Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 43
  1. #1
    Εγγραφή
    27-12-2007
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Exclamation
    Καλημέρα,
    θα σας πω μια περιπτωση που μου έχει τύχει και δεν ξέρω τι να κάνω.
    Στις 18 Ιανουαριου 2012 εκανα μια αγορα απο το Ελληνικο καταστημα inthebox.gr.Τα οποια πραγματα μεχρι και σημερα δεν μου εχουν ερθει!Ο τροπος που μου ζητήθηκε για πληρωμή ηταν με κατάθεση σε λογαριασμό τους!ΤΗν επομενη είδη μερα την έκανα!Τους πηρα τηλ πριν κανω την παραγγελία να δώ αν υπάρχουν τα πράγματά μου και μου απάντησαν πως ναι υπάρχουν και πως θα σταλόυν το αργοτερο μέσα σε τρείς μερες.Οταν εκανα την κατάθεση αμέσως τους πηρα τηλ και τους ενημέρωσα και μου λένε οτι αυριο θα σταλούν τα πραγματα.Περασαν 2 εβδομαδες και τιποτα...τους πηρα τηλ να δω τι γινετε και μου λεγαν ολο απο Δευτέρα!Μετα μου λεγαν οτι λογο καιρού είχαν καθυστερίσει οι προμηθευτές τους και τώρα μου τα στελνουν και αλλες τετοιες δικαιολογιεσ.Και μου στειλαν μηνυμα 28 Φεβρουαριου στο μειλ μου οτι η παραγγελία εχει φύγει απο αυτους και μεχρι τις 5 του μηνός θα ειναι εδω.Σημερα 13 Μαρτιου τους περνω τηλ γιατι ακομα δεν εχει ερθει η παραγγελία μου να δω τι γινετε και να μου επιστρεψουν τα λεφτα μου!Αλλα δυστυχός το τηλ που κάλεσα λεει οτι έχει ζητηθεί να αλλάξει διεύθυνση!ΤΙ γινετε ρε παιδια?να τα κλαίω τα λεφτά μου?Γινετε να το πάθω αυτο εδω στην Ελλάδα?Μπορείται να με βοηθήσεται τι να κάνω?Δεν μου είναι ευκολο να πάω στην Αθηνα να τους βρω ειμαι απο Βόλο...Ξερει κανενας τιποτΑ?

  2. #2
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Το about page τους φαινεται τουλαχιστον αοριστο

    To InTheBox.gr είναι ένα ηλεκτρονικό κατάστημα το οποίο δημιουργήθηκε για να αποτελέσει το καλύτερο Online Mall της Ελλάδας!

    Αποτελεί ένα Project της ERROR WEB INTERNET SERVICES και στοχεύει στο να προωθήσει τα καλύτερα προϊόντα που κυκλοφορούν στην ελληνική & ευρωπαϊκή αγορά!

    Τι πρέπει να γνωρίζετε:

    Η ERROR WEB INTERNET SERVICES μέσω του www.InTheBox.gr προωθεί και διαφημίζει τα προϊόντα των συνεργαζόμενων επιχειρήσεων από την Ελλάδα & την Ευρώπη. Η ίδια δεν εμπορεύεται προϊόντα.

    Έχουμε συνάψει συμφωνίες με μεγάλα καταστήματα στην Ελλάδα & την Ευρώπη και είμαστε εδώ για να σας παρουσιάσουμε μόνο τα καλύτερα και να βεβαιωθούμε πως οι αγορές σας θα γίνονται με απόλυτη ασφάλεια!

    Όλα τα προϊόντα που εμφανίζονται στην ιστοσελίδα μας ανήκουν αποκλειστικά στους προμηθευτές - συνεργάτες μας. H ERROR WEB INTERNET SERVICES λειτουργεί μόνον ως μέσο προώθησης των προϊόντων και εξυπηρέτησης του καταναλωτή.

    Μετά από κάθε παραγγελία σας, λαμβάνετε σε ηλεκτρονική μορφή την απόδειξή σας από το κατάστημα το οποίο διαθέτει το προϊόν αυτό. Υπάρχει περίπτωση να λάβετε περισσότερες από μία αποδείξεις, εαν έχετε αγοράσει προϊόντα που προωθούνται από διαφορετικά καταστήματα. Επιτρέψτε μας περίπου 4-5 εργάσιμες για την αποστολή των αποδείξεων από τις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις.

    Είμαστε πάντα στη διάθεσή σας για οποιοδήποτε ερώτημα ή διευκρίνηση.
    Eπιλογη πληρωμης με αντικαταβολη δεν ειχαν?
    The world can change by your actions not by your opinions

  3. #3
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δύσκολα.
    Στην ιστοσελίδα τους (κάτω-κάτω) έχουν κανονικά τηλέφωνο, διεύθυνση, ΑΦΜ. Όμως αυτοί είναι απλά μεσάζοντες όπως επισημαίνει και ο Revolution.

    Θα πρότεινα:
    1. Στείλτους email
    2. Μάθε από το www.xo.gr ή το 11888 τυχόν άλλα τηλέφωνα και προσπάθησε να επικοινωνήσεις.
    3. Αν αποτύχουν όλα κάνε καταγγελία στο ΣΔΗΕ.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απορώ πως την πατάτε αφού λέει ξεκάθαρα πως δεν πουλάει το ίδιο, απλά διαφημίζει και κάνει τον μεσάζοντα

    Η ERROR WEB INTERNET SERVICES μέσω του www.InTheBox.gr προωθεί και διαφημίζει τα προϊόντα των συνεργαζόμενων επιχειρήσεων από την Ελλάδα & την Ευρώπη. Η ίδια δεν εμπορεύεται προϊόντα.

    Έχουμε συνάψει συμφωνίες με μεγάλα καταστήματα στην Ελλάδα & την Ευρώπη και είμαστε εδώ για να σας παρουσιάσουμε μόνο τα καλύτερα και να βεβαιωθούμε πως οι αγορές σας θα γίνονται με απόλυτη ασφάλεια!

    Όλα τα προϊόντα που εμφανίζονται στην ιστοσελίδα μας ανήκουν αποκλειστικά στους προμηθευτές - συνεργάτες μας. H ERROR WEB INTERNET SERVICES λειτουργεί μόνον ως μέσο προώθησης των προϊόντων και εξυπηρέτησης του καταναλωτή.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #5
    Εγγραφή
    27-12-2007
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Κανει τον μεσαζοντα?δεν το ειχα διαβάσει αυτο..Και τωρα τι να κανω?Τους εστειλα μειλ και περιμενω απανττηση..Οταν λες την πάτησα τι ενοεις?Ειχα και σελιδα στο φβ και ειχα πολλους εκει μεσα αλλα πλεων δεν την βλεπω να υπαρχει.Επιλογη με αντικαταβολή είχαν και αυτη επέλεξα αλλα τους ρωτησα πριν βάλω τα λεφτα στην τράπεζα.Τι να κανω τωρα?Θα περιμενω απ΄ντησή τους..

  6. #6
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Διάβασε και το παρακάτω, με σχόλια ομοιοπαθών:

    http://www.avclub.gr/forum/showthrea...post1056379480

  7. #7
    Εγγραφή
    27-12-2007
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Αυτοι ομως ηταν για TV...Λες να εγινε το ιδιο και με την δικια μου περιπτωση ε...λεει ομως για επιστροφή χρημάτων..Αυτοι δεν εχουν πει οτι δεν εχουν αλλα πως την εχουν αποστείλει την παραγγελια μου με την ACS.αλλα χωρις κωδικο αποστολης.Μακαρι να μπορεσει να γινει η επιστροφή χρημάτων και αλλη φορα θα ρωταω εδω για την εγκυρώτητα ιστοσελίδας μιας και δεν ξερω και πολλα..

  8. #8
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Δεν γινετε να την εχουν στειλει χωρις κωδικο αποστολης,@@ σου λενε
    Επισης αφου ειχες επιλεξει αντικαταβολη γιατι εβαλες λεφτα στην τραπεζα δεν κατλααβα.
    The world can change by your actions not by your opinions

  9. #9
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mairi67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοι ομως ηταν για TV...Λες να εγινε το ιδιο και με την δικια μου περιπτωση ε...λεει ομως για επιστροφή χρημάτων..Αυτοι δεν εχουν πει οτι δεν εχουν αλλα πως την εχουν αποστείλει την παραγγελια μου με την ACS.αλλα χωρις κωδικο αποστολης.Μακαρι να μπορεσει να γινει η επιστροφή χρημάτων και αλλη φορα θα ρωταω εδω για την εγκυρώτητα ιστοσελίδας μιας και δεν ξερω και πολλα..
    Αν την έστειλαν με ACS πρέπει να έχουν αρ. voucher και μπορείς να παρκολουθήσεις την πορεία αποστολής από το www.acscourier.gr
    Αποστολή μέσω courier χωρίς voucher δεν παίζει.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  10. #10
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Ακόμα και αν δεν σου δίνουν αριθμό αποστολής, έχω την εντύπωση οτι αν πας στην ACS μπορούν να βρουν αν υπάρχει αποστολή με το ονοματεπώνυμο και την διεύθυνσή σου.

  11. #11
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα και αν δεν σου δίνουν αριθμό αποστολής, έχω την εντύπωση οτι αν πας στην ACS μπορούν να βρουν αν υπάρχει αποστολή με το ονοματεπώνυμο και την διεύθυνσή σου.
    Μπορείς να πάρεις και τηλέφωνο, όμως δεν υπάρχει αποστολή χωρίς voucher.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  12. #12
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Νομιζω δεν χρειαζονται πολλα πολλα. Απο τη στιγμη που περασε τοσος πολυς καιρος και αρχισαν και οι υποψιες πως κατι παραξενο συμβαινει, ενα τηλεφωνο ακυρωσης και ενα αιτημα επιστροφης χρηματων ετος τριημερου ειναι νομιζω αρκετα. Αν δεν επιστρεψουν τα χρηματα, καταγγελια στην διωξη εγκληματος και τελος.

  13. #13
    Εγγραφή
    27-12-2007
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Δεν εβαλα αντγικαταβολή γιατι δεν ειχε..Τους ρωτησα γιατι με βολευε αντικαταβολη και μου λενε οτι μονο ετσι θα μπορουσα με καταθεση.Μου στειλαν πριν κανενα 1,5 μηνα οτι το εχουν αποστειλει και θα μου στειλουν και σε μειλ τον αριθομο αποστολης(πραγμα που δνε το εκανα) και μετα απο 1,5 μηνα μου ξαναστελνουν οτι το απεστειλαν το δεμα αλλα και παλι χωρις αριθμο αποστολης και ειπαν οτι μεχρι 5 του μηνος Μαρτιου θα ηταν εδω και μου ζητησαν συγνωμη για την καθυστεριση...Υπομονη εκανα τοσο καιρο γιατι ελεγα οτι θα εχουν προβλημα οντως με την κακοκαιρια αλλα για ποσο!ΤΟυς πηρα σημερα να μου επιστρεψουν τα λεφτα αλλα το τηλ τους δεν λειτουργει!11:00-14:00 η ωρα ειναι ανοιχτα και ακομα μειλ δεν μου εχουν στειλει να μου πουν τι εγινε με την παραγγελια μου ή καποιο νέο τους!Οσο για το αν εχουν στειλει την παραγγελια για να την δω εστω με το ονοματεπώνυμο μου αμφιβαλω λιγο γιατι ετσι μου ειχαν πει και παλια και δεν την ειχαν στειλει..τι να πω..αν παω διωξη εγκλήματος τι θα κανουν αυτοι?Επισεις ετημα επιστροφής χρηματων να τους το κάνω μονο μεσω μειλ?γιατι τα τηλ τους δεν δουλευουν..οπως επισεις και στο μειλ μου δεν απανταν?

  14. #14
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Μήπως τελικά ειναι καλό να αγοράζουμε και εντος Ελλάδας με πιστωτική; Εκει τουλάχιστον μπορείς να κάνεις καταγγελία στην τράπεζα και να ακυρωθεί η συναλλαγή χωρίς να μπλέκεις με κρατικές υπηρεσίες.

    Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, υπάρχει μια ελάχιστη πιθανότητα να έχουν στείλει αυτά που αγόρασες αλλα να έρχονται απο το εξωτερικό και να καθυστερούν. Αν έφυγαν με μεταφορική που συνεργάζεται με την ACS τότε είναι πιθανόν να μην υπάρχει αριθμός αποστολής. Μου είχε τύχει παρόμοια περίπτωση με αποστολή απο το Pixmania: χωρίς αριθμό αλλα παραλαβή απο ACS μετα απο 4 εβδομάδες

    Τα κατεβασμένα τηλέφωνα και οι εξαφανισμένες σελίδες στο FB βέβαια δεν ειναι και ό,τι πιο ενθαρρυντικό.

  15. #15
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έφυγαν με μεταφορική που συνεργάζεται με την ACS τότε είναι πιθανόν να μην υπάρχει αριθμός αποστολής.
    Αν έφυγαν με μεταφορική υπάρχει αριθμός φορτωτικής ή/και δελτίο αποστολής. Όλες οι εταιρείες παρακολουθούν τέτοιες μεταφορές. Απλά μπορεί να μην τις κάνουν διαθέσιμες αν δεν ζητηθούν.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. όροι χρήσης σε ηλεκτρονικό κατάστημα
    Από chal στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-10, 11:29
  2. paypal και συνεργασία με ηλεκτρονικό κατάστημα
    Από sag2888 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-09, 20:27
  3. you.gr ηλεκτρονικό κατάστημα
    Από golity στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-07, 12:36

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας