Σελ. 79 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 5969747778798081848999 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.171-1.185 από 2255
  1. #1171
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    έχω ενα περίσσιο 3102.
    Έχω μια pstn και 5 voip που πέφτουν επάνω σε ενα trunk omni.
    Eχω και ενα pc μόνιμα ανοιχτό στο οποίο παλιά είχα asterisk για προωθήσεις pstn, voip, cu, what's up, σε ενα f2g.
    Η προώθηση γινόταν μέσω άλλου f2g που έδινε άπειρα προς f2g με 1€ η με 0.01 το λεπτό.


    Το θέμα είναι ότι τώρα δεν έχω χρόνο και δεν θυμάμαι τίποτα από το πως το είχα φτιάξει.
    Τον asterisk τον είχα βγάλει off γιατί δεν χρειαζόταν αλλά και επειδή έβλεπα διάφορα στο περίεργα στο log.

    Πως μπορώ έτσι απλά να μπλοκαρω όλη τη λίστα του truecaller?
    Έστω ενα softphone δεν υπάρχει που να μπορείς να βάλεις λίστες για μπλοκάρισμα?
    Η έστω καμία πατέντα με vm android κλπ?

  2. #1172
    Εγγραφή
    18-07-2005
    Περιοχή
    Ασβεστοχώρι
    Μηνύματα
    198
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9500/1020
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΞΟΧΗ
    Router
    Speedport entry i2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2182189528 από Forthnet-Nova με πήραν μόλις.
    Τους λέω είναι και ακατάλληλη ώρα και το τηλέφωνο είναι στο άρθρο 11. Μου λέει αν είναι στο άρθρο 11 δεν θα μπορούσα να σας καλέσω. Της λέω είναι εδώ και χρόνια! Μου λέει θα ενημερώσω.
    2311230100 παλι από τους ίδιους, Nova. Από Θεσσαλονίκη αυτή τη φορά. Τους ενημέρωσα επίσης για το 11.
    2142148186 Nova . Αγενέστατος. Συνέχιζε να μιλά, αν και από την αρχή του είπα ότι δεν υπάρχει ενδιαφέρον.

  3. #1173
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    6953034015 από Warris κατασκευαστική. Κλασσικό ηχογραφημένο μήνυμα για να σου δώσουν λεφτά.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  4. #1174
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    δεν υπάρχει ένα ασύρματο τηλέφωνο της προκοπής με android, ώστε να βάζαμε το truecaller και να βρίσκαμε την ησυχία μας;

    όσα dect βρήκα με android έχουν κάκιστες κριτικές, είναι παρατημένα με ξεπερασμένες εκδόσεις android κλπ...

    ξέρει κανείς μια καλή τέτοια συκσευή;

  5. #1175
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ δεν έχω βρει λύση για το σταθερό

    προς το παρών ενημερώνω την εταιρεία (πάροχο) που εκπροσωπεί αυτός που με καλεί και μετά προχωράω σε καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ.

  6. #1176
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υπάρχει ένα ασύρματο τηλέφωνο της προκοπής με android, ώστε να βάζαμε το truecaller και να βρίσκαμε την ησυχία μας;

    όσα dect βρήκα με android έχουν κάκιστες κριτικές, είναι παρατημένα με ξεπερασμένες εκδόσεις android κλπ...

    ξέρει κανείς μια καλή τέτοια συκσευή;
    καλημερα, εκτος οτι γενικα ειναι ακριβα, δεν υπαρχει κατι τετοιο, παντα πισω θα ειναι δυστυχως σε εκδοσεις οπως και πολλες αλλες συσκευες με android.
    προσωπικα εχω asterisk και στον διαχειριστη της γραμμης μου δλδ σε ενα voip router linksys SPA 3102 κανω εκει μπλοκαρισμα σε νουμερα, μπορω ομως να βαλω μεχρι 8, προς το παρον εχω λιγα ομως.
    Αμα γεμισουν θα το κανω απο τον αστερισκ που ειναι καλυτερα αλλα επειδη τον εχω κονσολατο θελει διαβασμα για το πως θα το κανω και προγραμματισμο στα αρχεια ρυθμισεων του.
    Αμα ηταν να παρω συσκευη με android, δεν θα ειχα σταθερη συσκευη απλα και θα επαιζα απο το κινητο μου, αλλα δυστυχως και παλι το truecaller παιζει μονο απο τον κανονικo dialer και οχι μεσω sip clients προγραμματων.
    Δεν γνωριζω αν καποιο εχει δικο του μπλοκερ, εγω δουλευω το Zoiper αλλα δεν το εχω ψαξει κιολας.
    Ειχα βαλει το truecaller αλλα το ξηλωσα γιατι ετρωγε πολυ μπαταρια και ram. Ο μαμα dialer εχει να μπλοκαρεις νουμερα αν φτιαξεις μια λιστα και βαλεις στις επαφες τα νουμερα που θες, εξαλου ποσα χρονια εχω το κινητο μια φορα με εχουν καλεσει οπως θυμαμαι και ηταν απο την ελεινη και τρισαθλια εταιρεια που ονομαζεται προτεγεια.

  7. #1177
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, εκτος οτι γενικα ειναι ακριβα, δεν υπαρχει κατι τετοιο, παντα πισω θα ειναι δυστυχως σε εκδοσεις οπως και πολλες αλλες συσκευες με android.
    προσωπικα εχω asterisk και στον διαχειριστη της γραμμης μου δλδ σε ενα voip router linksys SPA 3102 κανω εκει μπλοκαρισμα σε νουμερα, μπορω ομως να βαλω μεχρι 8, προς το παρον εχω λιγα ομως.
    Αμα γεμισουν θα το κανω απο τον αστερισκ που ειναι καλυτερα αλλα επειδη τον εχω κονσολατο θελει διαβασμα για το πως θα το κανω και προγραμματισμο στα αρχεια ρυθμισεων του.
    Αμα ηταν να παρω συσκευη με android, δεν θα ειχα σταθερη συσκευη απλα και θα επαιζα απο το κινητο μου, αλλα δυστυχως και παλι το truecaller παιζει μονο απο τον κανονικo dialer και οχι μεσω sip clients προγραμματων.
    Δεν γνωριζω αν καποιο εχει δικο του μπλοκερ, εγω δουλευω το Zoiper αλλα δεν το εχω ψαξει κιολας.
    Ειχα βαλει το truecaller αλλα το ξηλωσα γιατι ετρωγε πολυ μπαταρια και ram. Ο μαμα dialer εχει να μπλοκαρεις νουμερα αν φτιαξεις μια λιστα και βαλεις στις επαφες τα νουμερα που θες, εξαλου ποσα χρονια εχω το κινητο μια φορα με εχουν καλεσει οπως θυμαμαι και ηταν απο την ελεινη και τρισαθλια εταιρεια που ονομαζεται προτεγεια.
    ευχαριστώ για τις χρήσιμες απαντήσεις.

    μια σκέψη. ορισμένα android υποτίθεται έχουν native sip client. αυτό δεν σημαίνει ότι θα λειτουργεί μέσω του κανονικού dialer? αν ναι, με ένα πρόγραμμα απεριοριστων σταθερής κάνεις προώθηση στον sip -επισης σταθερο- αριθμό σου και χτυπάει κανονικά χωρίς να παρακάμψει το truecaller ή άλλο παρομοιο προγραμμα...

    http://www.yuboto-telephony.gr/voip-...ive-sip-client

    http://clearwater.readthedocs.io/en/...IP_client.html

    http://www.voipvoip.com/android/sip.html

    Όλα αυτά θεωρητικά βέβαια, android είναι, μπορεί να πάνε στραβά πεντακόσια πράγματα. Ωστόσο επί θεωρητικού δεν μοιάζει λύση που θα έπιανε;

  8. #1178
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    στον native του xiaomi δεν λειτουργεί το true..

  9. #1179
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ουτε και εμενα παιζει στην custom rom που εχω, απλα δουλευω το zoiper επειδη ειναι καλυτερο.
    επισης αυτο με το voip δεν ξερω αν γινεται με voip παροχους χωρις δλδ γραμμη, εγω το voip που εχω ειναι απο το σταθερο μου και το στελνω σε εσωτερικα νουμερα, δεν εχω αλλο νουμερο απο voip εταιρια και δεν ξερω αν γινεται κατι με αυτο το θεμα.

  10. #1180
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    αν είναι για να μπλοκάρω αριθμούς που με ενοχλούν στο σταθερό τηλέφωνο να μάθω τώρα στα 45 μου να στήνω asterisk , vpn , voip (sip) κτλ που ειλικρινά για μένα φαίνονται κινέζικα (καθώς δεν έχω ασχοληθεί με το αντικείμενο)

    καλύτερα να στέλνω email στις εταιρείες σχετικά με τον συνεργάτη τους που με ενοχλεί και να κάνω καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ (κάποτε θα μαζευτούν αρκετές και θα τους τσούξει το πρόστιμο) καθώς για μένα αυτή είναι η λύση δηλαδή να πληρώσουν το "χρήμα" πονάει περισσότερο από οποιαδήποτε ποινή.

  11. #1181
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν είναι για να μπλοκάρω αριθμούς που με ενοχλούν στο σταθερό τηλέφωνο να μάθω τώρα στα 45 μου να στήνω asterisk , vpn , voip (sip) κτλ που ειλικρινά για μένα φαίνονται κινέζικα (καθώς δεν έχω ασχοληθεί με το αντικείμενο)

    καλύτερα να στέλνω email στις εταιρείες σχετικά με τον συνεργάτη τους που με ενοχλεί και να κάνω καταγγελία στην ΑΠΠΔΧ (κάποτε θα μαζευτούν αρκετές και θα τους τσούξει το πρόστιμο) καθώς για μένα αυτή είναι η λύση δηλαδή να πληρώσουν το "χρήμα" πονάει περισσότερο από οποιαδήποτε ποινή.
    καλημερα, ειπα τι κανω εγω που ασχολουμε χρονια τωρα, οχι να το κανει οποιος δεν εχει ασχοληθει ποτε φυσικα!
    αν και η δικια μου σκεψη στα παντα ειναι το ρητο καλιο αργα παρα ποτε....τωρα στα γεραματα μαθε γερο γραμματα που λεμε!
    εγω δεν καθομαι να σπαταλαω τον πολυτιμοτατο χρονο μου σε καταγγελιες και τετοια και που το σκεφτομαι χανω τον χρονο μου....
    μπορει να ειναι σωστο αλλα δεν ασχολουμε γιατι θελει χρονο να το ψαχνω και βαριεμαι ταμαλα.
    Προτιμω τα μπλοκαρισματα που μπορω να κανω και αν χρειαστει να μαθω κατι παραπανω στον αστερισκ που ετσι κι αλλιως χρησιμο μου ειναι!

  12. #1182
    Εγγραφή
    05-03-2004
    Μηνύματα
    955
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Zte H288A
    SNR / Attn
    6(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Interleaved
    2130062270 απο συνεργάτη της vod.
    ...

  13. #1183
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    2313084800 vodafone πριν λιγο μας τα εκανε τσουρεκια, αγενεστατη και την βρισαμε στο τελος και της το κλεισαμε στην μαπα....
    επισης τους εριξα παλι μπινελικια στην σελιδα τους στο fb....τα σχολια φυσικα τα κοβει ο admin...
    και εννοειτε οτι προστεθηκε στο black list μου! προχωραμε!
    επισης και αυτο απο τους ιδιους 2313084600
    ειναι και τα 2 απο την ιδια εταιρια με εδρα Θεσσαλονικη και περνουν για λογαριασμο της vodafone οτι ωρα να ειναι!
    ψαχνω την εταιρια να τους στειλω και email να κοψουν γιατι θα δουν τι θα παθουν....

  14. #1184
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    2313084800 vodafone πριν λιγο μας τα εκανε τσουρεκια, αγενεστατη και την βρισαμε στο τελος και της το κλεισαμε στην μαπα....
    επισης τους εριξα παλι μπινελικια στην σελιδα τους στο fb....τα σχολια φυσικα τα κοβει ο admin...
    και εννοειτε οτι προστεθηκε στο black list μου! προχωραμε!
    επισης και αυτο απο τους ιδιους 2313084600
    ειναι και τα 2 απο την ιδια εταιρια με εδρα Θεσσαλονικη και περνουν για λογαριασμο της vodafone οτι ωρα να ειναι!
    ψαχνω την εταιρια να τους στειλω και email να κοψουν γιατι θα δουν τι θα παθουν....
    άργησαν να σε ενοχλήσουν ... εμένα όταν με κάλεσαν οι συγκεκριμένοι (είδα ποίοι είναι από το truecaller) απλά δεν απάντησα τους έβαλα στην μαύρη λίστα (με το πρόγραμμα (Zoner Free AntiVirus) που έχω για φιλτράρισμα) και ενημέρωσα την εταιρεία vodafone και την αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων (με καταγγελία επώνυμη) από εκεί και πέρα τέλος

  15. #1185
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Δυστυχως καποιοι δεν εχουν την ευχερεια, να μην απαντουν καν σε ενοχλητικους...
    Παλιοτερα καλουσαν με αποκρυψη, τωρα μαλλον επειδη οι περισσοτεροι δρουν "εργολαβικα", βλεπουμε κατι αριθμους συνηθως απο εναλλακτικους!
    Εγω μονον οταν περιμενω ενημερωση για καποια παραγγελια, ανταποκρινομαι σε αγνωστα νουμερα!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

Σελ. 79 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 5969747778798081848999 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Sony Ericsson Xperia 8 και παραβίαση προσωπικών δεδομένων?!
    Από B_Dark στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-10, 18:26
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-10, 13:39
  3. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-10, 22:27
  4. Πρώτη σύλληψη στην Ελλάδα για παραβίαση προσωπικών δεδομένων στο Facebook
    Από ARIADNI_28512 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-09, 10:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας