Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-60 από 60
  1. #46
    Εγγραφή
    19-01-2012
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11921/876
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μα ποτε δεν απαξιωσα τις πλασμα η την ιδια την Panasonic. Απο την αλλη ομως κατακρινω εντονα την θεοποιηση τους ως τα καλυτερα προιοντα του πλανητη. Ο αδαης που διαβαζει τετοιους χαρακτηρισμους παει και ψωνιζει με κλειστα κυριολεκτικα ματια και μετα ερχεται αντιμετωπος με ενα σωρο θεματα που ποτε δεν γνωριζε η δεν του ειπαν οι φανατισμενοι.

    Αντιθετως εχω προτεινει σε πολλους πλασμα και εδω μεσα, οπως και προτιμησα και εγω μια για τον εαυτο μου (αλλες εποχες τοτε βεβαια).

    Και αγαπητε μου δεν χρειαζεται να μπω και να διαβασω τιποτα στο νετ για να μαθω ποια ειναι τα θεματα των εκαστοτε τεχνολογιων. Ειχα παρατηρησει torching και clouding σε lcd πολυ πριν βγουν ορολογιες για αυτα και τα διαβασετε στο internet. Ειναι το επαγγελμα μου. Θελοντας και μη καθε μερα ενασχολουμαι σε συστηματα ηχου και εικονας. Εχω πλεον μαθει και παρατηρησει την συμπεριφορα του καθε προιοντος καθως τα χρησιμοποιω καθημερινα σε ολες τις συνθηκες.

    Τελειωνοντας ποτε δεν ειπα οτι οι πλασμα ειναι κακες, εχουν ομως πολλα θεματα που τις κατατασουν πιο πολυ ιδανικες για dedicated χωρους home cinema παρα για all day use που αποτελει και την πλειοψηφια των χρηστων.

    Παραδειγμα μια Samsung es 6570 η μια sony HX 850 που ειναι πολυ κατω απο το διχιλιαρο στις 50'' αποτελουν τιμιες και πολυ καλες επιλογες. Τα θετικα τους: Καινε ελαχιστο ρευμα που δεν ξεπερνα την καταναλωση ενος λαμπτηρα πυρακτωσεως, εχουν αρκετο gamma για να παιξουν ακομα και κατω απο τα προβολια του ΟΑΚΑ, αρα θεαση μερα μεσημερι σε ηλιολουστο δωματιο...εφικτο. Μπορει καποιος να βλεπει ολη μερα ταινιες με letterbox χωρις τον φοβο μην καψει τον φωσφορο, μπορει καποιος να την χρησιμοποιησει σαν monitor για το pc του καθως θα εχει την απαιτουμενη ευκρινια να το κανει αυτο. Δεν θα εχει το ενοχλητικο blinking που θυμιζει συμπεριφορα 50hz crt. Δεν θα βλεπει την μουρη του στην οθονη αμα υπαρχει παραθυρο κοντρα. Και πολλα αλλα. Στον αντιποδα θα εχει λιγο clouding μονο οταν θα βαλει το dvd σε pause σε καποια σκοτεινη σκηνη σε δωματιο χωρις ιχνος φωτισμου και αρχισει να ψαχνει την οθονη. Απο κινηση εχουν βελετιωθει, μπορει το interpollatin να βγαζει κανα artifact που και που αλλα απο το blinking το αντεχω μακραν. Τα χρωματα πλεον παραμετριποιουνται πληρως και το μαυρο πλεον εχει φτασει σε επιπεδα που το μετραμε σε υποδιαιρεσεις των nits. Τα μετρησιμα ποσοστα που διαφοροποιουν τις 2 τεχνολογιες ειναι ειναι πλεον 2, 3 η και 5 %. Δεν ειμαι εγω αυτος που τα ισοπεδωνει ολα.

    Για καθημερινη χρηση ο κοσμος θα εκτιμησει αυτα τα πλεονεκτηματα. Το να συμβουλευετε τον υποψηφιο καταναλωτη με τα δικα σας γουστα-αναγκες εχοντας hi-end καταβολες ειναι λαθος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος graphist83 : 11-06-12 στις 15:12.
    Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema.

  2. #47
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphist83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ποτε δεν απαξιωσα τις πλασμα η την ιδια την Panasonic. Απο την αλλη ομως κατακρινω εντονα την θεοποιηση τους ως τα καλυτερα προιοντα του πλανητη. Ο αδαης που διαβαζει τετοιους χαρακτηρισμους παει και ψωνιζει με κλειστα κυριολεκτικα ματια και μετα ερχεται αντιμετωπος με ενα σωρο θεματα που ποτε δεν γνωριζε η δεν του ειπαν οι φανατισμενοι.

    Αντιθετως εχω προτεινει σε πολλους πλασμα και εδω μεσα, οπως και προτιμησα και εγω μια για τον εαυτο μου (αλλες εποχες τοτε βεβαια).

    Και αγαπητε μου δεν χρειαζεται να μπω και να διαβασω τιποτα στο νετ για να μαθω ποια ειναι τα θεματα των εκαστοτε τεχνολογιων. Ειχα παρατηρησει torching και clouding σε lcd πολυ πριν βγουν ορολογιες για αυτα και τα διαβασετε στο internet. Ειναι το επαγγελμα μου. Θελοντας και μη καθε μερα ενασχολουμαι σε συστηματα ηχου και εικονας. Εχω πλεον μαθει και παρατηρησει την συμπεριφορα του καθε προιοντος καθως τα χρησιμοποιω καθημερινα σε ολες τις συνθηκες.

    Τελειωνοντας ποτε δεν ειπα οτι οι πλασμα ειναι κακες, εχουν ομως πολλα θεματα που τις κατατασουν πιο πολυ ιδανικες για dedicated χωρους home cinema παρα για all day use που αποτελει και την πλειοψηφια των χρηστων.

    Παραδειγμα μια Samsung es 6570 η μια sony HX 850 που ειναι πολυ κατω απο το διχιλιαρο στις 50'' αποτελουν τιμιες και πολυ καλες επιλογες. Τα θετικα τους: Καινε ελαχιστο ρευμα που δεν ξεπερνα την καταναλωση ενος λαμπτηρα πυρακτωσεως, εχουν αρκετο gamma για να παιξουν ακομα και κατω απο τα προβολια του ΟΑΚΑ, αρα θεαση μερα μεσημερι σε ηλιολουστο δωματιο...εφικτο. Μπορει καποιος να βλεπει ολη μερα ταινιες με letterbox χωρις τον φοβο μην καψει τον φωσφορο, μπορει καποιος να την χρησιμοποιησει σαν monitor για το pc του καθως θα εχει την απαιτουμενη ευκρινια να το κανει αυτο. Δεν θα εχει το ενοχλητικο blinking που θυμιζει συμπεριφορα 50hz crt. Δεν θα βλεπει την μουρη του στην οθονη αμα υπαρχει παραθυρο κοντρα. Και πολλα αλλα. Στον αντιποδα θα εχει λιγο clouding μονο οταν θα βαλει το dvd σε pause σε καποια σκοτεινη σκηνη σε δωματιο χωρις ιχνος φωτισμου και αρχισει να ψαχνει την οθονη. Απο κινηση εχουν βελετιωθει, μπορει το interpollatin να βγαζει κανα artifact που και που αλλα απο το blinking το αντεχω μακραν. Τα χρωματα πλεον παραμετριποιουνται πληρως και το μαυρο πλεον εχει φτασει σε επιπεδα που το μετραμε σε υποδιαιρεσεις των nits. Τα μετρησιμα ποσοστα που διαφοροποιουν τις 2 τεχνολογιες ειναι ειναι πλεον 2, 3 η και 5 %. Δεν ειμαι εγω αυτος που τα ισοπεδωνει ολα.

    Για καθημερινη χρηση ο κοσμος θα εκτιμησει αυτα τα πλεονεκτηματα. Το να συμβουλευετε τον υποψηφιο καταναλωτη με τα δικα σας γουστα-αναγκες εχοντας hi-end καταβολες ειναι λαθος.
    Οι Panasonic, ως picture quality, ναι, είναι άφταστες (πίσω από τις Kuro). Επαναλαμβάνω, γιατί βλέπω ότι δεν θες να καταλάβεις, ότι είναι κορυφή άσχετα αν κάποια κομμάτια/μοντέλα βγάζουν προβλήματα. Αν πάρεις μια Ferrari και σου βγάλει πρόβλημα, δεν γίνεται χρέπι. Εσένα σου αρέσει να ισοπεδώνεις και μετά μας πετάς για το επάγγελμα σου λες κι έτσι κάνεις τους άλλους να φαίνονται ως μη γνώστες. Ξέρω αρκετούς χομπίστες που κάνουν επαγγελματίες να φαίνονται σαν σνομπ φιγουρατζήδες καφενείου.

    Δεν ξέρω σε ποια plasma τελευταίας γενιάς έχεις δει blinking. Όπως επίσης, προχθές έβλεπα τέννις με ντάλα ήλιο και δεν με ενόχλησε ούτε με αντανακλάσεις ούτε τίποτε. Στον καφετζής στο χωριό μου που βγάζει TV έξω, ΟΚ, θα του πω να πάρει LED. Τα nits ακόμα και σε υποδιαιρέσεις, κάνουν διαφορά. Κάποιες από τις τηλεοράσεις που ανέφερες πριν (HX920) έχουν πολύ χειρότερο μαύρο από μια VT30. Τις έχω δει δίπλα δίπλα και δεν υπάρχει σύγκριση. Και πόσο είπαμε κάνει η 920; 2500€. Καλά κρασιά. 2500 για να έχεις χειρότερο μαύρο και χρώματα από μια Plasma που την παίρνεις σήμερα με 1700. Κατά τα άλλα δεν ισοπεδώνεις.

    Και μόνο που σκάλωσες σε κάτι που είπα και το γύρισες σε 'Να εγώ το λέω πάρε LCD, οι Plasma είναι χάλια' συγχαρητήρια. Το αρχικό μου σχόλιο ήταν ότι κάποιες σειρές Panasonic έχουν προβλήματα. Πες μου εσύ ότι δεν έχουν οι LCD/LED ανομοιομορφίες και ότι όλες είναι τέλειες. Και δεν μιλάω για προβλήματα που χαρακτηρίζουν την τεχνολογία. Μιλάω για προβλήματα του εκάστοτε κατασκευαστή. Εγώ ως τέτοια έκανα την αναφορά, εσύ το γύρισες σε Plasma Vs LCD. Εύγε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manicx : 11-06-12 στις 16:09.

  3. #48
    Εγγραφή
    19-01-2012
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11921/876
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μην λες πραγματα που δεν εχω πει. Στο προηγουμενο ποστ σε 2 προτασεις ειπα ξεκαθαρα οτι δεν κατακρινω τις πλασμα. Αλλα κατακρινω την θεοποιηση τους και την επιλογη τους μονοδρομα σε οποιον μπει και ρωτησει. Δεν εχουν ολοι τις ιδιες αναγκες και εσεις αντι να τις ζυγησετε πετατε ενα ξερο πλασμα παρε, ολα τα αλλα ειναι γλαστρες.

    Το γεγονος ομως παραυτα οτι πιο πανω λες οτι ριχνεις κοκκινο στην panasonic και οτι τα πανελ τους ειναι προβληματικα πως να το εκλαβω? Σαν θετικο σχολιο και σαν παροτρυνση να προβω στην αγορα της? Μηπως τελικα δεν ξερουμε τι λεμε?

    Το οτι ειμαι επαγγελματιας δειχνει οτι ολα αυτα που διαβαζετε τα βλεπω πρακτικα. Το πρακτικο μερος λοιπον λεει οτι σε μια all day use tv το 1 κλικ καλυτερου μαυρου δεν θα φανει ποτε. Ζυγιζοντας ομως ολα τα υπερ και κατα καποιος ισως να μην προτιμησει να παει στο καλυτερο δυαντο ποιοτικα (σε ελαχιστο πλεον ποσοστο) αλλα στο πιο πρακτικο και λιγοτερο ευαισθητο.

    Blinking βλεπω σε ολες τις plasma καιοχι μονο εγω. Ειναι εγγενες θεμα της τεχνολογιας και δεν εξαφανιζεται. Το οτι δεν το βλεπεις εσυ δεν σημαινει οτι δεν το βλεπει κανενας. Την kuro που αποθεωνεις την οποια εχω ως βασικη μου tv εδω και 5 χρονια ειναι τιγκα στο blinking. Ναι εχει τρομερο κοντραστ αλλα απο κινηση? PWM? μην τα ξαναλεμε.

    Τελος για να φτασει αυτη η σηζητηση σε ενα τελος πριν τεινει προς παιδαριωδες επιπεδο, ποτε δεν εθεσα poll Plasma vs lcd απλα παρεθεσα-επιβεβαιωσα καποια μειονεκτηματα των πλασμα και εσεις ως υπερμαχοι υποστηρικτες αντιδρασατε, θα μου πεις αμα δεν παινεψεις το σπιτι σου..
    Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema.

  4. #49
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphist83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην λες πραγματα που δεν εχω πει. Στο προηγουμενο ποστ σε 2 προτασεις ειπα ξεκαθαρα οτι δεν κατακρινω τις πλασμα. Αλλα κατακρινω την θεοποιηση τους και την επιλογη τους μονοδρομα σε οποιον μπει και ρωτησει. Δεν εχουν ολοι τις ιδιες αναγκες και εσεις αντι να τις ζυγησετε πετατε ενα ξερο πλασμα παρε, ολα τα αλλα ειναι γλαστρες.
    Στο συγκεκριμένο topic, με είδες να πετάω πουθενά το 'πάρε plasma'; Λες 'Μην λες πραγματα που δεν εχω πει' κι εσύ κάνεις μόνο αυτό. Για ποιο λόγο απάντησες σε αυτό το topic, ειλικρινά; Ποιος το γύρισε σε LCD/LED vs Plasma. Εσύ και κανένας άλλος. Η ειδικότητα σου, εσένα και του Wan.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphist83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γεγονος ομως παραυτα οτι πιο πανω λες οτι ριχνεις κοκκινο στην panasonic και οτι τα πανελ τους ειναι προβληματικα πως να το εκλαβω? Σαν θετικο σχολιο και σαν παροτρυνση να προβω στην αγορα της? Μηπως τελικα δεν ξερουμε τι λεμε?
    Αναφέρω ξεκάθαρα ότι υπάρχει πρόβλημα με το QC στις σειρές 30 και 50 και προειδοποιώ κάποιον. Αν θέλει, έχει 15 μέρες DOA, την παίρνει μέχρι να βρει panel χωρίς πρόβλημα. Αν όχι, κοιτάει αλλού.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphist83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι ειμαι επαγγελματιας δειχνει οτι ολα αυτα που διαβαζετε τα βλεπω πρακτικα. Το πρακτικο μερος λοιπον λεει οτι σε μια all day use tv το 1 κλικ καλυτερου μαυρου δεν θα φανει ποτε. Ζυγιζοντας ομως ολα τα υπερ και κατα καποιος ισως να μην προτιμησει να παει στο καλυτερο δυαντο ποιοτικα (σε ελαχιστο πλεον ποσοστο) αλλα στο πιο πρακτικο και λιγοτερο ευαισθητο.
    Τσουβαλιάζεις. Που ξέρεις αν κάποιος μόνο διαβάζει και δεν βλέπει πρακτικά; Λιγότερο 'εγώ' δεν βλάπτει. Το πρακτικό λέει ότι ο εκάστοτε χρήστης έχει τις Χ ανάγκες. Παραμυθιάζεις όμως τον κόσμο λέγοντας

    'καλύτερο δυνατό ποιοτικά (σε ελαχιστο πλεον ποσοστο)'

    Αν μου λες ότι οι LCD/LED δεν έχουν προβλήματα, προφανώς και ψεύδεσαι και κοροϊδεύεις τον κόσμο. Και όπως είπα, εγώ αναφέρω προβλήματα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ κατασκευαστή όχι της τεχνολογίας. Αν θες, ψάξε να βρεις προβλήματα συγκεκριμένων κατασκευαστών LED/LCD. Από εικόνα που ξεχειλώνει μέχρι ανομοιομορφίες που κάνουν τη θέαση αδύνατη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphist83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Blinking βλεπω σε ολες τις plasma καιοχι μονο εγω. Ειναι εγγενες θεμα της τεχνολογιας και δεν εξαφανιζεται. Το οτι δεν το βλεπεις εσυ δεν σημαινει οτι δεν το βλεπει κανενας. Την kuro που αποθεωνεις την οποια εχω ως βασικη μου tv εδω και 5 χρονια ειναι τιγκα στο blinking. Ναι εχει τρομερο κοντραστ αλλα απο κινηση? PWM? μην τα ξαναλεμε.
    Εγώ λέω ότι το βλέπεις μόνο εσύ. Να μου πεις το line bleeding, οκ, αλλά όχι και blinking (flickering λέγεται). Το PWM έχει μειωθεί/εξαλειφθεί σε βαθμό που πλέον δεν είναι ορατό. Πρέπει να κολλήσεις τη μούρη σου στη TV για να δεις κάτι, αν δεις. Και συγνώμη τι πρόβλημα με κίνηση μου λες; Σε 24p κυριολεκτικά μιλάμε για ομαλότατη κίνηση που δεν συγκρίνεται.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphist83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελος για να φτασει αυτη η σηζητηση σε ενα τελος πριν τεινει προς παιδαριωδες επιπεδο, ποτε δεν εθεσα poll Plasma vs lcd απλα παρεθεσα-επιβεβαιωσα καποια μειονεκτηματα των πλασμα και εσεις ως υπερμαχοι υποστηρικτες αντιδρασατε, θα μου πεις αμα δεν παινεψεις το σπιτι σου..
    Αυτό που έκανες ήταν να πιαστείς από δικά μου λόγια που επαναλαμβάνω, ΔΕΝ είχαν σχέση με την εκάστοτε τεχνολογία, και το γύρισες, κατά τη προσφιλή σου συνήθεια, σε Plasma Vs LCD με αρκετή δόση 'εγώ'.

  5. #50
    Εγγραφή
    19-01-2012
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11921/876
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν μπορω να καταλαβω προς τι η προσωπικη επιθεση? Τι εγινε σου εθιξα την τηλεοραση και αντιδρας? Ειμαστε σοβαροι?

    Το μονο που ειπα σε αυτο το τοπικ ειναι αυτο:
    Οταν τα ελεγα εγω για τις panasonic ετρωγα κραξιμο. Σιγα σιγα θα ξυπνανε και αλλοι. Μοδα ηταν και πεσατε μεσα.

    Μετα καποιοι απαντησαν ειρωνικα και με εβαλαν σε αυτην την διαδικασια. Το μονο που κανω τωρα ειναι να απαντω τοπικα στα μακροσκελη ποστ σου.

    Καταρχας δεν σου επιτρεπω να λες οτι παραμυθιαζω..Δεν με ξερεις και απο χτες. Και ναι αναφερομαι συνεχως στην ιδιοτητα μου καθως εχω μια 10 ετια στο χωρο, αρα γνωριζω πολυ καλα τι εστι καταναλωτικη αναγκη. Εχω αναφερθει παρα πολλες φορες και στα αρνητικα των lcd οπως torching, clouding και χαμηλοτερο μαυρο. Δεν ανακηρησω νικητρια τεχνολογια, απλα ξεκαθαριζω. Το τι προτιμω εγω ειναι προσωπικη μου γνωμη, παρολο που εχω πλασμα εχω το δικαιωμα να αναφερω τα αρνητικα της χωρις να θεωρηθω lcdακιας (οσο για το blinking οχι δεν λεγεται flickering που αφορoυσε τις τοτε crt αλλα blinking. Διαβασε εδω να μαθεις http://www.fullhd.gr/articles/tech/1...ickering-.html )




    Να σου γνωστοποιησω επισης οτι πολλοι χρηστες εδω μεσα μου εχουν αποστειλει πμ καθως αναγνωρισαν την αντικειμενικοτητα μου. Πολλοι που αγορασαν συμφωνα με τις συμβουλες μου με ευχαριστουν. Παρολα αυτα επειδη δεν μου αρεσει να παιζω το πνευμα αντιλογιας και να απολογουμαι για το καθε τι που θα λεω δηλωνω υπευθηνα οτι ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ. Εφοσον δεν υπαρχει σεβασμος και ενα επιπεδο συζητησης εστω και με διαφορετικες αποψεις δεν θελω να συμμετεχω εδω. Θα μπορουσα να προσφερω πολλα, αλλα δεν καταδεχεστε γιατι νομιζετε οτι ξερετε ολα. ΠΑΩ ΠΑΣΟ. Η ηλικια μου δεν αρμοζει σε τετοιου ειδους παιδαριωδεις καταστασεις..

    Εαν συμφωνουν και οι moderetors ας πραξουν αναλογα με το λογαριασμο μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος graphist83 : 11-06-12 στις 20:16.
    Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema.

  6. #51
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphist83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορω να καταλαβω προς τι η προσωπικη επιθεση? Τι εγινε σου εθιξα την τηλεοραση και αντιδρας? Ειμαστε σοβαροι?

    Το μονο που ειπα σε αυτο το τοπικ ειναι αυτο:
    Οταν τα ελεγα εγω για τις panasonic ετρωγα κραξιμο. Σιγα σιγα θα ξυπνανε και αλλοι. Μοδα ηταν και πεσατε μεσα.

    Μετα καποιοι απαντησαν ειρωνικα και με εβαλαν σε αυτην την διαδικασια. Το μονο που κανω τωρα ειναι να απαντω τοπικα στα μακροσκελη ποστ σου.
    Άλλος σου απάντησε, όχι εγώ. Εσύ πιάστηκες από κάτι που είπα εγώ για να πεις την ιστορία σου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphist83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχας δεν σου επιτρεπω να λες οτι παραμυθιαζω..Δεν με ξερεις και απο χτες. Και ναι αναφερομαι συνεχως στην ιδιοτητα μου καθως εχω μια 10 ετια στο χωρο, αρα γνωριζω πολυ καλα τι εστι καταναλωτικη αναγκη. Εχω αναφερθει παρα πολλες φορες και στα αρνητικα των lcd οπως torching, clouding και χαμηλοτερο μαυρο. Δεν ανακηρησω νικητρια τεχνολογια, απλα ξεκαθαριζω. Το τι προτιμω εγω ειναι προσωπικη μου γνωμη, παρολο που εχω πλασμα εχω το δικαιωμα να αναφερω τα αρνητικα της χωρις να θεωρηθω lcdακιας (οσο για το blinking οχι δεν λεγεται flickering που αφορoυσε τις τοτε crt αλλα blinking. Διαβασε εδω να μαθεις http://www.fullhd.gr/articles/tech/1...ickering-.html )
    Παραμυθιάζεις, στον μέγιστο βαθμό. Κι εξηγώ γιατί. Ενώ εγώ με ειλικρίνεια ανέφερα ένα πρόβλημα κι επισήμανα αυτό στο topic αυτό, εσύ μου μιλάς για τεχνολογία χωρίς προβλήματα ενώ τα χώνεις στην panasonic επειδή ανέφερα το DSE. Μάλιστα αναφέρεις ότι θα άλλαζες την Kuro με μια hx920, μια τηλεόραση που έχει τρομερά προβλήματα vertical banding/DSE!!! Αν θες, μπορώ να παραθέσω μια ντουζίνα links με αναφορές DSE στην HX920. Και μου λες δεν παραμυθιάζεις; Τότε ή μιλάμε για άγνοια/ημιμάθεια, είτε για εσκεμμένο παραμύθιασμα νομίζοντας ότι οι άλλοι δεν είναι γνώστες οπότε θα το χάψουν. Και αυτό φαίνεται και από το ότι μου βάζεις ένα link από το πλέον αναξιόπιστο site, ένα Ελληνικό site όπου ο ιδιοκτήτης του έχει κάνει περισσότερες κωλοτούμπες από όλους τους Έλληνες πολιτικούς μαζί. Σε προκαλώ να κάνεις αναζήτηση για Plasma Flickering και Plasma Blinking και να μου πεις μετά ποιος είναι ο σωστός όρος. Και δεν με ξέρεις κι εσύ από χθες, οπότε σταμάτα τα περι 10ετίας γιατί αν κάνω κι εγώ διαφήμιση θα σε στενοχωρήσω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphist83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου γνωστοποιησω επισης οτι πολλοι χρηστες εδω μεσα μου εχουν αποστειλει πμ καθως αναγνωρισαν την αντικειμενικοτητα μου. Πολλοι που αγορασαν συμφωνα με τις συμβουλες μου με ευχαριστουν. Παρολα αυτα επειδη δεν μου αρεσει να παιζω το πνευμα αντιλογιας και να απολογουμαι για το καθε τι που θα λεω δηλωνω υπευθηνα οτι ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ. Εφοσον δεν υπαρχει σεβασμος και ενα επιπεδο συζητησης εστω και με διαφορετικες αποψεις δεν θελω να συμμετεχω εδω. Θα μπορουσα να προσφερω πολλα, αλλα δεν καταδεχεστε γιατι νομιζετε οτι ξερετε ολα. ΠΑΩ ΠΑΣΟ. Η ηλικια μου δεν αρμοζει σε τετοιου ειδους παιδαριωδεις καταστασεις..
    Να τους πεις να πάρουν HX920 επειδή είναι τέλεια τεχνολογία LED και δεν έχει DSE. Βγάλε χολή για την κακή Panasonic καθώς μόδα ήταν. Αυτά πήγαινε να τα πεις σε forum εξειδικευμένα σε a/v υλικό και θα δεις τι θα σου πουν. Σεβασμό εσύ οφείλεις να δείξεις και όχι να μας λες για επαγγέλματα, για 10ετίες και ηλικίες. Εσύ αυτοπαινεύεσαι κι εσύ έχεις μεγάλη ιδέα για το εγώ σου. Καλό όμως είναι να είσαι και ειλικρινής. Εγώ θα επαναλάβω, είπα κάτι με όλη την ειλικρίνεια που με χαρακτηρίζει κι εσύ άρχισες να λες για μόδα που πέρασε και για την τέλεια τεχνολογία των LED/LCD. Go figure...

  7. #52
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    822
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102397/10239
    ISP
    Wind
    Router
    ZTHN H268N
    SNR / Attn
    19.1(dB) / 1.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marios1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια σκεφτομαι να αγορασω καινουρια τηλεοραση(40-42").
    Τι μαρκα θα μου προτεινατε να αγορασω;;
    Λεω για αυτην εδω >>> http://www.kotsovolo....&cmicc=skroutz
    Τι γνωμη εχετε ;; (μπορω να διαθεσω max. 400-500 ευρω)

    Ευχαριστω,
    Γνώμη μου Samsung , LG (αν και η συγκεκριμένη μάρκα δεν μυο γεμίζει το μάτι μιας και 2 monitor tv για το pc που χα πάρει ήταν εξαρχής προβληματικά και ΟΥΔΕΠΟΤΕ ύστερα απο αντικαταστάσεις και επανειλημμένα service δεν κατάφερα να βρώ την ησυχία μου . Τελικά μυο κανε η ίδια η εταιρία (!) επιστροφή χρημάτων δηλαδή πίστωση να παρω άλλη μάρκα (!!) )
    Επίσης Sony και panasonic .
    Κατα προτεραιότητα για μένα Samsung.

    Για χαρακτηριστικά κοίτα να ναι LED 100 HZ σάρωση (τουλάχιστον) και FULL HD .

  8. #53
    Εγγραφή
    19-01-2012
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11921/876
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπον επειδη προωθείς το θεμα σε προσωπικό βαθμο και παράλληλα μου δειχνεις και τον πραγματικό σου εαυτό ως άτομο, σταματώ την συζήτηση εδω, καθως εαν συνεχίσω θα προβώ σε χαρακτηρισμούς για το ατομο σου οπου θα καταληξω σιγουρα ban.

    Εισαι εσκεμμένος καθως θες να συρεις την συζήτηση υπερ σου. Λες οτι θεωρώ τις lcd led αψεγάδιαστη τεχνολογία. Κατι που ποτε δεν παραδέχτηκα η είπα ποτέ. Οι υπολοιποι βεβαια χρηστες διαβαζουν και καταλαβαίνουν τι γινεται εδω.

    Εδω στο avclub, avsite που τα παιδια ειναι γνώστες (μαλλον εκει θα αναφέρεσαι) δεν εχουν τοσα κολλήματα και συμπλεγματισμο. Αντιθέτως εχουν αποδεχτεί το επιπεδο των γνώσεων μου, με εχουν ευχαριστήσει για την προσφορά μου σε αυτούς και μάλιστα εχω βρεθεί μαζι τους και για καφε. Έτσι κανουν συζήτηση και με αυτο τον τροπο μαθαίνουν και οι 2 πλευρες. Αμα νομιζεις οτι λεω παραμυθια μπες στα εν λόγω site και κανε search το username μου. Και να μην το κανεις χέστηκα ομως δεν περιμένω απο ατομα σαν εσενα την αποδοχή ουτε την εχω αναγκη. Η δυσφήμηση και οι ανακρίβειες που λες με ενοχλούν. Μαθε να διαβαζεις πρωτα και μετα να απαντας.

    Απο την αλλη κανε και εσυ οση διαφήμιση θες. Παντως παραπάνω απο 10 χρόνια να εχεις ασχοληθεί αποκλείεται. Οι lcd led υπάρχουν στο χωρο λιγότερα χρόνια.

    Απο την αλλη επιασες και τον Μάνο Μπαχλιτζανάκη στο στομα σου οπου θα παρακαλούσες να ξερεις τα μισα απο οσα ξερει. Αλλα επειδη ο ανθρωπος παραδέχτηκε οτι οι πλασμα έφτασαν τα ορια τους και δεν εξελίσσονται πια, απο γνωστή και συμβουλάτορα τον έκανες μαλακα και αναξιόπιστο. Ρε μας κοροϊδεύεις? σύνελθε. Θα ελεγα βαριές κουβέντες και εας με εστελναν..., εχε χαρη που με κάλμαραν συμφορουμητες.

    Γραψε οτι θες λεγε οτι θες, χτυπα τον κ@λ@ σου κατω έληξε, δεν απαντω ξανα σε σενα, κανε τον καουμπόη οσο θες, ξερω οτι καυγαδίζεις και γενικά εχεις προκαλέσει πολλες αψιμαχίες απο το πουθενά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος graphist83 : 12-06-12 στις 02:13.
    Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema.

  9. #54
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    822
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102397/10239
    ISP
    Wind
    Router
    ZTHN H268N
    SNR / Attn
    19.1(dB) / 1.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphist83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον επειδη προωθείς το θεμα σε προσωπικό βαθμο και παράλληλα μου δειχνεις και τον πραγματικό σου εαυτό ως άτομο, σταματώ την συζήτηση εδω, καθως εαν συνεχίσω θα προβώ σε χαρακτηρισμούς για το ατομο σου οπου θα καταληξω σιγουρα ban.

    Εισαι εσκεμμένος καθως θες να συρεις την συζήτηση υπερ σου. Λες οτι θεωρώ τις lcd led αψεγάδιαστη τεχνολογία. Κατι που ποτε δεν παραδέχτηκα η είπα ποτέ. Οι υπολοιποι βεβαια χρηστες διαβαζουν και καταλαβαίνουν τι γινεται εδω.

    Εδω στο avclub, avsite που τα παιδια ειναι γνώστες (μαλλον εκει θα αναφέρεσαι) δεν εχουν τοσα κολλήματα και συμπλεγματισμο. Αντιθέτως εχουν αποδεχτεί το επιπεδο των γνώσεων μου, με εχουν ευχαριστήσει για την προσφορά μου σε αυτούς και μάλιστα εχω βρεθεί μαζι τους και για καφε. Έτσι κανουν συζήτηση και με αυτο τον τροπο μαθαίνουν και οι 2 πλευρες. Αμα νομιζεις οτι λεω παραμυθια μπες στα εν λόγω site και κανε search το username μου. Και να μην το κανεις χέστηκα ομως δεν περιμένω απο ατομα σαν εσενα την αποδοχή ουτε την εχω αναγκη. Η δυσφήμηση και οι ανακρίβειες που λες με ενοχλούν. Μαθε να διαβαζεις πρωτα και μετα να απαντας.

    Απο την αλλη κανε και εσυ οση διαφήμιση θες. Παντως παραπάνω απο 10 χρόνια να εχεις ασχοληθεί αποκλείεται. Οι lcd led υπάρχουν στο χωρο λιγότερα χρόνια.

    Απο την αλλη επιασες και τον Μάνο Μπαχλιτζανάκη στο στομα σου οπου θα παρακαλούσες να ξερεις τα μισα απο οσα ξερει. Αλλα επειδη ο ανθρωπος παραδέχτηκε οτι οι πλασμα έφτασαν τα ορια τους και δεν εξελίσσονται πια, απο γνωστή και συμβουλάτορα τον έκανες μαλακα και αναξιόπιστο. Ρε μας κοροϊδεύεις? σύνελθε. Θα ελεγα βαριές κουβέντες και εας με εστελναν..., εχε χαρη που με κάλμαραν συμφορουμητες.

    Γραψε οτι θες λεγε οτι θες, χτυπα τον κ@λ@ σου κατω έληξε, δεν απαντω ξανα σε σενα, κανε τον καουμπόη οσο θες, ξερω οτι καυγαδίζεις και γενικά εχεις προκαλέσει πολλες αψιμαχίες απο το πουθενά.
    Φίλε δεν αξίζει. Πολλά είπες. Ασχέτος ποιος απο τους 2 ειναι πιο εμπειρος και ποιος απο τους δυο έχει δικιο ο manicx σου κάνει επίθεση με ειρωνικό τρόπο. Όφειλε να σεβαστεί την άποψη σου (οχι απαραίτητα να την υιοθετήσει) και δεν βρίσκω κανένα λόγο να γίνεται προσωπικό το θέμα. ΕΛΕΟΣ ! Κουβεντα κανουμε ο καθενας ειναι ελευθερος να πει οτι θέλει και ας λέει μ@λ@κ... και εμείς απο την πλευρά μας ήρεμα και με σεβασμό να του κάνουμε αντίλογο. ΟΧΙ αυτα τα καραγκιοζιλίκια που είδα πιο πάνω.

  10. #55
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο επόμενο μήνυμα σε παρόμοιο τόνο, το νήμα κλειδώνει και καθαρίζεται απο το #45 και κάτω.

    Αν δεν μπορείτε να κουβεντιάσετε πολιτισμένα, όπως καλεί το ήθος του φόρουμ, να μή το κάνετε δημόσια.
    Υπάρχουν και τα πμ.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  11. #56
    Εγγραφή
    19-01-2012
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11921/876
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οταν καποιος σε ειρωνεύεται συνεχώς, σε αποκαλεί ημιμαθή και παραμυθά, χωρις να εχει προηγηθεί καμια πρόκληση εκ μέρους μου, τοτε ναι το θεμα καταλήγει σε προσωπικό επίπεδο. Ποτε δεν εχω προκαλέσει κάποιον συμφορουμητη, ενω παντα απαντώ με σεβασμο και ευγένεια. Συγνώμη που προκάλεσα την ευθιξία του φορουμ αλλα ποτε δεν πίστεψα οτι η συζήτηση θα περιέλθει σε τόσο χαμηλό επίπεδο. Απο την αλλη ομως κάποιοι χρειάζονται και λιγο ταρακούνημα καθως δεν παρακαλάμε για λιγη αξιοπρέπεια και σεβασμο, τα επιβάλουμε..

    Αυτα απο εμένα να εχετε ενα καλο βραδυ και καλη συνέχεια.
    Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema.

  12. #57
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphist83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον επειδη προωθείς το θεμα σε προσωπικό βαθμο και παράλληλα μου δειχνεις και τον πραγματικό σου εαυτό ως άτομο, σταματώ την συζήτηση εδω, καθως εαν συνεχίσω θα προβώ σε χαρακτηρισμούς για το ατομο σου οπου θα καταληξω σιγουρα ban.

    Εισαι εσκεμμένος καθως θες να συρεις την συζήτηση υπερ σου. Λες οτι θεωρώ τις lcd led αψεγάδιαστη τεχνολογία. Κατι που ποτε δεν παραδέχτηκα η είπα ποτέ. Οι υπολοιποι βεβαια χρηστες διαβαζουν και καταλαβαίνουν τι γινεται εδω.

    Εδω στο avclub, avsite που τα παιδια ειναι γνώστες (μαλλον εκει θα αναφέρεσαι) δεν εχουν τοσα κολλήματα και συμπλεγματισμο. Αντιθέτως εχουν αποδεχτεί το επιπεδο των γνώσεων μου, με εχουν ευχαριστήσει για την προσφορά μου σε αυτούς και μάλιστα εχω βρεθεί μαζι τους και για καφε. Έτσι κανουν συζήτηση και με αυτο τον τροπο μαθαίνουν και οι 2 πλευρες. Αμα νομιζεις οτι λεω παραμυθια μπες στα εν λόγω site και κανε search το username μου. Και να μην το κανεις χέστηκα ομως δεν περιμένω απο ατομα σαν εσενα την αποδοχή ουτε την εχω αναγκη. Η δυσφήμηση και οι ανακρίβειες που λες με ενοχλούν. Μαθε να διαβαζεις πρωτα και μετα να απαντας.

    Απο την αλλη κανε και εσυ οση διαφήμιση θες. Παντως παραπάνω απο 10 χρόνια να εχεις ασχοληθεί αποκλείεται. Οι lcd led υπάρχουν στο χωρο λιγότερα χρόνια.

    Απο την αλλη επιασες και τον Μάνο Μπαχλιτζανάκη στο στομα σου οπου θα παρακαλούσες να ξερεις τα μισα απο οσα ξερει. Αλλα επειδη ο ανθρωπος παραδέχτηκε οτι οι πλασμα έφτασαν τα ορια τους και δεν εξελίσσονται πια, απο γνωστή και συμβουλάτορα τον έκανες μαλακα και αναξιόπιστο. Ρε μας κοροϊδεύεις? σύνελθε. Θα ελεγα βαριές κουβέντες και εας με εστελναν..., εχε χαρη που με κάλμαραν συμφορουμητες.

    Γραψε οτι θες λεγε οτι θες, χτυπα τον κ@λ@ σου κατω έληξε, δεν απαντω ξανα σε σενα, κανε τον καουμπόη οσο θες, ξερω οτι καυγαδίζεις και γενικά εχεις προκαλέσει πολλες αψιμαχίες απο το πουθενά.
    Eπαναλαμβάνω ότι σκάλωσες σε μια κριτική που έκανα για το DSE στις Panasonic plasma και μίλησες για μόδες. Την ίδια στιγμή αναφέρεις στα posts σου LCD/LED της Sony ως καλές, προτείνεις δε κάποιες από αυτές. Βέβαια έχουν επιβεβαιωμένα προβλήματα με DSE. Γιατί δεν κάνεις αναφορά σε αυτό το γεγονός και την ίδια στιγμή το κριτικάρεις για άλλα Panels; Μπορώ να σου παραθέσω links για DSE στην 920.

    Με τεχνολογίες display ασχολούμαι 19 χρόνια. Και όχι για να μετράω τα μαύρα και τα κόκκινα αλλά με προγραμματισμό chip οδήγησης, δηλαδή core ενασχόληση.

    To fullhd έχει αποδείξει ότι είναι αναξιόπιστο. Για του λόγου το αληθές, κάνει review την VT30 πέρυσι και λέει τα καλύτερα. Τα σπάει με την Intertech εξαιτίας αυτού, φέτος κάνει review την VT50 που είναι καλύτερη της VT30, και αρχίζει το θάψιμο. Παλαιότερα όποιος έκανε απλά ερωτήσεις που δεν τους άρεσαν, τον έστελναν με ban. Δημοκρατικά πράγματα δηλαδή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manicx : 12-06-12 στις 12:27.

  13. #58
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Θέλω να αγοράσω μια 32 ίντσες τηλεόραση στα 200 - 250 ευρώ , τι να επιλέξω ; Ποια έχει καλή εγγύηση και ποιότητα ;

  14. #59
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphist83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Blinking βλεπω σε ολες τις plasma καιοχι μονο εγω.
    Βλέπω τακτικά (ή σχετικά τακτικά) προβολές σε GT30, VT30, V20 και U10.

    Και δεν έχω δει ποτέ blinking. Είμαι στραβός;

  15. #60
    Εγγραφή
    15-07-2007
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΖΙΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά τηλεόρασης
    Από stefan_city στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-11, 23:00
  2. Αγορά τηλεόρασης!!!!
    Από hritso στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-10, 21:57
  3. αγορα τηλεορασης!
    Από makis... στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-10, 00:56
  4. Αγορά Τηλεόρασης
    Από aleka_gates στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-09, 05:28
  5. Αγορά τηλεόρασης
    Από PopManiac στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-06, 17:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας