Σελ. 6 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 149
  1. #76
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/210 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μαι πάλι....
    Μετά απο 1 μήνα σωστής λειτουργία εδώ και μια εβδομάδα... πάλι τα ίδια!!!!!!!
    Μα τι στο καλό;
    Άντε πάλι τηλέφωνα και γκρίνιες!!!!!
    Τόσο δύσκολο είναι να βρουν άκρη;;
    Λάκη επειδή αντιμετωπίζω το ίδιο προβλημα ζήτα όπως εκανα και εγω να σε αλλάξουν Dslam .Το εφτασα πολύ ψηλα σε τεχνικό επίπεδο το θεμα .Π
    ες τους να σε βγάλουν από το HUAWEI .Αν οχι ρώτα τους σε ποιο είσαι πχ στο 5 στο 3 ? Αν είσαι στο 8 πες να σε αλλάξουν άμεσα .Το 8 έχει τα σοβαρά προβλήματα . Εγω αφού βγηκα από το 8 με δοκιμάσαν σε όλα και αφού δεν ειδαμε φως αλλάζω DSLAM και πάω σε MARAK που το εχουν για 2αρες γραμμες .
    Τα αλλα 2 DSLAM που εχουν είναι για πεταμα και δεν ασχολούνται

  2. #77
    Εγγραφή
    07-01-2004
    Περιοχή
    Νικήτη Χαλκιδικής
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    47.199/5.000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    MediaAccess TG589vn v3
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 17,6(dB)
    Άστα φίλε μου , θα αρχίσω τα ηρεμιστικά, και κάθε φορά η ίδια ιστορία στο 13888 και καλά να βγάλω splitter και αυτό και εκείνο, και φταίει η καλωδίωση κτλ. Το χειρότερο πράγμα είναι η εισαγωγή που θα πρέπει να κάνω κάθε φόρα στο κάθε παιδάκι που έχουν στην τηλεφωνική υποστήριξη, που δεν ξέρουν που παν τα 4. Επειδή έχουν περάσει 4 μήνες τώρα που το έχω αντιληφθεί τους είπα να με αποδεσμεύσουν, από συμβόλαια και τέτοια αφού δεν μπορούν να μου παρέχουν την υπηρεσία που θέλω... Τι ζητάω;;;; κάτι που είχα το 2004 χωρίς πρόβλημα!!!!! Adsl over ISDN το 2012, και δεν μπορώ να το έχω.... Απλά έγινε ADSL 2+
    Μα κανένας δεν με παίρνει, απο ποιον να το ζητήσω;Δεν ξέρω και αν έχουν άλλα DSLAM εδώ, την Δευτέρα που θα έρθουν πάλι από εδώ , ταλαιπωρώ και τα παιδιά θα τους το πω... αλλά δεν με βλέπω να την παλεύω άλλο.... Το κακό είναι ότι έφτιαξε και ο ΟΤΕ ΤV και συνήθισαν τα πιτσιρίκια....

  3. #78
    Εγγραφή
    04-03-2005
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Την τελευταία βδομάδα είχα αρκετό χρόνο και έδωσα 2-3 φορές βλάβη για το συγκεκριμένο πρόβλημα. Τους έχω εξηγήσει αναλύτικά το πρόβλημα. Ο τεχνικός του ΟΤΕ με παίρνει τηλ, με αποσυνδέει απο τη πλευρά του DSLAM και με ξανασυνδέει με αποτέλεσμα να συχρονίζω στα 19Mbps, και μου λέει η βλάβη αποκαταστάθηκε. Όταν όμως κανω reset πέφτω πάλι στα 8Mbps. Χθες έδωσα 2 φορές βλάβη μεσα σε μια μέρα, και απλά μου στέλνουν μήνυμα ότι η βλάβη αποκαταστάθηκε (με τη γνωστή διαδικασία). Σήμερα το πρωί έδωσα πάλι βλάβη, ο άνθρωπος ήξερε ότι το πρόβλημα είναι πανελλαδικό και λέει ισως να μη φτιαχνετε τόσο εύκολα. Λέω αν είναι έτσι να μου δώσει κάποιος μια υπεύθυνη απάντηση να βάλω 2η γραμμή PSTN, ή αν δε τα πετάξατε τα παλια DSLAM ξαναβάλτε τα πίσω γιατι δούλευαν καλύτερα μεταξύ σοβαρού και αστείου.

  4. #79
    Εγγραφή
    07-01-2004
    Περιοχή
    Νικήτη Χαλκιδικής
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    47.199/5.000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    MediaAccess TG589vn v3
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 17,6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bfc_xxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την τελευταία βδομάδα είχα αρκετό χρόνο και έδωσα 2-3 φορές βλάβη για το συγκεκριμένο πρόβλημα. Τους έχω εξηγήσει αναλύτικά το πρόβλημα. Ο τεχνικός του ΟΤΕ με παίρνει τηλ, με αποσυνδέει απο τη πλευρά του DSLAM και με ξανασυνδέει με αποτέλεσμα να συχρονίζω στα 19Mbps, και μου λέει η βλάβη αποκαταστάθηκε. Όταν όμως κανω reset πέφτω πάλι στα 8Mbps. Χθες έδωσα 2 φορές βλάβη μεσα σε μια μέρα, και απλά μου στέλνουν μήνυμα ότι η βλάβη αποκαταστάθηκε (με τη γνωστή διαδικασία). Σήμερα το πρωί έδωσα πάλι βλάβη, ο άνθρωπος ήξερε ότι το πρόβλημα είναι πανελλαδικό και λέει ισως να μη φτιαχνετε τόσο εύκολα. Λέω αν είναι έτσι να μου δώσει κάποιος μια υπεύθυνη απάντηση να βάλω 2η γραμμή PSTN, ή αν δε τα πετάξατε τα παλια DSLAM ξαναβάλτε τα πίσω γιατι δούλευαν καλύτερα μεταξύ σοβαρού και αστείου.
    Ίσως να μαζευτούμε όλοι μαζί είμαστε τουλάχιστον 3 τώρα και να πάρει ένα τηλ και για τους 3-4 όσοι είμαστε, με τα νούμερα μας, να αναζητήσουμε επίσημη απάντηση.
    Η να μας δώσουν δεύτερη pstn adsl μόνο για το internet μέχρι να λύσουν το πρόβλημα.
    Πρέπει να μαζευτούμε όμως γιατί ένας ένας δεν βρίσκει άκρη.

    - - - Updated - - -

    Έκανα post στην σελίδα του OTE στο facebook μπας και πάρουμε καμμία απάντηση... αν θέλετε προσθέστε σχόλια ή κάντε like για να αναδείξουμε το θέμα μπας και πάρουμε καμμία απάντηση.

    http://www.facebook.com/ote.gr

    - - - Updated - - -

    http://www.facebook.com/ote.gr/posts/305291992908044

  5. #80
    Εγγραφή
    04-03-2005
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως να μαζευτούμε όλοι μαζί είμαστε τουλάχιστον 3 τώρα και να πάρει ένα τηλ και για τους 3-4 όσοι είμαστε, με τα νούμερα μας, να αναζητήσουμε επίσημη απάντηση.
    Η να μας δώσουν δεύτερη pstn adsl μόνο για το internet μέχρι να λύσουν το πρόβλημα.
    Πρέπει να μαζευτούμε όμως γιατί ένας ένας δεν βρίσκει άκρη.
    Με πήραν τηλεφωνο πάλι το απόγευμα. Αυτή τη φορά από κεντρικά. Μου λέει μα καλά πιο είναι το πρόβλημα αφου βλέπω συγχρονίζεται στα 19Mbps. Του λεω ότι κάθε φορά που δίνω βλάβη με βγάζουν χειροκίνητα από το dslam συγχρονίζω κανονικά και λένε ότι έφτιαξε, αν κάνω reset ξαναέρχομαι στα 8Mbps. Του λέω θα κάνω ένα reset, και πάρτε με σε 5 λεπτά. Δε με πήραν, ίσως να το κοιτάνε.

    Δεν είμαστε 3, εγώ μετράω για 2, γιατί έχω αναλάβει και τη γραμμή ενός πελάτη μου. Αν στείλουμε κάποιο επίσημο ερώτημα στον ΟΤΕ, θα το υπογράψω και εγώ και ο πελάτης μου για τη γραμμή του.

  6. #81
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/210 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    Εννοείται οτι και γω ειμαι μέσα .Απλά τώρα που βγηκε ο υπευθυνος των τεχνικών θα δώσω λίγο χρόνο γιατί εντός εβδομάδας εχουμε μετρήσεις . Το θέμα παιδιά είναι να καταλάβουν οχι το 13888 αλλά οι τεχνικοί που κάνουν το ραντεβού .Αυτοί γράφουν το προβλημα ότι λυθηκε και κλείνει η υπόθεση και ετσι δεν βγαίνει πάνω .
    Εμένα πχ μου λεει οτι 1η φορά ακούει να συγχρονιζει 17 και να πεφτει στα 7 μετά το reset ..και του λεω οτι δεν το εχουν καταγράψει ? και μου λέει οτι εχουν καταγράψει οτι το προβλημα λυθηκε πχ τη μια με αλλαγή φιλτρου, την άλλη με αλλαγη splitter , την αλλη με αλλαγή στα @..ια μου και τίποτε στο τέλος .
    Αφού λοιπον πλάκωσα τα εξώδικα αλλαξε και η αντιμετώπιση για την οποία μάλλον δεν φταίνε τα παιδια εκεί .
    Οτι τους δινουν τα βάζουν και την πληρώνουν και από πανω ..Το δίκιο το λεω ΑΛΛΑ ως εδώ ! Τον έχουμε πληρωσει χρυσό τον ΟΤΕ .Θα το βρουν θέλουν δε θέλουν .Εγω δεν αλλάζω έτσι από τσαμπουκα .Δεν κατάλαβα δηλαδή γιατί πρεπει να φυγω από τον ΟΤΕ επειδή κάποιος τεμπελης ή μιζαδόρος υπεγραψε το k@l@dslam αυτό και την πληρώνω εγω..
    Ως εδω ! Τόσα χρόνια δεν μιλαγε κανείς .Ε τώρα ήρθε η ώρα μας .Και θα το παω μέχρι τέλους ότι και να γίνει .

  7. #82
    Εγγραφή
    07-01-2004
    Περιοχή
    Νικήτη Χαλκιδικής
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    47.199/5.000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    MediaAccess TG589vn v3
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 17,6(dB)
    Στο facebook μου είπαν να του στείλω τα στοιχεία μου να επικοινωνήσουν μαζί μου να με ενημερώσουν για το πρόβλημα μας.
    Μόλις το έκανα. για να δουμέ.
    Καλό θα ήταν να το αναδείξουμε το θέμα.
    http://www.facebook.com/ote.gr/posts/305291992908044
    Έαν δεν έχετε πρόβλημα μου στέλνετε με pm τα τηλέφωνα που έχουν το ίδιο πρόβλημα καθώς και σε πια περιοχή είναι για να τους τα πω όταν πάρουν!

    Θα ενημερώσω

  8. #83
    Εγγραφή
    04-03-2005
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Σήμερα ήρθε πάλι τεχνικός του ΟΤΕ. Ο κύριος ήταν ενήμερος για το πρόβλημα και επιτέλους μου το επιβεβαιωσε. Μετά από τόσες ώρες συνομιλίας με το 13888 ένιωσα πως τελικά δεν είμαι τρελός.
    Μου είπε ότι έχουν ενημερωθεί οι προιστάμενοι και περιμένουν λύση, άγνωστο όμως το πότε θα γίνει κάτι.
    @lakis σου στέλνω τα στοιχεία.

  9. #84
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/210 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    Λοιπον με πήραν από το Huawei και με βάλανε σε άλλο dslam και στις μέχρι τωρα μετρησεις κατεβηκαν τα λάθη η ταχύτητα καρφώθηκε στα 12 και αναμένω το reset και θα σας ενημερωσω για τη συνέχεια .
    @lakis ομοίως σου στέλων τα στοιχεία .

    - - - Updated - - -

    Το πρόβλημα συνεχίζεται και με την αλλαγή του Dslam .Με πήρε ο προιστάμενος και μου είπε ότι δεν το εχει ξαναδει αυτό ποτέ .Του ειπα οτι το εχουμε κι αλλοι .
    Συνεχίζουν πάλι μετρησεις και νέα αλλαγή dslam....

    Στου κασίδι το κεφάλι......

  10. #85
    Εγγραφή
    07-01-2004
    Περιοχή
    Νικήτη Χαλκιδικής
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    47.199/5.000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    MediaAccess TG589vn v3
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 17,6(dB)
    Καλησπέρα,
    μέτα από το post στο facebook χθες με πήρε κάποιο απο τα κεντρικά του Οτε, διαπίστωσε και ο ίδιος το πρόβλημα τηλεφωνικά και μου είπε ότι θα γράψει αυτό την Βλάβη σωστά στο πρόγραμματα, και με διαβεβαίωσε ότι θα επικοινωνήσει ο τεχνικός μάζι μου όταν διορθώσει το πρόβλημα.
    Και σήμερα 15.30 με πήρε ο τεχνικός της περιοχής μου, μου είπε ότι του έχουν στείλει 2-3 splitter VDSL να κάνουμε δοκιμές.
    Επειδή δεν ήμουν σπίτι εκείνη τη στιγμή του είπα να βάλει ένα και θα δοκίμαζα το βράδυ να δω αν είχε γίνει κατι...
    Ήρθα σπίτι και όλα κομπλέ , και restart και όλα με το splitter πάνω και το netmod και η ταχύτητα στα 17!!!!!
    Αύριο πρωί θα τον πάρω τηλέφωνο να τον ρωτήσω ακριβώς τι έκανε και θα σας ποστάρω εδώ!!!
    Ευτυχώς που υπάρχουν και τα κοινωνικά δίκτυα!!!!

    - - - Updated - - -

    Καλημέρα σε όλους!!!


    Η λύση τελικά δόθηκε, και το χαρακτηριστικό είναι ότι το router συγχρονίζει στο 25% του χρόνου από ότι έκανε πριν. Σε 16 δευτερόλεπτα έχει συγχρονίσει, πριν ήθελα σχεδόν 1 λεπτό.
    Ο τεχνικός που μιλήσαμε, έβαλε στο DSLAM VDSL φίλτρο για ISDN και ο τύπος που δούλεψε είναι 10E4909. Αυτό είναι ο κωδικός του. Ζητήστε τον από τον τεχνικό που έχει αναλάβει την βλάβης σας. (Το κακό είναι ότι δεν τους στέλνουν αρκετά ...)

    Αυτά Φιλικά πάντα!

  11. #86
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/210 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    Πολύ καλά νέα . Θα τους το πω .Σημερα με πήραν το πρωί και άλλαξαν παλι την πόρτα στο Dslam από Huawei σε MARAK ..για να δούμε

  12. #87
    Εγγραφή
    04-03-2005
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaras27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλά νέα . Θα τους το πω .Σημερα με πήραν το πρωί και άλλαξαν παλι την πόρτα στο Dslam από Huawei σε MARAK ..για να δούμε
    Εμένα μου άλλαξαν προχτές το Netmod και spliter. Φυσικά δε λύθηκε. Μαλλον θα αρχίσω να στέλνω μηνύματα στο facebook!

  13. #88
    Εγγραφή
    04-03-2005
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Σήμερα με πήραν τηλεφωνο πάλι απο τον ΟΤΕ για το παραπονο που έχω κάνει στο facebook. Τους εξήγησα για το φίλτρο "10E4909" και θα προωθηθεί το αιτημά μου στο τεχνικό τμήμα.

  14. #89
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/210 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    To φιλτρο μου το εβαλαν αμεσα και μένω για δοκιμές πάνω σε ΜΑΡΑΚ .Αν δεν δουλεψει θα γυρίσουμε σε Huawei...αυτά...

  15. #90
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/210 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    Αποτυχία και το dslam ΜΑΡΑΚ καθως εκανε αποσυνδεσεις πιο συχνά και αλλάζουμε για τελευταία φορά σε HUAWEI με το φίλτρο που βάλαμε .
    Παντως δεν μπορώ να πω το παρακολουθουν συνεχεια αλλά δεν μπορουν να το βρουν με τιποτα .
    Αν δεν δουλέψει και ετσι τότε να δω τι θα μου πουν ....γιατί τα εχουμε κάνει ολα .

Σελ. 6 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Cisco 876 , ISDN kai ADSL
    Από nfotis στο φόρουμ Cisco ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-07, 14:02
  2. ΕΠΙΛΟΓΗ MODEM ROUTER ADSL/ISDN KAI ΣΥΝΔΕΣΗΣ
    Από kov στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-04, 19:13
  3. Problhma me ISDN kai ADSL!
    Από ermis στο φόρουμ Isdn - Pstn
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-03, 08:37
  4. Οταν βάλω aDSL να κόψω το ISDN;
    Από aombk στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-03, 16:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας