Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 44
  1. #1
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Ρε lewton ήδη έχω 2 terra σε δίσκους. Και φαντάζομαι πολύ άλλοι. Άλλα τόσα έχει φάει και ο σκουπιδοφάγος.

  2. #2
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Εσυ φιλε kiwi μπορει να εβαλες τα 4mbps για να διαβαζεις τα email σου. Οι περισσοτεροι τα εβαλαν για να ανεβοκατεβαζουν εκατονταδες GB/μηνα, οποτε μαλλον διαλεξες λαθος πακετο.

  3. #3
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nrg_polini Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ φιλε kiwi μπορει να εβαλες τα 4mbps για να διαβαζεις τα email σου. Οι περισσοτεροι τα εβαλαν για να ανεβοκατεβαζουν εκατονταδες GB/μηνα, οποτε μαλλον διαλεξες λαθος πακετο.
    Αν αρχίσετε όλοι να κατεβάζετε πάνω από 100 GB το μήνα, ε τότε μας αξίζουν traffic shaping. To όριο per month για εξωτερικό θα έπρεπε να είναι γύρω στο 60-80 GB (και αυτά πάλι είναι πολλά!!!)

  4. #4
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Αν και δεν ειμαι πελατης της Τελλας, και ουτε ξεπερναω τα 10-15GB/μηνα θα ξαναπω πως αν καποιος εβαλε τα 4mbps τα εβαλε για να ανεβοκατεβαζει 100αδες GB. Αλλιως θα εβαζε οτε με 768kbps. Δεν σας φταινε οι βαριοι χρηστες αν εσεις διαλεξατε λαθος πακετο!

  5. #5
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nrg_polini Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν ειμαι πελατης της Τελλας, και ουτε ξεπερναω τα 10-15GB/μηνα θα ξαναπω πως αν καποιος εβαλε τα 4mb τα εβαλε για να ανεβοκατεβαζει 100αδες GB. Αλλιως θα εβαζε οτε με 768kbps. Δεν σας φταινε οι βαριοι χρηστες αν εσεις διαλεξατε λαθος πακετο!
    Είμαστε λίγο offtopic αλλά με την 4άρα κατεβάζεις τα 700 ΜΒ σε μισή ώρα, ενώ με την 0.768 του ΟΤΕ (ο θεός να την κάνει αφού πάνε συνήθως με 40 ΚΒ/sec σε 10πλάσιο χρόνο. Εκεί είναι η μεγάλη διαφορά.

  6. #6
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Και εγω γι'αυτο διαλεξα υψηλη ταχυτητα, και γι'αυτο θα διαλεξω τη Τελλας ή την οποιαδηποτε Τελλας μου προσφερει 4+ mbps.

    Για να επανελθουμε στο θεμα μας, ας μας πει καποιος καμια εντυπωση

  7. #7
    Το avatar του μέλους Odorn
    Odorn Guest
    Ε αφου τα 250G κοστιζουν 75 ευρο (χωρια οτι οι περισσοτεροι τα αγοραζουμε χωρις φπα). Εγω εχω για την πλακα 4 δισκους σε αυτο το pc (1 τερα) και δεν ειναι καν το κατεβαστηρι μου! χεχεχ

    Θα αφηνιασει η τελλας μολις μπει το πρωτο κύμα χεβι νταονλοντερς.

    (που να μπω εγω κι οι φιλοι μου δηλαδη!)

  8. #8
    Το avatar του μέλους gtl
    gtl Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Odorn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα αφηνιασει η τελλας μολις μπει το πρωτο κύμα χεβι νταονλοντερς.
    Αλλά μετά, νομοτελειακά θα ακολουθήσουν και οι περιστασιακοί χρήστες, που θα "ελαφρώσουν" την κίνηση.

  9. #9
    Εγγραφή
    31-08-2004
    Περιοχή
    Elbonia
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    Router
    CellPipe 7130
    Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά τι στο καλό κατεβάζετε?
    Αν είναι ταινίες πότε τις βλέπετε? Αν ειναι παιχνίδια πότε τα παίζετε? Αν είναι προγράμματα πότε τα εγκαθιστάτε και τα δουλεύετε? Τι παει να πει heavy downloader?? Κατεβάζω σαν να μην υπάρχει αύριο?? Τι τα κάνετε τα 5 GB την ημέρα??

    Μερικοί, αν μπορούσαν να κατεβάσουν "Το Ίντερνετ" ολόκληρο σε μια νύχτα θα το έκαναν μόνο και μονο για να λενε ότι το έκαναν. Γιατί 5 GB την ημέρα δεν προλαβαίνεις ρε φίλε να τα διαχειριστείς (για δουλειά ή διασκέδαση δεν έχει σημασία, για σπίτια μιλάμε).
    Αν έχεις γράψει τα περισσότερα μηνύματα σε ένα thread, ήρθε η ώρα να σταματήσεις.

  10. #10
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    7.2(dB) / 17.8(dB)
    ξέρεις τι; είναι πολύ εύκολο να πέσεις στην παγίδα.. κατεβάζοντας νιώθεις ότι γίνεσαι πλούσιος. Και τα λεφτά σου δε χρειάζεται να τα φας ποτέ για να νιώσεις ευτυχισμένος.
    Εγώ κατέβαζα από τη σχολή μου παλιότερα τα κέρατα, και έχω ακόμα πολύ πράμα το οποίο δεν έχω δει/διαβάσει/ακούσει ποτέ μου..
    Πλέον ό,τι ταινία κατεβάσω, τη βλέπω και μετά από κανα 2μηνο τη σβήνω , έχοντας συνειδητοποιήσει ότι δεν πρόκειται να την ξαναδω (εκτός αν μιλάμε για κανα έπος)
    Για να μην πω ότι έχω αρχίσει να σβήνω mp3 αβέρτα... είχα ΤΟΣΑ πράγματα, έτσι, just in case! μήπως τα θέλει κανένας ΆΛΛΟΣ..

  11. #11
    Εγγραφή
    11-09-2006
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    15999/1020
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Cisco 1841
    Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να κρινετε τους ανθρωπους.Αυτος εβαλε 4μβιτ αυτος τα πληρωνει οτι θελει κατεβαζει. 1τερρα αμα μπορει να το χρησιμοποιησει εχει καλως.Και εγω κατεβαζω 1002 πραγματα και πολλα δεν τα κραταω.Μια ταινια τη βλεπω και τη σβηνω στα καπακια.Αλλα δεν σημαινει αυτο οτι δεν κατεβασα τα 4.7 γιγα.Γιατι να τη δω σε divx δηλαδη αφου μπορω να κατεβασω το dvd??

  12. #12
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από epilas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να κρινετε τους ανθρωπους.Αυτος εβαλε 4μβιτ αυτος τα πληρωνει οτι θελει κατεβαζει. 1τερρα αμα μπορει να το χρησιμοποιησει εχει καλως.Και εγω κατεβαζω 1002 πραγματα και πολλα δεν τα κραταω.Μια ταινια τη βλεπω και τη σβηνω στα καπακια.Αλλα δεν σημαινει αυτο οτι δεν κατεβασα τα 4.7 γιγα.Γιατι να τη δω σε divx δηλαδη αφου μπορω να κατεβασω το dvd??
    Και εγώ το ίδιο κάνω.
    Κατεβάζω όποια ταινία θέλω, τη βλέπω και τη σβήνω (ή, αν ήταν πολύ καλή και πιστευώ ότι θα θελήσω να την ξαναδω σύντομα, την κρατάω).
    Πόσες όμως να προλάβω να δω σε ένα μήνα;
    Αν είναι να αγοράσω σκληρούς μόνο και μόνο για να αποθηκεύσω ό,τι κατέβασα, τότε το κόστος της ADSL ανεβαίνει πολύ πάνω από τα 30€ το μήνα.

  13. #13
    Εγγραφή
    20-04-2005
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.805
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15500/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    DGN2000 / TL-WA801ND
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κατεβάζετε δίχως αύριο και θα δούμε για πότε το bw της tellas θα πάει περίπατο. Α και μετά όλοι να κάνετε παράπονα...
    Enjoy the silence...

  14. #14
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μια είναι η λύση, fair use [ή αλλιώς traffic shaping ].

    Προσωπικά πάντως αν μπορούσα να βάλω ο λόγος θα ήταν να κατεβάζω ασταμάτητα, αλλιώς για σελίδες μου έφτανε μια 768.

  15. #15
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Λυσσάξατε με το κατέβασμα. Έχετε δίκιο οι περισσότεροι. Κι εγώ έχω 4άρα εδώ και 10 μέρες. Ζήτημα να κατεβάζω 1-2 ώρες από το 24ωρο. Τις υπόλοιπες ώρες απλά ανεβάζω. Και εκεί είναι το θέμα. 24ωρο ανεβάζω εγώ (καλά όχι πάντα, συνήθως). Διατηρούμε και ένα ρατιο βλέπετε. (3,40 στο ελληνικό τορεντάδικο). Κι αυτό κακό είναι;

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Γενική συζήτηση για το KDE Tips n'Tricks
    Από Aramil στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 212
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-08, 23:28
  2. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  3. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας