Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Το avatar του μέλους alex_7gr
    alex_7gr Guest
    Εδώ και δυο μέρες έχω πρόβλημα με το να μπς στην διαχείρηση του modem μου. Στον πίνακα που ζητάει τον κωδικο για να μπω στην διαχείρηση (τον οποιο δεν εχω αλλάξει ποτέ απο τότε που πήρα το modem) πληκτρολογώ τον κοδικό που δίνει αρχικά η κατασκευάστρια εταιρία και μου το βγάζει λάθος! Εντομεταξεί αυτές τισ δυο μέρεσ καθε φορά που ανοιγω το pc η dsl δεν δουλεύει! Κάλεσα την forthnet και μου είπαν πωσ δεν εχουν ξαναδει τετιο πρόβλημα και μου ειπαν να κανω ξανα install στο modem. Κα8ε φόρα που του κανω install η συνδεση επανερχεται αλλα εξακολουθω να μην μπορω να μπω στο modem.


    Συγγνωμη αν σας κουρασα.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δες στις οδηγίες πως θα κάνεις hard reset.
    μετά ξανακάνε τις ρυθμίσεις για την forthnet και τέλος άλλαξε το default password.
    σώσε τις ρυθμίσεις και θα είσαι οκ.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Το avatar του μέλους maria
    maria Guest
    Επειδη στις οδηγιες δε λεει πως κανεις reset ειναι τεσσερα συνεχομενα πατηματα.
    Επισης τσεκαρε μηπως εχει κανενα firewall με pop up blocker γιατι κοβει τα μενου του.

  4. #4
    Το avatar του μέλους alex_7gr
    alex_7gr Guest
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Τελικα το πρόβλημα λύθηκε κάνοντασ reset και ξαναβάζοντας τις ρυθμίσεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    8)
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    21-09-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Vodafone - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    SppedTouch
    SNR / Attn
    9(dB) / 11,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex_7gr
    Εδώ και δυο μέρες έχω πρόβλημα με το να μπς στην διαχείρηση του modem μου. Στον πίνακα που ζητάει τον κωδικο για να μπω στην διαχείρηση (τον οποιο δεν εχω αλλάξει ποτέ απο τότε που πήρα το modem) πληκτρολογώ τον κοδικό που δίνει αρχικά η κατασκευάστρια εταιρία και μου το βγάζει λάθος! Εντομεταξεί αυτές τισ δυο μέρεσ καθε φορά που ανοιγω το pc η dsl δεν δουλεύει! Κάλεσα την forthnet και μου είπαν πωσ δεν εχουν ξαναδει τετιο πρόβλημα και μου ειπαν να κανω ξανα install στο modem. Κα8ε φόρα που του κανω install η συνδεση επανερχεται αλλα εξακολουθω να μην μπορω να μπω στο modem.


    Συγγνωμη αν σας κουρασα.

    Επειδη αυτο το προβλημα που γραφεις το εχω παθει και εγω και κονταψα να τρελαθω βρηκα οτι πρεπει να ξαναγραφεις το username και to password ασχετα αν το εχει γραμμενο ηδη. Δοκιμασε αυτο που σου λεω και πες μου.

    Προφανως το username που το δειχνει γραμενο το στελνει σαν κενο οποτε το βγαζει λαθος.

  7. #7
    Το avatar του μέλους alex_7gr
    alex_7gr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από smarag
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex_7gr
    Εδώ και δυο μέρες έχω πρόβλημα με το να μπς στην διαχείρηση του modem μου. Στον πίνακα που ζητάει τον κωδικο για να μπω στην διαχείρηση (τον οποιο δεν εχω αλλάξει ποτέ απο τότε που πήρα το modem) πληκτρολογώ τον κοδικό που δίνει αρχικά η κατασκευάστρια εταιρία και μου το βγάζει λάθος! Εντομεταξεί αυτές τισ δυο μέρεσ καθε φορά που ανοιγω το pc η dsl δεν δουλεύει! Κάλεσα την forthnet και μου είπαν πωσ δεν εχουν ξαναδει τετιο πρόβλημα και μου ειπαν να κανω ξανα install στο modem. Κα8ε φόρα που του κανω install η συνδεση επανερχεται αλλα εξακολουθω να μην μπορω να μπω στο modem.


    Συγγνωμη αν σας κουρασα.

    Επειδη αυτο το προβλημα που γραφεις το εχω παθει και εγω και κονταψα να τρελαθω βρηκα οτι πρεπει να ξαναγραφεις το username και to password ασχετα αν το εχει γραμμενο ηδη. Δοκιμασε αυτο που σου λεω και πες μου.

    Προφανως το username που το δειχνει γραμενο το στελνει σαν κενο οποτε το βγαζει λαθος.

    Ευχαριστώ πολύ smarag! Τυχαίνει να το παθαίνω μερικές φορές και λύνεται με τον τρόπο που αναφέρεις παραπάνω.

    Νομίζω πως κάπου στην διαχείρηση του modem θα πρέπει να υπάρχει κάποια εντολή για να αποθηκεύονται οι ρυθμήσεις.

    Αν και στο εγχειρίδιο αναφέρει πως γίνεται αυτόματα προς το παρών αυτό δεν βλέπω να γίνεται και καταντάει κουραστικό.

  8. #8
    Εγγραφή
    21-09-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Vodafone - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    SppedTouch
    SNR / Attn
    9(dB) / 11,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex_7gr

    Ευχαριστώ πολύ smarag! Τυχαίνει να το παθαίνω μερικές φορές και λύνεται με τον τρόπο που αναφέρεις παραπάνω.

    Νομίζω πως κάπου στην διαχείρηση του modem θα πρέπει να υπάρχει κάποια εντολή για να αποθηκεύονται οι ρυθμήσεις.

    Αν και στο εγχειρίδιο αναφέρει πως γίνεται αυτόματα προς το παρών αυτό δεν βλέπω να γίνεται και καταντάει κουραστικό.
    Μαλλον ειναι bug και θα πρεπεί να το διορθώσει ή intracom σε αλλο version.

Παρόμοια Θέματα

  1. Jet Speed 520 & Vodafone προβλημα σε link
    Από pgp69 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-08, 21:15
  2. Πρόβλημα ταχύτητας..Jet Speed 520
    Από Bl4ckD3ViL στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-07, 22:00
  3. Jet Speed via Forthnet over adsl
    Από Anastasios001 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-06, 12:45
  4. JET SPEED 520 i και Ασύρματο Δίκτυο - Πρόβλημα
    Από Κώστας Ιωάννου στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-05, 20:22
  5. jet speed
    Από Tribal στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-03, 12:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας