Σελ. 4 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 326
  1. #46
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσα cable δίκτυα γύρισαν σε FTTH παγκοσμίως;
    υποθέτω όχι πολλά γιατί τα ποιο πολλά πατάνε σε παλιά τεχνολογία και όχι οπτική ως το πεζοδρόμιο


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ξεκινήσατε από την Καλαμαριά γιατί εκεί ήταν ποιό εύκολα και θα πάτε και στην Θεσσαλονική... Max ! Ποιόι πέρα δεν το σκέφτεστε ε ? Η Αθήνα έχει πολύ ανταγωνσμό ?
    Η Cyta όταν άρχισε υπηρεσίες είπε ότι αρχίζει από την επαρχία και θα πάει και στην Αθήνα... Και πήγε !

    Νομίζω ότι δεν είναι πολύ σοβαρή εταιρία και δεν θα μείνει και πολύ καιρό στην αγορά ! Τσάμπα σκάβει !! Ο ανταγωνσιμός γενικά καλός είναι αλλά να γίνεται με σοβαρούς παίχτες !

    @sdikr: Ευχαριστούμε για την ενημέρωση και τον κόπο
    Αφήστε ρε παιδιά να έχουμε και εμείς κάποιον που ξεκίνησε απο εμάς, όλα δικά σας τα θέλετε

  2. #47
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Εγώ πάντως που είχα πάει να περάσω από συνέντευξη τα είδα όλα πολύ ερασιτεχνικά...
    Μας είχαν βάλει τρία άτομα μαζί σε ένα τραπέζι και ήταν εκεί ένας από την μητρική εταιρία και μας έλεγε διάφορα για την εταιρία αυτή και το τι θέλουν να κάνουν. Ούτε ερώτησε για το τι γνώσεις έχω, τι έχω σπουδάσει, ούτε καν το όνομα μου δεν με ρώτησαν!
    Και την επόμενη με πήραν και τηλέφωνο να πάω για δουλειά! Ούτε καν απάντησα...

  3. #48
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιό είναι το χωριό; Η Καλαμαριά; 91.270 κατοίκους έχει.
    δεν αναφέρομαι στην καλαμαριά

  4. #49
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΥΛΗ
    Για κάποιο λόγο πάντως μερικοί αγνοούν ότι η Καλαμαριά δεν είναι ούτε χωριό ούτε προάστιο της Θεσσαλονίκης αλλά ανήκει στο πολεοδομικό της συγκρότημα και είναι ένας από τους μεγαλύτερους δήμους της χώρας συνεπώς δεν υποβαθμίζετε η συγκεκριμένη εταιρία από το γεγονός ότι ξεκίνησε από Καλαμαριά.

  5. #50
    Εγγραφή
    09-10-2004
    Περιοχή
    Πευκοχώρι Χαλκιδικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    (dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ξεκινήσατε από την Καλαμαριά γιατί εκεί ήταν ποιό εύκολα και θα πάτε και στην Θεσσαλονική... Max ! Ποιόι πέρα δεν το σκέφτεστε ε ? Η Αθήνα έχει πολύ ανταγωνσμό ?
    Η Cyta όταν άρχισε υπηρεσίες είπε ότι αρχίζει από την επαρχία και θα πάει και στην Αθήνα... Και πήγε !

    Νομίζω ότι δεν είναι πολύ σοβαρή εταιρία και δεν θα μείνει και πολύ καιρό στην αγορά ! Τσάμπα σκάβει !! Ο ανταγωνσιμός γενικά καλός είναι αλλά να γίνεται με σοβαρούς παίχτες !

    @sdikr: Ευχαριστούμε για την ενημέρωση και τον κόπο
    Δηλαδη εσυ προτιμάς να διατυμπανίζουν οτι θα κατακτησουν ολη τη χώρα κι ας μη πανε ουτε κεντρο θεσσαλονικης;
    Ο καθενας εχει τα επιχειρηματικα του σχεδια.Εγω πχ αν ειχα τα λεφτα θα καλωδιωνα την Χαλκιδικη.Θα μ εκραζες που δε πηγα Αθηνα;

    Αστοχη η συγκριση παντως με hellas power και aegen.Αυτοι καναν μνημοσυνο με ξενα κολυβα:-D

  6. #51
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Οπως και να χει κατι τετοιο για να επεκταθει χρειάζεται πολύ χρόνο καθως και πολύ μεγάλα κεφάλαια και επενυσεις..
    Αυτη την εταιρεια δε την εχω ξανακουσει οποτε το βλεπω χλωμο να διαθεσει μερικες εκατοντάδες εκατομμυρια για επεκταθει πολύ..
    Γενικά πιστευω οτι η μονη μας ελπιδα ειναι Ο Οτε ή αντε καμια Vodafone(αν ποτε αποφασισει να ξαναμπει στο παιχνιδι) για να αποκτησουμε καλυτερο ιντερνετ..Οι αλλοι απλως δεν εχουν τα κεφαλαια..
    ΜΚακάι να μην εχω δικιο βεβαια

  7. #52
    Εγγραφή
    09-10-2004
    Περιοχή
    Πευκοχώρι Χαλκιδικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    (dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως και να χει κατι τετοιο για να επεκταθει χρειάζεται πολύ χρόνο καθως και πολύ μεγάλα κεφάλαια και επενυσεις..
    Αυτη την εταιρεια δε την εχω ξανακουσει οποτε το βλεπω χλωμο να διαθεσει μερικες εκατοντάδες εκατομμυρια για επεκταθει πολύ..
    Γενικά πιστευω οτι η μονη μας ελπιδα ειναι Ο Οτε ή αντε καμια Vodafone(αν ποτε αποφασισει να ξαναμπει στο παιχνιδι) για να αποκτησουμε καλυτερο ιντερνετ..Οι αλλοι απλως δεν εχουν τα κεφαλαια..
    ΜΚακάι να μην εχω δικιο βεβαια
    Εδω οταν μας ηρθε η φνετ στη Χαλκιδικη ολοι γυρω απ το dslam κλειδωνανε στα 20.Στην πραγματικοτητα πανω απο 8 κανεις δε εβλεπε.

    Επειδη ομως οι hardcore χρηστες ειναι παντα μειοψηφία και τα broadband δικτυα σ αυτο βασιζονται δεν βγηκε κανεις να κραξει τη φορθνετ. Δλδ θα πρεπε να πουμε τη φορθνετ μικτοεταιρια που δε δινει οτι πληρωνεις;

    Βρε ας εχω και μονο 4mbit,αρκεινα τα χω on demand απροβληματιστ.Ο οτε μου το δινει αυτο τοσο καιρο.Πολλα λεφτα για 2mbit αλλα σιγουρια:-D

  8. #53
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    υποθέτω όχι πολλά γιατί τα ποιο πολλά πατάνε σε παλιά τεχνολογία και όχι οπτική ως το πεζοδρόμιο



    Αφήστε ρε παιδιά να έχουμε και εμείς κάποιον που ξεκίνησε απο εμάς, όλα δικά σας τα θέλετε
    Το θέμα μου δεν είναι γιατί ξεκινάει από εκει .....Καλά κάνει ! Η Cyta από την επαρχία ξεκίνησε ! Δεν έχει μέλλον και πρόγραμμα για να ανάπτυξη ! Μου θυμίζει και μακάρι να βγώ ψέυτης οτι αρπάξει ο .... Αλλιώς ας άρχισει κάποιος από την Κω.....Κανένα πρόβλημα !

    ........Auto merged post: DVader πρόσθεσε 7 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Finn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη εσυ προτιμάς να διατυμπανίζουν οτι θα κατακτησουν ολη τη χώρα κι ας μη πανε ουτε κεντρο θεσσαλονικης;
    Ο καθενας εχει τα επιχειρηματικα του σχεδια.Εγω πχ αν ειχα τα λεφτα θα καλωδιωνα την Χαλκιδικη.Θα μ εκραζες που δε πηγα Αθηνα;

    Αστοχη η συγκριση παντως με hellas power και aegen.Αυτοι καναν μνημοσυνο με ξενα κολυβα:-D
    Είδες το πόθεν έσχες τους και ξέρεις που βρήκαν τα λεφτά τους ?
    Απλά θεωρώ ότι μια ποιό πανελαδική κάλυψη έχει ποιό πολλά λεφτά σε σχέση με την καλαμαριά και την θεσσαλονίκη και χρειάζετε βέβαια και ποιό λεφτά να επενδύσεις ! Απλά γενικά το βλέπω πολύ μικρό το αναπτυξιακό τους πρόγραμμα και μην ξεχνάς ότι είναι μια εταιρεία που δεν την ξέρει κανείς και δεν σου δίνει την αίσθηση ότι μπορείς να την εμπιστευτείς ..Τώρα η σύγκριση με τις εταιρίες ρεύματος που έκανα την έκανα ώς προς την αίσθηση εμπιστοσύνης και μόνο !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVader : 09-02-12 στις 22:32. Αιτία: auto merged post

  9. #54
    Εγγραφή
    09-10-2004
    Περιοχή
    Πευκοχώρι Χαλκιδικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    (dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα μου δεν είναι γιατί ξεκινάει από εκει .....Καλά κάνει ! Η Cyta από την επαρχία ξεκίνησε ! Δεν έχει μέλλον και πρόγραμμα για να ανάπτυξη ! Μου θυμίζει και μακάρι να βγώ ψέυτης οτι αρπάξει ο .... Αλλιώς ας άρχισει κάποιος από την Κω.....Κανένα πρόβλημα !

    ........Auto merged post: DVader πρόσθεσε 7 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........



    Είδες το πόθεν έσχες τους και ξέρεις που βρήκαν τα λεφτά τους ?
    Απλά θεωρώ ότι μια ποιό πανελαδική κάλυψη έχει ποιό πολλά λεφτά σε σχέση με την καλαμαριά και την θεσσαλονίκη και χρειάζετε βέβαια και ποιό λεφτά να επενδύσεις ! Απλά γενικά το βλέπω πολύ μικρό το αναπτυξιακό τους πρόγραμμα και μην ξεχνάς ότι είναι μια εταιρεία που δεν την ξέρει κανείς και δεν σου δίνει την αίσθηση ότι μπορείς να την εμπιστευτείς ..Τώρα η σύγκριση με τις εταιρίες ρεύματος που έκανα την έκανα ώς προς την αίσθηση εμπιστοσύνης και μόνο !
    Συζητηση κανουμε ρε παιδί μου.Αφου λεει δεν εχει μακροχρονιες δεσμευσεις δοκιμαζεις και βλεπεις.Για ένα μήνα μόνο δε νομιζω πως τιθεται θεμα!

    Ενας φιλος υπεγραψε ετησιο συμβολαιο με cyta και περιμενει ηδη 15 μερες.Λογικο νούμερο;

    Εγω ειχα δοκιμάσει παλιοτερα να μεταβω στη φνετ.Δε συνδεθηκα ποτε και μου δωσανε και δωρο στην ουσια ενα μοντεμ.Δηλαδη τους ζητας να γινεις πελατης τους,αυτοι δε προωθουν ποτε την αιτηση και σου δινουν δωρο και ρουτερ.Σοβαροτητα τι να σου πω.

  10. #55
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Finn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συζητηση κανουμε ρε παιδί μου.Αφου λεει δεν εχει μακροχρονιες δεσμευσεις δοκιμαζεις και βλεπεις.Για ένα μήνα μόνο δε νομιζω πως τιθεται θεμα!

    Ενας φιλος υπεγραψε ετησιο συμβολαιο με cyta και περιμενει ηδη 15 μερες.Λογικο νούμερο;

    Εγω ειχα δοκιμάσει παλιοτερα να μεταβω στη φνετ.Δε συνδεθηκα ποτε και μου δωσανε και δωρο στην ουσια ενα μοντεμ.Δηλαδη τους ζητας να γινεις πελατης τους,αυτοι δε προωθουν ποτε την αιτηση και σου δινουν δωρο και ρουτερ.Σοβαροτητα τι να σου πω.

  11. #56
    Εγγραφή
    09-10-2004
    Περιοχή
    Πευκοχώρι Χαλκιδικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    (dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Irony or what?

  12. #57
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα αυτή η απάντηση, αν δεν υποννοεί ότι επιλέχτηκε τυχαία από «επιλεγμένες» περιοχές που και πάλι δηλαδή, μου φαίνεται εντελώς ασόβαρη.
    Συμφωνω και επαυξανω

    Ακου τυχαια. Ωραιο business plan εχουν σαν εταιρεια.

    Στο τεχνικο κομματι τωρα ποια η πρακτικη διαφορα αναμεσα στην καλωδιακη συνδεση και το FTTH?? Εννοω τοσο σε κομματι υλοποιησης οσο και σε κομματι ταχυτητας, δυνατοτητων.

    Ειναι φθηνοτερο το cable απο το FTTH στην υλοποιηση? Εχει περιορισμους στο μεγιστο up/down που μπορεις να πετυχεις?

    Γενικα ειχα την εντυπωση οτι το καλωδιακο ιντερνετ/τηλεοραση ηταν παντα πολυ της μοδας στις Ηνωμενες Πολιτειες συγκριτικα με αλλες μορφες ιντερνετ, σε αντιθεση με τον υπολοιπο δυτικο κοσμο που αλλες μορφες ιντερνετ/τηλεορασης (adsl2 double play, vdsl, FTTH, FTTC etc.) ειναι πιο διαδεδομενες.

  13. #58
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Finn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Irony or what?

    Συμφωνώ και επαυξάνω 100% σε ότι είπες ! τι ?

  14. #59
    Εγγραφή
    09-10-2004
    Περιοχή
    Πευκοχώρι Χαλκιδικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    (dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ και επαυξάνω 100% σε ότι είπες ! τι ?
    Συγνώμη απλα ο αριθμος των emoticons μ εκανε να πιστεψω πως εισαι ειρωνικός.:-)
    Btw ορεξη να χεις να διαβαζεις για το cable στη wikipedia!

  15. #60
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Stuttgart (48.79N/9.19E)
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    1/0,05 Gbps
    ISP
    Vodafone Cable BW
    Router
    Vodafone Station
    Η εταιρια δειχνει την παρουσια της και μεσω facebook: http://www.facebook.com/pages/HCN/211213298946116

Σελ. 4 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 22:36
  2. Αργεί στην Ελλάδα η μετάβαση στην ψηφιακή τηλεόραση
    Από Georgevtr στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-09, 22:43
  3. Μηνύματα: 244
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-08, 15:32
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-07, 19:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας