Σελ. 416 από 888 ΠρώτηΠρώτη ... 396406411414415416417418421426436 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.226-6.240 από 13306
  1. #6226
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    αυτα για το central park

    http://www.centralparknyc.org/about/

    κάντε τις συγκρίσεις

  2. #6227
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΟ ελληνικο πρεπει να γινει ενα τεραστιο μητροπολιτικο παρκο, ολο πευκα. Τα F1 κλπ αφηστε τα ή ας γινουν στην επαρχια, ελεος με το υδροκεφαλο κρατος της Αθηνας.
    Μπορούν να γίνουν και τα 2! Βλέπε Αυστραλία

  3. #6228
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    η κυβέρνηση που θα έκανε μόνο εκλογές (αυτό είναι το fast track)

    Η υπηρεσιακή κυβέρνηση "έδωσε" το καλώδιο σε ΤΕΡΝΑ-Κοπελούζο!
    Και το ομολογο πληρωσαν, και τα 18 δις στις τραπεζες εδωσαν και τα κονδυλια για φαρμακα αφησαν να τελειωσουν (εσκεμμενα - οποια στιγμη ηθελαν εξεδιδαν ενα εντοκο) και ποιος ξερει τι αλλες μαϊμουδιες εχουν κανει σ'αυτο το διαστημα.

  4. #6229
    Το avatar του μέλους bluesattack
    bluesattack Guest
    Οικολογια, χαρα , κρατικοδιαιτο κρατος .Νεοφιλελευθερισμος.Α ρε σοσιαλιστικο κομμα , που καταντησες (εδω και χρονια) και τι επιλογες μας αφησες

  5. #6230
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atj++ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 4 μέρες έχουμε εκλογές, απλά πληροφορώ εκ των προτέρων τις θέσεις του συγκεκριμένου κόμματος για να μην χρειαστεί να βρεθείς εκ των υστέρων απέναντι

    Το τι πρέπει να γίνει το ελληνικό, πως θα χρηματοδοτηθεί και γενικότερα η τουριστική ανάπτυξη της χώρας είναι μια μεγάααααλη κουβέντα.
    απέναντι θα είμαι ούτως η άλλως

    "αντιεξουσιαστές στη εξουσία" GAP

    το ότι με έβαλες στο τζήμερο απλά λυπάμαι και σε συγχωρώ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Breezaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορούν να γίνουν και τα 2! Βλέπε Αυστραλία
    Καναδά

  6. #6231
    Εγγραφή
    26-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    απέναντι θα είμαι ούτως η άλλως

    "αντιεξουσιαστές στη εξουσία" GAP

    το ότι με έβαλες στο τζήμερο απλά λυπάμαι και σε συγχωρώ

    - - - Updated - - -


    Καναδά
    Δεν σε έβαλα στον Τζήμερο, απλά αυτού του είδους η ανάπτυξη με κάθε τρόπο και κάθε θησία δεν νομίζω ότι μπορεί αν είναι πρόταση μιας αριστερής κυβέρνησης.
    Καταλαβαίνω τι καλοπροαίρετα εννοείς και τι ανάπτυξη θες, ακόμα και για την πίστα της F1, που προσωπικά δεν μου αρέσει η συγκεκριμένη διοργάνωση λόγω γκλαμουριας, βλακοcelebrity και πολύ βρωμιά οικονομικής και ηθικής, άλλα πέρα απο αυτό το θέμα είναι να βελτιώνεται καταρχας η ζωη των πολιτών συνολικά.
    Όταν ακούω δηλαδή ως παράδειγμα ανάπτυξης αυτό της Τουρκίας που μακριά απο τις φωτεινές πόλεις κυριαρχεί φτώχεια και υποανάπτυξη πως να μην μου σηκώνεται η τρίχα.

  7. #6232
    Το avatar του μέλους bluesattack
    bluesattack Guest
    Τα ελεγα απο χρονια εγω.Αρση της μονιμοτητας....

  8. #6233
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atj++ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σε έβαλα στον Τζήμερο, απλά αυτού του είδους η ανάπτυξη με κάθε τρόπο και κάθε θησία δεν νομίζω ότι μπορεί αν είναι πρόταση μιας αριστερής κυβέρνησης.
    Καταλαβαίνω τι καλοπροαίρετα εννοείς και τι ανάπτυξη θες, ακόμα και για την πίστα της F1, που προσωπικά δεν μου αρέσει η συγκεκριμένη διοργάνωση λόγω γκλαμουριας, βλακοcelebrity και πολύ βρωμιά οικονομικής και ηθικής, άλλα πέρα απο αυτό το θέμα είναι να βελτιώνεται καταρχας η ζωη των πολιτών συνολικά.
    Όταν ακούω δηλαδή ως παράδειγμα ανάπτυξης αυτό της Τουρκίας που μακριά απο τις φωτεινές πόλεις κυριαρχεί φτώχεια και υποανάπτυξη πως να μην μου σηκώνεται η τρίχα.
    κάνεις τεράστιο λάθος
    υπάρχουν πίστες για μηχανοκίνητο αθλητισμό σε ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΑΡΚΑ σε όλο το κόσμο κερδοφόρες
    Αυστραλία,Καναδά,Αυστρία,Ιταλία,Γερμανία κτλ

    σου προσφέρουν τεράστια έσοδα,τουρισμό, θέσεις εργασίας, αναβάθμιση περιοχής (στα @@ μου οι μαλ@κιες που λένε οι νεόπλουτοι του ελληνικού),διεθνή αναγνωρισιμότητα κτλ κτλ

    ποια ακριβώς είναι η θυσία ?

    * μην ξεχνάμε μιλάμε για πενταπλάσια επιφάνεια από το central park, δεν υπάρχει κράτος στο κόσμο να το συντηρήσει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος patch : 13-06-12 στις 17:04.

  9. #6234
    Το avatar του μέλους bluesattack
    bluesattack Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάνεις τεράστιο λάθος
    υπάρχουν πίστες για μηχανοκίνητο αθλητισμό σε ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΑΡΚΑ σε όλο το κόσμο κερδοφόρες
    Αυστραλία,Καναδά,Αυστρία,Ιταλία,Γερμανία κτλ

    σου προσφέρουν τεράστια έσοδα,τουρισμό, θέσεις εργασίας, αναβάθμιση περιοχής (στα @@ μου οι μαλ@κιες που λένε οι νεόπλουτοι του ελληνικού),διεθνή αναγνωρισιμότητα κτλ κτλ

    πια ακριβώς είναι η θυσία ?

    * μην ξεχνάμε μιλάμε για πενταπλάσια επιφάνεια από το central park, δεν υπάρχει κράτος στο κόσμο να το συντηρήσει

    Ποια θυσια ? Εδω μιλαει για γκλαμουρια και celebrity...Την προηγουμενη φορα που μιλησα για αρση της μονιμοτητας μου την ειπες , οριστε ..

    - - - Updated - - -

    Τουλαχιστον εφαγαν βεντουζα οι μισθοι τους

  10. #6235
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    729
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    netgear 834G v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tommygun Εμφάνιση μηνυμάτων
    αγορινα, για πανε πρωτα να ρωτησεις και να μαθεις το ψωμακι που τρως απο τι ειναι φτιαγμενο, και μετα ελα να ξανακανεις διαλεξεις ανωτερων οικονομικων.
    Δυστυχώς ελάχιστοι γνωρίζουν ότι το ψωμί που τρώμε γίνεται με εισαγόμενο μαλακό στάρι.

    Θυμάμαι φωτογραφίες που έδειχναν πρόπερσυ βαγόνια με σιτάρι από Ουκρανία και Καζακστάν στα Τρίκαλα.
    Μόλις τα είδα, μου γύρισε το μάτι ανάποδα 'ρε, στο σιτοβολώνα της Ελλάδας φέρνουνε σιτάρι;'.

    Μετά μου εξήγησαν ότι η Ελλάδα παράγει καλό (και ακριβό) σκληρό σιτάρι, που είναι ιδανικό για ζυμαρικά και γλυκίσματα, και φέρνουν εισαγόμενο (και φτηνό) μαλακό για τα ψωμιά.

    Ν.Φ.

  11. #6236
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nfotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς ελάχιστοι γνωρίζουν ότι το ψωμί που τρώμε γίνεται με εισαγόμενο μαλακό στάρι.

    Θυμάμαι φωτογραφίες που έδειχναν πρόπερσυ βαγόνια με σιτάρι από Ουκρανία και Καζακστάν στα Τρίκαλα.
    Μόλις τα είδα, μου γύρισε το μάτι ανάποδα 'ρε, στο σιτοβολώνα της Ελλάδας φέρνουνε σιτάρι;'.

    Μετά μου εξήγησαν ότι η Ελλάδα παράγει καλό (και ακριβό) σκληρό σιτάρι, που είναι ιδανικό για ζυμαρικά και γλυκίσματα, και φέρνουν εισαγόμενο (και φτηνό) μαλακό για τα ψωμιά.

    Ν.Φ.
    Πραγματικά μετα θα λέμε, δεν έχεις ψωμί, εεε φάε παντεσπάνι

  12. #6237
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    άλλο ένα καλό ξεβράκωμα πάσχου

    Ντεκαφεϊνέ μεταφράσεις ;


    @bluesattack και πάλι δεν συμφωνώ με την άρση μονιμότητας και ας μην έχω καμία μα καμία σχέση με δημόσιο
    συμφωνώ στον αξιοκρατικό έλεγχο και απόλυση (και όχι οι σημερινές γελοιότητες ΕΔΕ )

  13. #6238
    Το avatar του μέλους bluesattack
    bluesattack Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων

    @bluesattack και πάλι δεν συμφωνώ με την άρση μονιμότητας και ας μην έχω καμία μα καμία σχέση με δημόσιο
    συμφωνώ στον αξιοκρατικό έλεγχο και απόλυση (και όχι οι σημερινές γελοιότητες ΕΔΕ )
    Ειναι θεμα βαθιας νοοτροπιας που πρεπει να εκλειψει.Μονο αν κινδυνευουν να βρεθουν στον ιδιωτικο τομεα θα τον σεβαστουν .Βεβαια υπαρχει και ο νεοφιλελευθερος τροπος , τον απεχθανομαι , αν και καθε φορα που διαβαζω δημοσιο υπαλληλο ειμαι ενα βημα πριν την επιλογη της πιο ακραιας του μορφης.Συγκρατουμαι ομως
    Κατσε να δουμε και τι θα γινει την 'επομενη μερα'.

  14. #6239
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παπαρηγα τα σπαει... λεει στο marketing ειμαστε λιγο χαλια

  15. #6240
    Εγγραφή
    26-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάνεις τεράστιο λάθος
    υπάρχουν πίστες για μηχανοκίνητο αθλητισμό σε ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΑΡΚΑ σε όλο το κόσμο κερδοφόρες
    Αυστραλία,Καναδά,Αυστρία,Ιταλία,Γερμανία κτλ

    σου προσφέρουν τεράστια έσοδα,τουρισμό, θέσεις εργασίας, αναβάθμιση περιοχής (στα @@ μου οι μαλ@κιες που λένε οι νεόπλουτοι του ελληνικού),διεθνή αναγνωρισιμότητα κτλ κτλ

    ποια ακριβώς είναι η θυσία ?

    * μην ξεχνάμε μιλάμε για πενταπλάσια επιφάνεια από το central park, δεν υπάρχει κράτος στο κόσμο να το συντηρήσει
    Νομίζω σου εξήγησα την άποψή μου για την φόρμουλα, υπάρχουν πολλές άλλες μορφές αξιοποίησης του χώρου που προσφέρονται για σοβαρή αναβάθμιση και πραγματική χρησιμότητα στους πολίτες μακροπρόθεσμα, απο τεχνολογικό πάρκο, κέντρα ερευνών, συνεδριακό κέντρο και πολλά άλλα. Φόρμουλα στην τιβι.

Σελ. 416 από 888 ΠρώτηΠρώτη ... 396406411414415416417418421426436 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. εκλογές 2012
    Από Μάκης Δρόσος στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-12, 20:03
  2. οτε: Η επόμενη ημέρα των αποτελεσμάτων
    Από kadronarxis στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-04, 13:13
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-02, 20:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας