Σελ. 130 από 303 ΠρώτηΠρώτη ... 110120125128129130131132135140150 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.936-1.950 από 4538
  1. #1936
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, τωρα γυρισα σπιτι καλα που το αναφερατε δεν το ειχα προσεξει καν!
    αλλα οπως ξερω και εγω τα ιδια ειναι!
    απλα το μη W δεν εχει wifi και bluetooth!
    δεν το παραγγειλα ακομα τωρα θα το ψαξω εκτενεστερα και επανερχομαι.

    Στην αναγκη μπορω να παρω το W απλα επειδη δεν με ενδιαφερουν τα παραπανω που εχει ειναι περιττο να δωσω τα παραπανω χρηματα και για την δουλεια που το θελω.

    Και στην αρχικη σελιδα παντου το W αναφερει αλλα ψαχνω και το γιατι https://openwrt.org/toh/raspberry_pi...n/raspberry_pi

    βρηκα αυτη την σελιδα με συγκριτικα οπως βλεπουμε ακριβως ιδιο ειναι με το W απλα δεν εχει wifi και bluetooth http://socialcompare.com/en/comparis...els-comparison
    παρολαυτα δεν βρισκω ΚΑΜΙΑ αναφορα αν κανει ή καποιον να εχει βαλει. Ολες οι επισημες σελιδες μιλανε μονο για το W και γενικα ολοι!
    τι στο καλο γινεται....
    παντως σε αυτον που μιλησα του ειπα οτι το θελω για OpenWRT δεν ειπε οτι δεν κανει, τωρα τι να πω...

    μπορω να σκεφτω εναν λογο να μην κανει...
    οτι το openwrt για να ξεκινησει αρχικα θελει καποιο lan interface και αυτο δεν εχει τιποτα απο την αρχη.
    και πρεπει να φορτωσεις module στον kernel λογικα.
    Πως θα το κανεις αν δεν εχεις ιντερνετ απο την αρχη?
    Γιατι νομιζω και το usb to ethernet κατι θελει για να παιξει.
    Μηπως ειναι αυτος ο λογος ?

    Δοκιμασα την τελευταια εκδοση σε Virtualbox oυτε luci δεν ειχε επρεπε να το βαλω απο το ιντερνετ.

    Επισης η εκδοση για το zero W ειναι η ιδια που ειναι για το rasp model B 256 που εχω, αλλα δεν του εχω βαλει ακομα εχω 2 καρτες με το LEDE η μια και η αλλη με προηγουμενη εκδοση και ειναι 1GB η καθε μια.

    - - - Updated - - -

    ΩΠΑ! μαλλον αυτο που ελεγα....το λεει στην σελιδα την επισημη https://openwrt.org/toh/raspberry_pi...n/raspberry_pi

    Κώδικας:
    How to use USB-Ethernet with Raspberry Pi Zero
    
    You can plug in a USB-ethernet adapter to RasPi Zero via USB-OTG cable. However, system does not support it by default so you need to compile your own brcm2708-brcm2708 image from trunk with following items included (on menuconfig):
    
    Kernel modules -> USB Support -> kmod-usb-net
    kmod-usb-net-asix
    asix-ax88179
    εδω λεει για το LEDE αλλα τα ιδια θα ειναι τα βηματα, και παλι λεει για το W και οπως βλεπουμε ξεκιναει με WIFI!
    https://github.com/smeathers/lede-pi0w-usb
    αρα γιαυτο δεν κανει το απλο!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κάνει το απλό για openwrt θέλει το W
    Ευχαριστω για την διευκρινηση καλα που το ειπες!
    τσαμπα θα το επαιρνα οντως για τους λογους που δειχνω παραπανω δεν κανει τελικα! απλα δεν μπορεις να σεταρεις το openwrt να παιξει διακτυακα κατι που φυσικα το καθιστα αχρηστο σαν λειτουργικο!

  2. #1937
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Να τα πάρουμε με την σειρά.

    α. Στο OpenWRT για όλα τα Raspberry, δεν υπάρχουν τα κατάλληλα πακέτα για να δουλέψει το USB-OTG, μέσω του οποίου θα συνδεθεί ένας USB-Ethernet αντάπτορας.
    Για όλα τα Raspberry εκτός του απλού Zero, ξεπερνιέται εύκολα αφού μπορούμε να συνδεθούμε με άλλο ενσύρματο ή ασύρματο interface και να κατεβάσουμε-εγκαταστήσουμε τα πακέτα. Πρόβλημα λύθηκε.
    Όμως στο απλό Zero, δεν υπάρχει κανένα interface, οπότε η μόνη επιλογή που έχουμε είναι να κάνουμε οι ίδιοι compile το firmware (παράδειγμα)με τα αντίστοιχα πακέτα αντί να χρησιμοποιήσουμε το έτοιμο από τα repos. Πρόβλημα λύθηκε.

    β. Στο OpenWrt σε όλες τις συσκευές με ένα Ethernet interface, αυτό εξαρχής λειτουργεί ως LAN με σταθερή ΙΡ 192.168.1.1. Άρα δεν μπορεί να συνδεθεί σε ένα router ώστε να πάρει αυτόματα ΙΡ και μάλιστα αν ο router έχει την ίδια διεύθυνση, θα υπάρχει διένεξη. Προτείνεται λοιπόν να συνδεθούμε απ' ευθείας με το PC και να κάνουμε τις ρυθμίσεις.

  3. #1938
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Aυτο με το pc λεει ομως ΠΡΩΤΑ να εχεις κανει αλλα βηματα που πρεπει να εχεις wifi! https://github.com/smeathers/lede-pi0w-usb
    At this point the Computer should detect the Pi0w as a USB Ethernet device. Once the correct drivers are loaded it should receive an IP address from the DHCP server running on the Pi0w allowing further SSH and LuCI configuration.
    Πριν ομως δειχνει να εχουμε wifi.
    Οποτε δε νομιζω να γινεται, αν γινοταν ΔΕΝ θα το εκανε κανεις???
    ψαχνω ποσην ωρα δεν υπαρχει καμια αναφορα για openwrt στο απλο rasp zero! ΠΑΝΤΟΥ μιλανε ΜΟΝΟ για το W! εξαλου και η αρχικη επισημη σελιδα ΜΟΝΟ το W αναφερει!
    και η διαφορα με το WH ειναι οτι το H σημαινει headers που απλα τα εχει κολλημενα πανω ειναι το ιδιο βασικα κατ τα αλλα.
    ασε τι λεει το αρχικο site δεν μου λεει κατι δεν βλεπω απο εκει κατι να γινεται.
    Θελω να δω καποιον να το εχει κανει. Ακομα και να γινεται ετσι με compile κτλ εγω δεν ξερω να το κανω και κατα 99% δεν θα το καταφερω να παιξει ποτέ.

    - - - Updated - - -

    Θα κανω μια δοκιμη παλι πανω σε mikrotik metarouter το openwrt και αμα δεν παιζει καλα θα παρω το zero w να τελειωνουμε. Δεν το ρισκαρω να παρω το απλο και να μην κανει και να χανω και τον χρονο μου τσαμπα και δεν θα εχω τι να το κανω κιολας μετα, δεν ειναι πολλα τα λεφτα αλλα γιατι να τα πεταω τσαμπα.
    Εφοσον το επισημο site λεει ΜΟΝΟ το W και δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ αναφορα απο κανεναν απολυτως οση ωρα ψαχνω που πιστευω αν ειχε θα την ειχα βρει, δεν υπαρχει λογος να το κουραζουμε.
    Αν μου βρεις εναν να το εχει βαλει σε απλο zero δειχτο μου να το δω σε video, photos οτι νανε, η θεωρια του αρχικου site δεν μου λεει απολυτως τιποτα, μισα λογια βλεπω και πραξεις μηδεν.

    - - - Updated - - -

    για την ιστορια κολησε το mikrotik και παραλιγο να το χασουμε το κορμι....η τελευταια φορα που το εκανα αυτο με το metarouter....
    παραγγειλα τελικα το zero WH βγηκε 18.20 ευρω με τα μεταφορικα και πληρωμη με καρτα. Οποτε αναμενω!
    Ευχαριστω τελος οσους βοηθησαν!

  4. #1939
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μάλλον δεν έχεις εμπειρία πως λειτουργεί το site όσων αφορά τις ακριβείς οδηγίες. Για να υπάρχουν πρέπει κάποιος να το έχει δοκιμάσει. Πράγμα που δεν είχε γίνει μέχρι να φτιαχτούν τα χρειαζούμενα πακέτα.
    Μάλιστα οι οδηγίες που υπάρχουν είναι αντιγραφή ενός παλαιότερου άρθρου (2016-2017) σε κινέζικο φόρουμ που πλέον δεν ενημερώνεται. Σε εκείνο λοιπόν δεν υπάρχει καμία αναφορά για το Zero W.

    Η αλήθεια είναι ότι λόγω επεξεργαστική ισχύος και περιορισμών σε interfaces, τα Raspi δεν είναι ευρέως σε χρήση με OpenWrt, παίζοντας κυρίως ως ΑΡ και δευτερευόντως ως router.
    Για ποιον λόγο να πάρει κάποιος το απλό Zero αν δεν έχει τουλάχιστον WiFi και ένα LAN. Τα άλλα Raspi έχουν USB host που σημαίνει ότι συνδέουμε ένα hub κι έχουμε πολλαπλές χρήσεις. Στα Zero έχουμε μόνο OTG οπότε η χρήση του είναι περιορισμένη, μιας ούτε ως router μπορεί να παίξει ούτε ως απλό ΑΡ, που είναι οι 2 κύριες χρήσεις του OpenWrt.

    Αν και σε OpenWrt έχουμε δυνατότητα από το ίδιο (μοναδικό) inteface να έχουμε WAN και LAN, εν τούτοις χρειάζεται και ο άλλος εξοπλισμός μας να είναι συμβατός (με VLANs) για να δουλέψει. Αν βάλεις τοσυνολικό κόστος προμήθειας για πλήρη λειτουργία αλλά και την περιορισμένη επεξεργαστική ισχύ, το Zero απλά δεν είχε χρήση.
    Μόλις βγήκε το Zero W (μέσα 2017), τότε βρέθηκε χρήση και γι' αυτό (π.χ. router ή σκέτο ΑΡ), οπότε ξεκίνησαν αρκετοί να το χρησιμοποιούν και για τον λόγο αυτό υπάρχουν οδηγίες στο διαδίκτυο όπως άρθρα στο φόρουμ του OpenWrt.

    Όμως στην δικιά σου περίπτωση που απλά θέλεις να παίξει μόνο για το OpenVPN, μια χαρά λειτουργεί με τον τρόπο που ανέφερα και το απλό Zero..

  5. #1940
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    δεν ανεφερες κατι συγκεκριμενο εδειξες κατι απο το αρχικο site που ειχα δει και εγω απο την αρχη και δεν εβγαλα κανενα νοημα, ξαναλεω οτι δεν καταλαβαινω καν τι εννοει να κανω εκει περα!!! δεν ειναι οτι δεν καταλαβαινω το site, δεν εχω εμπειρια απο compile σε τετοια πραγματα, και για το metarouter για να κανω image για mikrotik και εκεινα δεν καταλαβαινω επισης.
    Και δεν θελω να το κανω ρουτερ! αλλα ουτε και AP, και δεν ειπα κατι τετοιο! αν ηθελα κατι τετοιο θα επαιρνα ρουτερ μηχανημα υπαρχουν αρκετα πχ alix boards.
    Θελω συγκεκριμενες υπηρεσιες που εχουν να κανουν με linux server και δεν γινονται με mikrotik και δεν θελω να εχω pc κατι τετοιο εκει ανοιχτο συνεχεια για ευνοητους λογους και δεν εχω και διαθεσιμο κιολας.
    Την δουλεια που θελω μπορω και με raspbian πχ να την κανω, αλλα θα προτιμησω το openwrt γιατι εκει τα εχω ξανακανει γιαυτο και ειπα αυτο το λειτουργικο.
    Οπως και να εχει καλυτερα το WH γιατι καλο ειναι να εχει τις παραπανω δυνατοτητες δεν τρεχει και τιποτα σιγα, επειδη εχω και wifi aps στον χωρο πιθανως κιολας να το αφησω μονο με το wifi.
    Να υπενθυμισω οτι ειχα καποτε σε openwrt και asterisk απο κονσολα και επαιζε τελεια στο www.openwrt.gr εχω κανει και οδηγο, επισης υπαρχει gui απο Luci, το openwrt ΔΕΝ ειναι μονο για routing και AP, κανει 1000 πραγματα!

  6. #1941
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πες από την αρχή ότι δεν καταλαβαίνεις τις πληροφορίες αλλά μη βγάζεις συμπέρασμα ότι δεν γίνεται αυτό που θέλεις. Μια χαρά γίνεται, αλλά δεν είναι έτοιμο, ούτε plug and play.
    Έδωσα συνδέσμους με το τι ακριβώς χρειάζεται να γίνει. Φυσικά πρέπει να έχει κάποιος σχετική εμπειρία για ακολουθήσει τις οδηγίες. Μήπως το ίδιο δεν γίνεται και σε πολλές περιπτώσεις; Αν δεν υπάρχει έτοιμο πακέτο, υπάρχουν οι πληροφορίες πως θα το χτίσει κανείς το firmware.

    Τέλος όσον αφορά το Asterisk, ναι παίζει σε OpenWrt, όπως και σε πολλές άλλες συσκευές, αλλά πλέον δεν έχουμε GUI εδώ. Μόνο γραμμή εντολών, εκτός αν μιλάς για παμπάλαιο version, χωρίς καμία υποστήριξη τεχνικής φύσεως ή ασφαλείας.

  7. #1942
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες από την αρχή ότι δεν καταλαβαίνεις τις πληροφορίες αλλά μη βγάζεις συμπέρασμα ότι δεν γίνεται αυτό που θέλεις. Μια χαρά γίνεται, αλλά δεν είναι έτοιμο, ούτε plug and play.
    Έδωσα συνδέσμους με το τι ακριβώς χρειάζεται να γίνει. Φυσικά πρέπει να έχει κάποιος σχετική εμπειρία για ακολουθήσει τις οδηγίες. Μήπως το ίδιο δεν γίνεται και σε πολλές περιπτώσεις; Αν δεν υπάρχει έτοιμο πακέτο, υπάρχουν οι πληροφορίες πως θα το χτίσει κανείς το firmware.

    Τέλος όσον αφορά το Asterisk, ναι παίζει σε OpenWrt, όπως και σε πολλές άλλες συσκευές, αλλά πλέον δεν έχουμε GUI εδώ. Μόνο γραμμή εντολών, εκτός αν μιλάς για παμπάλαιο version, χωρίς καμία υποστήριξη τεχνικής φύσεως ή ασφαλείας.
    μα αυτό που θελω δεν γινεται, να το βαλω και να παιζει θελω δλδ να είναι plug n play, όχι να κανω compile kernel κτλ!!!
    ασε που άλλος το ειπε πρωτα για δες από την αρχη και να μην την λες σε εμενα γιατι ετσι σου αρεσει…
    εγω απλα εψαξα να δω γιατι πουθενα δεν αναφέρεται το απλό.
    και από την αρχη εδειξα την σελιδα που λεει αυτό που ειπες και ειπα ότι δεν καταλαβαίνω.
    Μαλλον δεν ξερεις καθολου από openwrt….
    GUI ΥΠΑΡΧΕΙ μαλλον δεν τα ξερεις καλα και ισως να γινεται να μπει και Free pbx αλλα δεν το εχω ψαξει αυτό.
    Το openwrt εχει το luci και εχει διαφορα πακετα πχ luci-app-asterisk, luci-app-qos, luci-app-openvpn, luci-app-wol και εχει gui σχεδόν για όλα!
    Εγω επειδή εμαθα κονσολα αστερισκ το δουλευω ετσι και στο nas εχει gui αλλα παιζω με κονσολα.
    Όταν ειχα στο Openwrt openvpn το ειχα μεσω gui από το luci.
    Καμια παμπαλαια version είναι καινουρια τα πακετα, κάθε εκδοση openwrt που βγαινει βγαζει νεοτερα πακετα δεν δουλευει με τις παλιες, μονο αν εχεις εσυ εγκαταστησει παλιοτερη εκδοση δουλευει με τα παλια πακετα.
    Για το raspberry εχει βγει το νέο, για το mikrotik metarouter δεν εχει κανει ακομα κανεις το νέο, μεχρι το lede εχει.
    Δες εδώ ποστ 14 αν εχει gui η όχι δειχνω και άλλες εφαρμογες https://www.adslgr.com/forum/threads...router-on-mtik είναι το lede αυτό.
    Δεν το συνεχιζω άλλο ειπαμε παραγγειλα τελος, η παραπανω συζητηση δεν μας λεει κατι και είναι χωρις καμια ουσια….θα τα ξαναπουμε όταν θα το παρω και θα βαλω openwrt, οποτε μεχρι τοτε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 04-04-19 στις 07:07. Αιτία: lede

  8. #1943
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αναφέρθηκε ότι το OpenWrt δεν παίζει στο απλό Zero και απάντησα ότι αυτό δεν ισχύει, δείχνοντας τον τρόπο με τον οποίο λειτουργεί. Το ότι δεν είναι plug and play και για ποιον λόγο δεν υπάρχουν έτοιμα πακέτα, αν και απάντησα συγκεκριμένα, είναι παντελώς αδιάφορο.

    Όσον αφορά το GUI (πακέτο luci-app-asterisk) για Asterisk σε OpenWrt, επιμένω ότι πλέον δεν παίζει και το γνωρίζω διότι το έχω δοκιμάσει (και όχι απλώς εγκαταστήσει).

    Spoiler:
    α. Δεν υπάρχει πλέον το πακέτο στο τελευταίο firmware 18.06. Έχει αφαιρεθεί εντελώς από το αποθετήριο και αν ψάξεις σε βγάζει σε αυτή την σελίδα.
    β. Υπήρχε πράγματι στην έκδοση του LEDE 17.01, αλλά ποτέ δεν δούλεψε και τότε ήταν που αποφασίστηκε να αφαιρεθεί εντελώς, καθώς και οποιαδήποτε αναφορά στο επίσημο wiki, ενώ υπάρχει μόνο στο παλιό αλλά αρχειοθετημένο μόνο για ιστορικούς λόγους.
    γ. Ο λόγος που δεν δουλεύει είναι ότι σταμάτησε η ανάπτυξη και η συντήρηση της εφαρμογής στην οποία στηρίζεται το πακέτο και παράλληλα (κυρίως αυτό) σε κάποια έκδοση του Asterisk (νομίζω 11) άλλαξε ο τρόπος διαχείρισης των αρχείων του συστήματος και ο τρόπος που λειτουργεί η εφαρμογή, με αποτέλεσμα ναι μεν να έχεις το GUI σε εγκατάσταση, αλλά να μη κάνει απολύτως τίποτα, οπότε ο Asterisk λειτουργεί αποκλειστικά μέσω CLI.

    Εν κατακλείδι, οι μόνες επιλογές είναι:
    α. Χρήση μέχρι την έκδοση 1.8 του Asterisk, που πλέον είναι EOL από το 2015.
    β. Χρήση μέχρι την έκδοση 17.01 του OpenWrt, όπου υπάρχει έτοιμο το πακέτο.
    γ. Για χρήση της έκδοσης 18.01 (και νεώτερες) του OpenWrt, χρειάζεται να χτίσεις το πακέτο εφόσον έχεις τις γνώσεις. Και αυτό διότι για διάφορους λόγους που έχουν αναφερθεί από τους developers, δεν αξίζει να γίνει αυτό.

    Και γι' αυτό ανέφερα πριν για παμπάλαιο version, χωρίς καμία υποστήριξη τεχνικής φύσεως ή ασφαλείας.

  9. #1944
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα!
    βρηκα αυτο σημερα : http://www.pivpn.io/ για openvpn που το ηθελα.
    https://github.com/pivpn/pivpn
    τα σπαει απλα! αν θελει κανεις ευκολο στησιμο openvpn server επανω απο raspbian αξιζει με τα 1000!
    ναι τελικα εβαλα raspbian στο zero wh, ολα παιζουν τζαμι και με ethernet απο usb, και με wifi, και με γραφικο, και ssh και VNC. Εκει που θα μπει υπαρχει και οθονη που μπορει να παρει και HDMI.
    Ολα τελεια!
    βγηκε 18.20 απο Nettop και τα ειχα ολα τα αλλα περιφερειακα, εφτιαξα κουτακι δικο μου πλαστικο γαλαζιο διαφανο και ολα καλα!

    Επισης για πελατη αυτο το πακετο πολυ καλο : gadmin-openvpn-client - GTK+ configuration tool for openvpn (client)
    και εχει και για server επισης gadmin-openvpn-server - GTK+ configuration tool for openvpn (server)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 06-04-19 στις 21:53. Αιτία: ορθογραφικο λαθος

  10. #1945
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.505
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εχει το eshop αυτη τη βδομαδα το pi 3b+, στα 60ε, σετακι με κουτι, τροφοδοτικο και μια 32αρα kingston. Αξιζει?
    Υποσχεθηκα σε ενα φιλο μου καποιο soc για δωρο στο γαμο του :P
    ديميتريس

  11. #1946
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει το eshop αυτη τη βδομαδα το pi 3b+, στα 60ε, σετακι με κουτι, τροφοδοτικο και μια 32αρα kingston. Αξιζει?
    Υποσχεθηκα σε ενα φιλο μου καποιο soc για δωρο στο γαμο του :P
    Καλημέρα, το είδα και εγώ, θεωρώ ότι αξίζει με την τιμή αυτή ειδικά!

  12. #1947
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.526
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Ακριβό μου φαίνεται
    38€ έχει το RPi3B+
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  13. #1948
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.505
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ειναι σετ με official θηκη, official φορτιστη και 32αρα καρτα kingston 10αρα.
    https://www.e-shop.gr/raspberry-pi-3...t-p-PER.817968
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 07-04-19 στις 16:49.
    ديميتريس

  14. #1949
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    https://nettop.gr/index.php/raspberr...rc=raspberrypi

    https://nettop.gr/index.php/raspberr...erry-pi-3.html

    https://nettop.gr/index.php/raspberr...er-supply.html

    https://nettop.gr/index.php/raspberr...h-adapter.html

    - - - Updated - - -

    69,30 ευρω μας βγαινουν....αρα η τιμη στο εσοπ σκιζει!!! δειτε τα μην εκανα κατι λαθος.

  15. #1950
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.526
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Ψάξε σε σκρουτζομάγαζα για τα ίδια

    3,77€ βλέπω την κάρτα
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

Σελ. 130 από 303 ΠρώτηΠρώτη ... 110120125128129130131132135140150 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Vim
    Από gtklocker στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-14, 08:47
  2. Το thread του KDE SC 4.8
    Από Helix στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 377
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-12, 23:54
  3. Το thread του KDE SC 4.7
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 663
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-12, 01:53
  4. Το thread του Slackware
    Από dou13 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 340
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-12, 06:02
  5. Το thread του MKV
    Από thodoris12 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-11, 18:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας