Σελ. 188 από 230 ΠρώτηΠρώτη ... 168178183186187188189190193198208 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.806-2.820 από 3443
  1. #2806
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την κάνει όμως;
    Για μένα την κάνει και δεν θέλω αλλαγές
    Μόνο όπως έγραψε κάποιος αν γίνει παρόμοιο με του myphone που μου βολεύει και εκείνο

  2. #2807
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Κλασσικά..

    Τουλάχιστον ο ΝeΚ είπε ξεκάθαρα δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ, το ξέρω ότι έχει θέματα αλλά είναι ολόκληρη διαδικασία να το φτιάξω και δεν βοηθάει και το vbulletin.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα την κάνει και δεν θέλω αλλαγές
    Μόνο όπως έγραψε κάποιος αν γίνει παρόμοιο με του myphone που μου βολεύει και εκείνο
    Αλλά για να βρεις ένα θέμα που παρακολουθείς πρέπει να ψάχνεις τα subforum, αν θυμάσαι που είναι.

    Και η pstn την έκανε την δουλειά της, δούλευε. Γιατί ξεκίνησε το forum;

  3. #2808
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά για να βρεις ένα θέμα που παρακολουθείς πρέπει να ψάχνεις τα subforum, αν θυμάσαι που είναι.
    Απλα βαλε να σου ερχονται email οποτε απανταει καποιος σε θεμα που σε ενδιαφερει αφου εχεις καει "παρακολουθηση" στο θεμα....

    Το site φορτωνει μια χαρα και ειναι ταχυτατατο ακομα και με gprs δε χρειαζεται να γινει πιο βαρυ.


  4. #2809
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    αν έχει απάντηση το βρίσκεις. Αν δεν έχει είναι τ ο θέμα

  5. #2810
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και βάλε κιόλας ότι σε αυτή τη περίπτωση εκτός από το να κάνεις πάνω/κάτω θα πρέπει να κάνεις και δεξιά/αριστερά διότι το κείμενο δεν θα αναδιπλώνει για να χωράει οριζόντια στην οθόνη.
    Ποιος κάνει δεξιά αριστερά; Με την ταπεινή οθόνη του iPhone 6S και fixed width δεν χρειάζεται.

    Αλήθεια, όλοι εσείς που λέτε το πόσο οπισθοδρομικοί είμαστε, έχετε δοκιμάσει να δουλέψετε έτσι το site;

  6. #2811
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια, όλοι εσείς που λέτε το πόσο οπισθοδρομικοί είμαστε, έχετε δοκιμάσει να δουλέψετε έτσι το site;
    Προσωπικά 90% μπαίνω στο full site κυρίως γιατί η πλοήγηση στο mobile είναι πολύ δύσκολη.
    Πλεονεκτήματα: έχει όλες τις λειτουργίες-συντομεύσεις, βρίσκω ότι θέλω άμεσα
    Μειονεκτήματα: Θέλει δύο χέρια τις περισσότερες φορές, το να γράψεις μήνυμα είναι πολύ πιο δύσκολο, η επιλογή κειμένου στον editor είναι τρελό παίδεμα, στον editor πρέπει να κάνεις πάνω-κάτω-αριστερά-δεξιά

    Το mobile για μένα αν κάνει 2-3 αλλαγές κυρίως στις συντομεύσεις θα είναι πολύ πιο υποφερτό από το full

  7. #2812
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχηγέ αν καταφέρνεις να διαβάζεις αυτά τα πιτσιρίκια χωρίς zoom/unzoom είσαι θεός.
    Σαφώς και δεν το διαβάζω χωρίς ζουμ. Αλλά μη νομίζεις πως χρειάζονται 2 χέρια για να κάνεις ζουμ. Αρκεί ένα double tap & hold και στο καπάκι σύρσιμο προς τα κάτω για zoom in ή προς τα πάνω για zoom out και είσαι κομπλέ.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  8. #2813
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο τροχός είναι κάτι που υπάρχει 1000δες χρόνια, όταν κάτι κάνει την δουλειά του δεν το αλλάζεις εύκολα
    Το ότι κάτι δουλεύει δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να βελτιωθεί κιόλας, μην ξεχνάς ότι υπάρχουν πολλά είδη τροχών και ο καθένας έχει βελτιστοποιηθεί για κάθε περίσταση (πχ για άσφαλτο, για χωματόδρομο, για χιόνι, και πάει λέγοντας). Εξάλλου είναι θέμα συνήθειας, αν αλλάξουμε κάτι τώρα σε λίγο καιρό θα το έχουμε συνηθίσει και σε 10 χρόνια πάλι θα λέμε ότι μας βολεύει έτσι και δεν θέλουμε να το αλλάξουμε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    και δεν βοηθάει και το vbulletin
    νομίζω ότι έχουμε μείνει σε παλιά έκδοση του vbulletin και δεν υποστηρίζεται πλέον, αν πηγαίναμε σε ποιο σύγχρονο cms (όχι απαραίτητα σε vbulletin πάλι) πιστεύω ότι δεν θα υπήρχαν τόσα προβλήματα και θα υπήρχε και καλύτερη υποστήριξη όχι μόνο από την ίδια την εταιρία αλλά και από τρίτους με plugins.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  9. #2814
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι κάτι δουλεύει δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να βελτιωθεί κιόλας, μην ξεχνάς ότι υπάρχουν πολλά είδη τροχών και ο καθένας έχει βελτιστοποιηθεί για κάθε περίσταση (πχ για άσφαλτο, για χωματόδρομο, για χιόνι, και πάει λέγοντας). Εξάλλου είναι θέμα συνήθειας, αν αλλάξουμε κάτι τώρα σε λίγο καιρό θα το έχουμε συνηθίσει και σε 10 χρόνια πάλι θα λέμε ότι μας βολεύει έτσι και δεν θέλουμε να το αλλάξουμε.
    Σε αυτό δεν μπορώ να μην συμφωνήσω, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως ως τώρα δεν δουλεύει, ούτε είμαι ο μόνος που το λέει, ούτε μιλάω με υπερβολές για δυο χέρια για το ζουμ όπως ο ranger

  10. #2815
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Υπερβολές είναι να λέμε υποστηρίζουμε ότι δουλεύει όταν ο ίδιος ο άνθρωπος που ασχολείται με αυτό παραδέχεται ότι έχει θέματα.
    Κατά τα άλλα έγραψα συν και πλην των δύο επιλογών με βάση την χρήση μου. Αν έχεις να προσφέρεις κάτι στην κουβέντα, ελεύθερα.

  11. #2816
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπερβολές είναι να λέμε υποστηρίζουμε ότι δουλεύει όταν ο ίδιος ο άνθρωπος που ασχολείται με αυτό παραδέχεται ότι έχει θέματα.
    Κατά τα άλλα έγραψα συν και πλην των δύο επιλογών με βάση την χρήση μου. Αν έχεις να προσφέρεις κάτι στην κουβέντα, ελεύθερα.
    Μα αφού δουλεύει, δηλαδή τι άλλο να πούμε;
    Εσύ έχεις να προσφέρεις τελικά κάτι εκτός απο το ότι θέλουμε δυο χέρια για να το δουλέψουμε;

  12. #2817
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αφού δουλεύει, δηλαδή τι άλλο να πούμε;
    Εσύ έχεις να προσφέρεις τελικά κάτι εκτός απο το ότι θέλουμε δυο χέρια για να το δουλέψουμε;
    ανέφερα τα θετικά και τα αρνητικά του κάθε θέματος και έκανα feature requests και προτάσεις
    Μπήκες όπως πάντα να πεις το αντίθετο από όλους τους άλλους για να γίνει ακόμα μια απλή κουβέντα flame war και να ανέβουν τα clicks. Αυτό στο χωρίο μου το λένε σπαμ

    EDIT
    Τουλάχιστον αυτή την φορά παραποίησες μόνο λίγο τα λόγια μου. Πρόοδος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ranger : 09-06-20 στις 01:28.

  13. #2818
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανέφερα τα θετικά και τα αρνητικά του κάθε θέματος και έκανα feature requests και προτάσεις
    Μπήκες όπως πάντα να πεις το αντίθετο από όλους τους άλλους για να γίνει ακόμα μια απλή κουβέντα flame war και να ανέβουν τα clicks. Αυτό στο χωρίο μου το λένε σπαμ
    Εεε όχι και τι αντίθετο από όλους. σταματά τις υπερβολές
    Σημείωση αυτό είναι ποστ από το κινητό, με ζοομ με δύο δάχτυλα

    - - - Updated - - -

    Και 3 edit στο καπάκι
    Και ένα 4ο κάπου εδώ σε αφηνω, είναι προφανές πω έχεις θέμα μαζί μου, εγώ από την άλλη δεν θυμάμαι καν το όνομα σου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 09-06-20 στις 01:42.

  14. #2819
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Λοιπόν ΟΚ βλέπω πως γενικά αρέσει το mobile theme (που είναι και ελαφρύ) και πως με λίγες μικρο προσθέσεις που λείπουν θα σας βόλευε. Οπότε νομίζω πως είναι no-brainer να το κάνουμε έτσι. Θα τα ξεκινήσω άμεσα και αυτά που έχω σημειώσει είναι τα εξής:

    • Προσθήκη links για το Θέματα που παρακολουθείτε
    • αφαίρεση ή μετακίνηση πιο χαμηλά τα low-priority links (blogs, άρθρα κ.α.) που δεν πολυχρησιμοποιούνται
    • ?????
    • PROFIT!


    ΥΓ. παρακαλώ μην βγαίνουμε εκτός θέματος και μην ερχόμαστε σε αντιπαράθεση.

    -- update --

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από A_gamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει άλλο λογισμικό για forum που να μπορείς να βάλεις; Το vBulletin δεν το βλέπω και πολύ σόι πια.

    Δε λέω να αλλάξεις τώρα, αλλά σε βάθος χρόνου, όταν μπορέσεις (και αν μπορείς).
    Πολλά χρόνια τώρα το σκέφτομαι και έχω ήδη δοκιμάσει αρκετές πλατφόρμες, και έχω μάλλον καταλήξει πως το discourse είναι το μόνο που αξίζει κα έχω ήδη αποπειραθεί να κάνω δοκιμή μεταφοράς στο συγκεκριμένο (όπως και σε άλλα). Όμως, τα έξτρα features που έχουμε στο ADSLgr, όπως ειδήσεις, άρθρα, blogs (ίσως να μην τα θέλουμε αυτά), χάρτης με πληροφορίες και σύνδεση με το χρήστη, custom έξτρα πληροφορίες χρήστη (πάροχος, σύνδεση κλπ), πολλά plugins που κάνουν απαραίτητες δουλειές όπως ειδοποιήσεις για διαχείριση ψεύτικων προφιλ, αντιμετώπιση εγγραφών spam και άλλα πολλά το καθιστούν πολύ δύσκολο να μεταφερθούν σε νέα πλατφόρμα. Γιατί είτε δεν θα υπάρχει αντίστοιχο plugin και έτσι θα λείψουν κάποιες απαραίτητες δυνατότητες, είτε οι customιες που έχουμε δεν μεταφέρονται εύκολα. Εν ολίγοις θα πρέπει ένα προς ένα να μεταφερθούν, σχολαστικά το οποίο θα πάρει πάρα πολύ χρόνο και πάρα πολύ κόπο. Και το χειρότερο από όλα είναι ότι το αποτέλεσμα είναι αμφίβολο αν θα είναι καλύτερο ή όχι, γιατί αν το καλοσκεφτούμε, τι σημαίνει καλύτερο; Καλύτερο interface; Πιο γρήγορο (σίγουρα πιο αργό θα είναι); Πιο ευέλικτο; Ο στόχος είναι να είναι τουλάχιστον το ίδιο όπως είναι τώρα με μόνο σκοπό ότι θα είναι πλέον σε υποστηριζόμενη και πολύ πιο καλογραμμένη (ως κώδικας) πλατφόρμα.

    Εν ολίγοις, δεν έχω ακόμα δικαιολογήσει στον εαυτό μου το απαραίτητο του πράγματος και του αποτελέσματος, για να ρίξουμε τόση πολύ δουλειά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NeK : 09-06-20 στις 08:09.

  15. #2820
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν ΟΚ βλέπω πως γενικά αρέσει το mobile theme (που είναι και ελαφρύ) και πως με λίγες μικρο προσθέσεις που λείπουν θα σας βόλευε. Οπότε νομίζω πως είναι no-brainer να το κάνουμε έτσι. Θα τα ξεκινήσω άμεσα και αυτά που έχω σημειώσει είναι τα εξής:

    • Προσθήκη links για το Θέματα που παρακολουθείτε
    • αφαίρεση ή μετακίνηση πιο χαμηλά τα low-priority links (blogs, άρθρα κ.α.) που δεν πολυχρησιμοποιούνται
    • ?????
    • PROFIT!

    Κάτι άλλο που θα ήταν καλό να προστεθεί στην λίστα είναι μια επιβεβαίωση όταν πατιέται το κουμπί για unsubscribe. Είναι κάτι που μπορεί να γίνει χωρίς να το καταλάβεις κατά το scrolling σε touch συσκευές. Βασικά επειδή είναι μη αναστρέψιμη ενέργεια ίσως καλό είναι να μπει γενικά.

Σελ. 188 από 230 ΠρώτηΠρώτη ... 168178183186187188189190193198208 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. www.adslgr.com & vBulletin 3.8 bug reports ...
    Από EvilHawk στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 1320
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-12, 19:09
  2. www.adslgr.com & vBulletin 3.7 bug reports ...
    Από EvilHawk στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 552
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-08, 19:35
  3. www.adslgr.com & vBulletin 3.6 bug reports ...
    Από EvilHawk στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 1491
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-08, 00:16

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας