Σελ. 21 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 1116192021
Εμφάνιση 301-303 από 303
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Καλημέρα στην παρέα. Με τα πολλά και αφού αναγκάστηκα να τους στείλω ένα "περιποιημένο" mail, αφού ο γείτονάς μου από κάτω είχε fiber απο τον Φεβρουάριο (λίγο μετά που έκανα αίτηση εγώ) άρα δεν είχαν δικαιολογίες, ήρθαν πριν από 10 μέρες και με αναβάθμισαν.
    Μου έδωσαν φυσικά αυτό το arrowfibre που δεν ξέρω αν πρέπει να γελάω ή να κλαίω.
    θέλω λοιπόν τώρα να συνδέσω ένα άλλο ρουτερ είτε σαν accesspoint είτε σαν router over router ώστε να έχω αξιοπρεπής ταχύτητες ασύρματα και φυσικά να παίζει dual & στα 5Ghz.
    Εδώ λοιπόν θέλω την βοήθειά σας. τι προτείνετε? φυσικά θέλω να είναι όσο πιο αναίμακτη γίνεται η αλλαγή (δλδ χαμηλό budget).

Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Έχω κάνει αίτηση στην HCN από αρχές Απριλίου 2019 να πω επίσης ότι δεν υπάρχει κουτί στην περιοχή μου Κ για αυτό θα χρειαστούν έξι μήνες..... πλέον περιμένω επτά μήνες και το χειρότερο είναι ότι ρωτάω για την πορεία της αίτησης μου και δεν ξέρουν να Μ πουν τίποτα! Ξέρει μήπως κάποιος τι παίζει με αυτούς? Είχε παρόμοια εμπειρία?

Περιοχή
    Κ.Τούμπα
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122800/122800
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFIBRE - TPL ArcherC7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MaryMary99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει αίτηση στην HCN από αρχές Απριλίου 2019 να πω επίσης ότι δεν υπάρχει κουτί στην περιοχή μου Κ για αυτό θα χρειαστούν έξι μήνες..... πλέον περιμένω επτά μήνες και το χειρότερο είναι ότι ρωτάω για την πορεία της αίτησης μου και δεν ξέρουν να Μ πουν τίποτα! Ξέρει μήπως κάποιος τι παίζει με αυτούς? Είχε παρόμοια εμπειρία?
    Από την στιγμή που μπει η γραμμή όλα είναι άψογα, το θέμα είναι ότι σε περίπτωση που χρειάζεται σκάψιμο εκεί είναι τα δύσκολα και όχι μόνο για την HCN αλλά για όλες τις εταιρίες. Εάν υπάρχει κάπου κοντά (δίπλα τετράγωνα) περασμένη γραμμή τότε κάτι γίνεται, αλλιώς πολύ δύσκολα.

Το θέμα είναι ότι εάν χρειάζεται να διανύσουν αρκετές εκατοντάδες μέτρα για ένα άτομο δεν εκκινούν την διαδικασία στον δήμο και περιμένουν να μαζευτούν κάποιες αιτήσεις και είναι λογικό αυτό διότι είναι αρκετά κοστοβόρο και τα έξοδα δεν καλύπτονται μόνο από έναν συνδρομητή (βλέπεις δεν κάνουν μόνο αίτηση για να περάσει η γραμμή από τον δρόμο αλλά και για να σκαφτεί το πεζοδρόμιο). Αλλά και από την στιγμή που κάνουν την αίτηση περνάνε αρκετοί μήνες για να απαντήσει ο δήμος.

Σελ. 21 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 1116192021

Παρόμοια Θέματα

1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 21:36
  2. Αργεί στην Ελλάδα η μετάβαση στην ψηφιακή τηλεόραση
    Από Georgevtr στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-09, 21:43
  3. Μηνύματα: 244
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-08, 14:32
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-07, 18:37

Tags για αυτό το Θέμα