Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-27 από 27
  1. #16
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Porto Salonico
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.976
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12990/1020
    ISP
    Nova
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από silegav Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κάνεις και από το τηλέφωνο. απλά θα σε πάρουν πίσω για να ηχογραφήσουν την παραγγελία.
    Τελικά πήρα τηλ χθες και δυστυχώς μου είπαν ότι πρέπει να πάω από κατάστημα.

  2. #17
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Porto Salonico
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.976
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12990/1020
    ISP
    Nova
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πήρε παράταση η προσφορά και ισχύει πλέον έως 31/08/2012.

    http://www.forthnetgroup.gr/Services....aspx?a_id=846

  3. #18
    Εγγραφή
    19-05-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76293/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek Vigor 2862ac
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα σε όλους, πραγματικά ενδιαφέρουσα η προσφορά της forthnet. Έβαλα τον Δεκέμβριο του 11 σε νέα γραμμή conn-x 24 6+6 one play και πλέον σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω πάροχο. Kαλός χρυσός ο οτε σε όλα εκτός από τους λογαριασμούς, έκανα λάθος και ψάρωσα με τα pings στο εξωτερικό, ήθελα το fastpath του οτε και τελικά ούτε παίζω ούτε μ'ενδιαφέρει τόσο. ΠΛηρώνω ΠΟΛΛΑ.

    Δεδομένου ότι έχω ακόμα συμβόλαιο για άλλους 4 μήνες στον οτε, μπορώ απλά να πάω σ'ένα κατάστημα forthnet να κάνω την αίτηση και να περιμένω;

    Θεωρητικά ο οτε θέλει 72 ευρώ για να διακόψω αυτή την στιγμή και η forthnet άλλα 34 για ενεργοποίηση (περίπου); Αν πούμε ότι πηγαίνω αύριο και ξεκινήσω τις διαδικασίες, για πόσο καιρό θα μείνω χωρίς ίντερνετ; Πραγματικά θα είναι το μόνο που με νοιάζει. Τα λεφτά από διακοπή/ενεργοποίηση θα τα κάνω απόσβεση λόγω της μεταφοράς στους επόμενους 2 λογαριασμούς και θα γλυτώσω από το άγχος του connx κάθε 2 μήνες για να χω απλά 24ρι one play. Ποτέ ξανά τέτοια λάθη σε τέτοιους καιρούς.

    Τελευταία ερώτηση, σε περίπτωση που αλλάξω τελικά πάροχο, αν μετακομίσω στους επόμενους 6 μήνες μπορώ να μεταφέρω την σύνδεση στο νέο σπίτι; με ή χωρίς επιβάρυνση;

    ευχαριστώ πολύ!

  4. #19
    Εγγραφή
    20-08-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους, πραγματικά ενδιαφέρουσα η προσφορά της forthnet. Έβαλα τον Δεκέμβριο του 11 σε νέα γραμμή conn-x 24 6+6 one play και πλέον σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω πάροχο. Kαλός χρυσός ο οτε σε όλα εκτός από τους λογαριασμούς, έκανα λάθος και ψάρωσα με τα pings στο εξωτερικό, ήθελα το fastpath του οτε και τελικά ούτε παίζω ούτε μ'ενδιαφέρει τόσο. ΠΛηρώνω ΠΟΛΛΑ.

    Δεδομένου ότι έχω ακόμα συμβόλαιο για άλλους 4 μήνες στον οτε, μπορώ απλά να πάω σ'ένα κατάστημα forthnet να κάνω την αίτηση και να περιμένω;
    Θεωρητικά ο οτε θέλει 72 ευρώ για να διακόψω αυτή την στιγμή και η forthnet άλλα 34 για ενεργοποίηση (περίπου); Αν πούμε ότι πηγαίνω αύριο και ξεκινήσω τις διαδικασίες, για πόσο καιρό θα μείνω χωρίς ίντερνετ; Πραγματικά θα είναι το μόνο που με νοιάζει. Τα λεφτά από διακοπή/ενεργοποίηση θα τα κάνω απόσβεση λόγω της μεταφοράς στους επόμενους 2 λογαριασμούς και θα γλυτώσω από το άγχος του connx κάθε 2 μήνες για να χω απλά 24ρι one play. Ποτέ ξανά τέτοια λάθη σε τέτοιους καιρούς.

    Τελευταία ερώτηση, σε περίπτωση που αλλάξω τελικά πάροχο, αν μετακομίσω στους επόμενους 6 μήνες μπορώ να μεταφέρω την σύνδεση στο νέο σπίτι; με ή χωρίς επιβάρυνση;

    ευχαριστώ πολύ!
    η αλλαγη παιρνει συνηθως εκει στις 20 μερες διακοπη θα υπαρξει μονο για καποιες ωρες την τελευταια μερα μονο .
    Μεταφορα μπορεις να κανεις εφοσον εχει δικτυο η forthnet στην νεα περιοχη ειναι χρεωσιμη 50ε περιπου κ θελει παλι 20 μερες να γινει

  5. #20
    Εγγραφή
    19-05-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76293/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek Vigor 2862ac
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

    Πήγα τελικά σ'ενα κατάστημα forthnet και έκανα αίτηση για την προσφορά στα 17,90 και μου έδωσαν ένα Huawei EchoLife HG521. Έλαβα μέσα στα επόμενα 10 λεπτά 2 sms ότι καταχωρήθηκε η αίτηση και μου είπαν ότι θα ενημερώνομαι μέσω sms. Το παράδοξο είναι ότι το 1 sms έγραφε ότι μπροώ να μπαίνω στο forthnetgroup.gr/adslstatus με τάδε κωδικό, και το λινκ αυτό είναι down 3 μέρες τώρα. Μικρό το κακό.

    Εν αναμονή της νέας σύνδεσης, ξέρουμε τίποτα για το συγκεκριμένο μοντεμ που μου έδωσαν; Πλέον θα παίζουν με huawei λόγω της περσινής συμφωνίας απ'οτι συμπεραίνω, το έχει κανείς ήδη να μας πει εντυπώσεις;

  6. #21
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

    Πήγα τελικά σ'ενα κατάστημα forthnet και έκανα αίτηση για την προσφορά στα 17,90 και μου έδωσαν ένα Huawei EchoLife HG521. Έλαβα μέσα στα επόμενα 10 λεπτά 2 sms ότι καταχωρήθηκε η αίτηση και μου είπαν ότι θα ενημερώνομαι μέσω sms. Το παράδοξο είναι ότι το 1 sms έγραφε ότι μπροώ να μπαίνω στο forthnetgroup.gr/adslstatus με τάδε κωδικό, και το λινκ αυτό είναι down 3 μέρες τώρα. Μικρό το κακό.

    Εν αναμονή της νέας σύνδεσης, ξέρουμε τίποτα για το συγκεκριμένο μοντεμ που μου έδωσαν; Πλέον θα παίζουν με huawei λόγω της περσινής συμφωνίας απ'οτι συμπεραίνω, το έχει κανείς ήδη να μας πει εντυπώσεις;
    αυτο το modem εχει μονο μια ethernet η κανω λαθος???

  7. #22
    Εγγραφή
    20-08-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο το modem εχει μονο μια ethernet η κανω λαθος???
    ναι μονο μια εχει , απο wifi 802.11 b/g/n και εχει δυνατότητα σύνδεσης σε IPv6

  8. #23
    Εγγραφή
    19-05-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76293/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek Vigor 2862ac
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η συσκευασία του router είναι όπως μου την έδωσαν δεν έχει ανοιχτεί και μου ήρθε sms με πιθανή ενεργοποίηση στις 28/08. Μακάρι! Υυπάρχει περίπτωση να το δώσω πίσω στο κατάστημα και να μου δώσουν άλλο μοντέλο; Καλό το ipv6 support και το wifi N, αλλά router με 1 θύρα ethernet εν έτη 2012...fail. Αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα, ποιο να ζητήσω;

  9. #24
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ναι μπορείς να ζητήσεις αλλαγή. ΒΑσικά μπορούσες να ζητήσεις εξαρχής όποιο ρούτερ επιθυμούσες κι αν υπήρχε διαθέσιμο θα σου το στέλνανε.

  10. #25
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παιδιά είμαι καινούργια πάροχος στην Forthnet έπειτα από 6 χρόνια πελάτισσα στον ΟΤΕ

    η εμπειρία μου δεν είναι και η καλύτερη καθότι σήμερα η πρώτη μέρα ενεργοποίησης τηλεφωνίας και ιντερνετ
    έχουμε σημαντικά προβλήματα...

    πολλές αποσυνδέσεις ίντερνετ αλλά και κατά την διάρκεια ασύρματης σύνδεσης με λαπτο με πετάει ανα τακτά χρονικά διαστήματα τελείως το ρουτερ...
    είτε με splitter είτε ανευ το αποτέλεσμα είναι το ίδιο....

    το ρούτερ είναι το Huawei Echolife HG521

    οι αποσυνδέσεις (με πετάει εκτός το ρουτερ απο το δίκτυο) από το διάστημα που το σύνδεσα χωρίς σπλίτερ έπειτα από παρότρυνση της εξ.πελατών είναι 3: 1)15.24 2)15.35 3)15.52
    θα αναμένω δυο ώρες να δω πως θα εξελιχθεί

  11. #26
    Εγγραφή
    22-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 28.5(dB)
    Είχα πολύ παλιά παρόμοιο πρόβλημα και έπειτα από παρότρυνση της εξυπηρέτησης πελατών αποσύνδεσα όλες τις τηλεφωνικές συσκευές και τελικά η ενσύρματη βραχυκύκλωνε τη γραμμή.

  12. #27
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    μου έκαναν μετρήσεις στην γραμμή....καμία βραχυκύκλωση δεν παρατηρήθηκε....


    Υ.Γ με τον ΟΤΕ δεν είχα κανένα πρόβλημα αποσύνδεσης και σημειωτέον η γραμμή ήταν ISDN ενώ με Forthnet απλή

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 155
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-09, 10:00
  2. Μηνύματα: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-07, 01:35
  3. ADSL 512 με 23,56 τον μήνα για 5 μήνες
    Από harryal στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-06, 20:10
  4. aDSL μόνο για 3 μήνες
    Από Mihalis στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-05, 21:42
  5. adsl για 1 μήνα μόνο ?
    Από madks στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-04, 23:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας