Σελ. 557 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 537547552555556557558559562567577 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.341-8.355 από 10691
  1. #8341
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ως "αντικειμενα" το ΕΛΤΑ εννοει μονο τα δεματα και οχι τα "δεματακια" του επιστολικου ταχυδρομειου, τοτε δεν αλλαζει κατι.

    Το θεμα ειναι οτι ο ορος "αντικειμενα" δεν ειναι σαφης. Ας γραψουν ξεκαθαρα αν εννοουν "δεματα" ή "επιστολικο ταχυδρομειο" να λυθει η παρανοηση.
    Νομίζω κάπου έγραφε, ότι είναι επιστολή ή κάρτα, δεν θα περνάει τελωνειακό έλεγχο. Οπερ σημαίνει φάκελος, εμφανής ότι περιέχει χαρτιά. Ακόμα και "φάκελος" τύπου μπαμπλς ή χοντρός με περιεχόμενο που δεν είναι έγγραφα, όλοι ξέρουμε, το πιθανότερο είναι να περνάει έλεγχο.
    με απλά λόγια.
    Οτιδήποτε, πλην χαρτιών, μπορεί να περάσει έλεγχο. Υπάρχει περίπτωση να μην περάσει, εαν είναι σε φάκελο (και όχι κουτάκι), αλλά μην το δένετε και κόμπο.

  2. #8342
    Εγγραφή
    24-03-2004
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
    Router
    SPEEDSTREAM 4200
    Και ποιος μου εγγυαται εμενα οτι οι υπαλληλοι του τελωνειου με δωρακι ενα μερος απο το 15αρι δεν θα περνανε τα παντα απο τελωνειο; Αφηνοντας ενα 1% των δεματων χωρις τελωνειο για φυλλο συκης. Εγω μαλλον εχω προβλημα και ειμαι τοσο καχυποπτος. Δεν μπορει να συμβαινουν αυτα. Ειναι προφανως αδικαιολογητος ο φοβος μου. Υπαρχουν λαμογια στην Ελλαδα το 2020; Φυσικα και οχι.Πρεπει να κοιταχτω σε κανεναν γιατρο μου φαινεται (εγω, οχι καποιοι αλλοι).

  3. #8343
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλλον, δεν τον γλυτώνεις το γιατρό αφού μπλέκεις θέματα που δεν έχουν σχέση μεταξύ τους.

    Το τέλος των 15€ είναι έσοδο των ΕΛΤΑ, που είναι χρεωκοπημένα από χρόνια, και προσπαθούν να βρουν τρόπους επιβίωσης.
    Οι τελωνειακοί είναι δημόσιοι υπάλληλοι και έχουν στόχο να ελέγχουν οτιδήποτε εισάγεται στη χώρα, επιβάλλοντας ΦΠΑ και δασμό ανάλογα με την αξία CIF κάθε αντικειμένου.

    Εκτός απ' αυτά, όλα σχεδόν τα ταχυδρομικά δέματα περνάνε από καιρό από το τελωνείο και όσα είχαν αξία κάυω των 22€ προωθούνταν για παράδοση, χωρίς έξοδα εκτελωνισμού, ενώ τα υπόλοιπα χρεώνονυαν με ΦΠΑ και δασμό, σαν έσοδα του κράτους και 15€ έσοδο των ΕΛΤΑ για τη χαρτούρα του εκτελωνισμού.

    Αυτό που έγινε στην ουσία από την προηγούμενη εβδομάδα είναι ότι και υα δέματα με αξία κάτω των 22€ θα χρεώνονται με 15€ που θα εισπρ΄ττουν τα ΕΛΤΑ, χωρίς να χρειάζεται να κάνουν καμία, όπως για τα παραπάνω.

  4. #8344
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kos1967 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος μου εγγυαται εμενα οτι οι υπαλληλοι του τελωνειου με δωρακι ενα μερος απο το 15αρι δεν θα περνανε τα παντα απο τελωνειο; Αφηνοντας ενα 1% των δεματων χωρις τελωνειο για φυλλο συκης. Εγω μαλλον εχω προβλημα και ειμαι τοσο καχυποπτος. Δεν μπορει να συμβαινουν αυτα. Ειναι προφανως αδικαιολογητος ο φοβος μου. Υπαρχουν λαμογια στην Ελλαδα το 2020; Φυσικα και οχι.Πρεπει να κοιταχτω σε κανεναν γιατρο μου φαινεται (εγω, οχι καποιοι αλλοι).
    j;ξέρεις προσωπικα τον τελωνειακό που θα κάνει τον έλεγχο;
    αν ναι, ίσως, αλλά και πάλι, να ήξερες κάποιον τελωνειακό, είναι τέτοιος ο όγκος των εισερχομένων, που σιγά μην κάτσει να ψάξει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ το δικό σου.
    Ο μόνος λόγος που κάποιο δεματάκι ή φάκελος θα περάσει χωρίς τελωνειακό έλεγχο είναι είτε γιατί έχουν πολυ δουλειά και δεν προλαβαίνουν να ελέγχουν τα κανονικά δεματάκια ή γιατί απλά βαριούνται.
    Εαν όμως τους βάλουν σαν στόχο, ότι για την δουλειά πρέπει ο καθένας να ελέγχει πχ 100 δεματάκια την ημέρα, ή φακελάκια (που δεν μοιάζουν να έχουν έγγραφα), τότε δεν θα μπορούν να λουφάρουν και πολύ. Μετρημένα κουκιά είναι, σου λέει περιμένω απο σένα, τον υπάλληλο, 100 ελέγχους, 100 * 15 = 1500 ευρω τζιρο, δεν το κάνεις σημαίνει τα ξύνεις.

    Οπως έγραψε και ο ο makfil.
    Αυτό που γινόταν έως τώρα, εαν ένα δέμα ελεγχόταν και δεν ήταν εμφανές ότι επρόκειτο για κάτι > 22 ευρώ, περνούσε χωρίς κόστος κανένα. Τώρα, ο κάθε έλεγχος, είτε καταλήγει σε δασμούς είτε όχι, θα χρεώνεται με κόστος τελωνειακού ελέγχου. Δεμα απο χώρα μη ΕΕ = έλεγχος => 15 ευρώ χρέωση, τέλος. Αυτό θα μπορεί να γίνεται ακόμα και σε φακέλους που φαίνεται ότι το περιεχόμενο δεν είναι χαρτιά (ανήκει τα μικροδέματα).

    Αρα είναι μια καλή μπίζνα, να βάλει και πολλούς υπαλλήλους, να ελέγχουν τα πάντα, γιατί κάθε έλεγχος δίνει ένα 15άρι ευρώ στα ΕΛΤΑ. Με 4-5 και μόνο ελέγχους ένας υπάλληλος έχει βγάλει το κόστος του, απο εκεί και μετά για τα ΕΛΤΑ είναι καθαρό κέρδος. Προβλέπω πεδίο δόξης λαμπρο για κέρδη στα ΕΛΤΑ.Εχει να βγάλει πολύ χρήμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος anon : 10-02-20 στις 10:29.

  5. #8345
    Εγγραφή
    27-12-2019
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    223
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Draytek Vigor 2865Vac
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά πίστευε ότι νομίζεις, άσε και εμένα να κάνω το ίδιο
    Σύντομα θα ξέρουμε τι ισχύει και τι όχι
    Πάντως, εάν ισχύσουν τα παραπάνω τα ΕΛΤΑ θα έχουν άσχημα μπλεξίματα με την DGcomp.

  6. #8346
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goldenaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως, εάν ισχύσουν τα παραπάνω τα ΕΛΤΑ θα έχουν άσχημα μπλεξίματα με την DGcomp.
    Mπα, όσο δεν έχουν προβλήματα οι ευρωπαικές και ειδικά γερμανικές, σιγά μην νοιαστούν. Ισα ισα, θα τρίβουν τα χέρια τους, που ξαφνικά οι κινέζοι θα χάσουν τζίρο, που λογικά θα περάσει σε ευρωπαικά χέρια....
    Μην σου πώ ότι το παράδειγμα της Ελλάδας εαν προβεί πολύ πετυχημένο, θα το κάνουν και σε ευρωπαική κλίμακα!

  7. #8347
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kos1967 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος μου εγγυαται εμενα οτι οι υπαλληλοι του τελωνειου με δωρακι ενα μερος απο το 15αρι δεν θα περνανε τα παντα απο τελωνειο; Αφηνοντας ενα 1% των δεματων χωρις τελωνειο για φυλλο συκης. Εγω μαλλον εχω προβλημα και ειμαι τοσο καχυποπτος. Δεν μπορει να συμβαινουν αυτα. Ειναι προφανως αδικαιολογητος ο φοβος μου. Υπαρχουν λαμογια στην Ελλαδα το 2020; Φυσικα και οχι.Πρεπει να κοιταχτω σε κανεναν γιατρο μου φαινεται (εγω, οχι καποιοι αλλοι).
    Να μην σου πω πως το έχουνε πάει ενα level παραπάνω και απο αυτά τα 15 ευρώ δίνουν την μίζα τους και στους Κινέζους ώστε να βάζουν δωρεάν μεταφορικά ώστε να μας κάνουν να αγοράζουμε και μετά να μας βάζουν καπέλο τα 15 ευρω.
    Δεν υπάρχουν λαμόγια μόνο στην Ελλάδα, ούτε μόνο στην Γη

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goldenaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως, εάν ισχύσουν τα παραπάνω τα ΕΛΤΑ θα έχουν άσχημα μπλεξίματα με την DGcomp.
    Το ξέρεις οτι υπάρχουν και άλλες χώρες τις ΕΕ που έχουν τελωνεία έτσι; που και εκεί χρεώνουν για αυτά που περνάνε απο τελωνείο;

  8. #8348
    Εγγραφή
    27-12-2019
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    223
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Draytek Vigor 2865Vac
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mπα, όσο δεν έχουν προβλήματα οι ευρωπαικές και ειδικά γερμανικές, σιγά μην νοιαστούν. Ισα ισα, θα τρίβουν τα χέρια τους, που ξαφνικά οι κινέζοι θα χάσουν τζίρο, που λογικά θα περάσει σε ευρωπαικά χέρια....
    Μην σου πώ ότι το παράδειγμα της Ελλάδας εαν προβεί πολύ πετυχημένο, θα το κάνουν και σε ευρωπαική κλίμακα!
    Αν νομίζεις ότι έτσι δουλεύει η επιτροπή ανταγωνισμού, τότε ΟΚ. Μην τα βλέπεις όλα μέσα από ιδεολογικά γυαλιά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μην σου πω πως το έχουνε πάει ενα level παραπάνω και απο αυτά τα 15 ευρώ δίνουν την μίζα τους και στους Κινέζους ώστε να βάζουν δωρεάν μεταφορικά ώστε να μας κάνουν να αγοράζουμε και μετά να μας βάζουν καπέλο τα 15 ευρω.
    Δεν υπάρχουν λαμόγια μόνο στην Ελλάδα, ούτε μόνο στην Γη

    - - - Updated - - -



    Το ξέρεις οτι υπάρχουν και άλλες χώρες τις ΕΕ που έχουν τελωνεία έτσι; που και εκεί χρεώνουν για αυτά που περνάνε απο τελωνείο;
    Ναι, αλλά υπάρχει το θέμα της δεσπόζουσας θέσης που έχουν τα ΕΛΤΑ στην αγορά. Οπότε ίδωμεν.

  9. #8349
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.803
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Μιας και αρχισαν να ανεβαινουν διευκρινισεις, γιατι το κραξιμο ειναι στο θεο, και ακομα δεν εχουν παει στα γραφεια τους ολοι, προκυπτει οτι σε ολες εκεινες τις περιπτωσεις που ζηταγανε αποδειξη paypal κλπ και στο τελος εβγαινε 0, τωρα θα θελουν 15 ευρω.
    Ας δουμε τα κοστη τους
    1. Επικοινωνια με email
    2. Επικοινωνια με sms
    3. Αποστολη συστημενης αποστολης για να σταλει το paypal κλπ
    4. Διαχειριση αποδειξης (το τι στελνει ο κοσμος ειναι να γελας) Υποθετω οτι καποιος τις τυπωνει και τις παει στον υπαλληλα του τελωνειου
    5. Ελευθερο τελωνιακως τελικα - κανενας εκτελωνισμος
    6. Αποστολη express στο ταχυδρομικο γραφειο
    7. Ενημερωση με sms για την αφιξη

    12 ευρω + φπα δεν το λες και φτηνο, αλλα κατι κανουν παραπανω.
    Ομως εχω μερικες ενστασεις
    Συστημενες επιστολες, sms και αποστολες express να τις κανουν ΑΦΟΥ βρουν τροπο να μην μενουν οι σακκοι 3 βδομαδες στο αεροδρομιο. Ειναι τουλαχιστον προσβλητικο οτι ξαφνικα
    τα κανουν ολα γρηγορα οταν οι χρονοι τους κατα ταλλα ειναι τριτοκοσμικοι.
    Δεν καταλαβαινω γιατι τη δουλεια της επικοινωνιας την κανουν τα ελτα. Ποιος αποφασισε να αμφισβητησει το customs declaration (γιατι το τι ειναι διασαφιση φεξε μου και γλυστρισα) που ειναι πανω στο δεμα/κουτακι/επιστολη whatever.
    To τελωνειο.
    Πολυ ωραια.
    Απο το τελωνειο λοιπον περιμενω να ερθει η επικοινωνια, και οχι απο τα ελτα. Η εικονα του σφραγιδοφορου τελωνιακου που τα θελει ολα ετοιμα στο γραφειο του για να "κρίνει" αλλά θεωρει οτι δεν ειναι δικη του δουλεια το να επικοινωνήσει με κανεναν, ειναι ενδεικτικη της νοσηρης δημοσιουπαλληλιστικης νοοτροπιας.
    Οποιος εχει δει τη διαδικασια εκτελωνισμου με τα ασυλληπτα βηματά της (περιγραφεται και εδω μεσα σε διαφορα threads) αντιλαμβανεται τι εννοω.

    Αρα αντι να χρεωνουν τον κοσμο 15 ευρα για την διαδικασια ΜΗ εκτελωνισμου (αφου βγαινουν τελωνιακως ελευθερα στο τελος) θα μπορουσαν
    1. Την επικοινωνια να την κανουν τα τελωνεια.
    2. Να κοψουν τα υπολοιπα.
    Τα ελτα εχουν πληρωθει για να μεταφερουν το αντικειμενο μεχρι τη διευθυνση παραληπτη.
    Το οτι το δεμα εκανε pitstop στο τελωνειο αλλα τελικα περασε, δεν μπορει να αυξανει το κόστος των ελτα.
    Τα ελτα ανελαβαν να κανουν τη δουλεια των τελωνειων, ανακαλυψαν οτι μπαινουν μεσα (λογικο , με ολα αυτα που κανουν) και επιχειρουν να περασουν το κοστος στο πελατη τους.

    Το τελωνειο απο την αλλη, εχει scanner και βλεπει τι εχουν μεσα τα πακετα, και εισπρατει αδρα φορους. Ας κανει τη δουλεια σωστα.

  10. #8350
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν όμως τους βάλουν σαν στόχο, ότι για την δουλειά πρέπει ο καθένας να ελέγχει πχ 100 δεματάκια την ημέρα, ή φακελάκια (που δεν μοιάζουν να έχουν έγγραφα), τότε δεν θα μπορούν να λουφάρουν και πολύ. Μετρημένα κουκιά είναι, σου λέει περιμένω απο σένα, τον υπάλληλο, 100 ελέγχους, 100 * 15 = 1500 ευρω τζιρο, δεν το κάνεις σημαίνει τα ξύνεις.
    Πριν από αυτή την παρ. μιλάς για τους τελωνειακούς, και με αυτήν, φαίνεται ότι οι τελωνειακοί εισπράττουν από 15€ από κάθε δέμα.
    Μήπως ήθελες να γράψεις κάτι άλλο, αφού συμφωνείς με όσα έγραψα σε προηγούμενο σχόλιο;

  11. #8351
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goldenaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αλλά υπάρχει το θέμα της δεσπόζουσας θέσης που έχουν τα ΕΛΤΑ στην αγορά. Οπότε ίδωμεν.
    Υπάρχει οδηγία απο την ΕΕ για το τελωνείο και για τα postal services

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και αρχισαν να ανεβαινουν διευκρινισεις, γιατι το κραξιμο ειναι στο θεο, και ακομα δεν εχουν παει στα γραφεια τους ολοι, προκυπτει οτι σε ολες εκεινες τις περιπτωσεις που ζηταγανε αποδειξη paypal κλπ και στο τελος εβγαινε 0, τωρα θα θελουν 15 ευρω.
    Ας δουμε τα κοστη τους
    1. Επικοινωνια με email
    2. Επικοινωνια με sms
    3. Αποστολη συστημενης αποστολης για να σταλει το paypal κλπ
    4. Διαχειριση αποδειξης (το τι στελνει ο κοσμος ειναι να γελας) Υποθετω οτι καποιος τις τυπωνει και τις παει στον υπαλληλα του τελωνειου
    5. Ελευθερο τελωνιακως τελικα - κανενας εκτελωνισμος
    6. Αποστολη express στο ταχυδρομικο γραφειο
    7. Ενημερωση με sms για την αφιξη

    12 ευρω + φπα δεν το λες και φτηνο, αλλα κατι κανουν παραπανω.
    Δεν βάζουν σε αυτά τα δέματα το κίτρινο χαρτάκι της διασάφησης, περνάνε με πράσινο

  12. #8352
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.803
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Συμφωνα με οτι λενε οτι περναει με πρασινο θα ειναι δωρεαν. Οτι παει για ελεγχο , ζητηθει αποδειξη και τελικα ειναι κατω απο 22 τοτε θα χρεωνεται με 15. Τοτε κανουν και αυτα που εγραψα.

  13. #8353
    Εγγραφή
    27-12-2019
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    223
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Draytek Vigor 2865Vac
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει οδηγία απο την ΕΕ για το τελωνείο και για τα postal services
    Υπάρχει όμως και αυτό.

    https://ec.europa.eu/taxation_custom...0iZTjG9b3GLeaQ

  14. #8354
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goldenaura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει όμως και αυτό.

    https://ec.europa.eu/taxation_custom...0iZTjG9b3GLeaQ
    το όποιο τι λέει με δικα σου λόγια;

  15. #8355
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων

    Το τελωνειο απο την αλλη, εχει scanner και βλεπει τι εχουν μεσα τα πακετα, και εισπρατει αδρα φορους. Ας κανει τη δουλεια σωστα.
    Το τελωνείο των ταχυδρομικών δεμάτων στο αεροδρόμιο Αθηνών, όσο και αν ακούγεται περίεργο, δεν έχει εφοδιαστεί ακόμη με σαρωτή.
    Υπάρχουν σαρωτές για τους επιβάτες αλλά όχι για τα ταχυδρομικά δέματα.

Σελ. 557 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 537547552555556557558559562567577 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας