Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567
Εμφάνιση 91-92 από 92
  1. #91
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    Chalkida
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    436
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Δεν ξέρω για τα ΗΡ, είμαι Dellάκιας. Έχω ένα Latitude D600 που κατασκευάστηκε το 2003, έχει τραβήξει τα πάνδεινα (η πρώτη του κάτοχος το μετέφερε σε... σακούλα και το δούλευε πάνω από 12 ω./μέρα) αλλά -από άποψη αξιοπιστίας- το εμπιστεύομαι πιο πολύ από τα desktop μου...
    Δεν ξέρω πόσο θα σε βοηθήσω, αλλά εγώ μάλλον θα παραγγείλω αύριο αυτό, το οποίο διαφέρει από αυτό μόνο στην ανάλυση της οθόνης (1920*1080, αντί 1366*768).
    Θέλω τη σιγουριά της Dell και την 3ετή υποστήριξή της (επόμενη μέρα, στο χώρο σου). Λίγο πριν λήξει η τριετία, καλά να' μαστε, θα παραγγείλω επέκταση για ακόμα 2 χρόνια. Θέλω την επαγγελματική σειρά, που με σκέφτεται (π.χ. έχει δύο υποδοχές μνήμης, αλλά τα 4 GB που φοράει, τα έχουν βάλει σε 1 υποδοχή, αφήνοντας ελεύθερη την άλλη για επέκταση, δηλ. αντί να φοράει 2*2GB και να χρειαστεί να καταργήσω το ένα και να ψάχνω να το πουλήσω). Θέλω τη σιγουριά του ότι για αρκετά χρόνια θα βρίσκω όποια ανταλλακτικά τυχόν χρειαστούν.
    Όσο για το μαγαζί που σου δίνω στα παραπάνω λινκ, θα το προτιμήσω επειδή κάνει έξι άτοκες με πιστωτική. Επίσης, είναι και εξυπηρετικότατοι στο τηλέφωνο τουλάχιστον.
    Όσο για τα 718 που αναφέρεις, είναι εξαντλημένο σε εκείνο το μαγαζί, η επόμενη καλύτερη τιμή είναι 751...
    Two rules for success:
    1. Never tell all you know.


  2. #92
    Εγγραφή
    19-07-2007
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ειχα 2 εμπειριες στη δουλεια απο Dell και μπορω να πω οτι απο πλευρας service οι ανθρωποι δεν παιζονται.. Υποστηριξη τηλεφωνικη με αναλυτικη μεθοδολογια για το πως μπορεις εσυ ο ιδιος να αντιμετωπισεις το προβλημα, και την επομενη μερα ο επισημος τοπικος αντιπροσωπος στην πορτα σου ετοιμος για service χωρις εσυ να κουνηθεις. Μεγαλη υποθεση.. Αυτο με την full HD οθονη το γλυκοκοιτουσα κι εγω απλα δεν ξερω αν οντως τη χρειαζομαι τοσο μεγαλη αναλυση. Παρεπιμπτοντως, η επεκταση της εγγυησης για Probook 4530s απο 1 σε 2 χρονια κοστιζει 63EUR και απο 1 σε 3 98EUR (οπως μου απαντησανε απο shop13.gr). Αποτι βλεπω απο hpshop.gr ενα πακετο επεκτασης εγγυησης για Probooks (ετσι γενικα το λενε) κοστιζει 99.90EUR. Κανεις φιλος με εμπειρια απο Probook?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ialysos : 06-03-12 στις 21:53.

Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567

Παρόμοια Θέματα

  1. Μεταξυ dell - toshiba laptop
    Από bebis19 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-10, 19:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας