Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 54
  1. #16
    Εγγραφή
    20-01-2011
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19500/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZAGNA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπο τις παρούσες συνθήκες ή δεν έχεις νιώσει ακόμα την κρίση και παίρνεις 2.000 ευρώ το μήνα ή δεν κατάλαβες πως είπα την λέξη κλέφτες. Η κάθε εταιρία έχει την δική της πολιτική. Ορθή για μένα πολιτική είναι μία εταιρία να είναι ανταγωνιστική ώστε και να επωφελείται και η ίδια και ο πελάτης . Το να βλέπεις την αγορά να κινήτε αλλιώς (προς πτώση τιμών δλδ) και εσύ σαν εταιρία να εμμένεις σε τιμές που δεν συμβαδίζουν με την εκάστοτε οικονομική συγκυρία είναι εποιικώς απαράδεκτο.
    Ασφαλώς θα πάω εκεί που με συμφέρει σε κάποια τέτοια κατάσταση.
    Τα bold είναι η ουσία. Τα υπόλοιπα, εκτός από περιττά, είναι και άκυρα.

  2. #17
    Εγγραφή
    12-04-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 41(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZAGNA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις έκανα αίτηση στην wind για να μεταφέρω το double play μου εκεί με κέρδος 38 ευρώ περίπου το δίμηνο!!!!!!!!

    Για την ιστορία έχω μείνει πλήρως ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες της forthnet εδώ και 6 χρόνια αλλά ως εδώ και μην παρέκει. Δεν δέχομαι να με κλέβουν. Απαράδεκτη είναι μία εταιρία που δεν σέβεται τους πελάτες της. Έχω ζητήσει (κάνοντας αίτηση επικοινωνίας από το κατάστημα τους) να με καλέσουν για να βρούμε μία λύση για μείωση παγίου (γιατί αυτό με ενδιαφέρει) και δεν πήρα ούτε ένα τηλέφωνο εδώ και ένα μήνα.
    Να μου ζητάνε όμως τα ευρώ ξέρουν. Ε δεν θα πάρουν άλλα από εμένα.
    Kαλησπερα!Τα 38 ευρω κερδος που τα ειδες Η wind της ιδιες τιμες με forthnet εχει,με την διαφορα τωρα οτι τον πρωτο χρονο εχει βαλει μια εκπτωση προσφορας.

    forthnet double play 41,24 wind double play L 41,24
    forthnet double play economy 34,90 wind double play M 34,00

    Aπλα η wind εχει και ενα ποιο φτηνο πακετο το wind double play small στα 23,67,αλλα τις κλισεις τις χρεωνεσαι.Θα γλιτωσεις καποια μονο λεφτα για τον πρωτο χρονο μονο αν βαλεις wind λογω προσφορών,αλλα μετα θα πληρωνεις το διο που πληρωνες στην forthnet

  3. #18
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Aπλα η wind εχει και ενα ποιο φτηνο πακετο το wind double play small στα 23,67,αλλα τις κλισεις τις χρεωνεσαι.Θα γλιτωσεις καποια μονο λεφτα για τον πρωτο χρονο μονο αν βαλεις wind λογω προσφορών,αλλα μετα θα πληρωνεις το διο που πληρωνες στην forthnet

    η hol στην τιμή αυτή δίνει 6Μbps internet + 200 λεπτά αστικά/υπεραστικά, 20 κινητά, 20 εξωτερικό.......δεν συμφέρει καλύτερα;

  4. #19
    Εγγραφή
    17-10-2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΕΡΜΟΥ
    Router
    ADB P.RG A4201G
    SNR / Attn
    16(dB) / 22.7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kalicatzaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς το να σου ρυθμίσει ο τεχνικός του παρόχου τις πρίζες του σπιτιού ΣΟΥ δεν είναι και ότι πιο φυσιολογικό και σωστά η forthnet για κάτι τέτοιο θα ζητούσε 40 ευρώ για μετάβαση μην τρελαθούμε κιόλας. Από εκεί και πέρα ένα ακόμα αρνητικό στο voip είναι ότι δεν θα έχει τηλέφωνο αν πέσει το ρεύμα εκτός αν έχεις ups.
    Ε και τι εγινε αγοραζεις ενα ups με 45 ή 55 ευρω απο την συτα και εχεις ξενιασει. με τα λεφτα που εξοικονομεις απο το παγιο τα δινεις στο ups και ετσι εχεις και ιντερνετ ακομα και αν σου πεσει το ρευμα ενω αν δεν εχεις ups σε οποιαδηποτε εταιρια δεν εχεις ιντερνετ, οποτε δεν ειναι κατι τοσο το τρομερο και επιπλεον η voip τηλεφωνια της συτα ακουγετε πολυ πιο καθαρα απο μερικες περιπτωσεις της φορθνετ που ακουγεται ενας μονιμος ενοχλητικος θορυβος και μεγαλη τους μαγκια που εχουν χρεωση ανα δευτερολεπτο. ειναι κοροιδια να σου δινουν μια ωρα προς κινητα τον μηνα παραδειγματος χαρει και να κανεις 60 κλησεις των 40 δευτερολεπτων και να εχουν φυγει ετσι τα δωρεαν λεπτα σου λογω βηματος χρεωσησ ανα λεπτο και μετα να απορεις πως γινεται να τα ξεπερασες.

  5. #20
    Ρε παιδιά λάθη στους λογαριασμούς γίνονται από όλες τις εταιρίες δε είναι προνόμιο μόνο ορισμένων Και η τιμολόγηση της κάθε εταιρίας γίνετε πάντα βάση του ανταγωνισμού και της αγοράς τα πράματα είναι πιο απλά από ότι θέλετε να τα παρουσιάζεται ορισμένοι πχ να μιλήσω στη σύγκριση που κάνουν οι φίλοι wind & forthnet h wind έχει πιο μικρη πελατιακή βάση και λογικό είναι να θέλει να βγει πιο δυναμικά στην αγορά δε σημαίνει ότι η forthnet κλέβει τον κόσμο πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα!! η πιο δυνατες εταιρίες οτε forthnet hol έχουν και πιο κοντινες τιμες με τη cyta & wind να ακολουθούν...απλα
    Ακόμα καλό θα ήταν να πας σε ένα καταστημα να σου δώσουν μια προσφορά καλύτερη....

  6. #21
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jackiaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά λάθη στους λογαριασμούς γίνονται από όλες τις εταιρίες δε είναι προνόμιο μόνο ορισμένων Και η τιμολόγηση της κάθε εταιρίας γίνετε πάντα βάση του ανταγωνισμού και της αγοράς τα πράματα είναι πιο απλά από ότι θέλετε να τα παρουσιάζεται ορισμένοι πχ να μιλήσω στη σύγκριση που κάνουν οι φίλοι wind & forthnet h wind έχει πιο μικρη πελατιακή βάση και λογικό είναι να θέλει να βγει πιο δυναμικά στην αγορά δε σημαίνει ότι η forthnet κλέβει τον κόσμο πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα!! η πιο δυνατες εταιρίες οτε forthnet hol έχουν και πιο κοντινες τιμες με τη cyta & wind να ακολουθούν...απλα
    Ακόμα καλό θα ήταν να πας σε ένα καταστημα να σου δώσουν μια προσφορά καλύτερη....
    Σε παρακαλω πολυ,εγινε λαθος??? τα διαβασες αυτα που ειπα??? το 2007 η μεγαλη εταιρια forthnet εδινε υπηρεσιες adsl με προπληρωμη,ξαφνικα οταν εκανα διακοπη μου ηρθε λογαριασμος να πληρωσω,τους πηρα τηλ στην εξυπηρετηση και μου ειπαν να το αγνοησω να μην το πληρωσω,το 2008 εβαλα ιντερνετ και σταθερη μεσω του ιδιοκτητου δικτυου της το 2010 ζητησα διακοπη,μου ηρθαν επιστρεφομενα 50€(που τα πληρωσα εγω στην αρχη) αλλα μου βαλαν στην τραπεζα μονο τα 10€ επειδη ταχα δεν ειχα πληρωσει εκεινο το λογαριασμο του 2007 που αντιστοιχουσε σε αλλη υπηρεσια και μου ειπαν να το αγνοησω γιατι βγηκε καταλαθος,το ηξεραν οι ιδιοι οτι ειχα ξεχρεωσει,γιατι αραγε προσπαθησαν να τα παρουν τελικα αφου αυτοι αναγνωρισαν το λαθος??? και μετα απο 3 χρονια??? ειναι σοβαροι??? πιστευεις εσυ οτι αυτη η εταιρια θα συνεχισει με αυτα τα μυαλα που κουβαλαει να ειναι δευτερη σε συνδρομητες??? ασε που οι υπηρεσιες τους ηταν χαλια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Picard : 04-04-12 στις 15:22.

  7. #22
    Εγγραφή
    26-04-2007
    Μηνύματα
    310
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZAGNA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις έκανα αίτηση στην wind για να μεταφέρω το double play μου εκεί με κέρδος 38 ευρώ περίπου το δίμηνο!!!!!!!!

    Για την ιστορία έχω μείνει πλήρως ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες της forthnet εδώ και 6 χρόνια αλλά ως εδώ και μην παρέκει. Δεν δέχομαι να με κλέβουν. Απαράδεκτη είναι μία εταιρία που δεν σέβεται τους πελάτες της. Έχω ζητήσει (κάνοντας αίτηση επικοινωνίας από το κατάστημα τους) να με καλέσουν για να βρούμε μία λύση για μείωση παγίου (γιατί αυτό με ενδιαφέρει) και δεν πήρα ούτε ένα τηλέφωνο εδώ και ένα μήνα.
    Να μου ζητάνε όμως τα ευρώ ξέρουν. Ε δεν θα πάρουν άλλα από εμένα.

    Μεγάλε συγνώμη, αλλά κουφάθηκα.
    Το λές, λες και ειχαν υπογραψει συμβόλαιο μαζί σου για επικείμενη μείωση.
    Σόρρυ αλλά δύσκολα θα πείσουν τα επιχειρήματά σου.
    The best is yet to come. Carpe Diem!.

  8. #23
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    12
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/100.000
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245 A
    Path Level
    Fastpath
    Φίλε δεν κατάλαβες καλά. Δεν ζητώ μείωση παγίου έτσι ξερά (που και πάλι ΑΚΡΙΒΗ ειναι με 41.8 το μήνα...) Ζητώ ευελιξία όπως η cyta Να μπορείς να επιλέξεις πόσα λεπτά θες προς σταθερά πόσα σε κινητά για να μειώσω το μηνιαίο πάγιο. Δεν γίνεται να σου λένε ή 240 σε σταθερά ή τίποτα ή απεριόριστα .
    Απορώ πως υπάρχουν και άτομα που πιστεύουν πλέον ότι 41.8 ευρώ το μήνα είναι πλέον ΛΟΓΙΚΗ τιμή σε double play ... σε άλλη χώρα ζω?
    Είπε......"Πού πάτε, άνθρωποι; Τσακίζεστε να αποκτήσετε περιουσίες, και λίγο νοιάζεστε
    για τα παιδιά που θα τις κληρονομούν."

    ΣΩΚΡΑΤΗΣ (470-399 π. Χ.)

  9. #24
    Εγγραφή
    20-01-2011
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19500/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZAGNA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ πως υπάρχουν και άτομα που πιστεύουν πλέον ότι 41.8 ευρώ το μήνα είναι πλέον ΛΟΓΙΚΗ τιμή σε double play ... σε άλλη χώρα ζω?
    Μάλλον ναι...

    41.8 ευρώ είναι μια χαρά τιμή για το πακέτο που προσφέρει (24Mbps ADSL, απεριόριστη τηλεφωνία, 60' σε κινητά). Αν δεν σε καλύπτουν τα πακέτα που έχει η εκάστοτε εταιρία, απλά πηγαίνεις αλλού. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ζητάς...

  10. #25
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    με τα 41€ είναι μέσα και το start pack της nova σύμφωνα με τη παρακάτω προσφορά
    http://www.forthnetgroup.gr/Services...aspx?a_id=1158

  11. #26
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Όσο περίεργο κι αν ακούγεται, (άσχετα που δεν δίνουν "modular" προγράμματα όπως η Cyta που προανέφερες), ναι, τα 41,8 € είναι καλή τιμή για τα όσα προσφέρουν. Οποιαδήποτε τιμή 35-45 για να έχεις "τα πάντα όλα" καλή είναι.

    Τώρα, το ότι το βιωτικό επίπεδο στη χώρα πάει κατά διαόλου και οσονούπω κανείς δεν θα έχει να δώσει τα 41,8 € είναι μια άλλη συζήτηση - Ωστόσο, δεν πρόκειται σε καμία εταιρεία να πει κάποιος π.χ. πάροχος bandwidth ή διασύνδεσης τηλεφωνίας "Ξέρουμε ότι η Ελλάδα πτώχευσε, πάρτε και στη χονδρική μια 50% έκπτωση". Ίσα ίσα, το αντίθετο γίνεται (κόβονται οι πιστώσεις, οι εταιρείες πληρώνουν μετρητά και οι πελάτες μετά από 1-4 μήνες, κτλ).

    Αυτό δεν αποτελεί υπεράσπιση της forthnet (Θού Κύριε...), αλλά της οποιασδήποτε εταιρείας αποκαλεί κάποιος "κλέφτες", λες και είναι υποχρεωμένη να του δώσει ένα σκασμό υπηρεσίες με 10 €. Δεν είναι, απλό είναι το πράγμα

    ΥΓ: Τις προσφορές της Wind τις έχω δει. Δεν θεωρώ ότι βγάζουν κανένα κέρδος από αυτές, πιθανότατα για άλλη μια φορά μέσα μπαίνουν, προφανώς τις έχουν βγάλει για να "ενισχύσουν" το τζίρο τους / τα €€€ που έχουν διαθέσιμα για ρευστότητα, και όχι για να "κερδίσουν" κάτι. Δυστυχώς δεν έχουμε ούτε το ρυθμιστικό ούτε το εμπορικό ούτε κάποιο άλλο περιβάλλον για να κοστίζει πραγματικά μια Χ γραμμή τηλεφωνίας & internet 10 ή 12 € το μήνα σε ένα πάροχο...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  12. #27
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    12
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/100.000
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245 A
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolisscsd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον ναι...

    41.8 ευρώ είναι μια χαρά τιμή για το πακέτο που προσφέρει (24Mbps ADSL, απεριόριστη τηλεφωνία, 60' σε κινητά). Αν δεν σε καλύπτουν τα πακέτα που έχει η εκάστοτε εταιρία, απλά πηγαίνεις αλλού. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ζητάς...
    Ασχολίαστο δεν συνεχίζω γιατί θα βγω off topic.

    Ρίξε μια ματιά http://shop.virginmedia.com/broadband/up-to-100mb.html Αλλά στην Ελλαδίτσα γεννιέσαι για πλερώνεις ... και να έλεγα ότι αξίζει να πληρώνεις... πάντα δεν παίρνεις αυτό που πρέπει για τα λεφτά που δίνεις. .
    Να υπενθυμίσω επίσης ότι η τιμή είναι προ κρίσης μεγάλε. Και αν δεν βλέπεις ειδήσεις να σε ενημερώσω ότι ο βασικός μισθός έπεσε στα 566 ευρώ...
    Είπε......"Πού πάτε, άνθρωποι; Τσακίζεστε να αποκτήσετε περιουσίες, και λίγο νοιάζεστε
    για τα παιδιά που θα τις κληρονομούν."

    ΣΩΚΡΑΤΗΣ (470-399 π. Χ.)

  13. #28
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Μην εντυπωσιάζεσαι φίλε μου, απο τα πακέτα και τις ταχύτητες που έχουν στο εξωτερικό.Εκεί έχουν Caps, έλεγχο στο τι "παράνομο" κατεβάζεις και ωράρια που σου κόβουν την ταχύτητα στο Download, ώστε να μην γονατίζει το δίκτυο απο πολλούς Heavy Users.

    Διάβασε και τα παρακάτω:

    http://help.virginmedia.com/system/s...MER_TYPE=Cable

    http://help.virginmedia.com/system/s...MER_TYPE=Cable

  14. #29
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τί μου θυμισες τώρα!!! Τα φοιτητικά μου χρόνια με τη Virgin. OK εγω πάντως και με τη hol, μια χαρα ευχαριστημένος είμαι πάντως!

  15. #30
    Εγγραφή
    04-08-2010
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18μβιτ
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Δε καταλαβαίνω γιατι υποστηρίζετε τις εταιρίες ορισμένοι, αν δεν απαιτείς δε λαμβάνεις σε αυτή την χώρα. Όταν κάνουν τα διάφορα "λάθη" που ως δια μαγείας ποτε δεν είναι εις βάρος της εταιρίας, είναι καλά; Οταν λειτουργούν ως καρτελ είναι καλά; Όταν αναγνωρίζουν τα λάθη τους αλλά μετα "ξεχνάνε" να πιστώσουν τον λογαριασμό είναι καλα;

    Ο καταναλωτής έχει ένα όπλο: Να φύγει και να μη ξαναγυρίσει, ή τέλος πάντων αν κάνουν καλη προσφορά να την εκμεταλλευτεί. Ας μη μας θέλουν θύματα των "καλών" εταιριών λοιπόν. Βρήκες όπλο; Ρίξε στο ψαχνό...

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-09, 18:10
  2. Καληνύχτα κύριοι...
    Από Thm@ στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-06, 19:38
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-04, 00:39
  4. Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-03, 22:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας