Σελ. 172 από 303 ΠρώτηΠρώτη ... 152162167170171172173174177182192 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.566-2.580 από 4532
  1. #2566
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Mikrotik το έχω αλλά δεν παίζει ρόλο εάν το script είναι μεγάλο ή μικρό μια χαρά δουλεύει πάνω στην αλλαγή, δοκιμασμένο και γρήγορο.
    Δεν εχω καλη εμπειρια απο mikrotik ddns scripts ΠΑΝΤΑ ειχα προβληματα και αξιοπιστια μηδεν, οποτε δεν κανω καν τον κοπο οταν υπαρχουν πολυ καλυτερες λυσεις χωρις script.

    Ασχετο προβλημα εγινε πατατα....
    Ειχα δωσει στο raspi zero ρευμα απο το 109 και περασα τη νεα ROS και το νεο FW με αποτελεσμα να το ανοιγοκλεισει 2 φορες.
    Οκ το επανεφερα ομως βλεπω οτι ποτε ποτε μου αργουν να ανοιγουν σελιδες κτλ.
    Και βλεπω στον χρονο που λεει πολυ μεγαλο νουμερο.
    Πχ αυτο τωρα Average processing time 323 ms ενω πριν ειχα 2-3 πανω κατω.
    Τι να εγινε τωρα? η επανεγκατασταση του adguard home δεν απεδωσε. Να επαθε κανα προβλημα η καρτα?
    Τωρα το εβαλα να παιρνει ρευμα απο το ρουτερ της inalan που δεν ανοιγοκλεινει ποτέ, ολα τα μηχανηματα ειναι και επανω σε ups.

    - - - Updated - - -

    Την εβαλα τελικα στο desktop και με την fsck ολα καλα κανενα προβλημα, οποτε δεν ειναι απο καρτα.

  2. #2567
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Καλημέρα
    Εγώ βασικά τώρα θα τσεκάρω πως θα τα πάει με το script και θα δούμε.
    Δοκίμασε να του δώσεις ρεύμα με έναν φορτιστή κινητού 2.0Α.
    Από το 109 του δίνεις ρεύμα μέσω της θύρας USB που έχει ο 109?

    Άσχετο με τα παραπάνω.
    Εγώ θα πω την άποψή μου έως τώρα με το pihole και το AdGuardHome
    Πάντα βλέπω κάποιες σελίδες στάνταρ.
    Tο Pihole κόβει περισσότερα ads σε σχέση με το AdGuardHome.
    Με το youtube το pihole δεν τις κόβει με το AdGuardHome που και που πετάγονται.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  3. #2568
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα, το pizero εχει πολυ μικρες απαιτησεις σε ρευμα. Δεν υπαρχει λογος για 2Α ειναι too much, ασε που δεν εχω κανεναν διαθεσιμο και μου χαλασε και το κινητου και πηρα ενα αλλο και δεν εχω κανενα τωρα.
    Του εδινα απο το 109 αλλα πλεον δινω απο το ρουτερ της inalan που δεν κλεινει ποτε, το 109 οταν γινονται αναβαθμισεις στην ROS και στο FW με τις επανεκκινησεις κανει διακοπες ρευματος και το ανοιγοκλεινει.

    Εγω βλεπω οτι το adguard home κανει πολυ καλυτερη δουλεια σε οτι ανοιγω, αλλα η βασικη διαφορα ειναι στο youtube, πολυ πολυ πολυ σπανια να του ξεφυγει καποια διαφημιση και να μου την δειξει.
    Με το pihole δεν εκοβε τιποτα στο youtube, ισως μερικα banners μονο.
    Πως γινεται δεν ξερω, εγω λεω τι βλεπω και αυτος ειναι και ο λογος που δεν θα ξαναγυρισω στο pihole. Ποιο ομορφο στην εμφανιση και εχει και android app, αλλα τι να το κανω οταν κανει λιγοτερα ?
    Προσεξε να εχεις μοναδικο DNS το pi ομως, γιατι αν εχεις δηλωμενους και αλλους περνανε διαφημισεις, το εχω παθει και εγω και τους εσβησα ολους τους αλλους μετα.
    Πρεπει στο pppoe client αν εχεις στο Mikrotik να βγαλεις το user peer dns αλλιως παιρνει και του παροχου.

    - - - Updated - - -

    Ξεχασα οτι εχω πανω και usb to ethernet adapter και παιρνει και αυτο ρευμα, το εβαλα πανω στο nas που δινει ποιο πολυ στις usb γιατι παιρνει και σκληρους 2,5" για να δουμε τωρα...μηπως και εχεις δικιο για το ρευμα, γιατι θεωρησα οτι κατι εγινε με την microSD και το εβγαλα απο το 109 και το εβαλα στο ρουτερ της inalan και απο τοτε αρχισε. Δλδ βασικα παει σφαιρα και ωρες ωρες παει αργα και μετα απο λιγα secs παει παλι σφαιρα.
    Επισης εκανα επανεγκατασταση στο Adguard home https://github.com/AdguardTeam/AdGua...i/Raspberry-Pi
    Τελος να πω οτι στα φιλτρα στην εγκατασταση βαζει μονο στο 1ο, εγω τα εχω βαλει και τα 4 που εχει, αλλα δεν εχω προσθεσει αλλα και εννοειτε updates συχνα ολο κατι κανει.

    - - - Updated - - -

    Μπα τα ιδια κανει, και στο 109 το εβαλα παλι ξανα τα ιδια κανει, δεν ειναι θεμα ρευματος κατι αλλο συμβαινει.
    καλα παμε....Average processing time 3203 ms
    Γμτ τι να κανω τωρα να γυρισω στο pihole να δω αν γινεται και εκει ?

  4. #2569
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, το pizero εχει πολυ μικρες απαιτησεις σε ρευμα. Δεν υπαρχει λογος για 2Α ειναι too much, ασε που δεν εχω κανεναν διαθεσιμο και μου χαλασε και το κινητου και πηρα ενα αλλο και δεν εχω κανενα τωρα.
    Του εδινα απο το 109 αλλα πλεον δινω απο το ρουτερ της inalan που δεν κλεινει ποτε, το 109 οταν γινονται αναβαθμισεις στην ROS και στο FW με τις επανεκκινησεις κανει διακοπες ρευματος και το ανοιγοκλεινει.

    Εγω βλεπω οτι το adguard home κανει πολυ καλυτερη δουλεια σε οτι ανοιγω, αλλα η βασικη διαφορα ειναι στο youtube, πολυ πολυ πολυ σπανια να του ξεφυγει καποια διαφημιση και να μου την δειξει.
    Με το pihole δεν εκοβε τιποτα στο youtube, ισως μερικα banners μονο.
    Πως γινεται δεν ξερω, εγω λεω τι βλεπω και αυτος ειναι και ο λογος που δεν θα ξαναγυρισω στο pihole. Ποιο ομορφο στην εμφανιση και εχει και android app, αλλα τι να το κανω οταν κανει λιγοτερα ?
    Προσεξε να εχεις μοναδικο DNS το pi ομως, γιατι αν εχεις δηλωμενους και αλλους περνανε διαφημισεις, το εχω παθει και εγω και τους εσβησα ολους τους αλλους μετα.
    Πρεπει στο pppoe client αν εχεις στο Mikrotik να βγαλεις το user peer dns αλλιως παιρνει και του παροχου.

    - - - Updated - - -

    Ξεχασα οτι εχω πανω και usb to ethernet adapter και παιρνει και αυτο ρευμα, το εβαλα πανω στο nas που δινει ποιο πολυ στις usb γιατι παιρνει και σκληρους 2,5" για να δουμε τωρα...μηπως και εχεις δικιο για το ρευμα, γιατι θεωρησα οτι κατι εγινε με την microSD και το εβγαλα απο το 109 και το εβαλα στο ρουτερ της inalan και απο τοτε αρχισε. Δλδ βασικα παει σφαιρα και ωρες ωρες παει αργα και μετα απο λιγα secs παει παλι σφαιρα.
    Επισης εκανα επανεγκατασταση στο Adguard home https://github.com/AdguardTeam/AdGua...i/Raspberry-Pi
    Τελος να πω οτι στα φιλτρα στην εγκατασταση βαζει μονο στο 1ο, εγω τα εχω βαλει και τα 4 που εχει, αλλα δεν εχω προσθεσει αλλα και εννοειτε updates συχνα ολο κατι κανει.

    - - - Updated - - -

    Μπα τα ιδια κανει, και στο 109 το εβαλα παλι ξανα τα ιδια κανει, δεν ειναι θεμα ρευματος κατι αλλο συμβαινει.
    καλα παμε....Average processing time 3203 ms
    Γμτ τι να κανω τωρα να γυρισω στο pihole να δω αν γινεται και εκει ?
    Στο pppoe client δεν το έχω τικαρισμένο. Δοκίμασε..... τι να πω. Εγώ τώρα το τσέκαρα και έχω Average processing time 5 ms μήπως
    και φταίει το AdGuardHome.
    Γιατί το έκανες ξανά εγκατάσταση?

    - - - Updated - - -

    Έχω τώρα enable το AdGuard και ένα ένα pihole status και μου έχει DNS service is running και Pi-hole blocking is Disabled. Ξέχασα κάτι?
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  5. #2570
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο pppoe client δεν το έχω τικαρισμένο. Δοκίμασε..... τι να πω. Εγώ τώρα το τσέκαρα και έχω Average processing time 5 ms μήπως
    και φταίει το AdGuardHome.
    Γιατί το έκανες ξανά εγκατάσταση?

    - - - Updated - - -

    Έχω τώρα enable το AdGuard και ένα ένα pihole status και μου έχει DNS service is running και Pi-hole blocking is Disabled. Ξέχασα κάτι?
    Καλησπερα, το προβλημα εμφανιστηκε μετα απο 2 σερι ανοιξε κλεισε στο 109 λογω αναβαθμιση της ROS και του FW. Μηπως εγινε corrupted η microSD και κατι εχει χτυπησει? αλλα την εβαλα στο pc και δεν μου βρισκει τιποτα με fsck.
    Το περιεργο ειναι οτι πανε ολα σφαιρα και μερικες στιγμες δεν φορτωνει τιποτα, δεν το κανει δλδ συνεχεια. Θελει παρακολουθηση και συνεχη χρηση ιντερνετ για να το καταλαβω.
    Γιαυτο το ξαναεκανα εγκατασταση μηπως φτιαξει αλλα δεν.

    Σχετικα με τις εντολες :

    Κώδικας:
    sudo systemctl disable pihole-FTL.service
    sudo systemctl stop pihole-FTL.service
    sudo pihole disable
    
    sudo systemctl disable systemd-resolved.service
    sudo systemctl stop systemd-resolved.service
    sudo systemctl enable dnsmasq.service
    sudo systemctl start dnsmasq.service
    
    sudo killall -9 pihole
    sudo killall -9 AdGuardHome
    To dnsmasq τελικα δεν χρειαζεται για το adguard home, αλλα νομιζω στο pihole χρειαζεται δεν ειμαι απολυτα σιγουρος ομως, εγω παντως τωρα το εχω πεταξει.
    Οι εντολες αναποδα αν θες να κανεις τα αντιθετα εννοειτε, δλδ enable, start κτλ καταλαβες τι εννοω πιστευω.
    Οι τελευταιες εντολες ειναι το απολυτο kill για καθε προγραμμα.

    - - - Updated - - -

    Λοιπον στο adguard home στο μενου setttings-dns server λεει αυτο καπου Here is a list of known DNS providers to choose from. Και ανοιγει αυτο https://kb.adguard.com/en/general/dns-providers
    Ειχε βαλει κατι DNS αγνωστους https://kb.adguard.com/en/general/dns-providers#quad9 δεν ξερω γιατι, και τωρα που εβαλα της google παει κομματια. Αν και ο χρονος αποκρισης ειναι διψηφιος αριθμος ακομα, αλλα θα δουμε. Πριν ειχα 3ψηφιο και μεγαλα νουμερα.
    Δεν ξερω αν μετραει σωστα κιολας γιατι παει σφαιρα το θεμα ειναι να μην κολλαει οπως εκανε πριν.
    Και διαβασα σε ενα forum οτι με καποιους εχουν προβληματα.

  6. #2571
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Καλημέρα
    Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το pivpn?
    Όταν δημιουργώ client ζητάει να δώσω το pass μόνο για το passphrase αλλά δεν ζητάει username και pass όπως έχουμε πχ στο mikrotik server ovpn.
    Επίσης στο ovpn file φυσικά λείπει το auth-user-pass λογικό.
    Βρήκα και αυτό.
    Γιατί αυτό?
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  7. #2572
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Αποφάσισα τελικά να έχω μόνιμα το adguardhome.
    Μετά από πολλές δοκιμές κατέληξα εκεί. Ειδικά για το youtube.
    Κλείνω το pihole με τις γνωστές εντολές αλλ'ά συνεχίζει να βγάζει DNS service is running όταν δίνω pihole status.
    Όταν κλείνω και το adguard τότε βγάζει DNS service is not running.
    Δεν μπορώ να σταματήσω το DNS service όταν τρέχει και το adguardhome.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  8. #2573
    Εγγραφή
    19-05-2012
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    723
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποφάσισα τελικά να έχω μόνιμα το adguardhome.
    Μετά από πολλές δοκιμές κατέληξα εκεί. Ειδικά για το youtube.
    Κλείνω το pihole με τις γνωστές εντολές αλλ'ά συνεχίζει να βγάζει DNS service is running όταν δίνω pihole status.
    Όταν κλείνω και το adguard τότε βγάζει DNS service is not running.
    Δεν μπορώ να σταματήσω το DNS service όταν τρέχει και το adguardhome.
    γιατι δεν το κανεις απεγκατασταση??


    μου φαινεται και εγω adguard θα παω ειδικα για το youtube...οταν ακουω διαφημιση youtube αναβουν τα λαμπακια μου πλεον

  9. #2574
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimr Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι δεν το κανεις απεγκατασταση??


    μου φαινεται και εγω adguard θα παω ειδικα για το youtube...οταν ακουω διαφημιση youtube αναβουν τα λαμπακια μου πλεον
    Ευτυχώς που έχω εδώ στο σπίτι τον γιόκα μου και κάποια στιγμή μου λέει "έκανες κάτι με το youtube και βλέπω συνέχεια διαφημίσεις"?
    Είχα το pihole.
    Οπότε το έβγαλα πριν από λίγο εντελώς.
    Είχε δίκιο τελικά ο φίλος μου ο Nikiforos.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  10. #2575
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Δεν ξερω με ποιο τροπο κοβει το adguard σε επιπεδο dns αλλα ειμαι 100% σιγουρος πως ΔΕΝ τις κοβει. Ισως να εχετε καποιο brownser extension και τις κοβει αυτο αλλα σε επιπεδο dns οχι. Αυτο μαλιστα φαινεται και απο το site τους

    https://adguard.com/en/article/how-t...n-youtube.html

    Και εδω τι υποστηριζει ενας moderator

    https://forum.adguard.com/index.php?...updates.29300/

  11. #2576
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Σήμερα το γύρισα και θα το παρακολουθήσω μπορεί να έχεις δίκιο θα το τεστάρω.

    - - - Updated - - -

    Είμαι μέσα τώρα με vpn στο δίκτυο του σπιτιού μου έχω πάρει κανονικά ip αλλά οι διαφημίσεις δεν κόβονται. Δεν έπρεπε κανονικά να είναι κομμένες??
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  12. #2577
    Εγγραφή
    19-05-2012
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    723
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    μισο ...μαλλον εγω μπερδευτηκα..jkarabas..τι χρησνιποιεις τελικά?? νομιζω πηρε οτι ματι μου σα καποιο απο τα μηνυματα οτι με adguard κοβονται οι διαφημισεις..


    σε επιπεδο dns οι διαφημισεις στο youtube δεν μπορουν να κοπουν,,

    edit
    καπου ειχα διαβασει οτι το adguard φτιαχνει το whitespace στις σελιδες που μπλοκαρει τις διαφημισεις και υπεθεσα οτι κανει κατι σε κουνφου και βλεπει και το context που σερβιρει..

  13. #2578
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimr Εμφάνιση μηνυμάτων
    μισο ...μαλλον εγω μπερδευτηκα..jkarabas..τι χρησνιποιεις τελικά?? νομιζω πηρε οτι ματι μου σα καποιο απο τα μηνυματα οτι με adguard κοβονται οι διαφημισεις..


    σε επιπεδο dns οι διαφημισεις στο youtube δεν μπορουν να κοπουν,,

    edit
    καπου ειχα διαβασει οτι το adguard φτιαχνει το whitespace στις σελιδες που μπλοκαρει τις διαφημισεις και υπεθεσα οτι κανει κατι σε κουνφου και βλεπει και το context που σερβιρει..
    Κατέληξα τελικά να έχω το adGuard. Χρησιμοποιούσα το Pihole αλλά επειδή επέμενε κόβει και διαφιμίσεις απο το youtube είπα να καταλήξω σε αυτό.
    Έχω μια αμφιβολία για τις διαφημίσεις στο youtube αλλά θα το τσεκάρω.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  14. #2579
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα το γύρισα και θα το παρακολουθήσω μπορεί να έχεις δίκιο θα το τεστάρω.

    - - - Updated - - -

    Είμαι μέσα τώρα με vpn στο δίκτυο του σπιτιού μου έχω πάρει κανονικά ip αλλά οι διαφημίσεις δεν κόβονται. Δεν έπρεπε κανονικά να είναι κομμένες??
    Κοιτα στο VPN την ΙΡ που σου δινει... και τι DNS σου δινει. Υποθετω δεν σου δινει το νουμερο του adguard .
    The gr81 .

  15. #2580
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα στο VPN την ΙΡ που σου δινει... και τι DNS σου δινει. Υποθετω δεν σου δινει το νουμερο του adguard .
    Kατέβασα το PingTools Network Utilities για να τσεκάρω το DNS και πράγματι δεν μου δίνει την ip του adguard.
    Δεν έπρεπε να μου δείνει την ip που έχω στο raspberry?
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

Σελ. 172 από 303 ΠρώτηΠρώτη ... 152162167170171172173174177182192 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Vim
    Από gtklocker στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-14, 08:47
  2. Το thread του KDE SC 4.8
    Από Helix στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 377
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-12, 23:54
  3. Το thread του KDE SC 4.7
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 663
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-12, 01:53
  4. Το thread του Slackware
    Από dou13 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 340
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-12, 06:02
  5. Το thread του MKV
    Από thodoris12 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-11, 18:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας