Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 54
  1. #1
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    12
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/100.000
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245 A
    Path Level
    Fastpath
    Thumbs down
    Μόλις έκανα αίτηση στην wind για να μεταφέρω το double play μου εκεί με κέρδος 38 ευρώ περίπου το δίμηνο!!!!!!!!

    Για την ιστορία έχω μείνει πλήρως ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες της forthnet εδώ και 6 χρόνια αλλά ως εδώ και μην παρέκει. Δεν δέχομαι να με κλέβουν. Απαράδεκτη είναι μία εταιρία που δεν σέβεται τους πελάτες της. Έχω ζητήσει (κάνοντας αίτηση επικοινωνίας από το κατάστημα τους) να με καλέσουν για να βρούμε μία λύση για μείωση παγίου (γιατί αυτό με ενδιαφέρει) και δεν πήρα ούτε ένα τηλέφωνο εδώ και ένα μήνα.
    Να μου ζητάνε όμως τα ευρώ ξέρουν. Ε δεν θα πάρουν άλλα από εμένα.
    Είπε......"Πού πάτε, άνθρωποι; Τσακίζεστε να αποκτήσετε περιουσίες, και λίγο νοιάζεστε
    για τα παιδιά που θα τις κληρονομούν."

    ΣΩΚΡΑΤΗΣ (470-399 π. Χ.)

  2. #2
    Εγγραφή
    21-03-2009
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5/~37.5
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    SNR / Attn
    8(dB) / 15.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μόλις λάβουν την αίτηση φορητότητας,θα ενδιαφερθούν και θα χτυπήσει το τηλέφωνο.
    Από κει και πέρα πράττεις ανάλογα με το συμφέρον σου.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    12
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/100.000
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245 A
    Path Level
    Fastpath
    Το θέμα όμως είναι πότε λαμβάνουν αυτή την αίτηση. Όταν εγώ θα έχω βάλει την υπογραφή μου στη wind ή πριν? Γιατί άμα βάλω την υπογραφή μου είναι πολύ αργά. Εγώ ακόμα περιμένω το courier για να έρθει να υπογράψω.
    Είπε......"Πού πάτε, άνθρωποι; Τσακίζεστε να αποκτήσετε περιουσίες, και λίγο νοιάζεστε
    για τα παιδιά που θα τις κληρονομούν."

    ΣΩΚΡΑΤΗΣ (470-399 π. Χ.)

  4. #4
    Εγγραφή
    21-03-2009
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5/~37.5
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    SNR / Attn
    8(dB) / 15.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZAGNA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα όμως είναι πότε λαμβάνουν αυτή την αίτηση. Όταν εγώ θα έχω βάλει την υπογραφή μου στη wind ή πριν? Γιατί άμα βάλω την υπογραφή μου είναι πολύ αργά. Εγώ ακόμα περιμένω το courier για να έρθει να υπογράψω.
    Αφού βάλεις την υπογραφή θα σταλεί αίτημα φορητότητας από την wind στην forthnet.Τότε θα γίνει κάτι μαγικό και θα χτυπήσει το τηλέφωνο.
    Πρέπει να πάρει η forthnet το οκ από σένα για να σε αφήσει να πας στην wind.Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.Εξάλλου και από την Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών προβλέπεται δικαίωμα υπαναχώρησης 15 ημερών από την μέρα που υπογράφτηκε η αίτηση

  5. #5
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    12
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/100.000
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245 A
    Path Level
    Fastpath
    OK σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση
    Είπε......"Πού πάτε, άνθρωποι; Τσακίζεστε να αποκτήσετε περιουσίες, και λίγο νοιάζεστε
    για τα παιδιά που θα τις κληρονομούν."

    ΣΩΚΡΑΤΗΣ (470-399 π. Χ.)

  6. #6
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    πες μας και τι θα σου πουν στο τηλέφωνο... όταν σε πάρουν...

  7. #7
    Εγγραφή
    20-01-2011
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19500/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZAGNA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δέχομαι να με κλέβουν. Απαράδεκτη είναι μία εταιρία που δεν σέβεται τους πελάτες της. Έχω ζητήσει (κάνοντας αίτηση επικοινωνίας από το κατάστημα τους) να με καλέσουν για να βρούμε μία λύση για μείωση παγίου (γιατί αυτό με ενδιαφέρει) και δεν πήρα ούτε ένα τηλέφωνο εδώ και ένα μήνα.
    Να μου ζητάνε όμως τα ευρώ ξέρουν. Ε δεν θα πάρουν άλλα από εμένα.
    Άλλο και τούτο πάλι... Κατηγορείς την εταιρία, επειδή δεν σου κάνει σκόντο στο πάγιό σου? Είναι υποχρεωμένη? Από που και ως που είναι κλέφτες? Γιατί πιστεύεις ότι θέλει η Forthnet να συζητήσει μαζί σου τη μείωση του παγίου που έχεις υπογράψει? Τι άλλο θα διαβάσουμε...

  8. #8
    Εγγραφή
    20-01-2011
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19500/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christakoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού βάλεις την υπογραφή θα σταλεί αίτημα φορητότητας από την wind στην forthnet.Τότε θα γίνει κάτι μαγικό και θα χτυπήσει το τηλέφωνο.
    Πρέπει να πάρει η forthnet το οκ από σένα για να σε αφήσει να πας στην wind.Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.Εξάλλου και από την Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών προβλέπεται δικαίωμα υπαναχώρησης 15 ημερών από την μέρα που υπογράφτηκε η αίτηση
    Η Forthnet δεν περιμένει απολύτως κανένα ΟΚ από τον πελάτη για να τον αφήσει να φύγει. Είναι παράνομο. Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να τρέξει κάποια winback campaign για αυτόν, μήπως και καταφέρει να τον κρατήσει - αν την ενδιαφέρει να τον κρατήσει.

  9. #9
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Σιγα σιγα την πηρανε χαμπαρι ολοι,ευτυχως εφυγα πριν εναμιση χρονο και σωθηκε η τσεπη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. #10
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγα σιγα την πηρανε χαμπαρι ολοι,ευτυχως εφυγα πριν εναμιση χρονο και σωθηκε η τσεπη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    και η cyta φοβερη... voip τηλεφωνια... snr στο θεο (21) και buffering στο utube 10'

  11. #11
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    12
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/100.000
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245 A
    Path Level
    Fastpath
    "Άλλο και τούτο πάλι... Κατηγορείς την εταιρία, επειδή δεν σου κάνει σκόντο στο πάγιό σου? Είναι υποχρεωμένη? Από που και ως που είναι κλέφτες? Γιατί πιστεύεις ότι θέλει η Forthnet να συζητήσει μαζί σου τη μείωση του παγίου που έχεις υπογράψει? Τι άλλο θα διαβάσουμε... "

    Υπο τις παρούσες συνθήκες ή δεν έχεις νιώσει ακόμα την κρίση και παίρνεις 2.000 ευρώ το μήνα ή δεν κατάλαβες πως είπα την λέξη κλέφτες. Η κάθε εταιρία έχει την δική της πολιτική. Ορθή για μένα πολιτική είναι μία εταιρία να είναι ανταγωνιστική ώστε και να επωφελείται και η ίδια και ο πελάτης . Το να βλέπεις την αγορά να κινήτε αλλιώς (προς πτώση τιμών δλδ) και εσύ σαν εταιρία να εμμένεις σε τιμές που δεν συμβαδίζουν με την εκάστοτε οικονομική συγκυρία είναι εποιικώς απαράδεκτο.
    Ασφαλώς θα πάω εκεί που με συμφέρει σε κάποια τέτοια κατάσταση.
    Είπε......"Πού πάτε, άνθρωποι; Τσακίζεστε να αποκτήσετε περιουσίες, και λίγο νοιάζεστε
    για τα παιδιά που θα τις κληρονομούν."

    ΣΩΚΡΑΤΗΣ (470-399 π. Χ.)

  12. #12
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    snr στο θεο (21)
    Απο ADSL γνωρίζεις καθόλου ή λες οτι σου κατέβει ? To SNR ανεβαίνει αυτόματα οσο κατεβαίνει το προφίλ.Ο Picard εχει 4αρι πακετο και ειναι λογικο το SNR να ειναι υψηλό.Όσο πιο μεγαλο το SNR πιο σταθερη η γραμμή.

  13. #13
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    και η cyta φοβερη... voip τηλεφωνια... snr στο θεο (21) και buffering στο utube 10'
    Aπο σημερα μετα απο αναβαθμιση πιανω 14Mbps κατεβαζω με 1,4mb/s και τα βιντεακια στο youtube ανοιγουν κατευθειαν,πιο φτηνες τιμες στη σταθερη,οσο για το voip το μονο προβλημα ειναι εαν εχεις πολλες πριζες και το τηλ το θελεις σε διαφορετικη θεση,κατι το οποιο λυνεται,ηδη περιμενω τεχνικο απο cyta να μου ρυθμισει τις πριζες χωρις χρεωση,στη forthnet μονο για μεταβαση θα μου ζητουσαν 40€..

  14. #14
    Εγγραφή
    07-02-2003
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    848
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18.092/1.020
    ISP
    Forthnet
    Router
    SpeedTouch 585i V7
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 15,0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπο σημερα μετα απο αναβαθμιση πιανω 14Mbps κατεβαζω με 1,4mb/s και τα βιντεακια στο youtube ανοιγουν κατευθειαν,πιο φτηνες τιμες στη σταθερη,οσο για το voip το μονο προβλημα ειναι εαν εχεις πολλες πριζες και το τηλ το θελεις σε διαφορετικη θεση,κατι το οποιο λυνεται,ηδη περιμενω τεχνικο απο cyta να μου ρυθμισει τις πριζες χωρις χρεωση,στη forthnet μονο για μεταβαση θα μου ζητουσαν 40€..
    Προφανώς το να σου ρυθμίσει ο τεχνικός του παρόχου τις πρίζες του σπιτιού ΣΟΥ δεν είναι και ότι πιο φυσιολογικό και σωστά η forthnet για κάτι τέτοιο θα ζητούσε 40 ευρώ για μετάβαση μην τρελαθούμε κιόλας. Από εκεί και πέρα ένα ακόμα αρνητικό στο voip είναι ότι δεν θα έχει τηλέφωνο αν πέσει το ρεύμα εκτός αν έχεις ups.

  15. #15
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kalicatzaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς το να σου ρυθμίσει ο τεχνικός του παρόχου τις πρίζες του σπιτιού ΣΟΥ δεν είναι και ότι πιο φυσιολογικό και σωστά η forthnet για κάτι τέτοιο θα ζητούσε 40 ευρώ για μετάβαση μην τρελαθούμε κιόλας. Από εκεί και πέρα ένα ακόμα αρνητικό στο voip είναι ότι δεν θα έχει τηλέφωνο αν πέσει το ρεύμα εκτός αν έχεις ups.
    Ατοπο αυτο που ειπες,επειδη εχω ασυρματο τηλ. ακομη κι οταν εχεις pots χρειαζεται η συσκευη τροφοδοτηση ξεχωριστη απο ρευματοδοτη,ειναι κατι που δε με πειραζε στο voip,με πειραζε ομως το γεγονος οτι η συσκευη πρεπει να ειναι πανω στο ρουτερ για να μιλησεις και δε μπορεις να την τοποθετησεις σε αλλη πριζα τηλ εκτος κι αν το κανεις με επιστροφη,οσο για τη forthnet επειδη μου βγαλαν λογαριασμο να πληρωσω ενω ειχα κανει διακοπη και ειχα ξεχρεωσει,το τονιζω ειχα πληρωσει ολες τις οφειλες μου απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!!!!!

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-09, 18:10
  2. Καληνύχτα κύριοι...
    Από Thm@ στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-06, 19:38
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-04, 00:39
  4. Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-03, 22:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας