Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    17-02-2007
    Περιοχή
    Καλυθιές Ρόδου
    Ηλικία
    86
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τώρα και 15 χρόνια ο αδερφός μου, 76 ετών, πάσχει από Parkinson, μια πολύ σοβαρή ασθένεια, που σε καθηλώνει και σου μετατρέπει τη ζωή σε κόλαση.
    Πριν λίγες μέρες, έπεσε στο σπίτι του όπου ζει εντελώς μόνος του και έσπασε τον γοφό του, με αποτέλεσμα να βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο Νοσοκομείο ΚΑΤ, για χειρουργική επέμβαση.
    Οι γιατροί μας λένε οτι για να γίνει αυτή η επέμβαση, θα πρέπει πρώτα να δώσουν αίμα σε κάποιο Νοσοκομείο της Χώρας (οπουδήποτε κι αν βρίσκεται) 3 άτομα, και να τους δώσουμε τα στοιχεία αυτής της αιμοδοσίας.
    Λόγω ηλικίας και ασθενειών, δεν υπάρχουν στο οικογενειακό περιβάλλον άτομα που να μπορούν να δώσουν αίμα.
    Κάνω λοιπόν έκκληση στους φίλους του Site, να βοηθήσουν τον αδελφό μου τον Κονταξάκη Γιώργο, ο οποίος νοσηλεύεται στο Νοσοκομείο ΚΑΤ, στη Β' Ορθοπαιδική Κλινική, δίνοντας λίγο αίμα σε κάποιο κοντινό Νοσοκομείο, για να μπορέσει να χειρουργηθεί, το συντομότερο δυνατό και να μου κοινοποιήσουν τα στοιχεία της αιμοδοσίας στο E-mail μου chrispic@otenet.gr, ώστε να μπορώ να αποδείξω οτι έγινε η αιμοδοσία.
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, για την συμμετοχή σας σε μια τέτοια ανθρωπιστική κίνηση.

    Χίλια ευχαριστώ, Χρήστος Κονταξάκης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Κονταξάκης : 17-03-12 στις 09:57.

  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2007
    Περιοχή
    Καλυθιές Ρόδου
    Ηλικία
    86
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Όταν λέω σε κάποιο κοντινό Νοσοκομείο, δεν εννοώ κοντά στο ΚΑΤ.

    Μπορούν να δώσουν αίμα σε οποιοδήποτε Νοσοκομείο της Χώρας, που βρίσκεται κοντά στο σπίτι τους, αρκεί μόνο να δηλώσουν οτι το προσφέρουν για τον Γιώργο Κονταξάκη, που νοσηλεύεται στην Β' ορθοπεδική κλινική του ΚΑΤ Αθηνών και μετά να μου στείλουν στο E-mail μου (chrispic@otenet.gr) τα στοιχεία της αιμοδοσίας.

    Και πάλι σας ευχαριστώ πάρα πολύ.

    Χ. Κονταξάκης

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτήσεις – απαντήσεις για την αιμοδοσία
    Από opimis στο φόρουμ Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών Adslgr.com
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-12, 20:48
  2. χειρουργική αφαίρεση Kubuntu
    Από m3fisto στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-11, 11:07
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-10, 09:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας