Σελ. 117 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119122127137 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.741-1.755 από 2255
  1. #1741
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.594
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    @giorgosthess
    Πρέπει να περάσεις απο κάποιο κατάστημα Γερμανός και να κάνεις αίτηση

  2. #1742
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosthess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κινητό δεν το έχω βάλει ακόμα στο άρθρο 11 Εκεί δουλεύω με μπλοκάρισμα μόνο Ξέρει κανείς αν υπάρχει online αίτηση ή πρέπει να πάω σε κατάστημα Cosmote;
    Καλησπέρα, μπορεις απλα να κανεις ενα τηλεφωνο ετσι εκανα και εγω με W.U και δεν με καλουν, ΠΟΛΥΥΥΥΥ σπανια.
    Δεν χρειαζεται να πας πουθενα.

  3. #1743
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.594
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, μπορεις απλα να κανεις ενα τηλεφωνο ετσι εκανα και εγω με W.U και δεν με καλουν, ΠΟΛΥΥΥΥΥ σπανια.
    Δεν χρειαζεται να πας πουθενα.
    Σίγουρα;
    Γιατί πριν χρόνια (τουλάχιστον τέσσερα) που είχα πάρει,μου είχαν πει να περάσω απο κατάστημα.

  4. #1744
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα;
    Γιατί πριν χρόνια (τουλάχιστον τέσσερα) που είχα πάρει,μου είχαν πει να περάσω απο κατάστημα.
    Τοτε ειναι πολυ παλια εγω το εκανα σιγουρα πολυ ποιο μετα.
    Δεν χανει τιποτα να παρει ενα τηλ.
    Και τα σταθερα μεσω τηλεφωνου το εκανα και με COSMOTE και με NOVA.

  5. #1745
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000000/1000000
    ISP
    Inalan
    Router
    fritz!box
    Καταραμένο Αλτσχάιμερ.
    Τελικά γίνεται και τηλεφωνικά Μόλις πήρα τηλέφωνο στο 13888. Απλά μου είπαν πως είμαι ήδη στο μητρώο του άρθρου 11. Θα το χα κάνει παλαιότερα και δεν το θυμόμουν. Πως να μην το ξεχάσω αφού δεν άλλαξε κάτι; Σχεδόν καθημερινά δέχομαι κλήσεις. Απο το 13888 μου είπαν να λέω σε όποιον παίρνει πως είμαι στο μητρώο. Ποιος ο λογος ύπαρξης του μητρώου; Σκοπός είναι να μην έρχεται η κλήση και χτυπάει το τηλέφωνο. Αν είναι να απαντήσω, ξέρω τι θα πω και χωρίς να είμαι στο μητρώο....

  6. #1746
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosthess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταραμένο Αλτσχάιμερ.
    Τελικά γίνεται και τηλεφωνικά Μόλις πήρα τηλέφωνο στο 13888. Απλά μου είπαν πως είμαι ήδη στο μητρώο του άρθρου 11. Θα το χα κάνει παλαιότερα και δεν το θυμόμουν. Πως να μην το ξεχάσω αφού δεν άλλαξε κάτι; Σχεδόν καθημερινά δέχομαι κλήσεις. Απο το 13888 μου είπαν να λέω σε όποιον παίρνει πως είμαι στο μητρώο. Ποιος ο λογος ύπαρξης του μητρώου; Σκοπός είναι να μην έρχεται η κλήση και χτυπάει το τηλέφωνο. Αν είναι να απαντήσω, ξέρω τι θα πω και χωρίς να είμαι στο μητρώο....
    Δυστυχως ετσι γιινεται με σταθερο COSMOTE που ειμαι πολυ καιρο, ολο βλεπω περιεργες κλησεις.
    Εδω περα επισης τα ιδια, ποσες φορες τα ειπα στη NOVA ειπαν τι αλλο να κανουν, με τον αστερισκ μονο σωθηκα.
    Μετα αρχισαν και σε κινητα, μπλοκαρισμα και εκει.
    Ειδικα τωρα τελευταια με τις εταιρειες ρευματος εχουν ξεφυγει, αναγκαζομαστε να γινομαστε ανεδεις, αλλα αφου δεν καταλαβαινουν....
    Στην δουλεια που δεν μπορω να μπλοκαρω τιποτα, το κλεινω στην μαπα σε ολους δεν περιμενω να πουν πανω απο 2 λεξεις.

  7. #1747
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    2311802428 αριθμός της ακατανόμαστης ζενιθ που με spamάρει ασταμάτητα. Τρώει πόρτα από την blacklist του asterisk αλλά μυαλό δεν βάζουν.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  zenith.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  42,2 KB 
ID: 211745

  8. #1748
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    με εγγραφή στο μητρώο 11 δεν με ενοχλεί κανένας. Έκανε όμως κάνα μήνα (απ' την εγγραφή) για να σταματήσουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μητρώο του άρθρου 11 μια χαρά δουλεύει (από τις τελευταίες καταγγελίες έχουν καιρό να με ενοχλήσουν στο σπίτι) έχουν βρει τον τρόπο να με ενοχλούν στην δουλειά μιας και συνεργαζόμαστε με τις περισσότερες εταιρείες ενέργειας ή τηλεπικοινωνιών και δεν μπορώ να το κλείσω. αρκεί να μην βαριέται αυτός που τον ενοχλούν να κάνει καταγγελία στην Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων. Αυτή είναι η άποψη μου. Αν τύχει περίπτωση να με ενοχλήσουν λέω ότι είμαι από ΔΕΗ , ΔΕΔΔΗΕ , ΡΑΕ , ΕΕΤΤ ΟΤΕ ανάλογα με την περίπτωση.
    Αν σε πάρουν απ' την αστυνομία τι θα τους πεις;

  9. #1749
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Προσωπικά είμαι ενταγμένος στο μητρώο του άρθρου 11 από τον Ιούλιο του 2014. Και στους δυο επόμενους πάροχους που άλλαξα, πάντα έλεγχα αν ο αριθμός μου παραμένει στο μητρώο.

    Από την εμπειρία μου έχω να πω ότι η ένταξη σε αυτό δεν δίνει οριστική λύση αλλά το κάνει σε μεγάλο βαθμό.

  10. #1750
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    με εγγραφή στο μητρώο 11 δεν με ενοχλεί κανένας. Έκανε όμως κάνα μήνα (απ' την εγγραφή) για να σταματήσουν.

    Αν σε πάρουν απ' την αστυνομία τι θα τους πεις;
    εδώ ασφάλεια τι θέλετε?

    αν και με καλούν συχνά από την αστυνομία μιας και έχω επαγγελματική σχέση όπως και με την δικαιοσύνη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά είμαι ενταγμένος στο μητρώο του άρθρου 11 από τον Ιούλιο του 2014. Και στους δυο επόμενους πάροχους που άλλαξα, πάντα έλεγχα αν ο αριθμός μου παραμένει στο μητρώο.

    Από την εμπειρία μου έχω να πω ότι η ένταξη σε αυτό δεν δίνει οριστική λύση αλλά το κάνει σε μεγάλο βαθμό.
    είμαι γραμμένος από τότε που εφαρμόστηκε σε όλους τους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους (σταθερής και κινητής) τηλεφωνίας που έχω τηλεφωνικό αριθμό

    βέβαια τώρα όλα είναι παρελθόν καθώς υπάρχουν τα απαραίτητα προγράμματα που πλέον οι ανεπιθύμητοι μπαίνουν στην "μαύρη λίστα" και τελειώνει το παραμύθι αν κάποιος το παρακάνει...πάω στην ιστοσελίδα της αρχής προστασίας προσωπικών δεδομένων και κάνω καταγγελία.

    οριστική λύση θα ήταν αν οι εταιρείες κρατούσαν ενημερωμένες τις λίστες με αυτούς που δεν επιθυμούν οποιαδήποτε επικοινωνία για εμπορικούς/διαφημιστικούς σκοπούς

    τότε δεν θα χρειαζόταν να γράφεσαι στο μητρώο του άρθρου 11 του τηλεπικοινωνιακού σου παρόχου ούτε στο μητρώο του άρθρου 13 της αρχής προστασίας προσωπικών δεδομένων ούτε φυσικά να έκανες καταγγελίες στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων ούτε φυσικά να υπήρχε το ρίσκο για τις εταιρείες να πληρώσουν υπέρογκο πρόστιμο γιατί τώρα ζούμε την εποχή του GDPR και τα πρόστιμα πλέον είναι υψηλά και δυσβάσταχτα.

  11. #1751
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, με την εγραφη στο μητρωο 11 μειωθηκαν οι κλησεις τρομερα, καποιοι όμως ακομα καλουν. Στο κινητο εχω ηρεμησει, στο σταθερο στο σπιτι που είναι με αστερισκ η blacklist ξεπερναει τις 3500 καταχωρησεις οποτε εντελως σπανια, στο εξοχικο βλεπω ότι παιρνουν γιατι το τηλ κραταει σαν μυνηματα τις κλησεις, αλλα επειδή λείπουμε όταν παω εκει και φορτισω την συσκευή τα βλεπω, οποτε δεν με εχουν πετυχει εκει, εχω COSMOTE και είναι στο μητρωο 11. Απλα εχουν γινει πολύ λιγοτερες.

  12. #1752
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Το GDPR, μαζί με εγγραφή στο 11 μειώνουν, μηδενίζουν εν πολλοίς το πρόβλημα. Βέβαια, η καινούργια φόρμουλα που έχουν βρει, για να μην παραβιάζουν είτε το ένα, είτε το άλλο, σε περίπτωση που διαμαρτυρηθείς, ειναι να πουν α, είναι τυχαία η κλήση, συγγνώμη.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  13. #1753
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το GDPR, μαζί με εγγραφή στο 11 μειώνουν, μηδενίζουν εν πολλοίς το πρόβλημα. Βέβαια, η καινούργια φόρμουλα που έχουν βρει, για να μην παραβιάζουν είτε το ένα, είτε το άλλο, σε περίπτωση που διαμαρτυρηθείς, ειναι να πουν α, είναι τυχαία η κλήση, συγγνώμη.
    αν είναι μια φορά η ενόχληση πάει στο καλό...αν είναι δύο και παραπάνω απλά τους λέω και εγώ συγνώμη μόλις έφυγε η καταγγελία με όλα τα στοιχεία της εταιρείας σας στην αρμόδια αρχή.

  14. #1754
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ερώτηση
    Η ΕΕΤΤ δίνει αριθμό πρωτοκόλλου όταν μια καταγγελία γίνεται μέσω της φόρμας;
    Πως θα πάρω τον αριθμό σε καταγγελία που έκανα; Γιατί δεν αποστέλλουν απαντητικό e-mail ώστε να έχω και εγώ ένα αποδεικτικό στοιχείο;

  15. #1755
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση
    Η ΕΕΤΤ δίνει αριθμό πρωτοκόλλου όταν μια καταγγελία γίνεται μέσω της φόρμας;
    Πως θα πάρω τον αριθμό σε καταγγελία που έκανα; Γιατί δεν αποστέλλουν απαντητικό e-mail ώστε να έχω και εγώ ένα αποδεικτικό στοιχείο;
    Από ότι θυμάμαι από τις καταγγελίες προς την ΕΕΤΤ έρχεται απαντητικό e-mail που αναφέρει τον αριθμό πρωτοκόλλου , στέλνουν και απαντητική επιστολή με το ταχυδρομείο όπου αναφέρεται πάλι ο αριθμός πρωτοκόλλου.

    πιστεύω ότι αν τους καλέσεις στο Τομέας Εξυπηρέτησης Καταναλωτή: 210 615 1194 (καθημερινά 09:00-12:00) θα βρεις την άκρη.

Σελ. 117 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119122127137 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Sony Ericsson Xperia 8 και παραβίαση προσωπικών δεδομένων?!
    Από B_Dark στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-10, 18:26
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-10, 13:39
  3. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-10, 22:27
  4. Πρώτη σύλληψη στην Ελλάδα για παραβίαση προσωπικών δεδομένων στο Facebook
    Από ARIADNI_28512 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-09, 10:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας