Σελ. 681 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 661671676679680681682683686691701 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.201-10.215 από 10693
  1. #10201
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.964
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόβλημα λογικά δεν θα υπάρχει αν είναι έτσι, αλλά μόνο μη τα γυρίσουν πίσω στις 15 ημέρες..
    Για να τα γυρισουν πισω παλι πρεπει να εχουν συστημα. Και γενικοτερα, ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ να κανουν κατι τετοιο οταν δεν δουλευει τιποτε απο δικη τους υπαιτιοτητα?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atrias Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστεύω ότι δεν αφορά τις πληρωμές του εκτελωνισμού για παραλαβή δεμάτων (αν και δεν είναι και απίθανο)

    αφορά πάντως σίγουρα τις πληρωμές τύπου ρεύμα, αέριο, νερό, κλπ που πολλοί τις κάνουν σε ταχυδρομεία
    Ευχης έργο. Αιντε να τελειωνουμε με αυτην την ιστορια. Χιλιαδες αμπαλοι στα γκισέ να πληρωνουν λογαριασμούς, και η ουρα στο θεο. Τα ταχυδρομεια ειναι για αλλες δουλειες.
    Αφου δεν μπορουν να εξυπηρετησουν σωστά, ας μεινουν στα βασικά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφορά ό,τι πρέπει να χτυπηθεί με το πληκτρολόγιο και να εκδοθεί παραστατικό ή άλλο χαρτί. Αν χρειάζεται να σκαναριστεί, δεν γίνεται χωρίς σύστημα. Νομίζω πως είναι δυνατές μόνο παραλαβές δεμάτων και αλληλογραφίας μη συστημένων ή όσων έρχονται με λίστα, αρκεί να έχει προλάβει να τυπωθεί η λίστα, αν και οι ταχυδρόμοι δεν φέρνουν στις περισσότερες περιοχές συστημένα, αφήνουν χαρτάκι που κι αυτό προηγείται σκανάρισμα για να βγει. Τα ΕΛΤΑ έχουν καταφέρει χρόνια τώρα ούτε γραμματόσημα να μη δίνουν αν δεν περάσεις από το γκισέ και το σύστημα. Μακάρι το πρόβλημα να λυθεί σύντομα και βέβαια να μην έχουν χάσει και δεδομένα.
    Κατι φημες λενε οτι ηταν powned εδω και 3 μηνες. Απλα ειπαν να τους γλεντησουν και λίγο στο τελος. Προφανως πολλά είναι λάθος σε αυτό το μαγαζί.
    Ποιά είναι η λύση, προφανώς αν την ήξερα δεν θα την έγραφα εδω.
    Ισως το μονο σιγουρο ειναι οτι όσο το ευρυτερο δημόσιο ΔΕΝ αντιλαμβάνεται την έννοια της ουσιαστικης συντήρησης/αναβαθμισης πληροφοριακών συστημάτων, και όσο δεν προσμετρά στο κόστος προμήθειας ΚΑΙ τη συντήρηση (και σε δικο του προσωπικό) όλα θα του φαίνονται ακριβά.
    Μεχρι να παθει τη νίλα και μετά να πάρει να αγοράσει ότι βρει μπροστά του, και με καπέλο.

    Αλλα αυτοί είμαστε, για να παραφράσω και μια (λουμπεν) ψυχή.

  2. #10202
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7.318
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχης έργο. Αιντε να τελειωνουμε με αυτην την ιστορια. Χιλιαδες αμπαλοι στα γκισέ να πληρωνουν λογαριασμούς, και η ουρα στο θεο. Τα ταχυδρομεια ειναι για αλλες δουλειες.
    Αφου δεν μπορουν να εξυπηρετησουν σωστά, ας μεινουν στα βασικά.
    Από το στόμα σου και στου ceo των ΕΛΤΑ το αυτί.

    Για τα άλλα που λες, πολλές φήμες αναπαράγονται. Είμαι ο πρώτος που έγραψα εδώ μέσα ότι τα ρομποτακια μας μαραναν, αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι συστήματα έχουν. Πέρα από τα windows 95 στα μηχανήματα πληρωμών, από τα συχνά errors που έβγαζαν.
    hnesne

  3. #10203
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    1.661
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10gbit/10gbit
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    0.1(dB) / 0.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμένα πάντως έφτασε κανονικά σήμερα πακετάκι μη συστημένο από Ουγγαρία (σπόντα με aliexpress standard shipping), το οποίο ήταν στο τοπικό ταχυδρομείο από τις 18 σύμφωνα με το tracking.

  4. #10204
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.015
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atrias Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστεύω ότι δεν αφορά τις πληρωμές του εκτελωνισμού για παραλαβή δεμάτων (αν και δεν είναι και απίθανο)

    αφορά πάντως σίγουρα τις πληρωμές τύπου ρεύμα, αέριο, νερό, κλπ που πολλοί τις κάνουν σε ταχυδρομεία
    Πήγα πάντως να παραλάβω και δεν μπόρεσα να πληρώσω τέλη εκτελωνισμού..
    Μου είπαν να κρατήσω την ειδοποίηση και να πάω άλλη μέρα..
    Μου είπαν επίσης ότι δεν θα το επιστρέψουν στις 15 ημέρες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να τα γυρισουν πισω παλι πρεπει να εχουν συστημα. Και γενικοτερα, ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ να κανουν κατι τετοιο οταν δεν δουλευει τιποτε απο δικη τους υπαιτιοτητα?




    Ευχης έργο. Αιντε να τελειωνουμε με αυτην την ιστορια. Χιλιαδες αμπαλοι στα γκισέ να πληρωνουν λογαριασμούς, και η ουρα στο θεο. Τα ταχυδρομεια ειναι για αλλες δουλειες.
    Αφου δεν μπορουν να εξυπηρετησουν σωστά, ας μεινουν στα βασικά.



    Κατι φημες λενε οτι ηταν powned εδω και 3 μηνες. Απλα ειπαν να τους γλεντησουν και λίγο στο τελος. Προφανως πολλά είναι λάθος σε αυτό το μαγαζί.
    Ποιά είναι η λύση, προφανώς αν την ήξερα δεν θα την έγραφα εδω.
    Ισως το μονο σιγουρο ειναι οτι όσο το ευρυτερο δημόσιο ΔΕΝ αντιλαμβάνεται την έννοια της ουσιαστικης συντήρησης/αναβαθμισης πληροφοριακών συστημάτων, και όσο δεν προσμετρά στο κόστος προμήθειας ΚΑΙ τη συντήρηση (και σε δικο του προσωπικό) όλα θα του φαίνονται ακριβά.
    Μεχρι να παθει τη νίλα και μετά να πάρει να αγοράσει ότι βρει μπροστά του, και με καπέλο.

    Αλλα αυτοί είμαστε, για να παραφράσω και μια (λουμπεν) ψυχή.
    Αυτό με τους λογαριασμούς κλπ είναι πραγματικά θέμα, αφού έχουν λίγο προσωπικό και για να παραλάβεις ένα συστημένο η και να πληρώσεις τα τέλη περιμένεις αιώνες..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #10205
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγα πάντως να παραλάβω και δεν μπόρεσα να πληρώσω τέλη εκτελωνισμού..
    Μου είπαν να κρατήσω την ειδοποίηση και να πάω άλλη μέρα..
    Μου είπαν επίσης ότι δεν θα το επιστρέψουν στις 15 ημέρες..

    - - - Updated - - -



    Αυτό με τους λογαριασμούς κλπ είναι πραγματικά θέμα, αφού έχουν λίγο προσωπικό και για να παραλάβεις ένα συστημένο η και να πληρώσεις τα τέλη περιμένεις αιώνες..
    Οι λογαριασμοί είναι 1.20 για τα ΕΛΤΑ, όπως καταλαβαίνεις είναι easy money

  6. #10206
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ntalton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάντως έφτασε κανονικά σήμερα πακετάκι μη συστημένο από Ουγγαρία (σπόντα με aliexpress standard shipping), το οποίο ήταν στο τοπικό ταχυδρομείο από τις 18 σύμφωνα με το tracking.
    Όταν λες τοπικό εννοείς Ελλάδας ή το φερόμενο ως τοπικό στην ιχνηλάτηση;!;!
    Γιατί εγώ έχω ένα παρόμοιο ανησυχητικό αγνοούμενο από τον Μάρτη όντας στο τοπικό ταχυδρομείο προς παράδοσιν· το φερόμενο ως τοπικό ταχυρομείο και τελωνείο πριν που διέβη είναι μάλλον τα Ουγγρικά αντίστοιχα, η ιχνηλάτηση των Ουγγρικών βγάζει συνεχώς σφάλμα ανυπάρκτου αριθμού όπερ οδηγεί σε σφάλμα στα πλείστα πλην του cainiao ψαχτήρια όπως πχ το 17track, συμπεριλαμβανομένων βασικά των ΕΛΤΑ όπου* σταθερά και ακόμα παρ'ότι η εταιρεία επανήλθε πλήρως

    Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για τον κωδικό αντικειμένου: UAχχχχχχχχχHU

    Πιθανόν να έχετε εισάγει λάθος αριθμό αποστολής.
    Υπάρχει όμως περίπτωση η πληροφορία για το αντικείμενο που αναζητάτε προσωρινά να μην είναι διαθέσιμη, λόγω της κυβερνοεπίθεσης που δέχτηκαν τα συστήματα μας.
    Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.
    *Αν θυμάμαι καλά σε τέτοιες περιπτώσεις με την Ουγγαρία ως σημείο εισόδου στην ΕΕ η ιχνηλάτηση των ΕΛΤΑ ξεκινά καθυστερημένα και δείχνει ως αρχή την Ουγγαρία;; Όπως και να έχει γενικά τώρα δεν μου βρίσκει τίποτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 12-04-22 στις 11:22.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  7. #10207
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.293
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ με την Ουγγαρία και το ΑΛΙ είχα πρόβλημα σε ένα δέμα και μου το είχαν στείλει πίσω στον πωλητή λέει και έφταιγα εγώ λέει γιατί στο Hungarian post έλεγε πως όλα ήταν καλά ενώ τα ΕΛΤΑ δεν καταλάβαιναν την διεύθυνση και το έστειλαν πίσω.
    Τώρα για κακή μου τύχη πάλι περιμένω κάτι από ALI που έρχεται πάλι με το ίδιο κόλπο σε HU και βλέπω τα ίδια.
    Το ALI να μου λέει είναι στη πόρτα σου, το Hungarian post να λέει ότι είναι στο δρόμο και τα ΕΛΤΑ να μην ξέρουν τίποτα ακόμα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #10208
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες τοπικό εννοείς Ελλάδας ή το φερόμενο ως τοπικό στην ιχνηλάτηση;!;!
    Γιατί εγώ έχω ένα παρόμοιο ανησυχητικό αγνοούμενο από τον Μάρτη όντας στο τοπικό ταχυδρομείο προς παράδοσιν· το φερόμενο ως τοπικό ταχυρομείο και τελωνείο πριν που διέβη είναι μάλλον τα Ουγγρικά αντίστοιχα, η ιχνηλάτηση των Ουγγρικών βγάζει συνεχώς σφάλμα ανυπάρκτου αριθμού όπερ οδηγεί σε σφάλμα στα πλείστα πλην του cainiao ψαχτήρια όπως πχ το 17track, συμπεριλαμβανομένων βασικά των ΕΛΤΑ όπου* σταθερά και ακόμα παρ'ότι η εταιρεία επανήλθε πλήρως



    *Αν θυμάμαι καλά σε τέτοιες περιπτώσεις με την Ουγγαρία ως σημείο εισόδου στην ΕΕ η ιχνηλάτηση των ΕΛΤΑ ξεκινά καθυστερημένα και δείχνει ως αρχή την Ουγγαρία;; Όπως και να έχει γενικά τώρα δεν μου βρίσκει τίποτα.
    Σωστά θυμάσαι
    Θα εμφανιστεί ΕΛΤΑ όταν φτάσει Ουγγαρία

  9. #10209
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παιδιά από το Shein έχει αγοράσει κανείς;

    Βρήκε κάτι πραγματάκια που της άρεσαν η γυναίκα μου, με μια μικρο-έρευνα online λίγο μπερδεύτηκα, είδα κάτι σχόλια για χαμένα δέματα από Κίνα, δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, αλλά έχει και ευρωπαϊκό κατάστημα;
    https://eur.shein.com/
    Δεν είδα να αναφέρει ακριβώς από πού στέλνονται, ενδεικτικά κάπου μέσα στο site βρήκα να αναφέρει για περίπου 15-20 μέρες παράδοσης.

    Γενικά θεωρείται αξιόπιστο; Τελωνείο κλπ δεν πιστεύω να παίξει (εκτός ξέρω γω αν στέλνονται από Αγγλία; )

  10. #10210
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.393
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχει να κάνει με αγορά, αλλά μου έστειλε ένας συνεργάτης μου ένα Mac Book Pro laptop από Αγγλία για να έχω ένα γρήγορο μηχάνημα όσο δουλεούμε μαζί, και μας χρέωσε το τελωνείο εδώ στην Κύπρο 435ευρώ!

    Άραγε υπάρχει κανένας τρόπος να χειριστείς τέτοια θέματα όταν δεν είναι αγορά αλλά απλά μεταφορά ενός laptop για εργασία;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #10211
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά από το Shein έχει αγοράσει κανείς;

    Βρήκε κάτι πραγματάκια που της άρεσαν η γυναίκα μου, με μια μικρο-έρευνα online λίγο μπερδεύτηκα, είδα κάτι σχόλια για χαμένα δέματα από Κίνα, δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, αλλά έχει και ευρωπαϊκό κατάστημα;
    https://eur.shein.com/
    Δεν είδα να αναφέρει ακριβώς από πού στέλνονται, ενδεικτικά κάπου μέσα στο site βρήκα να αναφέρει για περίπου 15-20 μέρες παράδοσης.

    Γενικά θεωρείται αξιόπιστο; Τελωνείο κλπ δεν πιστεύω να παίξει (εκτός ξέρω γω αν στέλνονται από Αγγλία; )
    έχει πάρει η σύζυγος 2-3 παραγγελίες με αρκετά πραγματάκια μέσα

    δεν είχε τελωνείο και ήρθε και αρκετά γρήγορα με courier για last mile αν θυμάμαι καλά

    η ποιότητα των προϊόντων γενικά όμως είναι χαμηλή (ρούχα και μικρά κοσμήματα που προκαλούσαν ερεθισμούς μετά από πολύωρη χρήση!!)

  12. #10212
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά θυμάσαι
    Θα εμφανιστεί ΕΛΤΑ όταν φτάσει Ουγγαρία
    Έχει φτάσει -ή τουλάχιστον εγώ αυτό έχω συμπεράνει*- Ουγγαρία και έχει περάσει τελωνείο από τον Μάρτη όπως φαίνεται στην ιχνηλάτηση του ΑΕ δηλαδή την ιχνηλάτηση του Cainiao.
    Δυστυχώς στα άλλα ιχνηλατικά ψαχτήρια συμπεριλαμβανομένου του posta.hu δεν φαίνεται, εμφανίζεται ως ανύπαρκτος ο αριθμός (Unfortunately the system cannot find data relating to the item stated.).
    Άντε βγάλε άκρη...

    *Received by local delivery company
    2022-03-30 17:37:15 [GMT+8]
    Import clearance success
    2022-03-27 21:09:49 [GMT+2]
    Import clearance start
    2022-03-26 16:30:50 [GMT+1]
    Arrive attransit country or district.
    2022-03-26 16:25:10 [GMT+1]
    Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest
    2022-03-24 20:30:00 [GMT+1]
    Hand over to airline
    ...

    Προσάρτημα:
    Ξαναέλεγξα μόλις στο ψαχτήρι των ΕΛΤΑ και δεν μου βγάζει το σφάλμα πια, έβγαλε αποτέλεσμα η αναζήτηση.
    Ζήτω!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 13-04-22 στις 23:18.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  13. #10213
    Εγγραφή
    15-04-2022
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα!

    Θέλω να παραγγείλω συμπληρώματα διατροφής αλλά είναι διαθέσιμα μόνο σε Αμερική και Σιγκαπούρη. Την προηγούμενη φορά, ανήξερος, τα πήρα από Σιγκαπούρη και πλήρωσα την αξία τους σχεδόν στο τελωνείο με εκτελωνισμό της DHL. Έψαχνα τρόπους μήπως γλυτώσω έστω κάποια από τα έξοδα αυτή τη φορά και έτσι κατέληξα στο φόρουμ σας. Διάβασα σε παλαιότερα ποστ για reship αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα καλά πώς γίνεται ή αν γίνεται ακόμη. Αυτή τη φορά λέω να παραγγείλω τις βιταμίνες από το ubuy Αμερικής το οποίο μου γράφει ξεκάθαρα ότι Customs/import Duties, Taxes & VAT not Included.
    Αν θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει, τον ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων..!

  14. #10214
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.655
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    γιατι τα συμπληρωματα διατροφης ; ειμαστε σε μια εποχη που ο καθενας μπορει να βρει οτιδηποτε φαγωσιμο, σχεδον οποιαδηποτε περιοδο . και υπαρχει απλετη γνωση σε ποια τροφη μπορει να βρει οποια βιταμινη ,μεταλα ,σιδερα κτλ .
    πραγματικα το εχω απορια .

    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #10215
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.393
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Senivios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα!

    Θέλω να παραγγείλω συμπληρώματα διατροφής αλλά είναι διαθέσιμα μόνο σε Αμερική και Σιγκαπούρη. Την προηγούμενη φορά, ανήξερος, τα πήρα από Σιγκαπούρη και πλήρωσα την αξία τους σχεδόν στο τελωνείο με εκτελωνισμό της DHL. Έψαχνα τρόπους μήπως γλυτώσω έστω κάποια από τα έξοδα αυτή τη φορά και έτσι κατέληξα στο φόρουμ σας. Διάβασα σε παλαιότερα ποστ για reship αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα καλά πώς γίνεται ή αν γίνεται ακόμη. Αυτή τη φορά λέω να παραγγείλω τις βιταμίνες από το ubuy Αμερικής το οποίο μου γράφει ξεκάθαρα ότι Customs/import Duties, Taxes & VAT not Included.
    Αν θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει, τον ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων..!
    Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος να γλυτώσεις το τελωνείο σε κάτι τέτοιο.

    Από την άλλη, είσαι σίγουρος ότι το έψαξες τόσο καλά και δεν υπάρχουν αντίστοιχα προϊόντα σε Ευρωπ. χώρες;
    Αν μιλάμε για απλές βιταμίνες, δε γίνεται να υπάρχουν μόνο Αμερικάνικες και Σιγκαπουριανές εταιρείες που τα έχουν.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 681 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 661671676679680681682683686691701 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας