Σελ. 658 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 638648653656657658659660663668678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.856-9.870 από 10686
  1. #9856
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.140
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς αυτό. Φεύγει consolidated πακέτο για κάποια ευρωπαϊκή χώρα όπου εκτελωνίζεται η ομαδική αποστολή με όλες τις πληροφορίες ηλεκτρονικά. Εκεί σκανάρεται το κάθε πακέτο και κολλιέται το δεύτερο αυτοκόλλητο, αν δείτε έχει διαφορετικό tracking στο αποκάτω αυτοκόλλητο. Δεν ξέρω κατά πόσο ασφαλής μέθοδος είναι, αλλά προς το παρόν από τις μαρτυρίες εδώ μέσα δουλεύει αυτή η μέθοδος. Κι αν κάποιος χρεωθεί, τα ζητά πίσω από το Ali/τον πωλητή και παίζει κι ένα λότο.

    - - - Updated - - -



    Σε αυτή την περίπτωση όμως θα πρέπει να ξέρεις πως ό,τι έχει αξία άνω των 150 ευρώ κανονικά επιβαρύνεται και με δασμούς, όχι μόνο με ΦΠΑ. Οι δασμοί δεν είναι συνήθως αστρονομικό ποσό, αλλά αλλάζει η διαδικασία και ίσως πάει με τον παραδοσιακό τρόπο, εδώ τελωνείο και ΕΛΤΑ. Θα έψαχνα για προμηθευτή εντός ΕΕ ή ευρωπαϊκές αποθήκες, έτσι κι αλλιώς οι τιμές από Ali σε αυτά δεν είναι χώμα.

    Edit: Είδα το ανέφερε και ο netblues
    Ναι το είδα από το netblues αυτό ευχαριστώ και βρήκα τo 2din από Γερμανία οπότε είμαι οκ .. αλλά θα περιμένω να κάνω και λίγο οικονομία
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #9857
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PaparasGT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηρθαν τα 2 πακετα κανονικα χωρις κερατιατικα.

    Διορθωστε με αν κανω λαθος, αλλα νομιζω πως δεν αναγραφεται πουθενα ο IOSS αριθμος, ουτε η αξια του προιοντος, ουτε αν εχει πληρωθει VAT.
    Σωστα?
    Το ali μεσώ του ali shiping τα εκτελωνίζει σε άλλη χώρα Ευρώπης, δεν περνάνε απο το ελληνικό τελωνείο.

  3. #9858
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σήμερα παρέλαβα και εγώ 2 δεματακια.
    Και στα 2 η γνωστή ιστορία με το ΦΠΑ..
    Οκ, Θα το πάρω πίσω από το ebay το ΦΠΑ..
    Στο ένα από τα δύο είχα συν τέλη εκτελωνισμου.. Αυτό το 2.5αρι..
    Και μάλιστα στο πιο φθηνό πακέτο που περιείχε κάτι καλωδιακια προέκτασης atx τροφοδοτικού αξίας 2-3€..
    Το άλλο ήταν ένα φθηνό κινέζικο smart watch, όχι κάτι το ιδιαίτερο.. Γύρω στα 7ε έκανε, το πήρα για δοκιμή και μετά για δώρο..
    Στο ρολόι μπήκε ΦΠΑ. Και εδώ γελάμε, στα καλωδιακια του τροφοδοτικού ΦΠΑ+τέλη εκτελωνισμου.. Το έψαξαν πολύ για να δουν ότι δεν είναι από χρυσό τα καλώδια; Ακόμα κανένα από τα 2 πακέτα δεν έγραφε ioss.. Και τώρα γελάμε ξανά, τα καλωδιακια αυτά έκαναν 4 μήνες να παραδοθούν.. Το δε ρολόι 3 μήνες.. Έφυγαν από Κίνα, πέρασαν από Εμιράτα και έφτασαν Ελλάδα πάνω στο μήνα.. Όλη η άλλη καθυστέρηση έγινε εδώ... Tragic..... Μετά από όλα αυτά πείτε μου κάτι ρε παιδιά.. Δεν μας φτάνει το ΦΠΑ.. Αυτό το 2,5αρι των ελτα για τον εκτελωνισμο τι θα το κάνουμε; Θα το τρώμε και αυτό τώρα οπότε τους καπνίσει; Το ότι πρέπει να στέκεσαι στην ουρά για να πληρώσεις άλλη ιστορία... Πλέον όλα είναι σαν συστημένα... Ακόμα και τα απλά..
    Τη περασμένη φορά που πλήρωσα πάλι ΦΠΑ σε δεματακια, μου είχαν αφήσει ειδικό χαρτί που είχε την ανάλυση του χρέους.. Αυτή τη φορά μου άφησαν τα κλασσικά χαρτάκια συστημένου και λέω τη γλιτώσαμε.. Αλλά αμ δε... Προβλέπω δυσοίωνο το μέλλον αν δεν συμμορφωθούν οι πωλητές να γράφουν το ioss πάνω στο δέμα.. Πλέον θα τους το τονίζω......... Αλλά αυτό το 2,5αρι τι στο καλό θα το κάνουμε;;;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #9859
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αν έκανε όπως λες το καλώδιο 4 μήνες είναι πριν το νέο καθεστώς, οπότε δεν είχε πληρωθεί το ΦΠΑ εξαρχής. Φαντάζομαι για να το γράφεις μάλλον θα διπλοπλήρωσες ΦΠΑ και υπερβάλλεις για το χρονικό διάστημα.

    Η απορία μου βέβαια (και όλων φαντάζομαι) είναι πόσο κάνει αυτό το έρμο το καλωδιάκο στην Ελλάδα; Αν δηλαδή το κόστος είναι 3 ευρώ η απάντηση σε όλα τα ερωτήματα είναι προφανής.
    hnesne

  5. #9860
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    https://www.skroutz.gr/s/23962549/Go...-2m-51358.html
    https://www.skroutz.gr/s/23979039/De...15m-82405.html
    https://www.skroutz.gr/s/27639841/Ak...-AK-CA-10.html
    Ελλάδα δεν έψαξα καν η αλήθεια είναι..
    Συν ότι θα ήθελε μεταφορικά η να τρέχεις στο μαγαζί...
    Η μία παραγγελία έγινε Ιούνιο.. Δεν είχε ΦΠΑ.. Κεκτημένη ταχύτης όντως.. Λες αυτό να έπαιξε ρόλο στα τέλη εκτελωνισμου;
    Το ρολόι είχε διπλό ΦΠΑ γιατί το πήρα Ιούλιο..
    Σε κάθε περίπτωση τώρα που κοίταζα, έχω πάρει πλήρη refund και στα 2 λόγω καθυστέρησης.. Οπότε αφαίρεση του ΦΠΑ και επιστροφή το ποσό πίσω.. Αυτό είναι το ηθικό.. Σε σύγκριση με άλλους που λένε αφού άργησε κρατάω και τα 2..
    Ελπίζω μόνο να μην γίνει σχοινί κορδόνι αυτό με τα τέλη εκτελωνισμου.. Είναι μεν χαμηλά σε σύγκριση με άλλες εταιρίες αλλά.. Σου έρχεται κάπως.. Αυτά.. Και υγεία..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #9861
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.108
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.skroutz.gr/s/23962549/Go...-2m-51358.html
    https://www.skroutz.gr/s/23979039/De...15m-82405.html
    https://www.skroutz.gr/s/27639841/Ak...-AK-CA-10.html
    Ελλάδα δεν έψαξα καν η αλήθεια είναι..
    Συν ότι θα ήθελε μεταφορικά η να τρέχεις στο μαγαζί...
    Η μία παραγγελία έγινε Ιούνιο.. Δεν είχε ΦΠΑ.. Κεκτημένη ταχύτης όντως.. Λες αυτό να έπαιξε ρόλο στα τέλη εκτελωνισμου;
    Το ρολόι είχε διπλό ΦΠΑ γιατί το πήρα Ιούλιο..
    Σε κάθε περίπτωση τώρα που κοίταζα, έχω πάρει πλήρη refund και στα 2 λόγω καθυστέρησης.. Οπότε αφαίρεση του ΦΠΑ και επιστροφή το ποσό πίσω.. Αυτό είναι το ηθικό.. Σε σύγκριση με άλλους που λένε αφού άργησε κρατάω και τα 2..
    Ελπίζω μόνο να μην γίνει σχοινί κορδόνι αυτό με τα τέλη εκτελωνισμου.. Είναι μεν χαμηλά σε σύγκριση με άλλες εταιρίες αλλά.. Σου έρχεται κάπως.. Αυτά.. Και υγεία..
    Καλά, ξαναδιαβάζοντας τα 2 σημερινά σου posts, με διαφορά λίγων ωρών, δημιουργήθηκαν πολλά ερωτηματικά.
    Δεν θυμόσουν στο αρχικό ότι είχες πάρει τα χρήματά σου, λόγω καθυστέρησης;
    Δεν γνώριζες ότι πριν από την 1/7 τα μικρά δέματα περνούσαν άνετα από το τελωνείο, ενώ τώρα όλα ελέγχονται;

    Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις με το "σχοινί κορδόνι αυτό με τα τέλη εκτελωνισμού", αλλά δεν έχει σημασία.

  7. #9862
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Όλα έχουν σημασία αγαπητέ και εδώ είμαστε να τα συζητάμε.. Έτσι δεν είναι;
    Στο 1 στη περίπτωση του καλωδίου το θυμόμουν. Το άλλο έσκασε μνμ σήμερα αφού έγραψα.. Κοίταξα και το ιστορικό του ebay για να το επαληθευσω..
    Προσωπικά αν ένα αντικείμενο δεν έχει φτάσει μέχρι την εκτιμώμενη ημερομηνία πλέον ζητάω επιστροφή χρημάτων για να πάρω και το ΦΠΑ που ξέρω ότι θα χρεωθώ πάλι πίσω, και μόλις παραλάβω στέλνω τη πληρωμή πίσω χωρίς το ΦΠΑ που έχω ήδη πληρώσει..
    Είναι ένας τρόπος για λιγότερη ταλαιπωρία νομίζω...
    Αλλά στην όλη εικόνα τι σχέση έχει η επιστροφή χρημάτων με την ταλαιπωρία που γίνεται με τα δέματα;
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μέχρι σήμερα ξέραμε ότι μέχρι 150€ αν δεν κάνω λάθος πληρώνεις μόνο ΦΠΑ.. Η διπλή χρέωση είναι άλλη ιστορία.. Ένα αυτό.. Αυτό που δεν είχα εμπεδώσει είναι τα τέλη εκτελωνισμου που άμα σου κάτσουν την έκανες λαχείο...
    Από ότι έχω καταλάβει, είναι στο μάτι του τελώνη αν θα σταματήσει κάτι για έλεγχο κ εκτελωνισμο.. Δεν μου είπες τη γνώμη σου όμως.. Λες το ένα πράγμα που πήρα τον Ιούνιο και δεν είχε ΦΠΑ να έπαιξε ρόλο στο ότι μπήκαν κ τέλη εκτελωνισμου;
    Προσωπικά δε νομίζω, αφού στις ετικέτες δεν έγραφαν π.χ ioss το ένα κ το άλλο όχι.. Απλά λέω.. Άραγε κοιτάνε ημέρα αποστολής εκεί στο γετα;
    Αλήθεια, τώρα που το σκέφτομαι...
    Αυτό από τον Ιούνιο, έπρεπε να χρεωθεί το οτιδήποτε πάνω του; Τι φταίω εγώ που άργησε; Η δεν πάει έτσι; Μάλλον το 2ο ε;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #9863
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.108
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απάντησα στο προηγούμενο.
    Τα μικρά δέματα πριν από την 1/7 περνούσαν σχεδόν όλα χωρίς στάση στο τελωνείο. Για τα υπόλοιπα, όσα σταματούσαν και είχαν αξία μέχρι 150€, χρεώνονταν ΦΠΑ και τέλος ΕΛΤΑ 15€
    Μετά την 1/7 περνάνε όλα από το τελωνείο και το δικό σου χρεώθηκε ΦΠΑ και τέλος ΕΛΤΑ.
    Αυτό που μετράει για το τελωνείο είναι η ημέρα εισόδου στη χώρα και όχι εκείνη της παραγγελίας.
    Αυτό, άλλωστε, αναγράφεται και στις εγκυκλίους της ΑΑΔΕ.

  9. #9864
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Got it. Thanks..
    Κοινώς όπως συνηθίζω να λέω το αν θα σου κάτσει εκτελωνισμος είναι θέμα τύχης..
    Το θέμα όμως είναι να αποκωδικοποιήσουμε τι τους κινεί το ενδιαφέρον να ασχοληθούν με κάτι..
    Πως σε άλλα βάζουν απλά ΦΠΑ και σε άλλα τα ψειριζουν και θέλουν και εκτελωνισμο μετά..
    Το τέλος ΕΛΤΑ μέχρι πότε ήταν 15; Πριν τη 1/7 ε; Τώρα είναι σαφώς μικρότερο, αλλά λίγο το ΦΠΑ λίγο αν καθιερωθεί και το τέλος ΕΛΤΑ.. Δέσαμε..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #9865
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.108
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχεις καταλάβει ακόμη ότι η νομοθεσία, που ισχύει από 1/7/21 για τα δέματα που έρχονται από τρίτες χώρες, με αξία μικρότερη των 150€, πρέπει να προεισπράττεται ο ΦΠΑ από τον πωλητή. Οι πλατφόρμες Ali/ebay ανέλαβαν να εισπράττουν τον ΦΠΑ για λογαριασμό των πωλητών τους.
    Με δεδομένο ότι όλα τα δέματα πλέον ελέγχονται από το τελωνείο (και όχι μερικά κατά την κρίση του τελωνειακού), αν η προείσπραξη ΦΠΑ δεν φαίνεται στο δέμα, το τελωνείο χρεώνει ΦΠΑ, με βάση τη δηλωμένη αξία, και το δέμα επιβαρύνεται και με το αντίστοιχο τέλος ΕΛΤΑ.

  11. #9866
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Βρε το θέμα του ΦΠΑ το έχω καταλάβει πως δουλεύει με την αναγραφή του ioss που δεν τηρούν οι πωλητές.. Καμιά αντίρρηση εδώ..

    Τα τέλη εκτελωνισμου δεν μπορώ να χωνέψω..

    Πως σε άλλα τα γετα χρεώνουν μόνο ΦΠΑ σκέτο. Και σε άλλα ΦΠΑ και εκτελωνισμο..

    Μου διαφεύγει κάτι;
    Η απλά το ερευνούν περισσότερο όταν χρεώνουν τα τέλη εκτελωνισμου;

    Κοινώς αν έχω καταλάβει καλά, αν αναγραφόταν ο αριθμός ioss δεν θα είχαμε ούτε το ΦΠΑ το επιπλέον αλλά ούτε και τα τέλη εκτελωνισμου.. Σωστά;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #9867
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.108
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σου διαφεύγουν μερικά.
    Οι τελωνειακοί δεν ερευνούν κάτι περισσότερο, αλλά, απλά, αν το δέμα δεν αναγράφει την προπληρωμή ΦΠΑ, τον χρεώνουν και τα ΕΛΤΑ βάζουν το τέλος.

  13. #9868
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Αρχικά να καταλάβουμε κάτι..
    Αν υπάρχει ο αριθμός ioss στο δέμα περνάει αέρα χωρίς έξτρα παρατράγουδα. Σωστά;
    Μετά..
    Θες να πεις δηλαδή ότι άπαξ και χρεώσουν ΦΠΑ σε κάτι, πάει πακέτο και το τέλος ΕΛΤΑ;
    Αν ναι δεν συμβαίνει σε όλα μέχρι στιγμής..
    2 ήρθαν μόνο με ΦΠΑ σκέτο.
    Και ένα με ΦΠΑ κ τέλος ΕΛΤΑ..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #9869
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.108
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    1. το 1ο σωστό.
    2. όταν χρεώνει το τελωνείο ΦΠΑ χρεώνεσαι και το τέλος ΕΛΤΑ.
    3. βάζεις όλες τις περιπτώσεις σου στο ίδιο καλάθι ενώ είναι διαφορετικές.

  15. #9870
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Μα αυτό λέω και εγώ.. Ότι είναι διαφορετικές.. 2 πράγματα μου ήρθαν με ετικέτα πορτοκαλί που έγραφε εκκρεμεί είσπραξη ΦΠΑ. Και πλήρωσα αυτό μόνο. Και σε ένα άλλο με κίτρινη ετικέτα πλήρωσα ΦΠΑ κ τέλος ΕΛΤΑ..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 658 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 638648653656657658659660663668678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας