Σελ. 684 από 711 ΠρώτηΠρώτη ... 664674679682683684685686689694704 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.246-10.260 από 10658
  1. #10246
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.009
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Firetv max
    This

    To είχαν 33€ από 66€ στο prime day οπότε ήταν αμαρτία να μην πάρω 1
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #10247
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    This

    To είχαν 33€ από 66€ στο prime day οπότε ήταν αμαρτία να μην πάρω 1
    Τώρα πλάκα μου κανεις;
    Εγω ανέφερα εδώ στο φόρουμ για την προσφορά αυτή και αναφέρω γενικά τα πλεονεκτήματα της συσκευής αυτής για straming.
    Αλλά λέγεται Firestick 4k max, οχι FireTv max.

    Fire TV λέγεται το λειτουργικό της Αμαζον, όχι η συσκευή.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #10248
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.009
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα πλάκα μου κανεις;
    Εγω ανέφερα εδώ στο φόρουμ για την προσφορά αυτή και αναφέρω γενικά τα πλεονεκτήματα της συσκευής αυτής για straming.
    Αλλά λέγεται Firestick 4k max, οχι FireTv max.

    Fire TV λέγεται το λειτουργικό της Αμαζον, όχι η συσκευή.
    Νταξ το ίδιο λέγαμε λοιπόν ... όπως και να έχει αργεί αλλά δεν βιάζομαι
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #10249
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το έβλεπα και εγώ, συγχρόνως με αυτό. Προς το παρόν με androidtv και vero 4K είμαι εντάξει όμως.
    Mono No Aware

  5. #10250
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Fire OS λέγεται το λειτουργικό. Fire TV stick λέγεται η συσκευη.

    Πολύ καλό εργαλείο. Ειδικά το 4K max. Εκτός από stremio, το έχω και σαν steam link και παίζει εξαιρετικα.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  6. #10251
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Δεματάκι από Aliexpress...
    Η παραγγελία έγινε στις 30 Ιουνίου με μέθοδο αποστολής AliExpress Saver Shipping, έφτασε Ουγγαρία 13 Ιουλίου, 21 Ιουλίου έφυγε από το local delivery center της Ουγγαρίας και έκτοτε αγνοείτε η τύχη του.
    Ανοίγω dispute και το Aliexpress επιμένει πως το δέμα βρίσκεται στο local postal office της πόλης μου.
    Τους στέλνω screenshots από το δικό τους tracking της ιστοσελίδας τους, από το 17track.net και από την ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ. Φαίνεται και στα 3 πως το δέμα βρίσκεται (κατά 99%) ακόμα στην Ουγγαρία. Με γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι, και μου κάνουν decline για refund.
    Κάνω ένσταση (appeal) στην απόφαση, στέλνω τα ίδια screenshots και links από το 17track.net και από τα ΕΛΤΑ.
    Με ξαναγειώνουν και κάνουν decline στο appeal.
    Τι σκατά κάνω τώρα;
    Περιμένω μπας και είμαι φάρδος και τελικά φτάσει κάποια στιγμή; Χλωμό το βλέπω γιατί στο παρελθόν αντίστοιχες περιπτώσεις δεμάτων δεν έφτασαν ποτέ.
    Απλά θα κλάψω τα λεφτά ή υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω και δεν το γνωρίζω;

    Ευχαριστώ πολύ.

  7. #10252
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.009
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεματάκι από Aliexpress...
    Η παραγγελία έγινε στις 30 Ιουνίου με μέθοδο αποστολής AliExpress Saver Shipping, έφτασε Ουγγαρία 13 Ιουλίου, 21 Ιουλίου έφυγε από το local delivery center της Ουγγαρίας και έκτοτε αγνοείτε η τύχη του.
    Ανοίγω dispute και το Aliexpress επιμένει πως το δέμα βρίσκεται στο local postal office της πόλης μου.
    Τους στέλνω screenshots από το δικό τους tracking της ιστοσελίδας τους, από το 17track.net και από την ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ. Φαίνεται και στα 3 πως το δέμα βρίσκεται (κατά 99%) ακόμα στην Ουγγαρία. Με γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι, και μου κάνουν decline για refund.
    Κάνω ένσταση (appeal) στην απόφαση, στέλνω τα ίδια screenshots και links από το 17track.net και από τα ΕΛΤΑ.
    Με ξαναγειώνουν και κάνουν decline στο appeal.
    Τι σκατά κάνω τώρα;
    Περιμένω μπας και είμαι φάρδος και τελικά φτάσει κάποια στιγμή; Χλωμό το βλέπω γιατί στο παρελθόν αντίστοιχες περιπτώσεις δεμάτων δεν έφτασαν ποτέ.
    Απλά θα κλάψω τα λεφτά ή υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω και δεν το γνωρίζω;

    Ευχαριστώ πολύ.
    Τα ίδια δεν έπαθα και εγω απο ali πέρυσι ακριβως? Με γειωσαν και τα εχασα. Ευτυχώς ήταν λίγα λεφτά αλλά ηταν τραγικό. Εκεί τελείωσε το ali για μενα και με το ζόρι πηρα μονο μασκες που ευτυχώς ηρθαν. Ebay μονο πλεον οπως χρησιμοποιούσα πάντα. Ολα τα κινέζosite τελος.

  8. #10253
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεματάκι από Aliexpress...
    Η παραγγελία έγινε στις 30 Ιουνίου με μέθοδο αποστολής AliExpress Saver Shipping, έφτασε Ουγγαρία 13 Ιουλίου, 21 Ιουλίου έφυγε από το local delivery center της Ουγγαρίας και έκτοτε αγνοείτε η τύχη του.
    Ανοίγω dispute και το Aliexpress επιμένει πως το δέμα βρίσκεται στο local postal office της πόλης μου.
    Τους στέλνω screenshots από το δικό τους tracking της ιστοσελίδας τους, από το 17track.net και από την ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ. Φαίνεται και στα 3 πως το δέμα βρίσκεται (κατά 99%) ακόμα στην Ουγγαρία. Με γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι, και μου κάνουν decline για refund.
    Κάνω ένσταση (appeal) στην απόφαση, στέλνω τα ίδια screenshots και links από το 17track.net και από τα ΕΛΤΑ.
    Με ξαναγειώνουν και κάνουν decline στο appeal.
    Τι σκατά κάνω τώρα;
    Περιμένω μπας και είμαι φάρδος και τελικά φτάσει κάποια στιγμή; Χλωμό το βλέπω γιατί στο παρελθόν αντίστοιχες περιπτώσεις δεμάτων δεν έφτασαν ποτέ.
    Απλά θα κλάψω τα λεφτά ή υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω και δεν το γνωρίζω;

    Ευχαριστώ πολύ.
    Κάποια τράπεζα θα έχεις χρησιμοποιήσει για να πληρώσεις, κάποια κάρτα. Μπορείς να ανοίξεις αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα, λέγοντας ότι δεν έλαβες ποτέ αυτό που πλήρωσες.

    Πάρε τους τηλέφωνο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεματάκι από Aliexpress...
    Η παραγγελία έγινε στις 30 Ιουνίου με μέθοδο αποστολής AliExpress Saver Shipping, έφτασε Ουγγαρία 13 Ιουλίου, 21 Ιουλίου έφυγε από το local delivery center της Ουγγαρίας και έκτοτε αγνοείτε η τύχη του.
    Ανοίγω dispute και το Aliexpress επιμένει πως το δέμα βρίσκεται στο local postal office της πόλης μου.
    Τους στέλνω screenshots από το δικό τους tracking της ιστοσελίδας τους, από το 17track.net και από την ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ. Φαίνεται και στα 3 πως το δέμα βρίσκεται (κατά 99%) ακόμα στην Ουγγαρία. Με γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι, και μου κάνουν decline για refund.
    Κάνω ένσταση (appeal) στην απόφαση, στέλνω τα ίδια screenshots και links από το 17track.net και από τα ΕΛΤΑ.
    Με ξαναγειώνουν και κάνουν decline στο appeal.
    Τι σκατά κάνω τώρα;
    Περιμένω μπας και είμαι φάρδος και τελικά φτάσει κάποια στιγμή; Χλωμό το βλέπω γιατί στο παρελθόν αντίστοιχες περιπτώσεις δεμάτων δεν έφτασαν ποτέ.
    Απλά θα κλάψω τα λεφτά ή υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω και δεν το γνωρίζω;

    Ευχαριστώ πολύ.
    Κάποια τράπεζα θα έχεις χρησιμοποιήσει για να πληρώσεις, κάποια κάρτα. Μπορείς να ανοίξεις αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα, λέγοντας ότι δεν έλαβες ποτέ αυτό που πλήρωσες.

    Πάρε τους τηλέφωνο.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  9. #10254
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Αξίζει να πάρω τηλέφωνο την τράπεζα και να μπω σε τέτοια διαδικασία για 5,61 ευρώ συνολικό κόστος προϊόντος και εξόδων αποστολής;
    Τι δικαιολογητικά μπορεί να ζητήσει η τράπεζα;

  10. #10255
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.680
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αξίζει να πάρω τηλέφωνο την τράπεζα και να μπω σε τέτοια διαδικασία για 5,61 ευρώ συνολικό κόστος προϊόντος και εξόδων αποστολής;
    Τι δικαιολογητικά μπορεί να ζητήσει η τράπεζα;
    Ότι ακριβώς έστειλες στο Ali, μπορείς να το δώσεις στην τράπεζα σου μαζί μεριά απαντήσεις που σου λένε απ το Ali.
    Κατά τα αλλά θα συμπληρώσεις μια αίτηση όπου θα τσεκάρεις ότι δεν έχεις παραλάβει ποτέ, και θα πεις ότι επικοινωνησες ανεπιτυχώς με τον πωλητή.

  11. #10256
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ να πω την άλλη περίπτωση.
    Πλέον δεν εμπιστεύομαι κανένα tracking. Πολλές φορές ξεχνάνε να σκαναρουν οι ντόπιοι τα πακέτα που έρχονται και μου παραδίδονται πακέτα ενώ ακόμα φαίνονται ότι είναι στο εξωτερικό.

    Πώς ξέρει κάποιος πραγματικά πού βρίσκεται το πακέτο όταν εξαρτάσαι από άτομα που μπορεί να μην κάνουν σωστά τη δουλειά τους;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #10257
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.009
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ να πω την άλλη περίπτωση.
    Πλέον δεν εμπιστεύομαι κανένα tracking. Πολλές φορές ξεχνάνε να σκαναρουν οι ντόπιοι τα πακέτα που έρχονται και μου παραδίδονται πακέτα ενώ ακόμα φαίνονται ότι είναι στο εξωτερικό.

    Πώς ξέρει κάποιος πραγματικά πού βρίσκεται το πακέτο όταν εξαρτάσαι από άτομα που μπορεί να μην κάνουν σωστά τη δουλειά τους;
    Και στις 2 περιπτώσεις πρόκειται για δέμα Ali που ήρθε μέσο Ουγγαρίας. Όταν τότε πήρα στα ΕΛΤΑ μου είπαν πως έχουν μεγάλο πρόβλημα με την Ουγγαρία γιατί τυπώνουν πάνω από την κανονική ετικέτα άλλη δικιά τους που δεν φαίνεται τίποτα και τα επιστρέφουν πίσω.
    Αλήθεια ή ψέματα δεν ξέρω.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #10258
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ να πω την άλλη περίπτωση.
    Πλέον δεν εμπιστεύομαι κανένα tracking. Πολλές φορές ξεχνάνε να σκαναρουν οι ντόπιοι τα πακέτα που έρχονται και μου παραδίδονται πακέτα ενώ ακόμα φαίνονται ότι είναι στο εξωτερικό.

    Πώς ξέρει κάποιος πραγματικά πού βρίσκεται το πακέτο όταν εξαρτάσαι από άτομα που μπορεί να μην κ1άνουν σωστά τη δουλειά τους;
    Συμφωνώ σε αυτό.
    Το θέμα όμως είναι πως στην περίπτωση μου το AliExpress επιμένει πως στο tracking information φαίνεται πως το δέμα βρίσκεται στο τοπικό ταχυδρομικό κατάστημα της πόλης μου, πράγμα το οποίο είναι αναληθές.
    Δεν υπάρχει πουθενά στο tracking information αυτό.
    Ένα "local delivery office" που γράφει, αναφέρεται στο ουγγαρικό "office".
    Όχι της Ελλάδας.

  14. #10259
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.990
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ σε αυτό.
    Το θέμα όμως είναι πως στην περίπτωση μου το AliExpress επιμένει πως στο tracking information φαίνεται πως το δέμα βρίσκεται στο τοπικό ταχυδρομικό κατάστημα της πόλης μου, πράγμα το οποίο είναι αναληθές.
    Δεν υπάρχει πουθενά στο tracking information αυτό.
    Ένα "local delivery office" που γράφει, αναφέρεται στο ουγγαρικό "office".
    Όχι της Ελλάδας.
    Αν και το ποσό είναι μικρό, για λόγους ηθικής αποκατάστασης, θα προχωρούσα σε αμφισβήτηση στην τράπεζα.

    Πιθανότατα μετά από καιρό θα σου έρθει το πακετάκι, αλλά δεν έχει να λέει. Το θέμα είναι να μη λένε μλκιες.

    Και ευχαριστώ για την ενημέρωση, γιατί είχα 3-4 πραγματάκια στο καλάθι του Αλι και τώρα δε τα παίρνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psolord : 24-08-22 στις 11:39.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  15. #10260
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Δείτε κι εσείς.
    Για του λόγου το αληθές δηλαδή.
    Κι αν καταλαβαίνετε εσείς πως έχει φτάσει Ελλάδα από κάπου, πείτε το και σε μένα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  aliexpress_tracking.jpg 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  152,4 KB 
ID: 240439

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  17track_tracking.jpg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  65,9 KB 
ID: 240440

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  elta_tracking.jpg 
Εμφανίσεις:  23 
Μέγεθος:  48,0 KB 
ID: 240438

Σελ. 684 από 711 ΠρώτηΠρώτη ... 664674679682683684685686689694704 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας