Σελ. 133 από 150 ΠρώτηΠρώτη ... 113123128131132133134135138143 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.981-1.995 από 2250
  1. #1981
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πληρώνω ήδη συνδρομή στο Truecaller
    και τι κερδίζεις με αυτό ..? Σε τι σε βολεύει ..?

  2. #1982
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    και τι κερδίζεις με αυτό ..? Σε τι σε βολεύει ..?
    εφαρμογές που με εξυπηρετούν πληρώνω συνδρομή

  3. #1983
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εφαρμογές που με εξυπηρετούν πληρώνω συνδρομή
    +1 σε αυτό
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #1984
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Μηπως η απορια του DVader αναφεροταν στο
    γιατι να πληρωνεις συνδρομη σε κατι που διατιθεται ΚΑΙ δωρεαν,
    ασχετως εαν η επι πληρωμη εφαρμογη μας δινει περισσοτερες δυνατοτητες Η εαν καλο θα ηταν να ενισχυουμε την προσπαθεια των δημιουργων software γενικοτερα;
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  5. #1985
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως η απορια του DVader αναφεροταν στο
    γιατι να πληρωνεις συνδρομη σε κατι που διατιθεται ΚΑΙ δωρεαν,
    ασχετως εαν η επι πληρωμη εφαρμογη μας δινει περισσοτερες δυνατοτητες Η εαν καλο θα ηταν να ενισχυουμε την προσπαθεια των δημιουργων software γενικοτερα;
    Ποια είναι χρήση της δεν έχω καταλάβει ακριβώς.. Η απορία μου δεν ήταν γιατί πληρώνεις συνδρομή...
    Είναι μια υπηρεσία που ψάχνεις αριθμούς.... δεκάδες υπάρχουν τέτοιες..γιατί να την πληρώνω κιόλας...

  6. #1986
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.254
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για να μη σου βγάζει τις διαφημίσεις Εγω εχω συνδρομή adguard vpn και malwarebytes και παλι γίνεται της πιπ στα σκουπιδια που μενουν

  7. #1987
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εγω χρησιμοποιω δικο μου openvpn που εχω απο σπιτι qnap nas adguard home και δεν μενει καμια διαφημιση εκτος του youtube που εχω ειδικη εφαρμογη βεβαια.
    https://play.google.com/store/apps/d...er&hl=el&gl=US αυτο μια χαρα κανει την δουλεια του.
    για σπιτι blacklist στον asterisk (credits to Kronos911 ).

    - - - Updated - - -

    Συμφωνω απολυτως + 100% με τον Dvader δεν βλεπω καποιον λογο να πληρωνω οταν κατι αντιστοιχο υπαρχει δωρεαν και κανει την δουλεια που θελω αψογα.

  8. #1988
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μη σου βγάζει τις διαφημίσεις Εγω εχω συνδρομή adguard vpn και malwarebytes και παλι γίνεται της πιπ στα σκουπιδια που μενουν
    Το TrueCaller είναι για ψάχνεις τηλέφωνα...και έχει και συνδρομή για να έχεις Dialer στο κινητό σου αν το έχω καταλάβει καλά !
    Αυτό έχουν τα παιδιά ποιο πάνω ? Δεν είδα να λειτουργέι σαν υπηρεσία του * ή android εκτός και αν δεν το κατάλαβα καλά..
    Το κομμάτι όμως του ψαξίματος ενός αριθμού είναι δωρεάν ... οπότε δεν βλέπω λόγο για΄τι να πληρώσω και ρωτάω μπας και καταλάβω κάτι που χάνω στην ιστορία όλη...

  9. #1989
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    2130021496 πριν μια ώρα
    2130021493 τώρα

    Τα είπαμε λίγο εξω από τα δόντια στο τελευταίο με έναν νεαρό. Είχα κέφια κι αποφάσισα να το σηκώσω.

    Μου δίνει όνομα και μου λέει ότι είναι από βόνταφον κι ότι όλα ηχογραφούνται. Και ξεκινάει να μιλάει για πρόταση ανανέωσης ίδιου πακέτου.

    Και τον σταματάω, και του λέω "ειστε απο τη βόνταφον ή συνεργάτης της βόνταφον;" Και μου λέει "από τη βόνταφον" χωρίς φόβο ο τύπος.

    Και του συνεχίζω ότι είμαι άρθρο 11 και να μη με ξαναπάρει ούτε από αυτό το τηλέφωνο ούτε από το -496 κι ότι αν χρειαστώ εγω οτιδήποτε με προσφορές θα καλέσω εγω τη βόνταφον.

    Ξεκίνησε προκλητικά να ανεβάζει τόνο και να λέει για 55% αύξηση "ωραία περνάω 55%..."

    Τον έκοβα εγω εντωμεταξύ αρνούμενος οποιαδήποτε συνέχεια και του έλεγα αν θέλει να πάμε και αρχή προσωπικών δεδομένων τώρα που μου έδωσε και ονομα και έχασε την ψυχραιμία του τελείως και συνέχιζε να μονολογεί χωρίς να τον αφήνω με τίποτα να ολοκληρώσει και του το κλεισα στα μούτρα.

    Εχω κρατήσει ωρα και όνομα.



    Αυτό το υφάκι να το κόψουν γιατί θα με στείλουν σε φορητότητα πριν το καταλάβει η μαμα Βόνταφον. Να βάλουν μυαλό στους συνεργάτες τους εκεί στα κεντρικά στο Χαλάνδρι γιατί καμιά φορά ο πελάτης φορτώνει ανάποδες και δινει τα χρήματά του αλλού και επηρεάζει και τους φίλους του και τους συγγενείς του να πάνε αλλού.

    Για να τελειώνουμε με αυτή την ιστορία και την εταιρία επιτέλους, επειδή κι εγω αμα θέλω πουλάω καλή τρελίτσα.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  10. #1990
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ
    εγω με την vodafone καποια στιγμη παλιοτερα με καλουσαν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μεσημερι ή προς το βραδυ!!!
    κατι τετοια νουμερα ηταν.
    Εμπαινα στην σελιδα τους στο fb και τους εβριζα με εκαναν block...
    μεχρι να με κανουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ τους εβριζα....
    Μετα που φτιαχτηκε το black list τελος ολα αυτα....
    εννοειται οτι ειμαι στο σχετικο αρθρο αλλα δεν τους νοιαζει. Εχω ορκιστει μα τον ΘΕΟ σας λεω, οτι δεν θα βαλω ΠΟΤΕ υπηρεσια της vodafone...

  11. #1991
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    2130021496 πριν μια ώρα
    2130021493 τώρα

    Τα είπαμε λίγο εξω από τα δόντια στο τελευταίο με έναν νεαρό. Είχα κέφια κι αποφάσισα να το σηκώσω.

    Μου δίνει όνομα και μου λέει ότι είναι από βόνταφον κι ότι όλα ηχογραφούνται. Και ξεκινάει να μιλάει για πρόταση ανανέωσης ίδιου πακέτου.

    Και τον σταματάω, και του λέω "ειστε απο τη βόνταφον ή συνεργάτης της βόνταφον;" Και μου λέει "από τη βόνταφον" χωρίς φόβο ο τύπος.

    Και του συνεχίζω ότι είμαι άρθρο 11 και να μη με ξαναπάρει ούτε από αυτό το τηλέφωνο ούτε από το -496 κι ότι αν χρειαστώ εγω οτιδήποτε με προσφορές θα καλέσω εγω τη βόνταφον.

    Ξεκίνησε προκλητικά να ανεβάζει τόνο και να λέει για 55% αύξηση "ωραία περνάω 55%..."

    Τον έκοβα εγω εντωμεταξύ αρνούμενος οποιαδήποτε συνέχεια και του έλεγα αν θέλει να πάμε και αρχή προσωπικών δεδομένων τώρα που μου έδωσε και ονομα και έχασε την ψυχραιμία του τελείως και συνέχιζε να μονολογεί χωρίς να τον αφήνω με τίποτα να ολοκληρώσει και του το κλεισα στα μούτρα.

    Εχω κρατήσει ωρα και όνομα.



    Αυτό το υφάκι να το κόψουν γιατί θα με στείλουν σε φορητότητα πριν το καταλάβει η μαμα Βόνταφον. Να βάλουν μυαλό στους συνεργάτες τους εκεί στα κεντρικά στο Χαλάνδρι γιατί καμιά φορά ο πελάτης φορτώνει ανάποδες και δινει τα χρήματά του αλλού και επηρεάζει και τους φίλους του και τους συγγενείς του να πάνε αλλού.

    Για να τελειώνουμε με αυτή την ιστορία και την εταιρία επιτέλους, επειδή κι εγω αμα θέλω πουλάω καλή τρελίτσα.
    Έχω ban τους πάντες από εταιρείες κινητής κυρίως.
    Πολύ σωστά τσαντιστηκες εφόσον δεν ήθελες παραπάνω κουβέντα. Από εκεί και πέρα εγώ απλά τους λέω την ώρα που μιλάει το ρομποτ και λέει η κλήση ηχογραφειται, ακριβώς το ίδιο μήνυμα πως ηχογραφώ και εγώ για τους ίδιους λόγους γιατί έχω παράπονα από συγγενείς πως δεν με ακούνε καλά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #1992
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το TrueCaller είναι για ψάχνεις τηλέφωνα...και έχει και συνδρομή για να έχεις Dialer στο κινητό σου αν το έχω καταλάβει καλά !
    Αυτό έχουν τα παιδιά ποιο πάνω ? Δεν είδα να λειτουργέι σαν υπηρεσία του * ή android εκτός και αν δεν το κατάλαβα καλά..
    Το κομμάτι όμως του ψαξίματος ενός αριθμού είναι δωρεάν ... οπότε δεν βλέπω λόγο για΄τι να πληρώσω και ρωτάω μπας και καταλάβω κάτι που χάνω στην ιστορία όλη...
    η αναζήτηση τηλεφωνικών αριθμών είναι δωρεάν
    η πληρωμή της συνδρομής "premium" είναι απαραίτητη για τον "dialer" και την "φραγή" των "ανεπιθύμητων κλήσεων" και την "ενημέρωση της λίστας ανεπιθύμητων κλήσεων"

  13. #1993
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αναζήτηση τηλεφωνικών αριθμών είναι δωρεάν
    η πληρωμή της συνδρομής "premium" είναι απαραίτητη για τον "dialer" και την "φραγή" των "ανεπιθύμητων κλήσεων" και την "ενημέρωση της λίστας ανεπιθύμητων κλήσεων"
    Ουσιαστικά βάζεις το app τους σωστά δεν το έχω καταλάβει ..? Δεν συνδέετε κάπως με το Android Dialer..?

  14. #1994
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.509
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    Καλημέρα να προτείνω να φτιάξουμε κάπου μια λίστα όπου θα είναι συγκεντρωμένοι όλοι οι αριθμοί, μιας και το thread έχει πλέον 133 σελίδες?
    Δεν θα ήταν πιο βολικό? Τι λέτε?

  15. #1995
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουσιαστικά βάζεις το app τους σωστά δεν το έχω καταλάβει ..? Δεν συνδέετε κάπως με το Android Dialer..?
    ναι το δικό τους DIALER με αυτόματη ενημέρωση στην φραγή ανεπιθύμητων κλήσεων

    γίνεται και με το DEFAULT DIALER που έχει το XIAOMI και το HUAWEI απλά θα πρέπει να περνάω ξεχωριστά κάθε τηλέφωνο στην λίστα ανεπιθύμητων κλήσεων.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atux_null Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα να προτείνω να φτιάξουμε κάπου μια λίστα όπου θα είναι συγκεντρωμένοι όλοι οι αριθμοί, μιας και το thread έχει πλέον 133 σελίδες?
    Δεν θα ήταν πιο βολικό? Τι λέτε?
    αν μπορεί να το κάνει κάποιος σε αρχείο τύπου excel θα είναι εύκολο ο εμπλουτισμός της

    καθώς όπως είπα έχω όλα τα τηλέφωνα από εταιρείες σταθερής/κινητής/διαδίκτυο/ενέργειας/φυσικού αερίου και φυσικά όλα τα τηλέφωνα από εισπρακτικές/δικηγορικές εταιρείες θα μου είναι πιο εύκολο η ενημέρωση.

Σελ. 133 από 150 ΠρώτηΠρώτη ... 113123128131132133134135138143 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Sony Ericsson Xperia 8 και παραβίαση προσωπικών δεδομένων?!
    Από B_Dark στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-10, 18:26
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-10, 13:39
  3. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-10, 22:27
  4. Πρώτη σύλληψη στην Ελλάδα για παραβίαση προσωπικών δεδομένων στο Facebook
    Από ARIADNI_28512 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-09, 10:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας