Σελ. 206 από 230 ΠρώτηΠρώτη ... 186196201204205206207208211216226 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.076-3.090 από 3443
  1. #3076
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.483
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Screenshot απο chromium σε windows, απ' οπου μπαινω για πρωτη φορα μετα την καθιερωση της landing page. Πατησα φορουμ, με πηγε στη landing page, ξαναβγηκα απο εκει στο φορουμ, εκλεισα τον browser, τον ξανανοιξα και το cookie δεν υπαρχει. Μηπως ειναι οντως third party cookie και κοβεται? Μια υπευθυνη απαντηση απο καποιον mod/owner θα ηταν ιδανικη για να ξεκαθαρισουν τα πραγματα.

    Και αν εσεις κανετε υπομονη με τα παραπονα μου, εγω να δειτε τι υπομονη κανω που πρεπει να κανω αυτη τη διαδικασια καθε φορα που ανοιγω τον browser, δηλαδη 5+ (για να μην πω 10+) φορες τη μερα.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled-1.jpg  

    ديميتريس

  2. #3077
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.138
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Δεν είναι πρόβλημα τα παράπονά σου και έχεις δίκιο για το πρόβλημα.
    Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι για ποιο λόγο υπάρχει το πρόβλημα και πως όλοι είμαστε σε κάποια φάση περίεργη αυτές τις ημέρες και ειλικρινά εντυπωσιάζομαι με την επιμονή σου για το θέμα.
    Απλά κάνε λίγη υπομονή, δεν είναι το gsis το φόρουμ εδώ και αν πατήσεις 3 κλικ παραπάνω δεν πειράζει για λίγο καιρό.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #3078
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Μόλις κάνεις κλικ στο σύνδεσμο "Αντίο Σάββα" στην κάτω πλευρά της σελίδας, μέ javascript τοποθετείται same-domain secure cookie το οποίο την επόμενη φορά που επισκευτείς την πρώτη σελίδα ή τη σελίδα του φόρουμ εάν ο browser σου το έχει, δεν θα σε ανακατευθύνει στην landing page.

    Προφανώς, για να σε ανακατευθύνει σημαίνει ότι δεν το έχει, άρα είτε δεν τοποθετείται είτε δεν σώζεται παρά το ότι προβλέπεται να γινονται και τα δύο, σε έναν κανονικό και καθαρό browser.

    Ψάξου λίγο να δεις τι addons, antivirus τρέχεις και αν παρεμβάλουν στην διαδικασία αυτή και δες εάν έχεις ρυθμίσει τον browser σου (η javascript εκτελείται ή την έκοψες και αυτή; ) να κάνει ανορθόδοξες ενέργειες και δεν σώζει το μπισκοτάκι.

    Και τέλος, ο BlueChris με κάλυψε πλήρως για την κοινωνική διάσταση του θέματος.

    ΥΓ. Στην screenshot βλεπω ενα tab "αποκλεισμένα" για κάνε κλικ και τραβα ενα screenshot και από αυτο, γιατί κάτι μου λέει πως θα βρίσκεται εκεί το εν λόγω μπισκοτάκι. Μην με ρωτήσεις γιατί θα βρίσκεται εκεί, αυτό δεν το γνωρίζω, μόνο εσύ μπορείς να γνωρίζεις τι και γιατί το απέκλεισε αν το απέκλεισε.

    Πάντως μπράβο, έκανες να χάσουν το χρόνο τους αρκετοί άνθρωποι, αντί να συζητάμε για το μείζον θέμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NeK : 07-12-21 στις 11:46.

  4. #3079
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.000
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την αρχική σελίδα. Σε firefox της δουλειάς, που έχει μόνο ublock origin (απενεργοποιημένο για το adslgr) και το scroll top to bottom. Πιο στεγνός δε γίνεται. Έκανα και clean cache. Κάθε φορά που μπαίνω μου δείχνει το θλιβερό καλωσόρισμα.

    Όσο και να στεναχωριόμαστε που χάθηκε ο φίλος, δεν είναι ανάγκη να μας τρίβει το θλιβερό συμβάν στη μούρη, κάθε φορά που μπαίνουμε στο site και να μας βυθίζει στην κατάθλιψη.

    - - - Updated - - -

    Μπα και με κλικ στο λουκετάκι, clear cookies and site data, κλείσιμο firefox και επανεκκίνηση του, νέο login, πάλι τα ίδια κάνει.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  5. #3080
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.138
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την αρχική σελίδα. Σε firefox της δουλειάς, που έχει μόνο ublock origin (απενεργοποιημένο για το adslgr) και το scroll top to bottom. Πιο στεγνός δε γίνεται. Έκανα και clean cache. Κάθε φορά που μπαίνω μου δείχνει το θλιβερό καλωσόρισμα.

    Όσο και να στεναχωριόμαστε που χάθηκε ο φίλος, δεν είναι ανάγκη να μας τρίβει το θλιβερό συμβάν στη μούρη, κάθε φορά που μπαίνουμε στο site και να μας βυθίζει στην κατάθλιψη.

    - - - Updated - - -

    Μπα και με κλικ στο λουκετάκι, clear cookies and site data, κλείσιμο firefox και επανεκκίνηση του, νέο login, πάλι τα ίδια κάνει.
    Εσύ να πας να 3πλοεμβολιαστείς σύντομα
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #3081
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.483
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις κάνεις κλικ στο σύνδεσμο "Αντίο Σάββα" στην κάτω πλευρά της σελίδας, μέ javascript τοποθετείται same-domain secure cookie το οποίο την επόμενη φορά που επισκευτείς την πρώτη σελίδα ή τη σελίδα του φόρουμ εάν ο browser σου το έχει, δεν θα σε ανακατευθύνει στην landing page.

    Προφανώς, για να σε ανακατευθύνει σημαίνει ότι δεν το έχει, άρα είτε δεν τοποθετείται είτε δεν σώζεται παρά το ότι προβλέπεται να γινονται και τα δύο, σε έναν κανονικό και καθαρό browser.

    Ψάξου λίγο να δεις τι addons, antivirus τρέχεις και αν παρεμβάλουν στην διαδικασία αυτή και δες εάν έχεις ρυθμίσει τον browser σου (η javascript εκτελείται ή την έκοψες και αυτή; ) να κάνει ανορθόδοξες ενέργειες και δεν σώζει το μπισκοτάκι.

    Και τέλος, ο BlueChris με κάλυψε πλήρως για την κοινωνική διάσταση του θέματος.

    ΥΓ. Στην screenshot βλεπω ενα tab "αποκλεισμένα" για κάνε κλικ και τραβα ενα screenshot και από αυτο, γιατί κάτι μου λέει πως θα βρίσκεται εκεί το εν λόγω μπισκοτάκι. Μην με ρωτήσεις γιατί θα βρίσκεται εκεί, αυτό δεν το γνωρίζω, μόνο εσύ μπορείς να γνωρίζεις τι και γιατί το απέκλεισε αν το απέκλεισε.

    Πάντως μπράβο, έκανες να χάσουν το χρόνο τους αρκετοί άνθρωποι, αντί να συζητάμε για το μείζον θέμα.
    Αρχικα, ευχαριστω για την απαντηση, μιας και μου ελυσε πολλες αποριες. Screenshot απο την καρτελα blocked και αφου εχω πατησει για ακομα μια φορα στο "αντιο σαββα". Οπως βλεπεις δεν κοβεται τιποτα. Φαινεται βεβαια στα allowed, που ειναι 8 μαζι με το landing cookie, απο 7 που εινια καθε φορα που ανοιγω τον browser στο adslgr (προηγουμενο screenshot). Απο προσθετα που θα μπορουσανε να κανουν ζημια, εχω το κλασικο ubo παντου και av δεν εχω ουτε καν στα windows, οποτε δεν νομιζω να το κοβει κατι. Τα shields του brave κοβουν ενα tracker απο το google analytics και τιποτα περισσοτερο.
    Στο κινητο θα το ψαξω αλλη ωρα που θα εχω χρονο, απλα επισημανα οτι εκει δεν μπορει να γινει εκκαθαριση ολων των cookies για μια μονο σελιδα που εχει προβλημα. Και ναι, παραδεχομαι οτι εκει εχω κοψει το js για ορισμενες σελιδες που ειναι απλα αθλιες με αυτο ενεργο, πχ gazzetta, αλλα σιγουρα οχι για το adslgr.

    Οσο για τα υπολοιπα που ειπωθηκαν, εγω δεν ζητησα αμεσα support. Απλα το επεσημανα σαν bug του φορουμ και μαλιστα στο θεμα που ειναι για τα bugs του φορουμ. Κατι συγκρισεις με το gsis με αφηνουν αδιαφορο μιας και επισκεπτομαι το gsis 1-2 φορες το χρονο και το θεωρω ασημαντο μπροστα στο adslgr.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2021-12-07-114423_1280x1024_scrot.png  

    ديميتريس

  7. #3082
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Όντως τελικά σωστά δεν δούλευε αν κλείσεις τον browser γιατί το cookie ήταν εφήμερο. Το έβαλα να είναι persistent για 10 μέρες, οπότε και να κλείσεις τον browser ή κάνεις restart δεν θα ξανα εμφανιστεί πια, ευχαριστώ για την παρατήρηση.

  8. #3083
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.483
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εγω ευχαριστω που απεδειξες οτι ειχα δικιο και σταματησαν να μιλανε οι ειδικοι του φορουμ.
    ديميتريس

  9. #3084
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.080
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Είναι ιδέα μου ή τις τελευταίες μέρες, είμαστε ένα τσακ πιο αργοί? Δεν έχω τέτοια άμεση απόρκιση όπως πάντα. Forthnet εδώ
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #3085
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ιδέα μου ή τις τελευταίες μέρες, είμαστε ένα τσακ πιο αργοί? Δεν έχω τέτοια άμεση απόρκιση όπως πάντα. Forthnet εδώ
    Κανονικα παει εδω, cosmote.


  11. #3086
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ιδέα μου ή τις τελευταίες μέρες, είμαστε ένα τσακ πιο αργοί? Δεν έχω τέτοια άμεση απόρκιση όπως πάντα. Forthnet εδώ
    Κανένα πρόβλημα με OTE.

  12. #3087
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.080
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δεν ξέρω αν είναι bug αλλά σε mobile, δεν βλέπω τα χρώματα των mod στα ονόματα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #3088
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.138
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν είναι bug αλλά σε mobile, δεν βλέπω τα χρώματα των mod στα ονόματα.
    Ναι δεν τα εμφανίζει.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #3089
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.340
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Μεταξύ ενός post και άλλου υπάρχει ένας χρονικός περιορισμός.
    Αν όμως το πρώτο post γίνει merge με προηγούμενο μήνυμα, τότε ο παραπάνω χρονικός περιορισμός δεν ισχύει.
    Το έχω δει να συμβαίνει ότι το πρώτο post γίνεται merge και postάρω αμέσως και δεύτερο (που δεν γίνεται merge).
    Δεν ξέρω αν ισχύει και με άλλους συνδυασμούς:
    1ο merge, 2ο merge
    1ο post, 2ο merge
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #3090
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.340
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Νομίζω ότι το είχαμε αναφέρει και παλιότερα:
    Πριν από λίγο έκανα ποστ και το πέρασε διπλό.
    Αν θυμάμαι καλά κάποιος χαρακτήρας στα link το προκαλεί;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 206 από 230 ΠρώτηΠρώτη ... 186196201204205206207208211216226 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. www.adslgr.com & vBulletin 3.8 bug reports ...
    Από EvilHawk στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 1320
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-12, 19:09
  2. www.adslgr.com & vBulletin 3.7 bug reports ...
    Από EvilHawk στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 552
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-08, 19:35
  3. www.adslgr.com & vBulletin 3.6 bug reports ...
    Από EvilHawk στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 1491
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-08, 00:16

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας