Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Τι απ'τα κατω σας αντιπροσωπευει:

Ψήφισαν
108. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Στη τραπεζα χρωσταω διαφορα δανεια / καρτες τα οποια ειναι περισσοτερα απο τυχον καταθεσεις

    22 20,37%
  • Δε χρωσταω στη τραπεζα αλλα δεν εχω και καταθεσεις

    19 17,59%
  • Εχω καταθεσεις και σκοπευω να τις αφησω στη τραπεζα

    38 35,19%
  • Εχω καταθεσεις αλλα μαλλον θα τα βγαλω λογω αβεβαιοτητας

    17 15,74%
  • Τα εχω ηδη βγαλει απ'τη τραπεζα / τα εχω βαλει σε ασφαλες σημειο / τα εχω επενδυσει σε κατι αλλο

    8 7,41%
  • Τα εχω παει σε τραπεζα του εξωτερικου

    4 3,70%
Σελ. 555 από 577 ΠρώτηΠρώτη ... 535545550553554555556557560565575 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.311-8.325 από 8646
  1. #8311
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djuan1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φτάει η ταυτότητα σαν ταυτότητα.

    Είναι η ντροπή των ταυτοτήτων. Ακόμη και στη Μποτσουάνα ίσως έχουν καλύτερη ταυτότητα από τη δική μας.


    Αυτό με την αλλαγή των ταυτοτήτων στο πρότυπο πιστωτικής κάρτας το ακούω όλη την ενήλικη ζωή μου !

    Και Βουλγαρία-Ρουμανία έχουν ήδη τέτοιες ταυτότητες...

  2. #8312
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.057
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djuan1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμη και στη Μποτσουάνα ίσως έχουν καλύτερη ταυτότητα από τη δική μας.
    Πράγματι: http://www.themidweeksun.co.bw/news/life-can.jpg

    Και μπορεις και εσύ να βγάλεις μια εδώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 10-11-16 στις 21:59. Αιτία: Μεγάλα γραφικά.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  3. #8313
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.813
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Η καλυτερη ειναι η αμερικανικη...

    Δεν υπαρχει.

    Στ'αληθεια δεν υπαρχει...

  4. #8314
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pakitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα πάντως από ταυτότητες που έχω δει, έχω βρει και μια χειρότερη από τη δική μας. Την ιταλική.
    Δεν την έχω δει για να σου πω. Αλλά μου φαίνεται περίεργο αυτό που λες αφού η Ιταλική ταυτότητα είναι μέσα στην λίστα της Ν26 και περνάει κανονικά. Η δική μας όμως όχι...
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  5. #8315
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καλυτερη ειναι η αμερικανικη...

    Δεν υπαρχει.

    Στ'αληθεια δεν υπαρχει...
    https://en.wikipedia.org/wiki/Identi..._United_States
    And look where that got them... lol
    Other identity documents[edit]
    In the absence of a national identity card, the typical adult in the United States often possesses a large number of documents issued by many different public and private entities to prove their identity.

    For citizens who acquire United States citizenship not by virtue of being born in the United States, the federal government issues a Certificate of U.S. Citizenship or Certificate of Naturalization, which are documents that function similarly to a birth certificate. These two documents, along with a U.S. passport, are by law one of the few primary documents for proving U.S. citizenship. These certificates are normally not carried on a day-to-day basis; instead, they are used to procure other documents, such as a passport or driver's license, which are then carried and used as a primary means of identification.

    The federal government also issues a variety of other documents and cards which can be used to establish identity. Immigration and travel documents such as the Green Card or a visa can be used to prove identity and the right to work in the United States (if applicable). Trusted traveler cards are issued by US Customs and Border Protection to indicate participation in the NEXUS, SENTRI, or Global Entry programs used to facilitate expedited entry through customs.

    Federal, state, and local governments and agencies typically issue identification cards for their employees. These cards can be used to prove identity outside of the workplace. Although there are varying degrees of acceptance, government workplace identification is generally seen as more trustworthy than workplace identification from a private company. A notable example is the Department of Defense's Common Access Card, which functions as the military's primary ID card.

    There are a variety of secondary documents used to establish identity. However, these documents are typically not accepted as a primary form of identification. They are typically only used to obtain a primary form of identification (usually a driver's license or passport), when other forms of identification have been lost or stolen, or as auxiliary documents in conjunction with a primary form of identification. These other documents include:

    Internal identification card issued by one's employer, university, or school
    Voter's registration card
    Native American tribal document
    Credit cards and debit cards
    Proof of professional certification (for members of regulated professions)
    Proof of automobile insurance card (when driving)
    Health insurance card issued by a private health insurance company, by Medicare, or by a government agency
    Library cards
    Membership cards issued by private clubs (social, athletic, educational, alumni, etc.)
    Membership cards (called loyalty cards) issued by private companies (supermarkets, warehouse club stores, etc.)
    Membership cards issued by professional organizations
    Membership cards issued by private associations
    Access documents issued by private or governmental organizations, such as a press pass, or a stage pass
    License documents issued by government organizations authorizing privileges other than driving, such as an amateur radio license or concealed firearm permit
    Utility bills, which are often used as proof of residence or address.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  6. #8316
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pakitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα πάντως από ταυτότητες που έχω δει, έχω βρει και μια χειρότερη από τη δική μας. Την ιταλική.
    Την παλιά ιταλική.
    Κάποιοι Ιταλοί έχουν εδώ και χρόνια μοντέρνα ταυτότητα σε μέγεθος πιστωτικής και με τσιπάκι.
    Εξαρτάται από το που μένουν.

  7. #8317
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν την έχω δει για να σου πω. Αλλά μου φαίνεται περίεργο αυτό που λες αφού η Ιταλική ταυτότητα είναι μέσα στην λίστα της Ν26 και περνάει κανονικά. Η δική μας όμως όχι...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  c.d..gif 
Εμφανίσεις:  39 
Μέγεθος:  157,3 KB 
ID: 176545
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την παλιά ιταλική.
    Κάποιοι Ιταλοί έχουν εδώ και χρόνια μοντέρνα ταυτότητα σε μέγεθος πιστωτικής και με τσιπάκι.
    Εξαρτάται από το που μένουν.
    Τώρα την είδα στο γούγλη. Πάντως λόγω δουλειάς είχα δει αρκετές ιταλικές ταυτότητες. Όλες παλαιού τύπου.

  8. #8318
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.509
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Εγω που δουλευω σε ξενοδοχειο με κυριως Ιταλους πελατες, μπορω να επιβεβαιωσω οτι ολοι τους μου εχουν δειξει ταυτοτητες παλαιου τυπου, και μου ερχονται παρα πολλοι νεοι.

  9. #8319
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.813
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://en.wikipedia.org/wiki/Identi..._United_States
    And look where that got them... lol
    Ναι ενω ο ελληνας που εχει ταυτοτητα, δεν εχει πχ διαβατηριο, καρτα μετακινησεων, καρτα ΟΑΕΔ, χρεωστικη/πιστωτικη/καρτα αναληψεων, διπλωμα οδηγησης, καρτα διοδιων, καρτα μελους σε διαφορα club, γυμναστηρια, κτλ κτλ, ληξιαρχικη πραξη γεννησης, βιβλιαριο ασφαλισης, utility bills, ασφαλιστηρια συμβολαια για τον ιδιο ή το οχημα του κτλ...

  10. #8320
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GZahos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω που δουλευω σε ξενοδοχειο με κυριως Ιταλους πελατες, μπορω να επιβεβαιωσω οτι ολοι τους μου εχουν δειξει ταυτοτητες παλαιου τυπου, και μου ερχονται παρα πολλοι νεοι.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Italia..._identity_card

    After more than 10 years of trials, the use of the electronic card was, as of 2011, still limited to relatively few municipalities, and the online features had not been implemented.
    Λογικό να έχουν οι περισσότεροι την χάρτινη αφού μέχρι το 2011 ελάχιστοι δήμοι είχαν την καινούρια.
    Πλέον όμως παίρνουν όλοι την καινούρια. Αλλά θα πάρει χρόνο για να αντικασταθούν όλες οι παλιές.

  11. #8321
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ενω ο ελληνας που εχει ταυτοτητα, δεν εχει πχ διαβατηριο, καρτα μετακινησεων, καρτα ΟΑΕΔ, χρεωστικη/πιστωτικη/καρτα αναληψεων, διπλωμα οδηγησης, καρτα διοδιων, καρτα μελους σε διαφορα club, γυμναστηρια, κτλ κτλ, ληξιαρχικη πραξη γεννησης, βιβλιαριο ασφαλισης, utility bills, ασφαλιστηρια συμβολαια για τον ιδιο ή το οχημα του κτλ...
    Πολλά από αυτά που αναφέρεις είναι εντελώς optional και εξειδικευμένα (κάρτα ΟΑΕΔ, κάρτα διοδίων, κάρτα σε club κλπ) και αφορούν λίγους. Δεν χρησιμοποιούνται το βιβλιάριο ή οι λογαριασμοί ή τα ασφαλιστήρια συμβόλαια ως αποδεικτικό της ταυτότητας κάποιου.

    Συνοψίζοντας, ο Έλληνας κουβαλά ταυτότητα ή/και δίπλωμα οδήγησης μαζί του, τα οποία χρησιμοποιούνται για ταυτοπροσωπία από οποιαδήποτε δημόσια αρχή ή σε περίπτωση ελέγχου από την αστυνομία. Το διαβατήριο έχει την ίδια ισχύ αλλά επειδή έχει ημερομηνία λήξης και δεν ταξιδεύουν όλοι εκτός ΕΕ, ένα μεγάλο μερίδιο του πληθυσμού δε διαθέτει ενεργό.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  12. #8322
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.813
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Απλη αντιπαραθεση κανω μ'αυτα που εβαλε ο aroutis στυλ

    Membership cards issued by private clubs (social, athletic, educational, alumni, etc.)
    Membership cards (called loyalty cards) issued by private companies (supermarkets, warehouse club stores, etc.)

    ...δλδ μου το πηγε σε στυλ, αα οι αμερικανοι δεν εχουν ταυτοτητα, και γι'αυτο τελικα κατεληξαν να χρειαζονται ολα αυτα... λες και στην ελλαδα πχ δεν εχει ο αλλος καρτα γυμναστηριου ή καρτα για το σουπερμαρκετ...

  13. #8323
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    τι ξεφτίλα είναι αυτή;
    0.65 επιτόκιο στην eurobank για προθεσμιακή live

    Σε αντίστοιχο ποσό στην Πειραιώς (πρώην Γενική) ακόμα χειρότερα

  14. #8324
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι ξεφτίλα είναι αυτή;
    0.65 επιτόκιο στην eurobank για προθεσμιακή live

    Σε αντίστοιχο ποσό στην Πειραιώς (πρώην Γενική) ακόμα χειρότερα
    Αφου τα γεμιζουν τσαμπα γιατι να πληρωσουν για τα δικα σου?

  15. #8325
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι ξεφτίλα είναι αυτή;
    0.65 επιτόκιο στην eurobank για προθεσμιακή live

    Σε αντίστοιχο ποσό στην Πειραιώς (πρώην Γενική) ακόμα χειρότερα
    Δεν είναι ξεφτίλα. Στρατηγική νέας ανακαιφαλαιοποίησης είναι.
    Γιατί να σου δώσουν παραπάνω για χρήματα που δεν θα ξέρουν τι να κάνουν αφού εδώ και καιρό δεν δίνουν δάνεια.
    Καλύτερα να είναι άδεια τα ταμεία μήπως τους λυπηθούν και τους κάνουν καμία νέα ανακεφαλαιοποίηση αφού τα κόκκινα δάνεια γίνονται πιο κόκκινα.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

Σελ. 555 από 577 ΠρώτηΠρώτη ... 535545550553554555556557560565575 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προθεσμιακες Καταθεσεις
    Από lalak στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-16, 00:41
  2. Προθεσμιακες καταθεσεις
    Από tintin στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-12, 16:21
  3. Καταθέσεις σε Ξένο Νόμισμα-κριτήρια επιλογής??...
    Από anasm στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-10, 22:00
  4. BWIN - αναληψεις και καταθεσεις
    Από Αστροβασίλης στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-10, 15:40
  5. Καταθέσεις......!!!!
    Από NeKaKoS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας