Σελ. 712 από 712 ΠρώτηΠρώτη ... 692702707710711712
Εμφάνιση 10.666-10.675 από 10675
  1. #10666
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω, το choice έχει πληρωμένο το τελωνείο? ή πάμε στο και καλά περνάνε?
    τριγωνικη ειναι , εκτελωνιζει σε αλλη ευρωπαικη χωρα και ερχονται μετα ως απο ευρωπη

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  79,5 KB 
ID: 255504
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  2. #10667
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.080
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    τριγωνικη ειναι , εκτελωνιζει σε αλλη ευρωπαικη χωρα και ερχονται μετα ως απο ευρωπη
    Οκ θα πάρω κάτι δοκιμαστικά αλλά όχι κάτι ακριβό πολύ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #10668
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ασφαλές είναι, δεν τίθεται τέτοιο θέμα, τα έχεις πληρώσει έτσι κι αλλιώς. Το θέμα με το ali παραμένει πως αν κάτσει στραβή εξαρτάσαι από το κάθε μποτάκι που θα τύχει να απαντήσει. Λίγους μήνες πριν σε αυτό το thread είχαμε αναφέρει παρόμοια περιστατικά με έναν φίλο. Σε αυτόν έκαναν τον τρελό, εμένα μου έδωσαν refund αμέσως.
    hnesne

  4. #10669
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.686
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Σε εμένα ήταν. Γενικά για μένα το Ali πέθανε. Είναι η τελευταία μου επιλογή. Το TEMU πραγματικά το κατουράει σχεδόν παντού.

    Έρχονται πολύ γρήγορα είτε με acs, είτε courier center, είτε box now. Εχω λάβει και με τους 3 τρόπους.

    Έρχονται ΓΡΗΓΟΡΑ. Εχω λάβει δέμα και στην πρώτη μέρα που λέει ότι θα παραλάβω. Είχα παραγγελία τώρα τις προάλλες και έλεγε από 6 έως 18 και παραδόθηκε 6 Απριλίου.

    Δωρεάν μεταφορικά.

    Έχεις δωρεάν επιστροφή. Στο Ali αν γίνει κάτι θα σου πρήζουνε τους πλανήτες αρχικά μέχρι να καταφέρεις να μιλήσεις, κσι μετά δε δέχονται εύκολα επιστροφές. Θα σου προτείνουν partial refund, εσυ αν υπάρχει πρόβλημα με κάποιο προϊόν θα τα έχεις πάει κρανίο και θα ζητάς full refund και στο τέλος θα σου λένε «δε σε συμφέρει να στείλεις με δικά σου έξοδα το πακέτο γιατί θα σου κοστισει παραπάνω» και φυσικά όταν μπει mainland China παίζει να μην ανανεωθεί ποτέ ξανά το tracking και να χάσεις όλα τα λεφτά σου μαζί με τα επιπλέον που θα έχεις δώσει.

    Έξτρα τίπ στο θέμα επιστροφής στο TEMU: αν από την όλη παραγγελία ζητήσεις να γυρίσεις 1 αντικείμενο (δεν ξέρω αν χτυπάει καμπανάκι σε αξία, σε αντικείμενα η σε συνδυασμό) στο κάνουν δώρο. Παρήγγειλα 2 ξεσκονιστήρια αυτοκινήτου όπου φαινόντουσαν διαφορετικά στις φωτογραφίες, και ήρθαν και ηταν ίδια. Εκανα τη διαδικασία να. Τα γυρίσω, και στο τέλος μου εβγαλε μήνυμα να επιλέξω αν θέλω balance ή να επιστραφούν στον τρόπο πληρωμής, και αφού διάλεξα να επιστραφούν στην PayPal (όπου μπήκαν άμεσα) στο τέλος μου γράφει «σας ευχαριστούμε, κρατήστε το προϊόν, δε χρειάζεται να το επιστρέψετε»

    Έχει PayPal. Δε χρειάζεται να βάζω στοιχεία κάρτας στο αλί.

    Με κωδικούς από referral μπορείς να κερδίζεις κουπόνια για παραγγελίες.
    Από 50€ -> 25€
    Από 100€ -> 70€
    Και μερικά αλλα κουπονια όπου κερδίζεις 100€ σε κουπονια.
    Έξτρα τιπ: διαγράφεις την εφαρμογή από τη συσκευή σου για 15 μέρες, και μετά όταν την ξανά κατεβάζεις και κανείς νέο λογαριασμό παίρνεις τα κουπόνια απ το referral. Κοινώς σχεδόν μόνιμα παίρνεις εκπτώσεις.

    - - - Updated - - -

    Α, να μη ξεχάσω..
    Αν αργήσει η παραγγελία σου παίρνεις 5€ δώρο κουπόνι. Ανεπίσημα αργήσει παραπάνω σου δίνουν κάνα 20€ εχω ακούσει, και αν χαθεί ή αργήσει παρά πολύ στα κάνουν δωρο ακόμα και αν έρθουν.

  5. #10670
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    To choice έρχεται πάντα με ACS χωρίς προβλήματα με τελωνεία.

  6. #10671
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Φτωχή
    Μηνύματα
    1.771
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    πΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Τhomson TG585 v7
    Path Level
    Interleaved
    To temu έχει πολύ λιγότερα προϊόντα βαθιάς Κίνας πάντως. Είναι ένα aliexpress με gentrification (και άρα ψηλότερες τιμές).

    Εγώ επιμένω Αλί, κι ας περιμένω λίγο παραπάνω.

    Ούτως ή άλλως, όποιος βιάζεται πολύ κάτι, και πάλι από Ελλάδα θα τρέξει να το πάρει.
    Ρώτησα τη 'μυγδαλιά: "Αδερφή , τι είναι θεός;"
    Και η 'μυγδαλιά , άνθισε.

    -Νίκος Καζαντζάκης

  7. #10672
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ισχύει πάντα αυτό με τις τιμές. Ένα ηλεκτρονικό που έψαχνα ναι, πολύ φτηνότερο στο ali (ματάκι πόρτας με tuya). Έναν αντάπτορα για το laptop δεν τον έβρισκα καν στο temu στο εύρος τιμών που ήθελα. Κάτι κουζινικές μικροβλακείςς στα μισά λεφτά στο temu και γενικά λόγω συντομότερων χρόνων δεν έχω λόγο να ασχολούμαι με τέτοια στο ali. Δεν έχω άποψη κατά πού γέρνει η πλάστιγγα. Το πρόβλημα στο ali είναι ότι είναι πηγμένο στη μαϊμού και έχει και πολλά παράνομα πράγματα, π.χ. συνδρομές, που στην ουσία δεν τους κυνηγάει το ali (κλείνουν λογαριασμούς και ξαναανοίγουν). Και το απαράδεκτο σύστημα ανταλλαγής μηνυμάτων με τους πωλητές. Θέλει καλό ψάξιμο και σε κάποιες περιπτώσεις συμφέρει ακόμα. Α, και το όριο για δωρεάν μεταφορικά είναι 10 ευρώ, στο temu το έχουν πάει 20.
    hnesne

  8. #10673
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.080
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    To temu έχει πολύ λιγότερα προϊόντα βαθιάς Κίνας πάντως. Είναι ένα aliexpress με gentrification (και άρα ψηλότερες τιμές).

    Εγώ επιμένω Αλί, κι ας περιμένω λίγο παραπάνω.

    Ούτως ή άλλως, όποιος βιάζεται πολύ κάτι, και πάλι από Ελλάδα θα τρέξει να το πάρει.
    Και εγώ ALi, καμία σχέση το TEMU σε ποσότητα και διαφορετικούς πωλητές... όσο υπάρχει το Ali Express Standard θα συνεχίζω εκεί και θα δοκιμάσω και το Choise. Έχω πάρει και από temu και μου άρεσε που έγινε συνδυαστική παράδοση σε ένα προποτζίδικο που έχω στη γωνία
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #10674
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.348
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Αυτά που λέτε για υπεροχή του Temu έναντι του Αli ισχύουν μόνο για συγκεκριμένα προϊόντα και για μη μάρκες. Άρα το βλέπουν άτομα που ψωνίζουν μια στο τόσο.

    Καταρχήν την ποικιλία που έχει το Ali, δε τη φτάνει με τίποτα το Temu. Πολλές φορές δε βρίσκω πράγματα που θέλω στο Temu.
    Επίσης για μάρκες, πόσες φορές έψαξα για κινεζικές μάρκες, πχ Eufy για κάμερες, δεν υπάρχει ούτε για δείγμα στο Temu. Στο Ali φυσικά και θα τις βρεις.

    Επίσης το Ali δεν βελτιώθηκε επειδή βρήκε ανταγωνισμό από το Temu. Όλα τα τελευταία χρόνια έχει καλές υπηρεσίες με δωρεάν μεταφορικά για αρκετά προϊόντα, tracking, etc.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #10675
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.686
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει πάντα αυτό με τις τιμές. Ένα ηλεκτρονικό που έψαχνα ναι, πολύ φτηνότερο στο ali (ματάκι πόρτας με tuya). Έναν αντάπτορα για το laptop δεν τον έβρισκα καν στο temu στο εύρος τιμών που ήθελα. Κάτι κουζινικές μικροβλακείςς στα μισά λεφτά στο temu και γενικά λόγω συντομότερων χρόνων δεν έχω λόγο να ασχολούμαι με τέτοια στο ali. Δεν έχω άποψη κατά πού γέρνει η πλάστιγγα. Το πρόβλημα στο ali είναι ότι είναι πηγμένο στη μαϊμού και έχει και πολλά παράνομα πράγματα, π.χ. συνδρομές, που στην ουσία δεν τους κυνηγάει το ali (κλείνουν λογαριασμούς και ξαναανοίγουν). Και το απαράδεκτο σύστημα ανταλλαγής μηνυμάτων με τους πωλητές. Θέλει καλό ψάξιμο και σε κάποιες περιπτώσεις συμφέρει ακόμα. Α, και το όριο για δωρεάν μεταφορικά είναι 10 ευρώ, στο temu το έχουν πάει 20.
    Μιλάς για minimun order; Γιατί εάν μιλάς για αυτό, διάβασα πως μπορείς να γράψεις Remove minimum order στο chat και πως σε αφήνει να προχωρήσεις μετά.
    Δεν ασχολήθηκα ποτέ να παραγγείλω λιγότερα γιατί στις αρχές έπαιρνα πολλά με τα από 100€ -> 50€, οπότε ήταν σα να είχα 50% έκπτωση και συνέφερε πολύ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά που λέτε για υπεροχή του Temu έναντι του Αli ισχύουν μόνο για συγκεκριμένα προϊόντα και για μη μάρκες. Άρα το βλέπουν άτομα που ψωνίζουν μια στο τόσο.

    Καταρχήν την ποικιλία που έχει το Ali, δε τη φτάνει με τίποτα το Temu. Πολλές φορές δε βρίσκω πράγματα που θέλω στο Temu.
    Επίσης για μάρκες, πόσες φορές έψαξα για κινεζικές μάρκες, πχ Eufy για κάμερες, δεν υπάρχει ούτε για δείγμα στο Temu. Στο Ali φυσικά και θα τις βρεις.

    Επίσης το Ali δεν βελτιώθηκε επειδή βρήκε ανταγωνισμό από το Temu. Όλα τα τελευταία χρόνια έχει καλές υπηρεσίες με δωρεάν μεταφορικά για αρκετά προϊόντα, tracking, etc.
    Παρήγγειλες από το temu τίποτα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει πάντα αυτό με τις τιμές. Ένα ηλεκτρονικό που έψαχνα ναι, πολύ φτηνότερο στο ali (ματάκι πόρτας με tuya). Έναν αντάπτορα για το laptop δεν τον έβρισκα καν στο temu στο εύρος τιμών που ήθελα. Κάτι κουζινικές μικροβλακείςς στα μισά λεφτά στο temu και γενικά λόγω συντομότερων χρόνων δεν έχω λόγο να ασχολούμαι με τέτοια στο ali. Δεν έχω άποψη κατά πού γέρνει η πλάστιγγα. Το πρόβλημα στο ali είναι ότι είναι πηγμένο στη μαϊμού και έχει και πολλά παράνομα πράγματα, π.χ. συνδρομές, που στην ουσία δεν τους κυνηγάει το ali (κλείνουν λογαριασμούς και ξαναανοίγουν). Και το απαράδεκτο σύστημα ανταλλαγής μηνυμάτων με τους πωλητές. Θέλει καλό ψάξιμο και σε κάποιες περιπτώσεις συμφέρει ακόμα. Α, και το όριο για δωρεάν μεταφορικά είναι 10 ευρώ, στο temu το έχουν πάει 20.
    Αυτό ναι, όντως... Δεν έχει ηλεκτρονικά προϊόντα, τα επώνυμα όπως λες, tuya κτλ. Εμένα πάντως με έχει κωλοβολέψει ειδικά για παιδικά προϊόντα πάρα πολύ, κάτι δωράκια τρίλιζες για τη βάπτιση κτλ.

Σελ. 712 από 712 ΠρώτηΠρώτη ... 692702707710711712

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας