Σελ. 604 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 584594599602603604605606609614624 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.046-9.060 από 10691
  1. #9046
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ε αυτά βγάζει τί να κάνω? Αν κάνω κανονικά λογαριασμό θα βγάλει και άλλες επιλογές? Γιατί δεν το βγάζει και στο calculator τότε?
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  2. #9047
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από draculidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε.

    Επειδή με ενδιαφέρει μία παραγγελία από Αυστραλία, θέλω να ρωτήσω τα εξής:

    Αγορά 221AU δλδ περίπου 140,2 ευρώ (με τα μεταφορικά) και αποστολή Standard International Flat Rate Postage για Ελλάδα.

    1) Το Standard International Flat Rate Postage το παραλαμβάνουν και εκτελωνίζουν τα ΕΛΤΑ ή εμπλέκονται ιδωτικά κούριερ; Αν είναι το δεύτερο, προφανώς δεν το επιχειρώ.
    2) Εφόσον είναι τα ΕΛΤΑ, περιμένω εκτελωνισμό 15 ευρώ και 24% επί του συνολικού ποσού (με τα μεταφορικά μαζί δλδ) των 140,2; δασμούς ΔΕΝ θα έχω εφόσον είναι κάτω από 150 ευρώ η αγορά, αθτό το ξέρω. Άλλες πρόσθετες χρεώσεις παίζει να έχω;

    Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος;
    1. Ναι, τα ΕΛΤΑ διαχειρίζονται το δέμα.
    2. Ναι, χωρίς πρόσθετες χρεώσεις, αφού η αξία CIF είναι μικρότερη των 150€.

  3. #9048
    Εγγραφή
    05-03-2019
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΟΝΥΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Ναι, τα ΕΛΤΑ διαχειρίζονται το δέμα.
    2. Ναι, χωρίς πρόσθετες χρεώσεις, αφού η αξία CIF είναι μικρότερη των 150€.
    Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

    Για ερωτήσεις σχετικά με τον τρόπο υπολογισμού των import charges αγορών από τρίτες χώρες να τις κάνω εδώ ή είναι offtopic;

  4. #9049
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ασχολείται η πλειοψηφία των πωλητών, από τρίτες χώρες, με το θέμα είσπραξης import charges προκαταβολικά, γιατί πρέπει να είναι εγγεγραμμένοι στο Ελληνικό σύστημα, ώστε να μπορεί να τα αποδίδει.
    Μόνο τα μερικά καταστήματα της Amazon το κάνουν.
    Όλα τα υπόλοιπα δέματα χρεώνονται τα έξοδα εκτελωνισμού στην άφιξή τους στο Ελληνικό τελωνείο.

  5. #9050
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Και ebay το κάνει, εφόσον επιλέξει ο πωλητής αποστολή με την αντίστοιχη μέθοδο. Η οποία ξυρίζει στο κομμάτι των μεταφορικών. Αλλά ή θα επιλέξεις το Ebay global shipping ή πώς το λέει το ebay - αν το προσφέρει ο πωλητής - ή το international που λέει. Και το international δεν έρχεται αναγκαστικά με ΕΛΤΑ ή οτιδήποτε άλλο, ισχύει αυτό που λέει εδώ:
    Standard international flat rate is just a general term that can mean just about anything.
    hnesne

  6. #9051
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.177
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε αυτά βγάζει τί να κάνω? Αν κάνω κανονικά λογαριασμό θα βγάλει και άλλες επιλογές? Γιατί δεν το βγάζει και στο calculator τότε?
    Όχι δίκιο έχεις απλά το έκοψαν και είναι κρίμα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #9052
    Εγγραφή
    05-03-2019
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΟΝΥΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ebay το κάνει, εφόσον επιλέξει ο πωλητής αποστολή με την αντίστοιχη μέθοδο. Η οποία ξυρίζει στο κομμάτι των μεταφορικών. Αλλά ή θα επιλέξεις το Ebay global shipping ή πώς το λέει το ebay - αν το προσφέρει ο πωλητής - ή το international που λέει. Και το international δεν έρχεται αναγκαστικά με ΕΛΤΑ ή οτιδήποτε άλλο, ισχύει αυτό που λέει εδώ:
    Με το link που παρέθεσες λέει πως το International Standard Flat Rate λέει πως μπορεί να είναι airmail ή surface mail. Δεν απαντά στο ποιος custom carrier αναλαμβάνει να το εισάγει στην Ελλάδα, που αυτό είναι το (δικό μου) ερώτημα. Θεωρούμε πως είναι τα ΕΛΤΑ (και ταυτόχρονα το προσεύχομαι)

  8. #9053
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.800
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Δεν το απαντα, αλλα επειδη standard και flat rate σημαινει το φτηνοτερο, αυτο σημαινει και ελτα.
    Τωρα αν ερθει απο αυστραλια με καραβι, καλο πασχα, ετσι οπως ειναι τα πραγματα σημερα...

  9. #9054
    Εγγραφή
    05-03-2019
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΟΝΥΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το απαντα, αλλα επειδη standard και flat rate σημαινει το φτηνοτερο, αυτο σημαινει και ελτα.
    Τωρα αν ερθει απο αυστραλια με καραβι, καλο πασχα, ετσι οπως ειναι τα πραγματα σημερα...
    Σωστός. Για αυτό το λόγο επικοινώνησα και με τον πωλητή και επιβεβαίωσε πως είναι μέσω Air mail. Το καλό νέο.
    Το κακό είναι πως έχασα το auction

    - - - Updated - - -

    Όποιος μπορεί να με διαφωτίσει σε μερικά θέματα γιατί για αρκετές αγορές προσανατολίζομαι προς τρίτη χώρα (ΗΠΑ).

    IMPORT CHARGES με Global Shipping Programme
    Γνωρίζω πως ο πωλητής δεν εμπλέκεται στο κομμάτι αυτό, παρά μόνο το ebay. Βλέπω όμως περιπτώσεις
    πχ
    α) αγορά 39.99USD με import charges 0.00USD και
    β) αγορά 34.99USD με import charges 12.99USD

    συμπεραίνω πως τα import charges ΔΕΝ εξαρτώνται από την αξία του item, άρα από το ποσό των μεταφορικών διαμορφώνονται;;; δεν βγάζω άκρη, πως γίνεται ο υπολογισμός;

    POSTAGE CARRIERS αντιστοίχηση USA to GREECE
    USPS ---- ΕΛΤΑ
    International Standard Flat Rate ---- ΕΛΤΑ
    Ebay International Delivery ---- Ιδιωτικό κούριερ (μέχρι στιγμής μόνο DHL έχω παρατηρήσει σε δικές μου παραγγελίες -δεν παρέλαβα ακόμα, τις βλέπω μέσω parcels app)
    Global Shipping Programme (express delivery ή International Priority Shipping) ---- UPS & DHL (μόνο με UPS έχω ΗΔΗ παραλάβει μέχρι στιγμής)
    Royal Mail International 1st class/2nd class κτλ ---- ??? (νομίζω εδώ "παίζουν" μπάλα πολλοί ΕΛΤΑ και ιδωτικά κούριερ) τα φώτα σας παρακαλώ
    αν υπάρχουν και άλλες παρακλώ προσθέστε

    ΠΡΟΤΕΙΝΩΜΕΝΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ πακέτου ή πακέτων
    Μιλώντας πάντα για αγορά (αφορά μεταχειρισμένες φιγούρες) που συνολικά ΔΕΝ θα υπερβαίνει τα 150 ευρώ και προσανατολιζόμενος σε μικρές τμηματικές αγορές όπου η κάθε μία δεν θα ήταν πάνω από 22 ευρώ (γλιτώνοντας τελωνείο)
    Παρατηρώ πως τελικά (αρχικά νόμιζα το ανάποδο ίσχυε) πως συμφέρει 1 μαζική αγορά παρά τμηματικές.

    Παράδειγμα (με USPS πάντα)

    Περίπτωση Α: 1 αντικείμενο αξίας 10,2 ευρώ + 11,8 ευρώ μεταφορικά = 22 ευρώ. 4 τέτοιες ξεχωριστές αποστολές = 88 ευρώ τελικό. ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΕΤΑΙ (ή μάλλον καλύτερα μηδενικές τελωνειακές χρεώσεις)
    Περίπτωση Β: 1 αποστολή 4 αντικειμένων 40,8 ευρώ + 11,8 ευρώ μεταφορικά = 52,6 ευρώ + 24% ΦΠΑ = 65,22 + 15 εκτελωνισμός ΕΛΤΑ = 80,22 ευρώ τελικό.

    Τα λέω σωστά; ξεχνάω κάποια χρέωση ή έχει κάποιο λάθος ο υπολογισμός;

    Δεν παραθέτω το μεγαλείο των γνώσεων μου απλά επιθυμώ επιβεβαίωση/διόρθωση στα λεγόμενά μου.

    Sorry για το κατεβατό, θεωρώ πως κι άλλοι (σχετικά νέοι/άπειροι στην αγορά προϊόντων από τρίτες χώρες) μπορεί να έχουν τις ίδιες απορίες.

    Ευχαριστώ.

  10. #9055
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.800
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Γενικώς σωστα τα λες. Ειδικά ομως αν πρόκειται για κατι μεταχειρισμένο, μπορεί να περάσει ολο ατελωνιστο.

  11. #9056
    Εγγραφή
    05-03-2019
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΟΝΥΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικώς σωστα τα λες. Ειδικά ομως αν πρόκειται για κατι μεταχειρισμένο, μπορεί να περάσει ολο ατελωνιστο.
    Πως το εννοείς;
    Ατελώνιστο λόγω μεταχειρισμένου, μικρού/αμελητέου βάρους, ανεξαρτήτως ποσού?
    Ή γενικά μεταχειρισμένο;

    Να σημειώσω πως από όλα τα παραπάνω βγάζω "εκτός εξίσωσης" τις περιπτώσεις όπου λόγω απλού δειγματοληπτικού έλεγχου, δεν επιλέχθηκε απλά και "πέρασε αέρα".

  12. #9057
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.800
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Εχω παραλαβει αρκετες φορες μεγαλα κιβωτια με διαφορα ειδη οικιακης χρησεως, ρουχα κλπ που σταλθηκαν με usps και αιτιολογηση used απο ιδιωτη αποστολεα. Χωρις συσκευασιες, μανουαλ και ταμπελακια φυσικα. Γεμισε ενα μεγαλο πορτ μπαγκαζ.
    Ειχαν επανω χαρτακι τελωνειου, αλλα καμμια χρέωση.

    Στη περιπτωση σου θα επελεγα μια αποστολη με usps και θα το ρισκαρα. Θα ζητουσα απο τον αποστολεα να γραψει επανω οτι ειναι used, οπωσδηποτε.
    Μικροτερη αξια γενικως τα αμερικανα δεν βαζουν. Used ομως μια χαρα βαζουν αν τους το τονισεις.

  13. #9058
    Εγγραφή
    05-03-2019
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΟΝΥΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω παραλαβει αρκετες φορες μεγαλα κιβωτια με διαφορα ειδη οικιακης χρησεως, ρουχα κλπ που σταλθηκαν με usps και αιτιολογηση used απο ιδιωτη αποστολεα. Χωρις συσκευασιες, μανουαλ και ταμπελακια φυσικα. Γεμισε ενα μεγαλο πορτ μπαγκαζ.
    Ειχαν επανω χαρτακι τελωνειου, αλλα καμμια χρέωση.

    Στη περιπτωση σου θα επελεγα μια αποστολη με usps και θα το ρισκαρα. Θα ζητουσα απο τον αποστολεα να γραψει επανω οτι ειναι used, οπωσδηποτε.
    Μικροτερη αξια γενικως τα αμερικανα δεν βαζουν. Used ομως μια χαρα βαζουν αν τους το τονισεις.
    Άρα με αιτιολόγηση USED "παρακάμπτονται" με αυτή τη λογική κριτήρια όπως αξία/όγκος. Too good to be true που λένε, δεν έχω βέβαια λόγο να αμφιβάλλω στα λεγόμενά σου.
    Θα το ρισκάρω έτσι κι αλλιώς απλώς ήθελα να έχω όσο το δυνατόν περισσότερα δεδομένα μπροστά μου πριν το επιχειρούσα. Και εννοείται μόνο USPS.
    Με τον συγκεκριμένο πωλητή έχουμε καλή επαφή έτσι κι αλλιώς, used είναι τα πράγματα εξ ορισμού, θα του το τονίσω να γράψει και αντίστοιχη αιτιολόγηση.

    Thanks.

    ΥΓ. Για το πρώτο κομμάτι που έγραψα στο αρχικό μου ποστ, περί υπολογισμού import charges, έχεις (ή οποιοσδήποτε άλλος φυσικά) άποψη/εμπειρία;

  14. #9059
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από draculidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός. Για αυτό το λόγο επικοινώνησα και με τον πωλητή και επιβεβαίωσε πως είναι μέσω Air mail. Το καλό νέο.
    Το κακό είναι πως έχασα το auction

    - - - Updated - - -

    Όποιος μπορεί να με διαφωτίσει σε μερικά θέματα γιατί για αρκετές αγορές προσανατολίζομαι προς τρίτη χώρα (ΗΠΑ).

    IMPORT CHARGES με Global Shipping Programme
    Γνωρίζω πως ο πωλητής δεν εμπλέκεται στο κομμάτι αυτό, παρά μόνο το ebay. Βλέπω όμως περιπτώσεις
    πχ
    α) αγορά 39.99USD με import charges 0.00USD και
    β) αγορά 34.99USD με import charges 12.99USD

    συμπεραίνω πως τα import charges ΔΕΝ εξαρτώνται από την αξία του item, άρα από το ποσό των μεταφορικών διαμορφώνονται;;; δεν βγάζω άκρη, πως γίνεται ο υπολογισμός;

    POSTAGE CARRIERS αντιστοίχηση USA to GREECE
    USPS ---- ΕΛΤΑ
    International Standard Flat Rate ---- ΕΛΤΑ
    Ebay International Delivery ---- Ιδιωτικό κούριερ (μέχρι στιγμής μόνο DHL έχω παρατηρήσει σε δικές μου παραγγελίες -δεν παρέλαβα ακόμα, τις βλέπω μέσω parcels app)
    Global Shipping Programme (express delivery ή International Priority Shipping) ---- UPS & DHL (μόνο με UPS έχω ΗΔΗ παραλάβει μέχρι στιγμής)
    Royal Mail International 1st class/2nd class κτλ ---- ??? (νομίζω εδώ "παίζουν" μπάλα πολλοί ΕΛΤΑ και ιδωτικά κούριερ) τα φώτα σας παρακαλώ
    αν υπάρχουν και άλλες παρακλώ προσθέστε

    ΠΡΟΤΕΙΝΩΜΕΝΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ πακέτου ή πακέτων
    Μιλώντας πάντα για αγορά (αφορά μεταχειρισμένες φιγούρες) που συνολικά ΔΕΝ θα υπερβαίνει τα 150 ευρώ και προσανατολιζόμενος σε μικρές τμηματικές αγορές όπου η κάθε μία δεν θα ήταν πάνω από 22 ευρώ (γλιτώνοντας τελωνείο)
    Παρατηρώ πως τελικά (αρχικά νόμιζα το ανάποδο ίσχυε) πως συμφέρει 1 μαζική αγορά παρά τμηματικές.

    Παράδειγμα (με USPS πάντα)

    Περίπτωση Α: 1 αντικείμενο αξίας 10,2 ευρώ + 11,8 ευρώ μεταφορικά = 22 ευρώ. 4 τέτοιες ξεχωριστές αποστολές = 88 ευρώ τελικό. ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΕΤΑΙ (ή μάλλον καλύτερα μηδενικές τελωνειακές χρεώσεις)
    Περίπτωση Β: 1 αποστολή 4 αντικειμένων 40,8 ευρώ + 11,8 ευρώ μεταφορικά = 52,6 ευρώ + 24% ΦΠΑ = 65,22 + 15 εκτελωνισμός ΕΛΤΑ = 80,22 ευρώ τελικό.

    Τα λέω σωστά; ξεχνάω κάποια χρέωση ή έχει κάποιο λάθος ο υπολογισμός;

    Δεν παραθέτω το μεγαλείο των γνώσεων μου απλά επιθυμώ επιβεβαίωση/διόρθωση στα λεγόμενά μου.

    Sorry για το κατεβατό, θεωρώ πως κι άλλοι (σχετικά νέοι/άπειροι στην αγορά προϊόντων από τρίτες χώρες) μπορεί να έχουν τις ίδιες απορίες.

    Ευχαριστώ.
    1. Τα Import charges υπολογίζονται στη συνολική αξία CIF (κόστος+μεταφορικά+ ασφάλεια, αν βάλεις).
    2. Τα παραδείγματα κάποιων περιπτώσεων, με αξία πάνω από 22€, που πέρασαν από το τελωνείο χωρίς χρεώσεις δεν αποτελούν κανόνα.
    3. Οι αγορές με αξία CIF μέχρι 22€ είναι σίγουρο ότι δεν θα έχουν χρέωση, αλλά και αυτό μέχρι 30/6/21, αφού τότε καταργούνται οι ατέλειες.

  15. #9060
    Εγγραφή
    05-03-2019
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΟΝΥΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Τα Import charges υπολογίζονται στη συνολική αξία CIF (κόστος+μεταφορικά+ ασφάλεια, αν βάλεις).
    2. Τα παραδείγματα κάποιων περιπτώσεων, με αξία πάνω από 22€, που πέρασαν από το τελωνείο χωρίς χρεώσεις δεν αποτελούν κανόνα.
    3. Οι αγορές με αξία CIF μέχρι 22€ είναι σίγουρο ότι δεν θα έχουν χρέωση, αλλά και αυτό μέχρι 30/6/21, αφού τότε καταργούνται οι ατέλειες.
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

    για το 1:άρα αφού αφορά το σύνολο όπως αναφέρεις, προφανώς θα υπάρχει κάποιο όριο από το οποίο και έπειτα θα προστίθενται import κόστη...
    για το 2: συμφωνώ, θεωρώ με την λογική "δεν τα τσίμπησε" απλά ο δειγματοληπτικός έλεγχος ή το "used" note στο πακέτο
    για το 3: αυτό το διάβασα με αφορμή την ιστορία με το UK... οι ατέλειες ουσιαστικά αφορούν όλες πια τις τρίτες χώρες, σωστά;

Σελ. 604 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 584594599602603604605606609614624 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας