Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 75
  1. #1
    Γράφει ο «Μέσος Έλληνας»

    Στα πεζοφάναρα της Γερμανίας

    Πριν είκοσι περίπου χρόνια βρέθηκα κάποια στιγμή σε μια μικρή πόλη της Γερμανίας. Ήτανε η πρώτη φορά που ταξίδευα εκτός Ελλάδας. Η νοοτροπία μου; Εντελώς φυσιολογική, κλασικός “Ελληνάρας”.

    Κάποια στιγμή βρέθηκα μόνος μου –χωρίς να συνοδεύομε από άλλους Έλληνες- στο εμπορικό κέντρο της μικρής αυτής πόλης. Αφού έκανα τα ψώνια μου, πήρα το δρόμο για το μέρος που έμενα. Σε λίγο έφτασα σε ένα δρόμο όπου υπήρχαν φανάρια για πεζούς. Στο σημείο αυτό έφτασα μαζί με περίπου δέκα-είκοσι Γερμανούς, που κι’ αυτοί θέλανε να διασχίσουνε κάθετα το οδόστρωμα. Το χρώμα του σηματοδότη για τουςπεζούς ήτανε κόκκινο. Εγώ κοίταξα αριστερά, κοίταξα δεξιά και αφού είδα ότι από καμιά κατεύθυνση δεν ερχότανε οχήματα, ξεκίνησα και διέσχισα το δρόμο. Φτάνοντας στην άλλη πλευρά του δρόμου, διαπίστωσα, πως κανένας απ’ τους υπόλοιπους δεν με ακολούθησε και όλοι τους περίμεναν να ανάψει ο πράσινος σηματοδότης για να περάσουν απέναντι. Γύρισα και τους είδα να με κοιτάζουν με ένα υποτιμητικό βλέμμα και ένοιωσα ένα αίσθημα ντροπής να με κυριεύει.

    Έμεινα άλλα δύο χρόνια στη Γερμανία· ποτέ δεν ξαναπέρασα με κόκκινο.

    Πηγή http://okalosomylos.blogspot.com/201...post_6484.html

  2. #2
    Εγγραφή
    04-04-2006
    Περιοχή
    Άστεγος στο Παρίσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.184
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    ISP
    Κάποιος άλλος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από taratata13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφει ο «Μέσος Έλληνας»

    Στα πεζοφάναρα της Γερμανίας

    Πριν είκοσι περίπου χρόνια βρέθηκα κάποια στιγμή σε μια μικρή πόλη της Γερμανίας. Ήτανε η πρώτη φορά που ταξίδευα εκτός Ελλάδας. Η νοοτροπία μου; Εντελώς φυσιολογική, κλασικός “Ελληνάρας”.

    Κάποια στιγμή βρέθηκα μόνος μου –χωρίς να συνοδεύομε από άλλους Έλληνες- στο εμπορικό κέντρο της μικρής αυτής πόλης. Αφού έκανα τα ψώνια μου, πήρα το δρόμο για το μέρος που έμενα. Σε λίγο έφτασα σε ένα δρόμο όπου υπήρχαν φανάρια για πεζούς. Στο σημείο αυτό έφτασα μαζί με περίπου δέκα-είκοσι Γερμανούς, που κι’ αυτοί θέλανε να διασχίσουνε κάθετα το οδόστρωμα. Το χρώμα του σηματοδότη για τουςπεζούς ήτανε κόκκινο. Εγώ κοίταξα αριστερά, κοίταξα δεξιά και αφού είδα ότι από καμιά κατεύθυνση δεν ερχότανε οχήματα, ξεκίνησα και διέσχισα το δρόμο. Φτάνοντας στην άλλη πλευρά του δρόμου, διαπίστωσα, πως κανένας απ’ τους υπόλοιπους δεν με ακολούθησε και όλοι τους περίμεναν να ανάψει ο πράσινος σηματοδότης για να περάσουν απέναντι. Γύρισα και τους είδα να με κοιτάζουν με ένα υποτιμητικό βλέμμα και ένοιωσα ένα αίσθημα ντροπής να με κυριεύει.

    Έμεινα άλλα δύο χρόνια στη Γερμανία· ποτέ δεν ξαναπέρασα με κόκκινο.

    Πηγή http://okalosomylos.blogspot.com/201...post_6484.html
    Εντάξει, υπερβολές, δεν χρειάζεται να είμαστε κ στρατιωτάκια.

    Να σταματάς όταν οδηγάς στο κόκκινο ΠΑΝΤΑ, ναι, να σταματάς στις διαβάσεις πεζών που δεν έχουν φανάρι, ναι, σαν πεζός να κυκλοφορείς στο πεζοδρόμιο κ όχι μες στο δρομο (όπου μπορείς γιατί υπάρχουν παρκαρισμένα), ναι, αλλά εντάξει, αν είσαι πεζός κ έχεις να διασχίσεις ένα δρόμο πλάτους 5 μέτρων κ δεν φαίνεται κανείς στον ορίζοντα δεν θα πάθεις κ κανένας τπτ!!!


    Καταλαβαίνω βέβαια τι θέλεις να πεις, για τον σεβασμό στον συνάνθρωπο, απλά το συγκεκριμένο παράδειγμα μου φαινόταν πάντα υπερβολικό.

  3. #3
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jose_ee1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, υπερβολές, δεν χρειάζεται να είμαστε κ στρατιωτάκια.

    Να σταματάς όταν οδηγάς στο κόκκινο ΠΑΝΤΑ, ναι, να σταματάς στις διαβάσεις πεζών που δεν έχουν φανάρι, ναι, σαν πεζός να κυκλοφορείς στο πεζοδρόμιο κ όχι μες στο δρομο (όπου μπορείς γιατί υπάρχουν παρκαρισμένα), ναι, αλλά εντάξει, αν είσαι πεζός κ έχεις να διασχίσεις ένα δρόμο πλάτους 5 μέτρων κ δεν φαίνεται κανείς στον ορίζοντα δεν θα πάθεις κ κανένας τπτ!!!


    Καταλαβαίνω βέβαια τι θέλεις να πεις, για τον σεβασμό στον συνάνθρωπο, απλά το συγκεκριμένο παράδειγμα μου φαινόταν πάντα υπερβολικό.
    Δεν είναι καθόλου υπερβολικό. Η ουσία είναι ο σεβασμός των κανόνων. Όταν αρχίζεις και κανείς εκπτώσεις τότε αρχίζει το πρόβλημα. Εσύ μπορεί να μείνεις στο να περνάς όταν δεν βλέπεις τίποτα, ο επόμενος στο είναι μακριά και προλαβαίνει και ο μεθεπόμενος στο πηδάω μπροστά στο αυτοκίνητό και θα σταματήσει. Έτσι καταρρέει ο κανόνας και όλοι τελικά κάνουμε οτιδήποτε μας φωτίσει ο Βούδας.

  4. #4
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jose_ee1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, υπερβολές, δεν χρειάζεται να είμαστε κ στρατιωτάκια.

    Να σταματάς όταν οδηγάς στο κόκκινο ΠΑΝΤΑ, ναι, να σταματάς στις διαβάσεις πεζών που δεν έχουν φανάρι, ναι, σαν πεζός να κυκλοφορείς στο πεζοδρόμιο κ όχι μες στο δρομο (όπου μπορείς γιατί υπάρχουν παρκαρισμένα), ναι, αλλά εντάξει, αν είσαι πεζός κ έχεις να διασχίσεις ένα δρόμο πλάτους 5 μέτρων κ δεν φαίνεται κανείς στον ορίζοντα δεν θα πάθεις κ κανένας τπτ!!!


    Καταλαβαίνω βέβαια τι θέλεις να πεις, για τον σεβασμό στον συνάνθρωπο, απλά το συγκεκριμένο παράδειγμα μου φαινόταν πάντα υπερβολικό.
    Και με αυτή τη λογική σιγά σιγά μαθαίνουμε πως μπορούμε να περάσουμε το δρόμο από όπου και όπως θέλουμε, ακόμα κι αν δεν έχει διάβαση, απλά να ελένξουμε την κυκλοφορία.
    Και συνεπώς ακόμα κι αν περνάνε αμάξια, ας περάσουμε το δρόμο αν θεωρούμε πως προλαβαίνουμε.

    Επίσης το ίδιο επιχείρημα μπορεί να χρησιμοποιηθεί αντίστροφα: Γιατί να σταματήσει ο οδηγός σε διάβαση πεζών όταν δεν υπάρχει πεζός που θέλει να περάσει; Έτσι λοιπόν σιγά - σιγά οι διαβάσεις πεζών γίνονται Ελληνικές (δηλαδή ανούσιες). Βγες στο δρόμο και προσπάθησε να περάσεις από διάβαση πεζών χωρίς φανάρι. Μετά αν σου μείνει κόκκαλο άσπαστο έλα να ποστάρεις απάντηση.

    Αλλά, ναι, ανάμεσα στα leventia(tm) και filotimo(tm) ο Έλληνας ο σωστός έχει και maggia(tm) και είναι πνεύμα feftero(tm). Δεν είναι δυνατόν να περιορίζεται απο αηδίες όπως κώδικες οδικής κυκλοφορίας, νόμους κτλ.

    Το 90% των πεζών στις πόλεις θέλει πρόστιμο έτσι όπως περνάει τους δρόμους και το 90% των Ελλήνων οδηγών θέλει αφαίρεση διπλώματος έτσι όπως οδηγάει.
    Lane Splitting FTW!
    Διάβαση όπως να 'ναι κι όποιον πάρει ο χάρος FTW!
    100 Km/h σε αστική περιοχή (και λίγα λέω) FTW!

    Επειδή έχουν περάσει κάμποσα χρόνια και εκεί που έδωσα ζητούσαν μόνο ένα δεκαχίλιαρο τότε, θυμήστε μου πόσο έχει πάει το λάδωμα για δίπλωμα;

  5. #5
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Ημουν φετος, πολυ προσφατα στο Μοναχο για 4 μερες.
    Καμμια σχεση με τον πειθαρχημενο λαο που περιγραφουν ολοι.
    Ο καθενας περναγε οπως ηθελε, απο οπου ηθελε σχεδον σαν την Ελλάδα. Οι πεζοί οτι να'ναι!
    Απειρες φορές ειδα οχηματα να κανουν αναστροφη σε οδους διπλής κατευθυνση!
    Το κορυφαιο, αν ησουν πεζος και περνουσες τελευταιος την διαβαση πεζων κι εκεινη τη στιγμη ανοιγε πρασινο για τα αυτοκινητα, επρεπε να βαλεις φτερα στα ποδια να περασεις αλλιως θα σε παταγανε με μεγαλη ταχυτητα! Χειροτερα απο εδω, τουλαχιστον εδω περιμενουμε να αδειασει απο πεζους!

    Γενικα επεσα απο τα συννεφα με αυτα που ειδα στο Μοναχο.

    Χειροτερα ειναι τα πραγματα και στη Γαλλια, στο Παρισι πριν 3-4 χρονια ολοι αλλαζαν λωριδες στους αυτοκινητοδρομους χωρις καν να δουνε τον καθρεφτη, εκανα το σταυρο μου μεσα στο ταξι στον περιφεριεακο, απο του χαρου τα δοντια γλειτωσαμε.

    Μια απο τις πιο αυστηρες χωρες σε θεματα ΚΟΚ ειναι η Αγγλία. Με του που κατεβασεις ποδι απο το πεζοδρομιο, φρεναρει ακομα και Ferrari!
    Σε αυτοκινητοδρομο για να μπεις μπροστα απο αλλο αμαξι περιμενεις σινιάλο με τα φωτα απο το αμαξι που ειναι πισω σου κλπ. Καμερες ταχυτητας παντου ακομα και ανα 2-3 χμ σε αυτοκινητοδρομους κλπ. Σε καμμια περιπτωση δεν θα ηθελα να φτασουμε στο ακρο της Αγγλίας

    Χαιρετισματα στον «Μέσο Έλληνα» και στον καλομυλο που ολα τα αλεθει, δυστυχως για αυτους πολλοι ταξιδευουμε κι εχουμε κριση

    Στην Ελλάδα πολυ απλα θα πρεπει η τροχαια να παψει να κοβει κλησεις για εισπραξη και να την στηνει στα ιδια σημεια, οχι ομως και να κανουν μπλοκο στην τρελη ευθεια κατω απο την πινακιδα με την αστεια ενδιεξη "70". Ας γινουν σοβαροι για να τους περνουμε στα σοβαρα.
    Παντως το κακο εχει παραγινει με τους δολοφονους που παραβιαζουν κοκκινα και γενικα ο κοσμος χαζευει οταν οδηγει!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Verde : 26-03-12 στις 20:05.

  6. #6
    Καμμια σχεση με τον πειθαρχημενο λαο που περιγραφουν ολοι.
    Οι εμπειρίες είναι διαφορετικές.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-04-2006
    Περιοχή
    Άστεγος στο Παρίσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.184
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    ISP
    Κάποιος άλλος
    Ίσως ακούστηκα υπερβολικός πριν, απλά μην τα ισοπεδώνουμε κ όλα, αυτό είναι που ήθελα να πω. Δεν φαίνεται ο σεβασμός από το αν θα περάσεις πεζός, έναν δρόμο τελείως άδειο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημουν φετος, πολυ προσφατα στο Μοναχο για 4 μερες.
    Καμμια σχεση με τον πειθαρχημενο λαο που περιγραφουν ολοι.
    Ο καθενας περναγε οτπως ηθελε, απο οπου ηθελε σχεδον σαν την Ελλάδα. Οι πεζει οτι να'ναι!
    Απειρες φορές ειδα οχηματα να κανουν αναστροφη σε οδους διπλής κατευθυνση!
    Το κορυφαιο, αν ησουν πεζος και περνουσες τελευταιος την διαβαση πεζων κι εκεινη τη στιγμη ανοιγε πρασινο για τα αυτοκινητα, επρεπε να βαλεις φτερα στα ποδια να περασεις αλλιως θα σε παταγανε με μεγαλη ταχυτητα! Χειροτερα απο εδω, τουλαχιστον εδω περιμενουμε να αδειασει απο πεζους!

    Γενικα επεσα απο τα συννεφα με αυτα που ειδα στο Μοναχο.

    Χειροτερα ειναι τα πραγματα και στη Γαλλια, στο Παρισι πριν 3-4 χρονια ολοι αλλαζαν λωριδες στους αυτοκινητοδρομους χωρις καν να δουνε τον καθρεφτη, εκανα το σταυρο μου μεσα στο ταξι στον περιφεριεακο, απο του χαρου τα δοντια γλειτωσαμε.

    Μια απο τις πιο αυστηρες χωρες σε θεματα ΚΟΚ ειναι η Αγγλία. Με του που κατεβασεις ποδι απο το πεζοδρομιο, φρεναρει ακομα και Ferrari!
    Σε αυτοκινητοδρομο για να μπεις μπροστα απο αλλο αμαξι περιμενεις συνιαλο εμ τα φωτα κλπ. καμερες ατχυτητας παντου κλπ.

    Χαιρετισματα στον «Μέσο Έλληνα» και στον καλομυλο που ολα τα αλεθει, δυστυχως για αυτους πολλοι ταξιδευουμε κι εχουμε κριση
    Περίεργο, για την Αγγλία ειδικά που έζησα ένα χρόνο, τελείως αντίθετη άποψη. Καμία ιδιαίτερη σημασία στον πεζό. Έπρεπε να κάνεις το δειλό βηματάκι αρχικά στην διάβαση κ αν έβλεπες ότι επιβραδύνει, τότε μόνο συνέχιζες, αλλιώς ήταν πολλοί που δεν σταματούσαν...

    Οι πιο "νομοταγείς" μου φάνηκαν στο Βερολίνο και στην Ρώμη (ειδικά για τους Ιταλούς δεν το περίμενα )

  8. #8
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Verde προφανώς στις πολεις που πηγες οι παραπάνω "παραβατικές" συμπεριφορές ηταν απο Ελληνες, Τουρκους, Σερβους και λοιπούς Βαλκάνιους, Πακιστανούς και λοιπούς Ασιάτες. missingsarcasmiley:

    Πάντα υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν οτι γουστάρουν, όσο δεν εφαρμόζονται οι νόμοι που υποτίθεται οτι πρέπει να καθοδηγουν τη συμπεριφορά τους. Οποτε διαφωνω καθετα με τα maggia, filotimo, leventia του oxapodo. Σταματήστε το αυτομαστίγωμα. Tα έχουμε ξαναπεί. Ο ιδιος ο Ελληνας γίνεται παναγίτσα στη Γερμανία, και ο ίδιος ο Γερμανός γίνεται κάφρος στην Ελλάδα.

  9. #9
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jose_ee1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως ακούστηκα υπερβολικός πριν, απλά μην τα ισοπεδώνουμε κ όλα, αυτό είναι που ήθελα να πω. Δεν φαίνεται ο σεβασμός από το αν θα περάσεις πεζός, έναν δρόμο τελείως άδειο.


    Περίεργο, για την Αγγλία ειδικά που έζησα ένα χρόνο, τελείως αντίθετη άποψη. Καμία ιδιαίτερη σημασία στον πεζό. Έπρεπε να κάνεις το δειλό βηματάκι αρχικά στην διάβαση κ αν έβλεπες ότι επιβραδύνει, τότε μόνο συνέχιζες, αλλιώς ήταν πολλοί που δεν σταματούσαν...

    Οι πιο "νομοταγείς" μου φάνηκαν στο Βερολίνο και στην Ρώμη (ειδικά για τους Ιταλούς δεν το περίμενα )
    Επειδη εζησα για χρονια στην Αγγλία και οδηγούσα αμαξι επετρεψε μου να σου πω οτι δεν εχεις δικιο! Σε διαβαση πεζων δεν υπαρχει περιπτωση να μην στματησουνε. Ισως εσυ τρομαζες οτι δεν θα σταματαγανε!

    Για Ιταλους συμφωνω, ειδικα στην Εθνική οδο δεν υπηρχε περιπτωση να δεις φορτηγο σε αριστερη λωριδα! Μονο για προσπεραση κι επιστροφη δεξια.
    Η τροχαια που μας σταματησε, ελενξε τον ταχογραφο του πουλμαν!!
    Μεσα στις πολεις δεν θυμαμαι ξεκαθαρα αλλα δεν μου εκανε κατι αρνητικη εντυπωση

  10. #10
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Verde προφανώς στις πολεις που πηγες οι παραπάνω "παραβατικές" συμπεριφορές ηταν απο Ελληνες, Τουρκους, Σερβους και λοιπούς Βαλκάνιους, Πακιστανούς και λοιπούς Ασιάτες. missingsarcasmiley:

    Πάντα υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν οτι γουστάρουν, όσο δεν εφαρμόζονται οι νόμοι που υποτίθεται οτι πρέπει να καθοδηγουν τη συμπεριφορά τους. Οποτε διαφωνω καθετα με τα maggia, filotimo, leventia του oxapodo. Σταματήστε το αυτομαστίγωμα. Tα έχουμε ξαναπεί. Ο ιδιος ο Ελληνας γίνεται παναγίτσα στη Γερμανία, και ο ίδιος ο Γερμανός γίνεται κάφρος στην Ελλάδα.
    Πολλα πανακριβα τζιπ πρεπει να εχουν οι λαοι που περιγραφεις στο Μοναχο....
    Στο Μοναχο παντως ενιωσα οτι καθομαι σαν μ@@κας και περιμεω το πρασινο στους πεζους κι ολοι οι υπολοιποι περνανε!

  11. #11
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Πηγα και εγω στο Μοναχο πριν απο 4-5 χρονια και ειδα μια μεση κατασταση. Σαφως και διναν προτεραιοτητα στους πεζους σε μικρους δρομους που ετσι και αλλιως τα αυτοκινητα πηγαιναν αργα. Αρκετοι το κανουν αυτο και στην Ελλαδα. Σε μεγαλυτερους δρομους ειχαν ολοι την ευφυια να μην δοκιμασουν να το παιξουν μαγκες, φαναρακι ολοι. Το βλεπω και λογικο παντως σε μια λεωφορο με τα αυτοκινητα να πηγαινουν με 70 χλμ/ωρα να μην πεταγονται οι πεζοι σαν αυτο το 8-bit arcade παιχνιδι που παιζαμε μικροι.
    Σαν καλος ψαρακας που ειμαι σχεδον παντα περιμενω το φαναρι, οταν αυτο υπαρχει. Ειτε ειμαι εδω ειτε ειμαι εκει.

    Οποτε μεσε ελληνα αντε τραβα στην γερμανια να διδαξεις ηθος, που θες να μας πεισεις οτι ειμαστε σκατα.

    Μια διαφημιση που αμφιταλαντευομαι εαν την θεωρω αστεια η προσβλητικη.
    http://www.youtube.com/watch?v=NdEQVcClPoc

  12. #12
    Το avatar του μέλους bluesattack
    bluesattack Guest
    Η νοοτροπια μας ειναι μια χαρα.Και σε οποιον αρεσει...

  13. #13
    Εγγραφή
    23-06-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    22204/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Speedtouch 585 v5
    Να πω την δική μου εμπειρία, στην Ιταλία (τρις), με το που έκανες να πατήσεις το πόδι σου σε διάβαση πεζών τα αυτοκίνητα σταματούσαν να περάσεις, φυσικά πήγαιναν με τέτοια ταχύτητα ικανή να σε αντιληφθούν σε έναν δρόμο σαν την Κηφισίας πχ. Στην Βαρκελώνη δεν… στο Λονδίνο δεν…στην Κύπρο (αν θεωρείται εξωτερικό μια μέση κατάσταση)

  14. #14
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/20
    ISP
    Sunrise comfort
    Router
    Sagemcom F@st 5360
    Εχω εμπειρια απο πολλες ευρωπαικες χωρες οδικος με το αυτοκινητο. Οπου υπαρχει μεγαλουπολη γινεται χαμος. Απλως εχει γεμισει ο κοσμος αυτοκινητα παραπανω απ οτι μπορει η καθε πολη να αντεξει. Η λυση ειναι μονο τα ΜΜΜ.
    Μεγαλες διαφορες σε νοοτροπια βλεπω μονο στις μοτοσυκλετες. Ειμαστε πολλα χρονια πισω. Γι αυτο εχουμε και πολλους θανατους με διτροχα.

  15. #15
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bluesattack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η νοοτροπια μας ειναι μια χαρα.Και σε οποιον αρεσει...
    Ναι, 50 χρόνια τώρα βόλεμα, γλύψιμο και σπάσιμο μεσούλας, ενώ από την άλλη πουλμουρ τζαφρά... Sorry κι όλας, αλλά αυτή η νοοτροπία δε μου αρέσει.

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-12, 16:39
  2. Διάφορα
    Από terry39 στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-11, 11:12
  3. Διαφορα 100 euro αλλα διαφορα ποιοτητας?
    Από gsof7 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-09, 12:30
  4. Διάφορα
    Από kanenas3 στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-09, 16:57

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας