Σελ. 629 από 711 ΠρώτηΠρώτη ... 609619624627628629630631634639649 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.421-9.435 από 10658
  1. #9421
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από απορία, οι gift cards μόνο στο Αγγλιλο Amazon σου εξαργυρώνονται; Είσαι σίγουρος; Εμένα μου είχαν κάνει μια επιστροφή και νομίζω πως φαινόντουσαν και στο γερμανικό.
    Το λέω αν δεν το έλεγξες μήπως μπορείς να γλυτώσεις και τα import fees
    Ναι δυστυχώς έτσι είναι.
    Έχω φίλο που είχε 90 λίρες από πέρυσι στο αγγλικό σεζόν και τσέκαρα και δεν εμφανίζεται το πόσο στα άλλα ευρωπαϊκά μαγαζιά.
    Οπότε αναγκαστικά ψάχνουμε για αγορά από εκεί.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #9422
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως τα ΕΛΤΑ σε 3-4 χρόνια (και μετά από 1-2 εθελούσιες) θα έχουν την κατάληξη του ΟΤΕ με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό. Τα ΕΛΤΑ Courier θα είναι το βασικό μοντέλο.
    Παντως εδω το φαινομενο συνεχιζεται. Περναει πιο αραια, αλλα τα φερνει ολα ο ταχυδρομος.
    Ηρθε χθες, με 2 επιστολες , 3 απλα και 6 συστημενα. Τα εφερε ολα, πηρε υπογραφες και εφυγε. Ebay και aliexpress. Αλλα ειχαν αυτοκολλητο, αλλα ειχαν περασει ετσι.
    Η πλακα ειναι οτι ερχονται τα πιο φρεσκα, και που και που εμφανιζεται και κανενα απο το Δεκεμβριο.
    Τη προηγουμενη φορα μου ειπε, ειναι και ενα πιο μεγαλο, να το παρετε απο το καταστημα. Το ηξερε ομως.

    Αν περναγε και πιο συχνα θα αγγιζε την τελειοτητα.

  3. #9423
    Εγγραφή
    31-08-2012
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι δυστυχώς έτσι είναι.
    Έχω φίλο που είχε 90 λίρες από πέρυσι στο αγγλικό σεζόν και τσέκαρα και δεν εμφανίζεται το πόσο στα άλλα ευρωπαϊκά μαγαζιά.
    Οπότε αναγκαστικά ψάχνουμε για αγορά από εκεί.
    Aκριβως το ιδιο ισχυει για μενα. Και ισχυει για gift cards 200 λιρων που ειχα απο οταν σπουδαζα στο Ηνωμενο Βασιλειο περσι προ COVID.
    Απο ολα τα αμαζον της Ευρωπης, ακομα και απο το συνολο σκρουτζομαγαζων η τιμη ειναι πολυ συμφερουσα, σε συνδυασμο κιολας και με τις giftcards που θα καψω.
    Ασε που ετσι και αλλιως και απο Ελλαδα να το επαιρνα, παλι 1 χρονο εγγυηση θα ειχα σε Apple Products. Επομενη αγορα MacBook απο το αμαζον Αγγλιας αν ολα πανε καλα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως εδω το φαινομενο συνεχιζεται. Περναει πιο αραια, αλλα τα φερνει ολα ο ταχυδρομος.
    Ηρθε χθες, με 2 επιστολες , 3 απλα και 6 συστημενα. Τα εφερε ολα, πηρε υπογραφες και εφυγε. Ebay και aliexpress. Αλλα ειχαν αυτοκολλητο, αλλα ειχαν περασει ετσι.
    Η πλακα ειναι οτι ερχονται τα πιο φρεσκα, και που και που εμφανιζεται και κανενα απο το Δεκεμβριο.
    Τη προηγουμενη φορα μου ειπε, ειναι και ενα πιο μεγαλο, να το παρετε απο το καταστημα. Το ηξερε ομως.

    Αν περναγε και πιο συχνα θα αγγιζε την τελειοτητα.
    Και εγω σοβαρα παραπονα δεν εχω. Σε 2-2.5 μηνες σχεδον οτι εχω παραγγειλει απο ebay/ali τα εχω παραλαβει. Και πιστευω και τα εναπομειναντα μεχρι τελη Απριλη θα τα παρω.
    Εδω η διανομη γινεται καθε Παρασκευη, αλλα πεταγομαι και οτι ερχεται μου στελνει SMS ο ταχυδρομος το παιρνω απο το καταστημα μεσα στην εβδομαδα.
    Και παλι με τις δεδομενες συνθηκες ακομα να λεμε ειμαστε σχετικα καλα.

    Οσο για Αμαζον και ΕΛΤΑ, πιστευω ας κραταμε μικρο καλαθι μεχρι να υλοποιηθει. Αλλα εφοσον γινει πραξη δεν νομιζω να μην υπαρχουν ρητρες και συμφωνιες για την εγκαιρη παραδοση των προιοντων. Αν και UPS/ Γενικη Ταχυδρομικη οταν παραγγελνα εγω απο τη στιγμη που εφευγαν απο Αγγλια σε 1-2 εργασιμες το ειχα στα χερια μου. Ειδωμεν!

  4. #9424
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tken Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aκριβως το ιδιο ισχυει για μενα. Και ισχυει για gift cards 200 λιρων που ειχα απο οταν σπουδαζα στο Ηνωμενο Βασιλειο περσι προ COVID.
    Απο ολα τα αμαζον της Ευρωπης, ακομα και απο το συνολο σκρουτζομαγαζων η τιμη ειναι πολυ συμφερουσα, σε συνδυασμο κιολας και με τις giftcards που θα καψω.
    Ασε που ετσι και αλλιως και απο Ελλαδα να το επαιρνα, παλι 1 χρονο εγγυηση θα ειχα σε Apple Products. Επομενη αγορα MacBook απο το αμαζον Αγγλιας αν ολα πανε καλα.

    - - - Updated - - -



    Και εγω σοβαρα παραπονα δεν εχω. Σε 2-2.5 μηνες σχεδον οτι εχω παραγγειλει απο ebay/ali τα εχω παραλαβει. Και πιστευω και τα εναπομειναντα μεχρι τελη Απριλη θα τα παρω.
    Εδω η διανομη γινεται καθε Παρασκευη, αλλα πεταγομαι και οτι ερχεται μου στελνει SMS ο ταχυδρομος το παιρνω απο το καταστημα μεσα στην εβδομαδα.
    Και παλι με τις δεδομενες συνθηκες ακομα να λεμε ειμαστε σχετικα καλα.

    Οσο για Αμαζον και ΕΛΤΑ, πιστευω ας κραταμε μικρο καλαθι μεχρι να υλοποιηθει. Αλλα εφοσον γινει πραξη δεν νομιζω να μην υπαρχουν ρητρες και συμφωνιες για την εγκαιρη παραδοση των προιοντων. Αν και UPS/ Γενικη Ταχυδρομικη οταν παραγγελνα εγω απο τη στιγμη που εφευγαν απο Αγγλια σε 1-2 εργασιμες το ειχα στα χερια μου. Ειδωμεν!
    Αν και νομίζω πως χρειάζεται ξεχωριστό θέμα, αναφέρω στα γρηγορα πως και στην Ελλάδα δυο χρόνια δικαιούσαι εγγύηση στο MacBook, άσχετα με το τι γράφει και το λένε κάποιες αλυσίδες. Επίσης και από την Amazon όσοι πήρανε με τιμολόγιο ή πολύ απλά έκαναν ενδοκοινοτικές αγορές χωρίς να πληρώσουν ΦΠΑ, δικαιούνται 2 χρόνια εγγύηση και μάλιστα ξέρω πως την αναγνωρίζει η Amazon. Το μόνο που δεν ξέρω είναι τι γίνεται με το co.uk από τη στιγμή που βγήκε η Αγγλία από την ΕΕ.

  5. #9425
    Εγγραφή
    31-08-2012
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και νομίζω πως χρειάζεται ξεχωριστό θέμα, αναφέρω στα γρηγορα πως και στην Ελλάδα δυο χρόνια δικαιούσαι εγγύηση στο MacBook, άσχετα με το τι γράφει και το λένε κάποιες αλυσίδες. Επίσης και από την Amazon όσοι πήρανε με τιμολόγιο ή πολύ απλά έκαναν ενδοκοινοτικές αγορές χωρίς να πληρώσουν ΦΠΑ, δικαιούνται 2 χρόνια εγγύηση και μάλιστα ξέρω πως την αναγνωρίζει η Amazon. Το μόνο που δεν ξέρω είναι τι γίνεται με το co.uk από τη στιγμή που βγήκε η Αγγλία από την ΕΕ.
    Aγορες μεχρι 31/12/20 απο Αγγλια υπάγονται στο κοινοτικο δικαιο και στα δυο χρονια εγγυηση. Απο εκει και επειται απο 1/1/21 ισχυει οτι και για τις τριτες χωρες. Δηλαδη πρεπει να το παω Αγγλια για να περασει σερβις. Για τα προιντα Apple βεβαια γνωριζω για τον 1 χρονο παγκοσμια εγγυηση. Παραπερα δεν χρειαστηκε ποτε να τη χρησιμοποιησω για να ειμαι ειλικρινης. Για μενα ειναι ξεκαθαρα θεμα κοστους λογω απαλλαγης ΦΠΑ και πολυ μικρων τελωνειακων τελων απο το αμαζον σε συνδυασμο με τις giftcards. Αλλιως τοσα αμαζον εχει η ΕΕ και υπαρχουν και τα ελληνικα σκρουτζομαγαζα για να μη μπλεκουμε. :P

    Για τα υπολοιπα και για μη βγαινουμε off-topic σου εστειλα ΠΜ.

  6. #9426
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιέργως έχω και εγώ στο dispatch center από 23/3 κάτι Led Strips που έχω παραγγείλει από Κίνα!

    Επίσης σε αναμονή ακόμα.....

    Χτες μίλησα με έναν Κινέζο για ένα δέμα που ήρθε κατόπιν refund. Ναι μου λέει είμαστε ενήμεροι για τις καθυστερήσεις στην Ελλάδα....

    Η πλάκα είναι ότι δεν ήθελε να ξαναγοράσω το αντικείμενο για να πληρωθεί!
    Λευτέρη χθες εμένα ξεκολλησε :

    Spoiler:

    2021-04-19 09:48, ATHENS SORTING CENTER, DISPATCH UNLOADED
    2021-04-18 09:21, DISPATCH CLOS
    2021-04-18 05:38, ATHENS AIRMAIL CENTER, RECEIVE ITEM AT INWARD OFFICE OF EXCHANGE
    2021-03-23 07:59, ATHENS AIRMAIL CENTER, DISPATCH UNLOADED
    2021-03-03 17:19, NETHERLANDS, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE
    2021-03-03 14:02, NETHERLANDS, POSTING/COLLECTION
    2021-02-19 10:44, NETHERLANDS, POSTING/COLLECTION
    Origin:
    2021-03-23 09:59, The item has arrived in the country of destination
    2021-03-23 07:59, The item has been processed in the country of destination
    2021-03-06 04:57, The item is on transport to the country of destination
    2021-03-03 14:19, The item is at the PostNL sorting center
    2021-03-03 04:08, Consignment received at the PostNL Acceptance Centre
    2021-02-19 08:44, The item is ready for shipment
    2021-02-19 07:44, The item is pre-advised to PostNL


    Να φανταστώ και σενα;

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  7. #9427
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.967
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Ωραίος!

    Μπα εμένα ακόμα κάθονται! Τους αρέσει το περιβάλλον φαίνεται!
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  8. #9428
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56394/5639
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 35.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Περιμένω ένα μικρό δέμα ( αγορά από ebay ) και το έχουν στείλει με Shunyou Post και είναι λέει στην Ελλάδα

    3 Mar 2021 9:58pm Greece, Arrived at destination country airport

    Τόσο πολύ καθυστέρηση να έρθει Βόλο ;

  9. #9429
    Εγγραφή
    31-08-2012
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από advantix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένω ένα μικρό δέμα ( αγορά από ebay ) και το έχουν στείλει με Shunyou Post και είναι λέει στην Ελλάδα

    3 Mar 2021 9:58pm Greece, Arrived at destination country airport

    Τόσο πολύ καθυστέρηση να έρθει Βόλο ;
    Μπορει να κανει και 2 μηνες για παραλαβεις.
    Εγω με Shunyou Post 3 απο τα 5 δεματακια τα ελαβα σε 52, 58 και 64 μερες αντιστοιχα απο τις αρχες Φλεβαρη που ηταν Ελλαδα.
    2 αγνοουνται σχεδον 3 μηνες μετα

  10. #9430
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56394/5639
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 35.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Α τόσο καλά , τι να πω... Στις 68 μέρες είμαι.


  11. #9431
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παρήγγειλα για πρώτη και μόνη (...βασικά τελευταία) φορά κάτι από Aliexpress το Μάρτιο, ο Κινέζος με χρέωσε παραπάνω 3-4 $ για να "το στείλει από Τσεχία", δεν το έκανε, το έστειλε από Κίνα με yunexpress, έφτασε σε 18 μέρες και φυσικά όχι "4-10" όπως ισχυριζόταν...

    ...Αλλά μετά σταμάτησε να πουλάει το συγκεκριμένο προϊόν και το dispute που έκανα στο Aliexpress σχετικά με το ότι δεν το έστειλε από Τσεχία έκλεισε υπέρ του Κινέζου, διότι λέει "shipping was free, μην παραπονιέστε". Ναι, ήταν free αλλά είχε άλλη τιμή για shipping από Κίνα και άλλη για shipping από Τσεχία/Ισπανία/κτλ.

    Δυστυχώς δεν πήρα τη διαφορά πίσω, οπότε ο ξυπνοπούλι πωλητής/Κινέζος έβγαλε παραπάνω κέρδος ενώ δεν ήταν σωστός.

    It's okay, δεν θα ξαναπαραγγείλω ποτέ από aliexpress, και τελειώνει το θέμα εκεί....
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  12. #9432
    Εγγραφή
    15-11-2007
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Μηνύματα
    303
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 /5
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρήγγειλα για πρώτη και μόνη (...βασικά τελευταία) φορά κάτι από Aliexpress το Μάρτιο, ο Κινέζος με χρέωσε παραπάνω 3-4 $ για να "το στείλει από Τσεχία", δεν το έκανε, το έστειλε από Κίνα με yunexpress, έφτασε σε 18 μέρες και φυσικά όχι "4-10" όπως ισχυριζόταν...

    ...Αλλά μετά σταμάτησε να πουλάει το συγκεκριμένο προϊόν και το dispute που έκανα στο Aliexpress σχετικά με το ότι δεν το έστειλε από Τσεχία έκλεισε υπέρ του Κινέζου, διότι λέει "shipping was free, μην παραπονιέστε". Ναι, ήταν free αλλά είχε άλλη τιμή για shipping από Κίνα και άλλη για shipping από Τσεχία/Ισπανία/κτλ.

    Δυστυχώς δεν πήρα τη διαφορά πίσω, οπότε ο ξυπνοπούλι πωλητής/Κινέζος έβγαλε παραπάνω κέρδος ενώ δεν ήταν σωστός.

    It's okay, δεν θα ξαναπαραγγείλω ποτέ από aliexpress, και τελειώνει το θέμα εκεί....
    Αν ήταν free πως πλήρωσες παραπάνω 3-4$ ???

    Εγώ πάντως σε όλα τα dispute πήρα refund. Ακόμα και για οθόνη που έσπασα κατά την τοποθέτηση.... !!!

  13. #9433
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioutotrelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήταν free πως πλήρωσες παραπάνω 3-4$ ???

    Εγώ πάντως σε όλα τα dispute πήρα refund. Ακόμα και για οθόνη που έσπασα κατά την τοποθέτηση.... !!!
    Είχε βάλει ο συγκεκριμένος κινέζος φάση 'επιλογή' από που θέλεις να σου κάνει ship, και η τιμή του προϊόντος άλλαζε, π.χ. από Κίνα $15 αλλά από Τσεχία $19. Στο κομμάτι όμως 'shipping cost' το είχε δηλωμένο 0.

    Αυτό μου ανέφερε το Aliexpress και αρνήθηκε να μου δώσει οποιοδήποτε refund, το ίδιο μου ανέφερε και η Revolut για να μου αιτιολογήσει ότι δε μπορεί να κάνει chargeback "αφού παρέλαβα το αντικείμενο και αναγράφεται ότι το shipping cost είναι 0" (παρόλο που η τιμή του προϊόντος άλλαζε ανάλογα με το από που θα επέλεγες να αποσταλεί).
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  14. #9434
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έξυπνος ο Κινέζος.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #9435
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρήγγειλα για πρώτη και μόνη (...βασικά τελευταία) φορά κάτι από Aliexpress το Μάρτιο, ο Κινέζος με χρέωσε παραπάνω 3-4 $ για να "το στείλει από Τσεχία", δεν το έκανε, το έστειλε από Κίνα με yunexpress, έφτασε σε 18 μέρες και φυσικά όχι "4-10" όπως ισχυριζόταν...

    ...Αλλά μετά σταμάτησε να πουλάει το συγκεκριμένο προϊόν και το dispute που έκανα στο Aliexpress σχετικά με το ότι δεν το έστειλε από Τσεχία έκλεισε υπέρ του Κινέζου, διότι λέει "shipping was free, μην παραπονιέστε". Ναι, ήταν free αλλά είχε άλλη τιμή για shipping από Κίνα και άλλη για shipping από Τσεχία/Ισπανία/κτλ.

    Δυστυχώς δεν πήρα τη διαφορά πίσω, οπότε ο ξυπνοπούλι πωλητής/Κινέζος έβγαλε παραπάνω κέρδος ενώ δεν ήταν σωστός.

    It's okay, δεν θα ξαναπαραγγείλω ποτέ από aliexpress, και τελειώνει το θέμα εκεί....
    Έχω πάρει δεκάδες αντικείμενα από Aliexpress, λίγα δεν ήρθαν, ποτέ δεν έχασα ούτε 1€ σε refund. Πάντα παίρνω πίσω όλο το ποσό.

    Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις τις τιμές του Ali σε καμία άλλη πλατφόρμα. Αν αξίζει την φασαρία να ψάχνεις αλλού και να πληρώνεις κάθε φορά την διαφορά τιμής για το ίδιο πράγμα,.εσύ ξέρεις.
    Πάντως κάτι δεν έγινε σωστά νομίζω στην διαδικασία του refund.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 629 από 711 ΠρώτηΠρώτη ... 609619624627628629630631634639649 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας