Σελ. 220 από 303 ΠρώτηΠρώτη ... 200210215218219220221222225230240 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.286-3.300 από 4538
  1. #3286
    Εγγραφή
    13-11-2011
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24000 / 4500
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pehlis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, θέλω σε ένα Pi 4 να εγκαταστήσω mysql έκδοση 7. έχει κάποιος τις εντολές για να γίνει εύκολα?
    Ο γρήγορος οδηγός που επακολούθησα εγκαθιστά php v7.xxx και έκδοση madiaDB mysql v5.0.12
    Τι λειτουργικό έχεις;

  2. #3287
    Εγγραφή
    13-03-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 31(dB)
    Path Level
    Interleaved
    raspbian buster.

    μηπως να το στήσω με ubuntu?

  3. #3288
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είμαι στο ψήσιμο εδώ και πολλούς μήνες να αγοράσω ένα raspberry. Δεν έχω προχωρήσει ακόμη, κυρίως λόγω οικονομικού. Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιες πληροφορίες ακόμη. Πρόσφατα βγήκε το Raspberry Pi 400, ποια θα λέγατε ότι είναι τα βασικά μειονεκτήματα/πλεονεκτήματα έναντι του κανονικού raspberry pi;

    Κάποια πράγματα που έχω διαπιστώσει εγώ:

    Πλεονεκτήματα υπέρ του 400:
    1. Το 400 έχει υπερχρονισμένο επεξεργαστή, 300MHz μεγαλύτερο από το κανονικό Pi.
    2. Από διάφορα άρθρα που έχω δει, το 400 έχει ένα είδος ψύξης μέσα και είναι δροσερότερο από το απλό Pi, οπότε ακόμη 1 πόντος για το Pi 400.
    3. Το πληκτρολόγιο ουσιαστικά είναι και θήκη και ψύκτρα και πληκτρολόγιο, οπότε δεν θα χρειαστεί να αγοράσω τίποτα από τα αυτά τα 3 και θα είναι και σουλουπωμένο, οπότε ακόμη 1 πόντος υπέρ του 400.

    Μειονεκτήματα κατά του 400:
    1. Κυκλοφορεί μόνο σε έκδοση με 4GB Ram, ενώ το απλό Pi κυκλοφορεί και σε έκδοση με 8GB Ram.
    2. Από ότι διαβάζω δεν έχει πινάκια στο GPIO για σύνδεση κάμερας και οθόνης αφής (φυσικά το πόσο μειονέκτημα είναι αυτό εξαρτάται από το τι θέλει να κάνει ο καθένας*)

    *Με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα για τις εξής χρήσεις:
    Λόγω χαμηλής κατανάλωσης μπορεί να είναι ανοιχτό 24/7 και να τρέχει κάποια πράγματα:
    1. Εγκατάσταση κάποιου είδους σέρβερ (σκέφτομαι να δοκιμάσω μεταξύ πολλών, κάποιο software firewall/router πχ PfSense, VOIP, file server, κατεβαστήρι)
    2. Τρέξιμο διάφορων script σε γλώσσα Python ή bash και cron jobs 24 ώρες το 24ωρο, 7 μέρες την εβδομάδα
    3. Αυτοματισμοί με γλώσσα Python και χρήση του GPIO, πχ να ελέγχει τα νήματα που παρακολουθώ στο adslgr και μόλις δει νέο μήνυμα τότε να μου ανάψει ένα ledάκι ή να χτυπήσει ένα ηχείο.

    Φυσικά στην γλώσσα Python είμαι ακόμη αρχάριος, σε φάση που δεν ξέρω που μου πάνε τα 4, οπότε θα μου πάρει πολύ καιρό μέχρι να αρχίσω να ασχολούμαι και με το GPIO.

    Απόψεις/προτάσεις;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος goku : 11-01-21 στις 19:32.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  4. #3289
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    3. Αυτοματισμοί με γλώσσα Python και χρήση του GPIO, πχ να ελέγχει τα νήματα που παρακολουθώ στο adslgr και μόλις δει νέο μήνυμα τότε να μου ανάψει ένα ledάκι ή να χτυπήσει ένα ηχείο.

    Φυσικά στην γλώσσα Python είμαι ακόμη αρχάριος, σε φάση που δεν ξέρω που μου πάνε τα 4, οπότε θα μου πάρει πολύ καιρό μέχρι να αρχίσω να ασχολούμαι και με το GPIO.

    Απόψεις/προτάσεις;
    εαν σε ενδιαφέρει αυτό, δεν σου κάνει το Pi400, μιας και δεν έχεις εύκολη πρόσβαση. Μπορείς μεν, αλλά θα πρέπει να κάνεις "επεμβάσεις" στο κουτί.
    επιπλέον εαν σε ενδιαφέρουν αυτοματισμοί μέσω GPIO πιθανόν να χρειαστείς να ασχοληθείς και με πιο hard electronics, κολλητήρια δηλαδή, ρελέ και άλλα παρόμοια. Υπάρχουν ήδη έτοιμα αλλά εαν θέλεις να κάνεις κάτι έξω απο τα ήδη υπάρχοντα (ή σε διαφορετική κατασκευή), τότε θα πρέπει να βγάλεις τον μπομπ τον μάστορα απο μέσα σου

  5. #3290
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι στο ψήσιμο εδώ και πολλούς μήνες να αγοράσω ένα raspberry. Δεν έχω προχωρήσει ακόμη, κυρίως λόγω οικονομικού. Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιες πληροφορίες ακόμη. Πρόσφατα βγήκε το Raspberry Pi 400, ποια θα λέγατε ότι είναι τα βασικά μειονεκτήματα/πλεονεκτήματα έναντι του κανονικού raspberry pi;

    Κάποια πράγματα που έχω διαπιστώσει εγώ:

    Πλεονεκτήματα υπέρ του 400:
    1. Το 400 έχει υπερχρονισμένο επεξεργαστή, 300MHz μεγαλύτερο από το κανονικό Pi.
    2. Από διάφορα άρθρα που έχω δει, το 400 έχει ένα είδος ψύξης μέσα και είναι δροσερότερο από το απλό Pi, οπότε ακόμη 1 πόντος για το Pi 400.
    3. Το πληκτρολόγιο ουσιαστικά είναι και θήκη και ψύκτρα και πληκτρολόγιο, οπότε δεν θα χρειαστεί να αγοράσω τίποτα από τα αυτά τα 3 και θα είναι και σουλουπωμένο, οπότε ακόμη 1 πόντος υπέρ του 400.

    Μειονεκτήματα κατά του 400:
    1. Κυκλοφορεί μόνο σε έκδοση με 4GB Ram, ενώ το απλό Pi κυκλοφορεί και σε έκδοση με 8GB Ram.
    2. Από ότι διαβάζω δεν έχει πινάκια στο GPIO για σύνδεση κάμερας και οθόνης αφής (φυσικά το πόσο μειονέκτημα είναι αυτό εξαρτάται από το τι θέλει να κάνει ο καθένας*)

    *Με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα για τις εξής χρήσεις:
    Λόγω χαμηλής κατανάλωσης μπορεί να είναι ανοιχτό 24/7 και να τρέχει κάποια πράγματα:
    1. Εγκατάσταση κάποιου είδους σέρβερ (σκέφτομαι να δοκιμάσω μεταξύ πολλών, κάποιο software firewall/router πχ PfSense, VOIP, file server, κατεβαστήρι)
    2. Τρέξιμο διάφορων script σε γλώσσα Python ή bash και cron jobs 24 ώρες το 24ωρο, 7 μέρες την εβδομάδα
    3. Αυτοματισμοί με γλώσσα Python και χρήση του GPIO, πχ να ελέγχει τα νήματα που παρακολουθώ στο adslgr και μόλις δει νέο μήνυμα τότε να μου ανάψει ένα ledάκι ή να χτυπήσει ένα ηχείο.

    Φυσικά στην γλώσσα Python είμαι ακόμη αρχάριος, σε φάση που δεν ξέρω που μου πάνε τα 4, οπότε θα μου πάρει πολύ καιρό μέχρι να αρχίσω να ασχολούμαι και με το GPIO.

    Απόψεις/προτάσεις;
    Οι τεχνικές διαφορές μεταξύ Pi4 και Pi400 δεν είναι πολύ σημαντικές στην πράξη.
    Για τις χρήσεις που περιγράφεις, θα σε φτάσουν και τα 2GB, οπότε τα 4GB δεν είναι πρόβλημα.
    Με ένα σύστημα ψύξης, και το Pi4 μπορεί να ανεβάσει συχνότητα.
    Εάν θέλεις κάμερα και οθόνη, τότε πράγματι το 400 είναι περιοριστικό. Κατά τα άλλα όμως έχει 40-pin GPIO ίδιο με το Pi4.
    Δες και τις φωτογραφίες εδώ, όπου το GPIO είναι προσβάσιμο μαζί με όλες τις άλλες θύρες.
    https://magpi.raspberrypi.org/articl...l-computer-kit

    Διάλεξε τη μορφή που σε βολεύει και τα χρήματα που θέλεις να δώσεις. Κατά τα άλλα, είναι η ίδια συσκευή...

  6. #3291
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    εαν σε ενδιαφέρει αυτό, δεν σου κάνει το Pi400, μιας και δεν έχεις εύκολη πρόσβαση. Μπορείς μεν, αλλά θα πρέπει να κάνεις "επεμβάσεις" στο κουτί.
    επιπλέον εαν σε ενδιαφέρουν αυτοματισμοί μέσω GPIO πιθανόν να χρειαστείς να ασχοληθείς και με πιο hard electronics, κολλητήρια δηλαδή, ρελέ και άλλα παρόμοια. Υπάρχουν ήδη έτοιμα αλλά εαν θέλεις να κάνεις κάτι έξω απο τα ήδη υπάρχοντα (ή σε διαφορετική κατασκευή), τότε θα πρέπει να βγάλεις τον μπομπ τον μάστορα απο μέσα σου
    Τα GPIO μια χαρά είναι exposed και με ένα breadboard κάνεις δουλειά, κολλητήρι δεν χρειάζεσαι, εκτός αν θες να φτιάξεις κάτι «μόνιμο» που σε αυτήν την περίπτωση το RPi400 μάλλον δεν είναι καλή επιλογή.

    Αλλα για το Ledάκι, τα 3 led που έχει απο μόνο του είναι προγραμματιζόμενα!

  7. #3292
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    ασχοληθείς και με πιο hard electronics
    Κοίτα, ακόμη είμαι πολύ αρχάριος, για αρχή το μόνο που θα κάνω είναι να συνδέω κάτι έτοιμο και απλώς να το ελέγχω. Και αυτό ακόμη δεν θα γίνει άμεσα, θα περάσει πολύς χρόνος μέχρι να μάθω.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  8. #3293
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.526
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, ακόμη είμαι πολύ αρχάριος, για αρχή το μόνο που θα κάνω είναι να συνδέω κάτι έτοιμο και απλώς να το ελέγχω. Και αυτό ακόμη δεν θα γίνει άμεσα, θα περάσει πολύς χρόνος μέχρι να μάθω.
    Πάρε ένα pi0w για να παίξεις και μετά ...
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  9. #3294
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημερα, παντως διαφορα πραγματα με python, αυτοματισμους με οθονη, ρελέδες, αισθητηρες κτλ τα εκανα με ενα raspi 1 model B 256 μια χαρα αψογα, δεν χρειαζεται το καλυτερο raspi της αγορας, τωρα τα κανω με ενα pi zero WH γιατι εχει καλυτερο gpio, μικροτερη καταναλωση, ενσωματωμενο wifi-bt, μικροτερο μεγεθος οποτε βολευει σε διαφορα projects και το αλλο το εχω για server με pihole, pivpn με wireguard και openvpn και Noip client και ειναι αψογο.
    Tωρα ειναι αναλογα και ποσα πραγματα τρεχει μαζι ο καθενας φυσικα αλλα οτι εχω κανει εγω δεν ειχα θεμα να μην "φτανουν", γιαυτο και δεν εχω παρει καποιο νεοτερο raspi ουτε και προκειται καθως δεν με ενδιαφερει desktop χρηση.

  10. #3295
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Κι εμένα άποψή μου είναι πάρε το Raspberry που σου αρέσει ή σε βολεύει περισσότερο για να στήσεις τον server σου.

    Και μετά αν θες να πειραματιστείς με αυτοματισμούς, μπορείς είτε να πάρεις ένα zero όπως αναφέρθηκε, ή ακόμα καλύτερα (κατά τη γνώμη μου) Arduino.
    Το Arduino και πολύ φθηνό είναι (κινέζικοι κλώνοι με 1-1,5€, μπορείς να πάρεις όσους θες για να παίζεις) και πιο εύκολο και πιο ευέλικτο.

    Ανάλογα βέβαια και τη χρήση που το θες, αλλά απ'ότι κατάλαβα ακόμα δεν ξέρεις και τι θες ακριβώς. Υπάρχουν όμως shields για τα πάντα (π.χ. Ethernet με 2-2,5€) όπως και βιβλιοθήκες.

  11. #3296
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.714
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εμένα άποψή μου είναι πάρε το Raspberry που σου αρέσει ή σε βολεύει περισσότερο για να στήσεις τον server σου.

    Και μετά αν θες να πειραματιστείς με αυτοματισμούς, μπορείς είτε να πάρεις ένα zero όπως αναφέρθηκε, ή ακόμα καλύτερα (κατά τη γνώμη μου) Arduino.
    Το Arduino και πολύ φθηνό είναι (κινέζικοι κλώνοι με 1-1,5€, μπορείς να πάρεις όσους θες για να παίζεις) και πιο εύκολο και πιο ευέλικτο.

    Ανάλογα βέβαια και τη χρήση που το θες, αλλά απ'ότι κατάλαβα ακόμα δεν ξέρεις και τι θες ακριβώς. Υπάρχουν όμως shields για τα πάντα (π.χ. Ethernet με 2-2,5€) όπως και βιβλιοθήκες.
    Από υποστήριξη - κοινότητα, πως τα πάει ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #3297
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από υποστήριξη - κοινότητα, πως τα πάει ?
    Υπάρχουν απίστευτα πολλά resources.
    Έχει εννοείται και forums, αλλά να σκεφτείς δεν μου έχει χρειαστεί ποτέ να ρωτήσω τίποτα. Ό,τι χρειάζομαι το βρίσκω ήδη να έχει συζητήθεί/απαντηθεί.

  13. #3298
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Ναι αλλα το arduino δεν ειναι ο προγραμματισμος σε αλλη γλωσσα? κανω λαθος? αν και ειδα κατι και σε Python, γιατι μπορει να μην βολευει αυτο καποιους που ξερουν σε raspi + Python, φανταζομαι αλλαζουν και οι συνδεσμολογιες για οσους ειναι γνωστες των GPIO στα raspi.
    Εγω προσωπικα δεν θα πηγαινα ποτέ σε arduino.

    Αληθεια τα προγραμματα ταιριαζουν? εκτος προφανως τα gpio που δεν θα ειναι ιδια, ο γενικοτερος προγραμματισμος λεω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 12-01-21 στις 15:02.

  14. #3299
    Εγγραφή
    13-11-2011
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24000 / 4500
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα το arduino δεν ειναι ο προγραμματισμος σε αλλη γλωσσα? κανω λαθος? αν και ειδα κατι και σε Python, γιατι μπορει να μην βολευει αυτο καποιους που ξερουν σε raspi + Python, φανταζομαι αλλαζουν και οι συνδεσμολογιες για οσους ειναι γνωστες των GPIO στα raspi.
    Εγω προσωπικα δεν θα πηγαινα ποτέ σε arduino.

    Αληθεια τα προγραμματα ταιριαζουν? εκτος προφανως τα gpio που δεν θα ειναι ιδια, ο γενικοτερος προγραμματισμος λεω.
    Σε γενικές γραμμές όχι, εκτός αν μιλάμε για παραδείγματα τύπου άναψε-σβήσε λαμπάκι!

    Το ένα (arduino) είναι πολύ Low Level, που ελέγχεις κάθε tick του επεξεργαστή και πρέπει να υλοποιήσεις μόνος σου χρονοπρογραμματισμούς, interrupts κτλ, ενώ το άλλο (rpi) είναι High Level προγραμματισμός που σου δίνει πρόσβαση και σε GPIO.

  15. #3300
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsakosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε γενικές γραμμές όχι, εκτός αν μιλάμε για παραδείγματα τύπου άναψε-σβήσε λαμπάκι!

    Το ένα (arduino) είναι πολύ Low Level, που ελέγχεις κάθε tick του επεξεργαστή και πρέπει να υλοποιήσεις μόνος σου χρονοπρογραμματισμούς, interrupts κτλ, ενώ το άλλο (rpi) είναι High Level προγραμματισμός που σου δίνει πρόσβαση και σε GPIO.
    Αν και ξεφευγουμε απο το θεμα... θα προσθεσω το εξης.

    Και στο arduino με μια βιβλιοθηκη. με 3 γραμμες κωδικα πετυχαινουμε το ιδιο που θα κανουμε στο raspberry με python.

    Αλλα συγκρινουμε ανομοια πραγματα. Το ενα ειναι πχ μονοθεσιο F1 και το αλλο LADA NIVA. το καθενα στη δουλεια του ειναι τελειο για αυτο που σχεδιαστηκε.

    Το ενα χρησιμοποιει python , το αλλο οχι. εχουν πολλες διαφορες που δεν ειναι ευκολο να τις αναλυσουμε εδω.

    Εφοσον το κοστος ειναι χαμηλο... και εγω θα προτεινω να παρει καποιος και τα 2. Ενα raspberry zero W και ενα arduino ( η εστω ενα esp32 για να εχει και wifi ) .
    The gr81 .

Σελ. 220 από 303 ΠρώτηΠρώτη ... 200210215218219220221222225230240 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Vim
    Από gtklocker στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-14, 08:47
  2. Το thread του KDE SC 4.8
    Από Helix στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 377
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-12, 23:54
  3. Το thread του KDE SC 4.7
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 663
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-12, 01:53
  4. Το thread του Slackware
    Από dou13 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 340
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-12, 06:02
  5. Το thread του MKV
    Από thodoris12 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-11, 18:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας