Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-40 από 40
  1. #31
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Έχετε πλάκα όσοι λέτε οτι το WP7 έχει πατώσει. Μάλλον δεν έχετε ιδέα πόσο πούλησε το iphone όταν πρωτοβγήκε. Σε 6 με 12 μήνες θα μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα. Προς το παρόν απλά ο καθένας παίρνει την προσωπική του άποψη (και τις προσωπικές του αντιπάθειες) και τις παρουσιάζει σαν γεγονότα.

  2. #32
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε πλάκα όσοι λέτε οτι το WP7 έχει πατώσει. Μάλλον δεν έχετε ιδέα πόσο πούλησε το iphone όταν πρωτοβγήκε. Σε 6 με 12 μήνες θα μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα. Προς το παρόν απλά ο καθένας παίρνει την προσωπική του άποψη (και τις προσωπικές του αντιπάθειες) και τις παρουσιάζει σαν γεγονότα.
    Οταν κλεισει 2ετια θα ξερουμε δηλαδη; Το iphone μετα απο 2 χρονια περασε το 1%; Το Android το ιδιο;
    TechManiacs.gr για λάτρεις της τεχνολογίας
    Μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!

  3. #33
    Εγγραφή
    26-02-2003
    Περιοχή
    Xanthi
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    mikrotik
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c.pollatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλακα κανεις ετσι..;

    Τα windows phone εχουν φαει περισσοτερη λασπη απο mud wrestler..!

    Συνηθως με μοναδικο επιχειρημα οτι τα εφταξε η κακη microsoft και οτι για χαρη τους σκοτωσαν τις δυο μοναδικες ελπιδες της ανθρωποτητας, το symbian και το meego(==μου φαγαν το μπιφτεκι μου, αρα να πατωσουν, να το φχαριστηθω).

    Επισης, αφου δεν εχεις δει ανθρωπο να κραταει wp συσκευη(και ΜΑΛΛΟΝ εσυ δεν εχεις), πως το κρινεις..;

    Δια της ατόπου απαγωγής. Εσύ έχεις WP συσκευή;

  4. #34
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.584
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Έχω δει 3 windows phone εκτός μαγαζιού.
    Το ενα το έχει νεος συνάδελφος στο γραφείο που μόλις μας ήρθε απο τη Microsoft. :P

  5. #35
    Εγγραφή
    01-06-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alatasst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δια της ατόπου απαγωγής. Εσύ έχεις WP συσκευή;
    Φυσικα. Δε θα μιλαγα ποτε για κατι που δε γνωριζω απο πρωτο χερι.

  6. #36
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c.pollatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανεις μεγαλο λαθος. Εγω δεν κυνηγαω ανεμομυλους στα αλλα λειτουργικα. Μακαρι να βελτιωνονται ολα. Και αν καποιο καλυτερο κανει τα wp obsolete, ακομα καλυτερα. Δεν εξεφρασα πουθενα γνωμη σχετικα με meego και symbian, γιατι πολυ απλα δεν τα εχω χρησιμοποιησει και δε δικαιουμαι να εχω αποψη. Συνεπως δεν εχω σε τιποτα να "κατασταλαξω" οπως λες. Αν δεν ηταν αρκετα ξεκαθαρο, να επαναλαβω οτι η λασπη που εκσφεδονιζεται στα wp οφειλεται σε λογους που ΔΕΝ εχουν να κανουν με την αντικειμενικη αξια και χρητικοτητα του OS. Μην προσπαθεις να με συρεις σε αντιπαραθεση μεταξυ τους λοιπον, αφου ποτε δεν ειχα τετοια προθεση.
    Λοιπόν να να τελειώσει το offtopic για meego symbian κτλ το θέμα είναι το πως βρέθηκαν εκτός αγοράς, όχι γιατί ξεπεράστηκαν (το symbian θυμίζω ήταν κυρίαρχο με δεύτερο και καταϊδρωμένο το android) αλλά λόγο buyout με τα λεφτά της MS. Αυτό το γεγονός δεν αποτελεί μειονέκτημα για τα WP αλλά για την εταιριά. Τα WP έχουν ένα κάρο μειονεκτήματα τα οποία έχουν αναφερθεί πχ zune, δεν υποστηρίζει υψηλή ανάλυση/dual core/ νεές τεχνολογίες πχ pureview, είναι κλειδωμένο όσο δεν πάει ακόμα και το metro που φαίνεται όμορφο μετά από κάποιες μέρες σου την δίνει στα νευρά και ένα κάρο άλλα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c.pollatos Εμφάνιση μηνυμάτων

    Την πραγματικοτητα στην ελλαδα δεν την γνωριζω γιατι μενω αγγλια. Αυτο που εχω δει εδω ειναι οτι απο οσα καταστηματα εχω μπει, μονο σε ενα της vodafone υπηρχε wp συσκεη σε καλη θεση. Στα υπολοιπα επρεπε να ψαξω στην πισω γωνια. Επιπλεον, μιλαμε πλεον για μια κορεσμενη αγορα, οπου η διεισδυση ειναι δυσκολη. Οταν βγηκε το andriod ποιον ειχε να ανταγωνιστει; Μονο το iphone στα top budger κινητα. Οι low και mid range κατηγοριες ηταν παρθενες.
    Μόνο στις Ηπα 200Μ

    Και για την Αγγλία που λές

    Τι άλλο να κάνουν σε λίγο θα σε πληρώνουν για να το αγοράσεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c.pollatos Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δεν ειμαι σιγουρος τι εννοεις, αλλα αν θες να πεις οτι ο φιλος εχει δει wp συσκευη μονο απο παρουσιασεις της ms, ειναι η πιο τραγικη δικαιολογια που εχω ακουσει, για να μιλαει με τοσο μενος κατα ενος λειτουργικου που σιγουρα δεν εμαθε απο ενα video, και αποδυκνυεις ακριβως το point μου.
    Εννοώ ότι φταίει η παταγώδης αποτυχία του λειτουργικού και των κατασκευαστών που φτιάχνουν τα συγκεκριμένα τηλέφωνα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kopriniotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ειναι η εισαγωγη αν συνεχιζες παρακατω θα εβλεπες οτι
    Stats from Beijing-based market watcher Analysys International released last month put Android out in front with just shy of 70 per cent and iOS with 5.7 per cent, as of Q4 2011.
    Given the figures from Microsoft are unconfirmed it’s probably best to take them with a small pinch of salt at the moment, although if accurate would represent an impressive start after only launching in the world’s biggest mobile phone market in March. ΕΔΩ ΚΟΛΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑ
    Microsoft is claiming something of a PR win over arch rival Apple, after a senior exec reportedly revealed that its Windows Phone devices are outselling the iPhone in China after just two months.Δηλαδη σε 2 μηνες απο το Μαρτιο εφαγε την Apple.
    Πόλι μπερδεμένα τα λέει έτσι και αλλιώς αυτό το "as of Q4 2011" υποστηρίζει αυτό που λες εσύ αλλά πιο πάνω μιλάει καθαρά για market share αλλά και έτσι να το πάρουμε πάλι βλακείς λέει γιατί με επίσημα στοιχειά η apple έβγαλε τα κερατά της από το 4S που ξεκίνησε να πωλείται στην Κίνα εκείνη την εποχή ενώ η Nokia που είναι πλένω ο μεγαλύτερος κατασκευαστής WP μέχρι σήμερα έχει πουλήσει μόνο 2 Μ Lumia παγκοσμίως 1 M στις ΗΠΑ και καμιά 300.000 στην Ευρώπη όπως και να τα πάρεις το 7% δεν βγαίνει
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  7. #37
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE Speedport entry 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Μια χαρα βγαινει.2 εκ Lumia πουλησε πριν το 900.Δεν υπαρχουν σε αυτον τον αριθμο οι φετινες-τελευταιες πωλησεις του 2012.

  8. #38
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kopriniotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα βγαινει.2 εκ Lumia πουλησε πριν το 900.Δεν υπαρχουν σε αυτον τον αριθμο οι φετινες-τελευταιες πωλησεις του 2012.
    Το 900 είναι USA only προς το παρόν και 10 Μ να πούλησε δεν βοήθησε την το μερίδιο αγοράς στην Κίνα
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  9. #39
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alatasst Εμφάνιση μηνυμάτων
    sure...

    Εγώ δεν γνωρίζω ούτε έναν άνθρωπο που να έχει winblows phone. Κανονικά βέβαια με τόση διαφήμιση και προπαγάνδα θα έπρεπε να ειχε εκτιναχθεί αν δεν υπήρχε και ο παράγοντας την παταγώδους αποτυχίας των "smart"phones της microsoft τα προηγούμενα χρόνια. Σιχάθηκα να βλέπω διαφημίσεις της microsoft και προπαγανδιστικά άρθρα τύπου "Τριπλασιάστηκαν οι εφαρμογές στο microsoft marketplace -ή όπως αλλιώς το λένε- το τελευταίο διάστημα" ή "Τα καλύτερα smartphones στον κόσμο. Το ξέρει ο και wolfram alpha -Φυσικά αυτός δεν χρησιμοποιεί κινητό-" ή "Το metro είναι το καλύτερο -και ας φαντάζει άθλιο- interface!!!" και πολλά άλλα... ΕΛΕΟΣ!
    Έχω εγώ. Μια χαρά λειτουργικό είναι, αλλά θεόκλειστο.

  10. #40
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    70% Android...
    osx86 Hackintosh Intel E6750,9600GT,MSI P35 Platinum.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. To Windows Phone 7 Marketplace ξεπερνάει τις 4000 εφαρμογές
    Από Mouse Potato στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-10, 23:14
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-10, 13:03
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-06, 02:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας