δικαστήρια όπου θα προσφύγω.

    εννοείται ότι αποθηκεύονται στις επαφές του τηλεφώνου και καταχωρούνται στην μαύρη λίστα ώστε να μην με ξανά ενοχλήσουν.
    Εύγε,μακάρι να κάναν όλοι το ίδιο με σένα

  8. #1133
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ το λέω από την αρχή όλοι/ες πρέπει να το κάνουν αυτό

    μόλις τους ενοχλούν άμεσα καταγγελία στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων (ΑΠΠΔ)

    νούμερο τηλεφώνου που σας κάλεσε θέλει
    επωνυμία του συνεργάτη (εφόσον την ξέρετε) αλλιώς την εταιρεία που εκπροσωπεύει
    τηλέφωνο που σας κάλεσε

    καθώς όσο περισσότερες καταγγελίες υπάρχουν τόσο μεγαλύτερα θα είναι τα πρόστιμα

    όλες αυτές οι εταιρείες και οι συνεργάτες τους παραβιάζουν την νομοθεσία.

  9. #1134
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μετακομίζω!!!
    Με πήραν απο 6953034015 και μου είπαν οτι κέρδισα λεφτά και μαιζονέτα!

  10. #1135
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετακομίζω!!!
    Με πήραν απο 6953034015 και μου είπαν οτι κέρδισα λεφτά και μαιζονέτα!

    εμενα ποτε θα με παρουν????

  11. #1136
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Δεν είναι αναπάντητες. Παιρνουν από τα κεντρικά της Θεσσαλονίκης λένε. Είπαν ότι πέφτει η γραμμή. Το θέμα είναι ότι του είπα ότι ανανέωσα ΟΤΕ για 2 χρόνια. Και ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ να μας πρήζουν. Κάθε μέρα από ένας διαφορετικός
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  12. #1137
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι αναπάντητες. Παιρνουν από τα κεντρικά της Θεσσαλονίκης λένε. Είπαν ότι πέφτει η γραμμή. Το θέμα είναι ότι του είπα ότι ανανέωσα ΟΤΕ για 2 χρόνια. Και ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ να μας πρήζουν. Κάθε μέρα από ένας διαφορετικός
    εμένα πάντως μέχρι τώρα και οι τέσσερις που έχουν καλέσει και έγινε καταγγελία
    έκαναν αναπάντητη (χτύπησε μια φορά και έκλεισε)

  13. #1138
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετακομίζω!!!
    Να πάς σε περιοχή που καλύπτει η Inalan.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  14. #1139
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Απαντήσεις

    WIND
    Αξιότιμε Κύριε ******,

    Σε συνέχεια του αιτήματος σας με κωδικό 37-4380902429, θα θέλαμε να εκφράσουμε την κατανόησή μας για τυχόν ταλαιπωρία σας και να σας ενημερώσουμε ότι σε κάθε περίπτωση, κατόπιν της σχετικής σας επικοινωνίας με την Εταιρεία μας, από την πλευρά μας θα διασφαλίσουμε ότι δε θα λάβει χώρα οποιαδήποτε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί σας.

    Mε εκτίμηση,

    *******
    Wind Customer Experience Team
    WIND_Customer_Experience_Team@wind.gr

    VODAFONE
    Αγαπητέ κύριε *****,

    Σε συνέχεια της ηλεκτρονικής σας επιστολής με κωδικό καταχώρησης 1-VBUU4I4, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η κλήση που έγινε προς το κινητό σας ****** από το 2313084700 την 09/12/2016, έγινε εκ παραδρομής λόγω αναριθμητισμού. Έχουν γίνει οι απαραίτητες συστάσεις για την εξαίρεση του αριθμού σας και σας ζητούμε συγνώμη για την αναστάτωση.

    Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

    *******
    VODAFONE WEB CARE
    Email: ccsupport.gr@vodafone.com

    Από Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων

    Γ/ΕΙΣ/8145/10-12-2016 καταγγελία που αφορά την WIND
    Γ/ΕΙΣ/8146/10-12-2016 καταγγελία που αφορά την VODAFONE
    Γ/ΕΙΣ/8500/26-12-2016 καταγγελία που αφορά την NOVA (MEDIATEL S.A.)

    όλες είναι με τίτλο Μητρώο του άρθρου 11 και αριθμός υπόθεσης 04347507750416 έτσι τους διευκολύνω και στο έργο τους καθώς όλες οι καταγγελίες αφορούν το Μητρώο του άρθρου 11 και μαζεύονται....

  15. #1140
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    άλλος ένας τηλεφωνικός αριθμός 2111030517 που ανήκει στην NOVA ή σε συνεργάτη της με κάλεσε σήμερα στις 13:42 στο κινητό

    έφυγε ενημερωτικό email στην NOVA και καταγγελία στην Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων με τίτλο και πάλι "Μητρώο του άρθρου 11" και ίδιο αριθμό υπόθεσης.

Σελ. 76 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 5666717475767778818696 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Sony Ericsson Xperia 8 και παραβίαση προσωπικών δεδομένων?!
    Από B_Dark στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-10, 18:26
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-10, 13:39
  3. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-10, 22:27
  4. Πρώτη σύλληψη στην Ελλάδα για παραβίαση προσωπικών δεδομένων στο Facebook
    Από ARIADNI_28512 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-09, 10:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας