Σελ. 102 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 829297100101102103104107112122 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.516-1.530 από 2255
  1. #1516
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγω ειμαι συνδρομητης σταπανταολα της DT/OTE/cosmote
    αλλά
    οταν με καλουν 15 φορες τη μερα για PROMOTION εεε ναι ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΙ...
    ε ναι ρε συ, τοτε θα ειναι! εμενα μια φορα στους ποσους μηνες ομως!
    γιατι τοσες πολλες σε καλουνε?

  2. #1517
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εδω και κατι μερες ξαφνικα σταματησαν τελειως!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  3. #1518
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω και κατι μερες ξαφνικα σταματησαν τελειως!
    διαβαζουν το forum!

  4. #1519
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.150
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Άσχετο αλλά βρήκα αυτό εδώ το site ενώ έψαχνα για ένα νούμερο (mellon Πάλι με έχουν σκίσει.. και όσο με παίρνουν τόσο κουρδίζω για τα 5€ που θέλουν στην Alpha :-) )

    To έχει τσεκάρει κανείς?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #1520
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Τι ακριβως να τσεκαρουμε:
    να καλεσουμε περιεργες ωρες με αποκρυψη
    ή εαν οι αριθμοι αντιστοιχουν στις εταιριες που λεει;
    Προσωπικα εαν δεχτω στο σταθερο καποιο τηλεφωνημα απο αγνωστο αριθμο, αποφευγω ακομη κι αν δεν φαινεται υποπτος - δεν υπαρχει σε καποια λιστα - να τον καλεσω με δικη μου πρωτοβουλια.
    Οποιος εχει αναγκη ή με ξερει, θα επιμεινει εντος της ημερας ή θα τηλεφωνησει στο κινητο!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #1521
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβως να τσεκαρουμε:
    να καλεσουμε περιεργες ωρες με αποκρυψη
    ή εαν οι αριθμοι αντιστοιχουν στις εταιριες που λεει;
    Προσωπικα εαν δεχτω στο σταθερο καποιο τηλεφωνημα απο αγνωστο αριθμο, αποφευγω ακομη κι αν δεν φαινεται υποπτος - δεν υπαρχει σε καποια λιστα - να τον καλεσω με δικη μου πρωτοβουλια.
    Οποιος εχει αναγκη ή με ξερει, θα επιμεινει εντος της ημερας ή θα τηλεφωνησει στο κινητο!
    Την ίδια τακτική ακολουθώ στο κινητό. Υπάρχουν και τα sms να σου στείλει αυτός ο άγνωστος ότι σε ψάχνει

  7. #1522
    Εγγραφή
    04-09-2016
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Η κατάσταση με τις τηλεφωνικές διαφημίσεις έχει κυριολεκτικά ξεφύγει από κάθε όριο!!! Γι' αυτό όλοι όσοι είμαστε στο μητρώο του άρθρου 11 του Ν. 3471/2006 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ στην ΑΠΔΠΧ (www.dpa.gr) γιατί αλλιώς δεν πρόκειται να σταματήσουν. Επειδή λέγονται και γράφονται πολλά, καλό είναι να έχουμε υπόψη μας τα εξής:
    1. Μην βρίζετε τους υπαλλήλους - δεν φταίνε σε τίποτα. Αυτοί που φταίνε είναι οι πανίσχυρες εταιρείες που διαφημίζονται και σ' αυτούς κάνουμε την καταγγελία γιατί αυτοί είναι οι κατά νόμο ευθυνόμενοι με την ιδιότητα του ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ.
    2. Για κάθε παράνομη κλήση που δέχεστε να υποβάλετε ΑΥΤΟΤΕΛΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ, γιατί κάθε κλήση είναι παράβαση του Νόμου.
    3. Η καταγγελία στην ΑΠΔΠΧ είναι ΑΝΕΞΟΔΗ ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ, παίρνει 3-5 λεπτά και συμβάλει στην αποκατάσταση της νομιμότητας.
    4. Με τις καταγγελίες βοηθάμε και άλλους συμπολίτες μας που πέφτουν θύματα παράνομων και αθέμιτων πρακτικών.
    5. Ο ωχαδερφισμός ("Ωχ, μωρέ, σιγά μην ασχοληθώ, ας κάνουν οι άλλοι καταγγελία ...") είναι διευκόλυνση σε αυτούς που παρανομούν και εχθρός της Δημοκρατίας.
    6. Οι καταγγελίες σας ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΕΣ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

    Όποιος το βρίσκει δύσκολο ή όποιος δεν θέλει να εγγραφεί ως χρήστης στην ηλεκτρονική πύλη της ΑΠΔΠΧ (www.dpa.gr) για να υποβάλει καταγγελία, ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ να υποβάλει την καταγγελία στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή στο www.efpolis.gr, όπου υπάρχει ειδική φόρμα και δεν απαιτείται προεγγραφή (πάμε στο μενού πάνω στο κέντρο "Υποβολή Καταγγελίας", στη συνέχεια ανοίγει καινούργια σελίδα και πάμε "ΥΠΟΒΟΛΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ" , πατάμε "Υπηρεσίες" και μετά στο μπλε πλαίσιο "Έχω ενημερωθεί και επιθυμώ να υποβάλω καταγγελία" και στη συνέχεια ανοίγει η φόρμα - προτιμήστε την επώνυμη καταγγελία και δώστε όλα τα στοιχεία), και στη συνέχεια η ΓΓΚ θα αποστείλει υπηρεσιακά την καταγγελία στην ΑΠΔΠΧ λόγω αρμοδιότητας.

    - - - Updated - - -
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lawtech2016 : 04-05-18 στις 15:37.

  8. #1523
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lawtech2016 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κατάσταση με τις τηλεφωνικές διαφημίσεις έχει κυριολεκτικά ξεφύγει από κάθε όριο!!! Γι' αυτό όλοι όσοι είμαστε στο μητρώο του άρθρου 11 του Ν. 3471/2006 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ στην ΑΠΔΠΧ (www.dpa.gr) γιατί αλλιώς δεν πρόκειται να σταματήσουν. Επειδή λέγονται και γράφονται πολλά, καλό είναι να έχουμε υπόψη μας τα εξής:
    1. Μην βρίζετε τους υπαλλήλους - δεν φταίνε σε τίποτα. Αυτοί που φταίνε είναι οι πανίσχυρες εταιρείες που διαφημίζονται και σ' αυτούς κάνουμε την καταγγελία γιατί αυτοί είναι οι κατά νόμο ευθυνόμενοι με την ιδιότητα του ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ.
    2. Για κάθε παράνομη κλήση που δέχεστε να υποβάλετε ΑΥΤΟΤΕΛΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ, γιατί κάθε κλήση είναι παράβαση του Νόμου.
    3. Η καταγγελία στην ΑΠΔΠΧ είναι ΑΝΕΞΟΔΗ ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ, παίρνει 3-5 λεπτά και συμβάλει στην αποκατάσταση της νομιμότητας.
    4. Με τις καταγγελίες βοηθάμε και άλλους συμπολίτες μας που πέφτουν θύματα παράνομων και αθέμιτων πρακτικών.
    5. Ο ωχαδερφισμός ("Ωχ, μωρέ, σιγά μην ασχοληθώ, ας κάνουν οι άλλοι καταγγελία ...") είναι διευκόλυνση σε αυτούς που παρανομούν και εχθρός της Δημοκρατίας.
    6. Οι καταγγελίες σας ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΕΣ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

    Όποιος το βρίσκει δύσκολο ή όποιος δεν θέλει να εγγραφεί ως χρήστης στην ηλεκτρονική πύλη της ΑΠΔΠΧ (www.dpa.gr) για να υποβάλει καταγγελία, ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ να υποβάλει την καταγγελία στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή στο www.efpolis.gr, όπου υπάρχει ειδική φόρμα και δεν απαιτείται προεγγραφή (πάμε στο μενού πάνω στο κέντρο "Υποβολή Καταγγελίας", στη συνέχεια ανοίγει καινούργια σελίδα και πάμε "ΥΠΟΒΟΛΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ" , πατάμε "Υπηρεσίες" και μετά στο μπλε πλαίσιο "Έχω ενημερωθεί και επιθυμώ να υποβάλω καταγγελία" και στη συνέχεια ανοίγει η φόρμα - προτιμήστε την επώνυμη καταγγελία και δώστε όλα τα στοιχεία), και στη συνέχεια η ΓΓΚ θα αποστείλει υπηρεσιακά την καταγγελία στην ΑΠΔΠΧ λόγω αρμοδιότητας.

    - - - Updated - - -

  9. #1524
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.150
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Αν είσαι μόνος?
    Αν έχεις μοναξιές?
    Αν θες να τσεκάρεις τα νεύρα σου?
    Αν η ζωή δεν στα έχει φέρει όπως ήθελες....

    Βγες από το άρθρο 11... μπορείς, και ζήσε μεγάλες στιγμές κάνοντας τηλεφωνικές γνωριμίες με τα τρελά αγόρια και κορίτσια της ΜΕΤΡΟΝ...

    Παιδιά εγώ το έχω γυρίσει στην πλάκα...

    έχω μια πιστωτική με χρεωμένα 100€... την έχω χρόνια... ξέχασα τον Απρίλιο στις αρχές να πληρώσω και με έχουν σκίσει.. ε μιλάμε με παίρνουν συνέχεια και επίτηδες δεν πάω να πληρώσω έτσι γιατί στην αρχή είχα κουρδίσει αλλά πλέον είναι η καθημερινή μου επιθεώρηση ...

    Πλέον εκεί που τους έβαζα μπαν.. μιλάμε τη μια απαντάω μόλις βλέπω στο κινητό με το Caller Id πως είναι αυτοί..και κάνω τη γριά κουφή που δεν ακούει και η άλλη φωνάζει για να ακούσω, άλλη φορά κάνω τον gay (χωρίς παρεξήγηση με τους gay δεν έχω θέμα) και λέω διάφορα (του στυλ δεν με έχει πληρώσει ο νταβατζής μου κλπ)... δεν υπάρχει...

    Σήμερα που το σήκωσα απάντησα κανονικά αλλά όταν μου ζήτησε η άλλη τα στοιχεία μου για διασταύρωση της είπα να μου δώσει τα δικά της πρώτα.. που ξέρω ότι είναι αυτή που μου λέει? αλλά και να μου τα έδινε πάλι δεν θα την πίστευα και της το είπα.... κλείσαμε λέγοντάς της πως δεν μπορώ να συνεχίσω γιατί φοβάμαι πως θα κολλήσω αυτούς τους ιούς του ίντερνετ που χαλάνε οι υπολογιστές και τα κινητά.

    ΔΕΝ έχω λόγια... κάθε μεσημέρι γύρω στις 1-2 κλείνω τα ban στο κινητό και κάνω ένα ωραίο διάλειμμα περιμένοντάς τους....... την ημέρα που θα πετύχω στο κέντρο τους αστέρι που θα πιάσει το χιούμορ και θα πάει με τα νερά μου θα πληρώσω online σε 5 sec... και θα του κάνω και πρόταση να τον πάρω στη δουλειά :-)

    Ξέρω πως δεν είναι σωστό και δεν φταίνε τα παιδιά που δουλεύουν εκεί αλλά δεν παλεύεται άλλο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #1525
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπορεί να ανεβάσει κάποιος ένα ανανεωμένο CSV με την blacklist του;
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  11. #1526
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.150
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να ανεβάσει κάποιος ένα ανανεωμένο CSV με την blacklist του;
    Είναι export απο το freepbx μου και νομίζω δεν μου έχει ξεφύγει κάτι από το νήμα.blacklist06052018.zip
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #1527
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Εάν λείπει κάτι, θα το προσθέσω και θα ανεβάσω το αρχείο ενημερωμένο.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  13. #1528
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω και κατι μερες ξαφνικα σταματησαν τελειως!
    Βιαστηκα να χαρω... καθημερινα πλεον δεχομαι απο το 13888 πανω απο 10 κλησεις, ακομη και καταμεσημερο σε ωρες πραγματικα κοινης ησυχιας, ευτυχως (?) μεχρι τις 9 το βραδυ!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  14. #1529
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.150
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βιαστηκα να χαρω... καθημερινα πλεον δεχομαι απο το 13888 πανω απο 10 κλησεις, ακομη και καταμεσημερο σε ωρες πραγματικα κοινης ησυχιας, ευτυχως (?) μεχρι τις 9 το βραδυ!
    Αν τους απαντήσεις μια φορά? συνεχίζουν να παίρνουν? μήπως κέρδισες κάνα εκατομμύριο € ή εφόρου ζωής gigabit internet!!!!!!
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #1530
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.215
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Αν παίρνουν τόσο στάνταρ και έχεις απεριόριστα κανε εκτροπή σε ενα κατάστημα οτε η σε βλάβες η σε κάνα αριθμό του εξωτερικού που δεν υπάρχει να ακούνε κινεζικα, κάποιες ώρες, να κόψουν φλέβες.
    Ακόμα καλύτερα ένωνε μόνος γραμμές με διάφορες υπηρεσίες και ακου να γελάς.
    Υπάρχουν και άλλες αναλογικές πατέντες για να παρόμοιες καταστάσεις..

Σελ. 102 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 829297100101102103104107112122 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Sony Ericsson Xperia 8 και παραβίαση προσωπικών δεδομένων?!
    Από B_Dark στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-10, 18:26
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-10, 13:39
  3. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-10, 22:27
  4. Πρώτη σύλληψη στην Ελλάδα για παραβίαση προσωπικών δεδομένων στο Facebook
    Από ARIADNI_28512 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-09, 10:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας