Σελ. 68 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 4858636667686970737888 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.006-1.020 από 2255
  1. #1006
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντίθετα η εταιρεία - call center μπορεί να ζητήσει ανάλυση των εξερχομένων κλήσεων . Αποκλείεται να μην καταγράφονται γιατί αν δεν κάνω λάθος για την ασφάλεια μας καταγράφονται για κάποια χρόνια όλες οι κλήσεις.
    στην καταγγελια παντως δεν προσκομισαν αρχεια κλησεων απο τους συνεργατες τους στην ΑΠΠΔΧ

    απλα ειπαν κατι δικαιολογιες του τυπου οτι ειναι ελλιπη η καταγγελια αφου εκτος τηλεφωνου ημερομηνια και ωρα δεν εχει ονομα/επωνυμο/εταιρεια κτλ...

  2. #1007
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    6944484846 εισπρακτικη Paladino
    Δουλευει για Forthnet και τράπεζες.

    Πάντως εχει πολυ ενδιαφερον αυτο που βρηκα εδω:

    Εισπράκτορες που επιχειρούν να σκιαγραφήσουν το δυνητικό θύμα δανειολήπτη ώστε να μην του μείνει σώβρακο.Τον τελευταίο καιρό δεν καλούν μόνο για τη δήθεν ενημέρωση - υπενθύμιση κάποιας οφειλής. Θέλουν να του χτίσουν αναλυτικό προφίλ για να δουν σε ποια κατηγορία πακέτου μη εξυπηρετούμενων δανείων θα τον εντάξουν ώστε να τον ξαποστείλουν σε κάποιο fund.Οι αγοραστές των «κόκκινων» δανείων συνήθως δεν αγοράζουν ένα-ένα τα «κόκκινα» δάνεια, αλλά πακέτα ομοειδών δανείων. Μελετούν τα ιστορικά χαρακτηριστικά συμπεριφοράς των «πακέτων» των δανείων αυτών και υπολογίζουν ειδικούς δείκτες που προσδιορίζουν το μέγεθος της πιθανής ζημιάς αν τα δάνεια μιας δεδομένης κατηγορίας πάψουν να εξυπηρετούνται.Ο προσδιορισμός του μεγέθους της πιθανής ζημιάς βοηθάει τους επενδυτές να προσδιορίσουν και το επίπεδο της τιμής που θα προσφέρουν για την αγορά του δανείου.Για παράδειγμα, εάν ιστορικά οι υπολογισμοί της «συμπεριφοράς» δείχνουν ότι η τελική ζημιά μιας κατηγορίας δανείων (π.χ. καταναλωτικών, σε μια χώρα) που δεν εξυπηρετούνται είναι 80% – δηλαδή ότι τελικά συνήθως εισπράττεται το 20% της αξίας τους –, τότε ο δυνητικός αγοραστής θα προσφέρει για ένα πακέτο τέτοιων δανείων τιμή χαμηλότερη του 20% της ονομαστικής αξίας για να το αγοράσει. Αν βέβαια τα δάνεια αυτά έχουν και εξασφαλίσεις, τότε η τιμή αγοράς που θα ζητήσει ο αγοραστής θα είναι και ανάλογα υψηλότερη.

  3. #1008
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Η ιδέα να ανοίξουμε ένα θέμα οπού να γράφουμε τα στοιχεία των εταιριών που σπαμάρουν, πως σας φαίνεται ;

  4. #1009
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    πολυ καλη και αν γινει και "καρφιτσωμενο" θεμα θα μου αρεσει για να το διαβαζουν και οι παροχοι και οι συνεργατες τους

    καθως προσωπικα οτι νουμερο - επωνυμια βαζω θα βαζω και τα δικα μου προσωπικα στοιχεια (ονομα/επωνυμο/τηλεφωνο) ωστε να μην χωραει καμια αμφιβολια αν καλεσαν η οχι...

  5. #1010
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Ακομη και στον μη ανακοινωσιμο αριθμο του σταθερου με... παρενοχλουν οποτεδηποτε θελουν να προωθησουν προσφορες, ιδιως απο την (cosm)OTE - DT.
    Ευτυχως δεν ειμαι επαγγελματιας, το εχω βαλει στο αθορυβο και ελεγχω κατα καιρους τους αριθμους που με καλεσαν.
    Οποιος εχει μεγαλη αναγκη θα με καλεσει ξανα και οποιος με ξερει προσωπικα θα παρει στο κινητο!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #1011
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Η λύση είναι true caller στο κινητό.
    Στο σταθερό πρέπει να δούμε τι θα κάνουμε εύκολα.

    1η λύση asterisk
    2η λύση android σταθερο
    3η λύση κάπου εδω την είχα γράψει/δει δεν θυμάμαι..
    Αν έχεις πχ omni σταθερό που σου δίνει πολλαπλά login, έκανες ενα login σε ένα server του εξωτερικού όπου αν έβλεπε ότι το νούμερο που σε καλεί είναι στην blacklist απλά το σήκωνε και τους το έκλεινε.
    Στην ουσία asterisk.

    Ακόμα και το τελευταίο να δουλεύει πρέπει να βρεθει εύκολη λύση και για τις pstn γραμμές.

    - - - Updated - - -

    Οπότε μάλλον κάτι σε Android πρέπει να βρεθεί.

  7. #1012
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    στο κινητο δεν εχω θεμα με τους ενοχλητικους υπαρχει αυτο το προγραμμα που λες truecaller σε συνδιασμο με το προγραμμα που χρησιμοποιω για προστασια απο ιους Zoner (για μενα το καλυτερο) το οποιο εχει phone filtering/blacklist numbers

    στο σταθερο ειναι το προβλημα καθως εχω VDSL over ISDN και ειλικρινα δεν εχω βρει τροπο να γλυτωνω απο τις ενοχλητικες κλησεις

    ελπιζω οταν γινει VoIP η σταθερη τηλεφωνια να υπαρχει λυση εκει?

  8. #1013
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Εγω έριξα μια ματιά.
    Ρίξτε και εσείς μπας και βρούμε κάποιον με android dect που να του δουλεύει το truecaller και διαβάσουμε τα σχόλια.

  9. #1014
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    2321818737 Εισπρακτική

  10. #1015
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Να μια συσκευή που ισως κάνουμε δουλειά.
    Απο την άποψη ότι πάντα θα τρέχει το truecaller στο latest Android κινητό.. (μπορεί να είναι και μειονεκτικά)
    http://www.mocet.com/product/Smartph...Use-IG7200.php
    (Δεν έχω διαβάσει ακόμα specs)

  11. #1016
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο κινητο δεν εχω θεμα με τους ενοχλητικους υπαρχει αυτο το προγραμμα που λες truecaller σε συνδιασμο με το προγραμμα που χρησιμοποιω για προστασια απο ιους Zoner (για μενα το καλυτερο) το οποιο εχει phone filtering/blacklist numbers

    στο σταθερο ειναι το προβλημα καθως εχω VDSL over ISDN και ειλικρινα δεν εχω βρει τροπο να γλυτωνω απο τις ενοχλητικες κλησεις

    ελπιζω οταν γινει VoIP η σταθερη τηλεφωνια να υπαρχει λυση εκει?


    με ένα fritzbox.... πχ 5140 περνάς την isdn μέσα από αυτό.... και βάζεις στην Blacklist τους αριθμούς που θέλεις...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  12. #1017
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    με ένα fritzbox.... πχ 5140 περνάς την isdn μέσα από αυτό.... και βάζεις στην Blacklist τους αριθμούς που θέλεις...
    δυστυχώς δεν υπάρχει διαθέσιμο για ISDN σύμφωνα με το skroutz.gr

    άρα μένει η λύση που έλεγα μέσω VoIP όταν με το καλό γίνει...

  13. #1018
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχώς δεν υπάρχει διαθέσιμο για ISDN σύμφωνα με το skroutz.gr

    άρα μένει η λύση που έλεγα μέσω VoIP όταν με το καλό γίνει...

    υπάρχει ζωή και πέρα απο το skroutz.gr.....
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  14. #1019
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    τα ξέρω/γνωρίζω αυτά που λες φίλε μου ότι υπάρχει ζωή έξω από το skroutz.gr (π.χ ebay) απλά προτιμώ τα "τοπικά" μαγαζιά και όχι τα διαδικτυακά του εξωτερικού όπου πολλά μπορούν να συμβούν και αν πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους γίνεται μέσω email μόνο δεν λέω για προβλήματα πληρωμών μέσω paypal (που αν σου τύχει η στραβή άντε βγάλε άκρη....) το τελευταίο γιατί έχει συμβεί με φίλο και ακόμα προσπαθεί να βγάλει άκρη...

  15. #1020
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα ξέρω/γνωρίζω αυτά που λες φίλε μου ότι υπάρχει ζωή έξω από το skroutz.gr (π.χ ebay) απλά προτιμώ τα "τοπικά" μαγαζιά και όχι τα διαδικτυακά του εξωτερικού όπου πολλά μπορούν να συμβούν και αν πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους γίνεται μέσω email μόνο δεν λέω για προβλήματα πληρωμών μέσω paypal (που αν σου τύχει η στραβή άντε βγάλε άκρη....) το τελευταίο γιατί έχει συμβεί με φίλο και ακόμα προσπαθεί να βγάλει άκρη...
    ...σε καινούργιο... και από εδώ... θα βρεις το AVM FRITZ!Box 7390... που έχει επίσης είσοδο και έξοδο isdn...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

Σελ. 68 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 4858636667686970737888 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Sony Ericsson Xperia 8 και παραβίαση προσωπικών δεδομένων?!
    Από B_Dark στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-10, 18:26
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-10, 13:39
  3. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-10, 22:27
  4. Πρώτη σύλληψη στην Ελλάδα για παραβίαση προσωπικών δεδομένων στο Facebook
    Από ARIADNI_28512 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-09, 10:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας