Σελ. 15 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617202535 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 211-225 από 10691
  1. #211
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΘΡΑΨΑΝΟ
    Ναι, αλλά υπάρχει επιλογή για κάτι τέτοιο που προτείνω ;

    Δηλαδή, να έρθει Πτολεμαίδα ; Καθώς υπάρχει γνωστος στο τελωνείο αυτό, και θα υπάρξει μάλλον ευνοικότερη μεταχείρηση, από μέρους του τουλάχιστο.

  2. #212
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Ρε παιδία εγώ αγοράζω συνεχώς απο Ebay και δεν έχω αντιμετωπίσει προβλημα. Και απο Γερμανια, και απο Αγγλία και απο Γαλλία. Τελευταία αγάρασα και απο Αμερική και ήρθε κανονικά μέσω USPS και ΕΛΤΑ ταχυμεταφορές. Απαραίτητος κανόνας PAYPAL και πολύ διάβασμα στο Feedback του πωλητή. Τι να πώ μπορεί να έτυχε αλλά μέχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος και απο τιμές πολύ καλύτερες απο εδώ σε πολλά πράγματα. Τώρα περιμένω κάτι αξιάς πάνω απο 200 Ευρώ απο Αμερική. Για να δούμε τι θα γίνει.
    Ασχετο αλλά έχει αγοράσει κανείς απο το http://www.lxcnd.com/
    Πρέπει να είναι Κίνα αλλά οι τιμές σκοτώνουν. Ελπίζω και στο Βενιζέλος να μην κάνουν το ίδιο.

  3. #213
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Vood 452W_A
    Από ΕΕ δεν πληρώνεις τελωνεία. Γνωστό αυτό.

    Από Αμερική ήσουν τυχερός και τα τελωνεία θα ρεφάρουν στην επόμενη

  4. #214
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Από ΕΕ δεν πληρώνεις τελωνεία. Γνωστό αυτό.

    Από Αμερική ήσουν τυχερός και τα τελωνεία θα ρεφάρουν στην επόμενη
    Γνωστό για ΕΕ. Ελπίζω να είμαι τυχερός και πάλι αλλά εχω διαβάσει οτι αν σου στείλουν μεσω USPS και μετά ΕΛΤΑ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ειναι καλύτερα. Τι να πώ θα δείξει.

  5. #215
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SAPACO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδία εγώ αγοράζω συνεχώς απο Ebay και δεν έχω αντιμετωπίσει προβλημα. Και απο Γερμανια, και απο Αγγλία και απο Γαλλία. Τελευταία αγάρασα και απο Αμερική και ήρθε κανονικά μέσω USPS και ΕΛΤΑ ταχυμεταφορές. Απαραίτητος κανόνας PAYPAL και πολύ διάβασμα στο Feedback του πωλητή. Τι να πώ μπορεί να έτυχε αλλά μέχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος και απο τιμές πολύ καλύτερες απο εδώ σε πολλά πράγματα. Τώρα περιμένω κάτι αξιάς πάνω απο 200 Ευρώ απο Αμερική. Για να δούμε τι θα γίνει.
    Ασχετο αλλά έχει αγοράσει κανείς απο το http://www.lxcnd.com/
    Πρέπει να είναι Κίνα αλλά οι τιμές σκοτώνουν. Ελπίζω και στο Βενιζέλος να μην κάνουν το ίδιο.
    Τι αντικείμενα έχεις πάρει από Αμερική και δε σε χρέωσαν τελωνείο?Τι μεγέθους?
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #216
    Εγγραφή
    03-05-2006
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    Phillips CGA5722N/TE
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Παντως επειδη εχω περασει απο Cargo Αεροδρομιου Αθηνων ο καλυτερος τροπος ειναι μικρες αγορες(σε μεγεθος)για να περνανε απαρατηρητες...αλλος τροπος ειναι να εχεις κανα γνωστο σε αεροπορικη εταιρια για να στα φερνει απευθειας χωρις τελωνεια και ταχυδρομια....πως πηρα τα S(V)ista Ultimate Edition νομιζεις???εδω 550 με ΦΠΑ εκει 300 με ΦΠΑ....και τωρα με την διαφορα ευρω και δολαριου ειναι πολυ καλυτερα....

  7. #217
    Εγγραφή
    08-07-2005
    Περιοχή
    MAROUSSI
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    MODEM-ROUTER 3COM
    SNR / Attn
    (dB) / 37(dB)
    Βρε παιδια.. εγώ αγόρασα κάτι απο αμερική μέσα απο ebay λογικα απο εκεί που αγόρασα ήταν κατάστημα... μου το έστειλε αυτοσ το δέμα και όλα μια χαρά!! αλλά η βλακεία είναι ότι χρέωσα 2 φορές για το ίδιο προϊον τον λογαριασμό μου στο paypal του έχω στείλει αυτουνού 10 e-mail για το λόγο αυτόν μπας και μου τα επιστρέψει τα χρήματα αλλά τίποτα!! ξέρετε αν μπορώ να κάνω τίποτα αλλο???

  8. #218
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Αρχικό μήνυμα από SAPACO
    Ρε παιδία εγώ αγοράζω συνεχώς απο Ebay και δεν έχω αντιμετωπίσει προβλημα. Και απο Γερμανια, και απο Αγγλία και απο Γαλλία. Τελευταία αγάρασα και απο Αμερική και ήρθε κανονικά μέσω USPS και ΕΛΤΑ ταχυμεταφορές. Απαραίτητος κανόνας PAYPAL και πολύ διάβασμα στο Feedback του πωλητή. Τι να πώ μπορεί να έτυχε αλλά μέχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος και απο τιμές πολύ καλύτερες απο εδώ σε πολλά πράγματα. Τώρα περιμένω κάτι αξιάς πάνω απο 200 Ευρώ απο Αμερική. Για να δούμε τι θα γίνει.
    Ασχετο αλλά έχει αγοράσει κανείς απο το http://www.lxcnd.com/
    Πρέπει να είναι Κίνα αλλά οι τιμές σκοτώνουν. Ελπίζω και στο Βενιζέλος να μην κάνουν το ίδιο.
    Τι αντικείμενα έχεις πάρει από Αμερική και δε σε χρέωσαν τελωνείο?Τι μεγέθους?
    Μεχρι τώρα έχω αγοράσει μικρά σε μέγεθος αντικείμενα όπως ανταλλακτικά για μοντελισμό. Τώρα όμως έχω παραγγείλει ενα μοτέρ για βενζινοκίνητο αξίας περίπου 260 Ευρώ που σαφώς έχει πιο μεγάλο μέγεθος. Θα δείξει απο μέρα σε μέρα το περιμένω.

  9. #219
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Göteborg, Sweden
    Μηνύματα
    1.925
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10 Mbit
    ISP
    Comhem
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από boza Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παιδια.. εγώ αγόρασα κάτι απο αμερική μέσα απο ebay λογικα απο εκεί που αγόρασα ήταν κατάστημα... μου το έστειλε αυτοσ το δέμα και όλα μια χαρά!! αλλά η βλακεία είναι ότι χρέωσα 2 φορές για το ίδιο προϊον τον λογαριασμό μου στο paypal του έχω στείλει αυτουνού 10 e-mail για το λόγο αυτόν μπας και μου τα επιστρέψει τα χρήματα αλλά τίποτα!! ξέρετε αν μπορώ να κάνω τίποτα αλλο???
    Καλά πως το έκανες αυτό?

    Αφού η διαδικασία είναι αυτοματοποιημένη. Κάνε report στο paypal. Μην αφήσεις να περάσουν πολλές μέρες(νομίζω 45) γιατί μετά δεν θα μπορείς. Λογικά θα λυθούν όλα

  10. #220
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.905
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SAPACO
    http://www.lxcnd.com/
    Πρέπει να είναι Κίνα αλλά οι τιμές σκοτώνουν. Ελπίζω και στο Βενιζέλος να μην κάνουν το ίδιο.
    Βλεπω DHL, TNT, Fedex.... ασε δε γλυτωνεις το τελωνείο με τιποτα....

  11. #221
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Αρχικό μήνυμα από SAPACO
    http://www.lxcnd.com/
    Πρέπει να είναι Κίνα αλλά οι τιμές σκοτώνουν. Ελπίζω και στο Βενιζέλος να μην κάνουν το ίδιο.Βλεπω DHL, TNT, Fedex.... ασε δε γλυτωνεις το τελωνείο με τιποτα....
    Δυστηχώς

  12. #222
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από boza Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παιδια.. εγώ αγόρασα κάτι απο αμερική μέσα απο ebay λογικα απο εκεί που αγόρασα ήταν κατάστημα... μου το έστειλε αυτοσ το δέμα και όλα μια χαρά!! αλλά η βλακεία είναι ότι χρέωσα 2 φορές για το ίδιο προϊον τον λογαριασμό μου στο paypal του έχω στείλει αυτουνού 10 e-mail για το λόγο αυτόν μπας και μου τα επιστρέψει τα χρήματα αλλά τίποτα!! ξέρετε αν μπορώ να κάνω τίποτα αλλο???
    Απείλησέ τον ότι θα τον κάνεις report στο ebay. Έχεις αφήσει ήδη feedback?
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

  13. #223
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    18000-20000/1023
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    jetspeed 520+
    SNR / Attn
    9(dB) / 16.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε το είχες ψάξει πριν αγοράσεις από αυτόν με τη fake?Είχε πολλές θετικές αξιολογήσεις?
    .
    Εδώ είναι το αξιόλογο στο ebay! Στα ρούχα που έκανα γύρω στις 5-6 συναλλαγές ,μπορώ να σου πώ ότι τα fake τα πήρα από ebay stores και powersellers κλπ με feedback 99,9-100% και από 800 ως 20.000 θετικά comments.Τα σχόλια ήταν θετικά είτε για τους λόγους που ανέφερα (φωτογραφίες από online καταστήματα,φόβος για αντίποινα) είτε γιατί οι απομιμήσεις είναι τόσο καλές ,που αν δεν ξέρεις να ξεχωρίσεις, δεν πρόκειται να το καταλάβεις ποτέ, αν δεν έχεις και το αυθεντικό να συγκρίνεις . Ειδικά στα ρούχα από ebay προκαλώ οποιονδήποτε εδώ μεσά σε μάρκες (όχι των 10-15 Ευρω) να μου βρεί δείγμα πάνω από 5-10% αυθεντικών και να μου στείλει url από ebay users και θα του τεκμηριώσω την απομίμηση ,εφόσον δεν έχει μόνο μία φωτογραφία μακρινή εννοείται .Αν θέλετε σας αναφέρω και γω παραδείγματα μέσω urls.Ειδικά στο italy ebay 0% αυθεντικά ...Τι να πω...ριξτε μια ματιά και θα δείτε...
    Έβαλα σ'έναν powerseller με 100% (~1000 positive comments) feedback που πούλαγε μούφες και μου στείλε άπειρα email να το συζητήσουμε για withdraw και στο τέλος μου κανε refund και κράτησα και το ρούχο (φαντάσου μούφα) μόνο και μόνο για να μην χαλάσω τις πωλήσεις του. Ο τύπος είχε απίστευτες απομιμήσεις που αν δεν έχεις μπροστά σου και το αυθεντικό νομίζεις δεν βλέπεις τις διαφορές
    ....εκτός και αν το βάλεις κάτω από καμιά μουριά ,θα σκαρφαλώσει αμέσως

    Σ'έναν άλλον ,χώρια ότι ήταν απάτη το ρούχο ,ήταν λερωμένο και δεν καθάριζε με τίποτα . Του έβαλα neutral feedback και μου έβαλε το ίδιο . Δηλαδή με ποια λογική μου βάζει το ίδιο? Δεν πλήρωσα αμέσως το προϊόν? Τι είδους καθεστώς είναι αυτό με τα σχόλια των sellers? Εκβιασμός
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skywriter55 : 29-03-08 στις 01:13.

  14. #224
    Εγγραφή
    02-04-2006
    Μηνύματα
    615
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13944/1227
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-LINK W8961NB
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 8.3(dB)
    μακρυά και αγαπημένοι από το ebay.

    προτιμώ την προσωπική επαφή σε τέτοιες αγορές (ρούχα, παπούτσια κτλ). Για ηλεκτρονικά να ναι καλά τα αλλοδαπά online shops.

    Για την ουδέτερη αξιολόγηση έστειλες email στο ebay ; Εάν δεν τους καταγγείλετε πώς θα επιληφθούν και αυτοί ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος savids : 29-03-08 στις 10:43.

  15. #225
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    18000-20000/1023
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    jetspeed 520+
    SNR / Attn
    9(dB) / 16.5(dB)
    Ναι έστειλα και μου απέστειλαν email με γενικές ερωτήσεις ,αυτόματα ,ρομποτικό στιλ ,δηλ. δεν πρέπει να έχουν προσωπικό να κοιτάει μία μία τις καταγγελίες .Άσε που στο email μου πρότειναν να μιλήσω με τον seller...Και πάλι είναι τόσοι μα τόσοι οι απατεώνες ,θα πρεπε να τα είχαν κλείσει όλα ,να μην πουλάνε καν ρούχα. Ξεγράφτηκα από το ebay και στη φόρμα που συμπληρώνεις για το λόγο που ξεγράφεσαι ,δεν έχει καν λόγο για απομιμήσεις ή κάτι παρόμοιο τελοσπάντων πχ δυσαρεστημένος από τα προϊόντα ή τις συναλλαγές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skywriter55 : 29-03-08 στις 18:08.

Σελ. 15 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617202535 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας