Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Τι απ'τα κατω σας αντιπροσωπευει:

Ψήφισαν
108. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Στη τραπεζα χρωσταω διαφορα δανεια / καρτες τα οποια ειναι περισσοτερα απο τυχον καταθεσεις

    22 20,37%
  • Δε χρωσταω στη τραπεζα αλλα δεν εχω και καταθεσεις

    19 17,59%
  • Εχω καταθεσεις και σκοπευω να τις αφησω στη τραπεζα

    38 35,19%
  • Εχω καταθεσεις αλλα μαλλον θα τα βγαλω λογω αβεβαιοτητας

    17 15,74%
  • Τα εχω ηδη βγαλει απ'τη τραπεζα / τα εχω βαλει σε ασφαλες σημειο / τα εχω επενδυσει σε κατι αλλο

    8 7,41%
  • Τα εχω παει σε τραπεζα του εξωτερικου

    4 3,70%
Σελ. 572 από 577 ΠρώτηΠρώτη ... 552562567570571572573574 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.566-8.580 από 8646
  1. #8566
    Εγγραφή
    19-06-2008
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    1.148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/700
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    cisco887va+sec-k9
    Path Level
    Fastpath
    Κοντα ειναι το ενα με το αλλο...
    Μπορεις να τους εμπιστευτείς; ειτε αυτους ειτε αλλους; οι τραπεζες μονες τους θα δωσουν τους πελατες που δεν ειναι συστημικοι για να σωσουν τις ιδιες.

    Εδω δες ενα τυπικο δειγμα της ισονομιας των τελευταίων ημερων με τον ποΥλακη που δημοσιοποιησε οτι εκανε ηχογράφηση και κοινοποιηση ιδιωτικης συνομιλιας και δεν κουνηθηκε φυλλο με την παιδικη δικαιολογια που πέταξε. Καπνιζει σε δημοσιο χώρο (ο μαγαζατορας θα, φαει το προστιμο, ο ιδιος οχι).. Ας μην αναφερθω στο δανειο που πηρε οπως οποιοσδηποτε πολιτης μπορει να παρει...

    Αρα περιμενεις οποιον εχει καποια λεφτα να εμπιστευτεί τράπεζες και πολιτεία;
    Το πολυ πολυ να τα θαψει στη γλαστρα ή ποιος ξερει τι θα σκαρφιστεί το μυαλο του καθενος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bxenos : 22-02-19 στις 00:00.

  2. #8567
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βάζει χέρι έτσι γενικά και αόριστα, χέρι μπορεί να βάλει αν χρωστάς στην εφορία ή δημόσιο, με τον ίδιο τρόπο μπορεί να σου κάνει κατάσχεση και σε ότι άλλο έχεις στο όνομα σου, ακόμα και τα σεντούκια που είναι μέσα στο σπίτι σου.
    Το προβλημα ειναι οτι το κρατος εχει δυο μετρα και δυο σταθμα. Αν αυτο χρωσταει σε σενα εσυ δε μπορεις να του κανεις κατασχεση να τα παρεις με το ετσι θελω. Αν εσυ χρωστας στο κρατος, αυτο μπορει. Αρα, εστω συνταξιουχος που του χουν αργησει τη καταβολη της συνταξης ενα χρονο και δεν εχει ουτε να ζησει. Και μοιραια χρωσταει και στην εφορια... θα παει τωρα η εφορια να του παρει και τις λιγοστες καταθεσεις, ενω το ιδιο το κρατος δε του δινει τη συνταξη. Το ιδιο και για επιχειρησεις που τους χρωσταει το κρατος και αυτες χρωστανε στο κρατος γιατι δε πληρωθηκαν ποτε την εργολαβια...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bxenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα περιμενεις οποιον εχει καποια λεφτα να εμπιστευτεί τράπεζες και πολιτεία;
    Περασαμε ανεπιστρεπτι απ'αυτο το σημειο. Εμπιστοσυνη στο κρατος 0

    1) Ομολογιουχοι μικροι κουρευτηκαν
    2) Τα λεφτα των ασφαλισμενων φαγωθηκαν μεσω κουρεματος
    3) Οι καταθεσεις παγωσαν (capital control)
    4) Το κρατος βαζει χερι σε καταθεσεις και παρακολουθει τις κινησεις των πολιτων
    5) Το κρατος βαζει χερι και σε θυριδες

    ...ε καπου παραγινε...

  3. #8568
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Για το (4.) θες να το εξηγήσεις ;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #8569
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το (4.) θες να το εξηγήσεις ;
    μεσω του φορολογικου και του πλαφον του ρευστου στην αγορα των καρτων και των καπιταλ κοντρολς ισως ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #8570
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το (4.) θες να το εξηγήσεις ;
    Άτιμη κενωνία!
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  6. #8571
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    μεσω του φορολογικου και του πλαφον του ρευστου στην αγορα των καρτων και των καπιταλ κοντρολς ισως ;
    4) Το κρατος βαζει χερι σε καταθεσεις και παρακολουθει τις κινησεις των πολιτων
    Tο κράτος καλά κάνει και βάζει χέρι σε καταθέσεις ανθρώπων που χρωστούν στο δημόσιο (κακοπληρωτών). Αποψη μου. Ας πάνε να ρυθμίσουν τις οφειλές τους. Επίσης υπάρχουν και ακατάσχετοι λογ/σμοί.
    Σε ότι όμως αφορά το "παρακολουθεί τις κινήσεις των πολιτών", όταν λέμε κινήσεις, εννοεί τα issuing posted transactions? τα POS acquiring transactions? τα ATM transactions?, ειλικρινά θέλω μια εξήγηση.

    - - - Updated - - -

    και του πλαφον του ρευστου στην αγορα των καρτων και των καπιταλ κοντρολς ισως
    Please, explain? Εννοείς το πόσα μετρητά μπορείς να χρησιμοποιήσεις για μια αγορά; Αυτό δεν έχει να κάνει (πλέον) με τα cc, έχει να κάνει με τον περιορισμό του μαύρου χρήματος, καιρός ήταν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άτιμη κενωνία!


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #8572
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.272
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Εδώ έπρεπε να να κάνω αναστολή αναγκαστικών μέτρων μέσω δικαστηρίων για να μην βάλει το κράτος χέρι στις καταθέσεις μου, στο αυτοκίνητο μου και στο σπίτι μου για ένα ποσό που μου καταλογίστηκε αυθαίρετα από το ΙΚΑ πριν καν βγει η ένσταση που έκανα.
    Και οι τόκοι στο ποσό να τρέχουν όσο γουστάρουν.

  8. #8573
    Εγγραφή
    19-06-2008
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    1.148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/700
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    cisco887va+sec-k9
    Path Level
    Fastpath
    Τραπεζικες κινήσεις εννοεί... pos, συναλλαγές κλπ. Στελνω πχ 50€ στο βαφτιστήρι και θα πρέπει να κρύβομαι.

    Θελω να στειλω στη μητερα μου που δεν της φτανει η συνταξη και δεν μπορω με τραπεζα, πρεπει να βρω αλλο τρόπο. Δινει ο παππούς 10€ στα εγγόνια και γινεται αυτοματως παρανομος γιατι δεν εδωσε μερτικό στην εφορια!

    Μου εκανε κατασχεση το ικα λογω λαθους και δεν μπορει να τα δωσει, δεν το προβλεπει λεει το λογισμικό. Θα τα συμψηφισω λεει με αυτα που θα εχω να δωσω στα επομενα χρόνια, ομως ο συμψηφισμός δεεεε θα γινεται αυτοματα (λογισμικό θεμα), ή θα πηγαινω καθε μηνα εκει να γινεται χειροκινητα ή θα γινεται παλι κατασχεση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bxenos : 26-02-19 στις 10:54.

  9. #8574
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tο κράτος καλά κάνει και βάζει χέρι σε καταθέσεις ανθρώπων που χρωστούν στο δημόσιο (κακοπληρωτών). Αποψη μου. Ας πάνε να ρυθμίσουν τις οφειλές τους. Επίσης υπάρχουν και ακατάσχετοι λογ/σμοί.
    Σε ότι όμως αφορά το "παρακολουθεί τις κινήσεις των πολιτών", όταν λέμε κινήσεις, εννοεί τα issuing posted transactions? τα POS acquiring transactions? τα ATM transactions?, ειλικρινά θέλω μια εξήγηση.
    Κάνεις πολυ μεγάλο λάθος. Αυτό κανονικά θα έπρεπε να γίνεται μετά απο τελεσίδικη δικαστική αποφαση. Εδω μιλάμε για καταστάσεις judge jury executioner με το κράτος να βάζει χέρι πρωτα και μετά να ακολουθεί τις αποφάσεις των δικαστηρίων του, και εννοειται οτι δεν τοκίζει οτι επιστρέφει. Τωρα θα μου πεις και αν μια υποθεση κανει 15 χρόνια να τελεσιδικήσει, τι να γίνουν οι δανειστές και φίλοι μας, κλέφτες; Συμφωνω σε αυτό, πρέπει να απλοποιηθουν οι διασικασίες.

  10. #8575
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.272
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το κράτος όμως τοκίζει ασύστολα σε περίπτωση που υπάρχει αναστολή από δικαστήριο μέχρι να τελεσιδικήσει και βάζει και πρόσθετα τέλη.

  11. #8576
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις πολυ μεγάλο λάθος. Αυτό κανονικά θα έπρεπε να γίνεται μετά απο τελεσίδικη δικαστική αποφαση. Εδω μιλάμε για καταστάσεις judge jury executioner με το κράτος να βάζει χέρι πρωτα και μετά να ακολουθεί τις αποφάσεις των δικαστηρίων του, και εννοειται οτι δεν τοκίζει οτι επιστρέφει. Τωρα θα μου πεις και αν μια υποθεση κανει 15 χρόνια να τελεσιδικήσει, τι να γίνουν οι δανειστές και φίλοι μας, κλέφτες; Συμφωνω σε αυτό, πρέπει να απλοποιηθουν οι διασικασίες.
    Πάντα έτσι ήταν το ελληνικό κράτος, πάντα η εφορία έβαζε ότι ήθελε, ότι πρόστιμα ήθελε, απλά παλιά σου έλεγε ο άλλος που χρωστάει, δεν έχω τίποτα στο όνομα μου, ανοίγω βιβλία στην γυναίκα μου, παιδιά whatever και ρίχνω ενα πιστόλι στο κράτος που θα συνεχίσει να βάζει πρόστιμα αλλά δεν θα μπορεί να εισπράξει.

    Αυτό που θα πρέπει να φτιάξουμε είναι το να υπάρχουν διαδικασίες που όσο το δυνατό να μην γίνονται λάθη λόγο απροσεξίας ή για άλλο λόγο και αν γίνουν να γίνεται γρήγορα η δίκη χωρίς αναβολές και τα σχετικά, καθώς αρκετοί σου λέει χρωστάω στο κράτος, με πάει στα δικαστήρια μετά απο 10 χρόνια, βαράω μια αναβολή, πάμε ξανά σε 10 χρόνια στο μεσοδιάστημα παίρνω και μια φορολογική ενημερότητα και ρίχνω ακόμα ενα πιστόλι. Δεν είναι η λύση το να μην μπορεί το κράτος να πάρει τα χρωστούμενα.

  12. #8577
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που θα πρέπει να φτιάξουμε είναι το να υπάρχουν διαδικασίες που όσο το δυνατό να μην γίνονται λάθη λόγο απροσεξίας ή για άλλο λόγο και αν γίνουν να γίνεται γρήγορα η δίκη χωρίς αναβολές και τα σχετικά, καθώς αρκετοί σου λέει χρωστάω στο κράτος, με πάει στα δικαστήρια μετά απο 10 χρόνια, βαράω μια αναβολή, πάμε ξανά σε 10 χρόνια στο μεσοδιάστημα παίρνω και μια φορολογική ενημερότητα και ρίχνω ακόμα ενα πιστόλι. Δεν είναι η λύση το να μην μπορεί το κράτος να πάρει τα χρωστούμενα.
    Ναι, το γνωρίζω αυτό. Για αυτό όλα ξεκινάνε απο το δικαστικό συστημα. Άλλωστε όπως λέει και το αναρχικό συνθημα: "Καμία ειρήνη, χωρίς δικαιοσύνη". Η καθυστερηση στην απόδοση της δικαιοσύνης (ακόμα και αν δεν συμφωνουμε με αυτή συνέχεια) είναι ιδιαιτέρως προβληματική.

    Βέβαια, και αυτό είναι μια γενικότητα. Σε συγκεκριμένη περίπτωση που βιώσαμε στην οικογένεια μου, το κράτος πήρε τα λεφτά αμέσως και μετά απο 2-3 χρόνια τα πήραμε πίσω. Μένουν οι τόκοι (που δεν θα τους πάρουμε) και τα εξοδα δικηγόρου, τα οποία θα τα πάρουμε κάποτε ... (ίσως σε 10+10 χρόνια αν τελεσιδικήσει.

  13. #8578
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω μιλάμε για καταστάσεις judge jury executioner με το κράτος να βάζει χέρι πρωτα και μετά να ακολουθεί τις αποφάσεις των δικαστηρίων του
    Αυτο ακριβως ειναι το ζουμι της υποθεσης. Σε συνδυασμο με την ηλεκτρονικοποιηση του χρηματος, αυτα που γινονται και θα γινουν θα ειναι βγαλμενα απ'τους χειροτερους εφιαλτες.

  14. #8579
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παω να πληρωσω την VODAFONE στο online της eurobank και γραφει

    Ονοματεπώνυμο/Επωνυμία Υπόχρεου:
    Ποσό:19,35 EUR
    Προμήθεια:
    0,50 EUR
    Η συναλλαγή να εκτελεστεί:Άμεσα



    ....απο 0 -> 0.30 -> 0.50.

    Αντε και στο 1 ευρω ξεφτιλισμενοι.

  15. #8580
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    να πας στην ιδια τη σελιδα μου πε ενα πουλακι να πληρωσεις χωρις προμηθεια

Σελ. 572 από 577 ΠρώτηΠρώτη ... 552562567570571572573574 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προθεσμιακες Καταθεσεις
    Από lalak στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-16, 00:41
  2. Προθεσμιακες καταθεσεις
    Από tintin στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-12, 16:21
  3. Καταθέσεις σε Ξένο Νόμισμα-κριτήρια επιλογής??...
    Από anasm στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-10, 22:00
  4. BWIN - αναληψεις και καταθεσεις
    Από Αστροβασίλης στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-10, 15:40
  5. Καταθέσεις......!!!!
    Από NeKaKoS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας