Σελ. 366 από 429 ΠρώτηΠρώτη ... 346356361364365366367368371376386 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.476-5.490 από 6428
  1. #5476
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα παλικαρια!
    εχω αυτο το προβλημα που λεει εδω https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=99175 σε μια εφαρμογη ηχου.

    Κώδικας:
    Download the file Soundbanks.gpbank directly from the website and copy it to your GuitarPro6 folder (again you need root privileges to do this)
    
    Run sudo /opt/GuitarPro6/GPBankInstaller /opt/GuitarPro6/Soundbanks.gpbank /opt/GuitarPro6/Data/Soundbanks/
    Μετα απο το παραπανω δλδ.
    Εχω κανει οτι λενε αλλα δεν επαιξε τιποτα, εχει τυχει σε καποιον το ιδιο error και βρηκε την λυση? το ιδιο error απο οτι ειδα εχει τυχει και σε αλλες εφαρμογες σε αλλους, εμενα μονο εκει εχει τυχει.
    επισης αλλαξα theme, δοκιμασα και με MATΕ, δουλευω μονο με XFCE4 πολυ καιρο τωρα αλλα τα ιδια.

  2. #5477
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παλικαρια!
    εχω αυτο το προβλημα που λεει εδω https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=99175 σε μια εφαρμογη ηχου.

    Κώδικας:
    Download the file Soundbanks.gpbank directly from the website and copy it to your GuitarPro6 folder (again you need root privileges to do this)
    
    Run sudo /opt/GuitarPro6/GPBankInstaller /opt/GuitarPro6/Soundbanks.gpbank /opt/GuitarPro6/Data/Soundbanks/
    Μετα απο το παραπανω δλδ.
    Εχω κανει οτι λενε αλλα δεν επαιξε τιποτα, εχει τυχει σε καποιον το ιδιο error και βρηκε την λυση? το ιδιο error απο οτι ειδα εχει τυχει και σε αλλες εφαρμογες σε αλλους, εμενα μονο εκει εχει τυχει.
    επισης αλλαξα theme, δοκιμασα και με MATΕ, δουλευω μονο με XFCE4 πολυ καιρο τωρα αλλα τα ιδια.
    Δεν γνωρίζω,αλλά έχω μια απορία...υπάρχει guitarpro στο linux???

  3. #5478
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παλικαρια!
    εχω αυτο το προβλημα που λεει εδω https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=99175 σε μια εφαρμογη ηχου.

    Κώδικας:
    Download the file Soundbanks.gpbank directly from the website and copy it to your GuitarPro6 folder (again you need root privileges to do this)
    
    Run sudo /opt/GuitarPro6/GPBankInstaller /opt/GuitarPro6/Soundbanks.gpbank /opt/GuitarPro6/Data/Soundbanks/
    Μετα απο το παραπανω δλδ.
    Εχω κανει οτι λενε αλλα δεν επαιξε τιποτα, εχει τυχει σε καποιον το ιδιο error και βρηκε την λυση? το ιδιο error απο οτι ειδα εχει τυχει και σε αλλες εφαρμογες σε αλλους, εμενα μονο εκει εχει τυχει.
    επισης αλλαξα theme, δοκιμασα και με MATΕ, δουλευω μονο με XFCE4 πολυ καιρο τωρα αλλα τα ιδια.
    Δεν τρέχει καθόλου το guitarpro; Ή απλά σε αγχώνει οτι βγάζει αυτό το Error;

    Αν θυμάμαι καλά το GP εχει δικό του UI τελείως οπότε αν τρέχει κανονικά δεν θα αγχωνόμουν.



    Γενικά δεν κατάλαβα το πρόβλημα σου πιο είναι ακριβώς. Δεν σου τρέχει καθόλου το GP η δεν σου βγάζει ήχο;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γνωρίζω,αλλά έχω μια απορία...υπάρχει guitarpro στο linux???
    Σαφέστατα, απο την έκδοση 6 (είναι απο τις λίγες αγορασμένες μουσικές εφαρμογές μου που έχω για αυτό το λόγο).

  4. #5479
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γνωρίζω,αλλά έχω μια απορία...υπάρχει guitarpro στο linux???
    καλημερα, ποσα χρονια το δουλευα μεσω wine, και το ειδα τελικα οτι το εχει στο γιαουρτι του manjaro!
    βασικα αυτο του wine χαλασαν τα fonts μετα απο αναβαθμισεις και δεν επαιζε, με τα λιγα και τα πολλα το εφτιαξα.
    Αν επαιζε σωστα η linux εκδοση θα το προτιμουσα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τρέχει καθόλου το guitarpro; Ή απλά σε αγχώνει οτι βγάζει αυτό το Error;

    Αν θυμάμαι καλά το GP εχει δικό του UI τελείως οπότε αν τρέχει κανονικά δεν θα αγχωνόμουν.

    Γενικά δεν κατάλαβα το πρόβλημα σου πιο είναι ακριβώς. Δεν σου τρέχει καθόλου το GP η δεν σου βγάζει ήχο;

    Σαφέστατα, απο την έκδοση 6 (είναι απο τις λίγες αγορασμένες μουσικές εφαρμογές μου που έχω για αυτό το λόγο).
    Καλημερα, η Linux εκδοση ανοιγει σαν προγραμμα, βλεπω νοτες και διαβαζω, δεν περνανε ομως τα banks με αποτελεσμα να μην εχω ηχο!
    Mεσω wine παιζει κανονικα τωρα το εφτιαξα ειχα θεμα με τα fonts και αν ανοιγα ενα αρχειο με πεταγε.
    Το 7,5 παιζει στο linux μεσω wine αλλα ο ηχος παει αργα, σπαστος και με παραμορφωσεις.
    Το εχω ψαξει και λενε δεν υποστηριζεται και δεν φτιαχνεται το προβλημα.
    Εχω dual boot με win 10 σε δευτερον SSD, αλλα για να μην ειμαστε στο reboot ολη την ωρα...

    Εχω και Linux προγραμματα οπως το tuxguitar και αυτο https://tonelib.net/jam-overview/ αλλα δεν συγκρινονται με το guitar pro φυσικα!
    https://support.guitar-pro.com/hc/en...ed-with-Linux- Guitar pro 7.5 not support linux.
    Εδω εχει παντως το deb για linux στο 6 https://support.guitar-pro.com/hc/en...ditor-Software καποιος το περασε στo ΑUR το deb γιαυτο υπαρχει στο γιαουρτι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 09-10-20 στις 10:44. Αιτία: linux links

  5. #5480
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, ποσα χρονια το δουλευα μεσω wine, και το ειδα τελικα οτι το εχει στο γιαουρτι του manjaro!
    βασικα αυτο του wine χαλασαν τα fonts μετα απο αναβαθμισεις και δεν επαιζε, με τα λιγα και τα πολλα το εφτιαξα.
    Αν επαιζε σωστα η linux εκδοση θα το προτιμουσα.



    Καλημερα, η Linux εκδοση ανοιγει σαν προγραμμα, βλεπω νοτες και διαβαζω, δεν περνανε ομως τα banks με αποτελεσμα να μην εχω ηχο!
    Mεσω wine παιζει κανονικα τωρα το εφτιαξα ειχα θεμα με τα fonts και αν ανοιγα ενα αρχειο με πεταγε.
    Το 7,5 παιζει στο linux μεσω wine αλλα ο ηχος παει αργα, σπαστος και με παραμορφωσεις.
    Το εχω ψαξει και λενε δεν υποστηριζεται και δεν φτιαχνεται το προβλημα.
    Εχω dual boot με win 10 σε δευτερον SSD, αλλα για να μην ειμαστε στο reboot ολη την ωρα...

    Εχω και Linux προγραμματα οπως το tuxguitar και αυτο https://tonelib.net/jam-overview/ αλλα δεν συγκρινονται με το guitar pro φυσικα!
    https://support.guitar-pro.com/hc/en...ed-with-Linux- Guitar pro 7.5 not support linux.
    Εδω εχει παντως το deb για linux στο 6 https://support.guitar-pro.com/hc/en...ditor-Software καποιος το περασε στo ΑUR το deb γιαυτο υπαρχει στο γιαουρτι.
    Μάλιστα, κρίμα που σταμάτησαν την υποστήριξη λοιπόν.

    Θα δοκιμάσω να βάλω το δικό μου GP6 αργότερα (θα το κατεβάσω εννοείται καθότι δεν έχω καν οπτικό δίσκο πλέον - αλλα έχω το serial) και θα δω τι παίζει. Πάντως το error που πόσταρες παραπάνω στο link δεν έχει σχέση με το οτι δεν ακούς ήχο. Οστόσο κοίταξε αν στα preferences έχει να ορίσεις που βρίσκονται τα banks ή άλλες ρυθμίσεις που μπορεί να το μπερδεύουν (πχ αν κοιτάει να βρει jack ή κάποιο συγκεκριμένο sink).

    Για wine και choppy sound δες αυτό:
    https://wiki.winehq.org/Sound#PulseAudio

    Wine has official support for PulseAudio. The driver should work well, but there are some known issues with unusual audio buffer and latency settings. If you find you are having choppy or no audio with some applications, then check to ensure the PULSE_LATENCY_MSEC variable is unset, and that you're using default buffering values in /etc/pulse/daemon.conf. Certain audio devices, especially USB audio devices, can cause PulseAudio to use different latency and buffering settings, which can cause issues with Wine. This is a known bug in Wine.
    Χρησιμοποιείς εξωτερικό interface μήπως;

  6. #5481
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα, η Linux εκδοση ανοιγει σαν προγραμμα, βλεπω νοτες και διαβαζω, δεν περνανε ομως τα banks με αποτελεσμα να μην εχω ηχο!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως το error που πόσταρες παραπάνω στο link δεν έχει σχέση με το οτι δεν ακούς ήχο.
    Ακριβώς, νόμιζα ότι δεν σου ανοίγει καν το πρόγραμμα. Σίγουρα πόσταρες το σωστό link;

  7. #5482
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, το guitar pro για να παιξει ηχο, του περναμε κατι τραπεζες ηχου. Οταν το προγραμμα τρεχει μεσω wine περνανε κανονικα. Οταν τρεχει η linux εκδοση βγαζει ο λαθος που ειπα και δεν τις περναει , αρα δεν εχω ηχο. Οποτε φυσικα και εχει να κανει με το οτι δεν εχει ηχο!!!! αφου λειπουν οι soundbanks!

    To site με το error το εβαλα για να δειτε το error, μπορει να βγει σε διαφορα πραγματα, εμενα βγαινει για το παραθυρο που κανει τo installation των soundbanks.
    Mε την ιδια εκδοση του προγραμματος για windows μεσω wine δεν εχει κανενα προβλημα τις περναει μια χαρα κανονικα με το linux υπαρχει θεμα, βγαζει το λαθος αυτο και δεν τις περναει.
    Οταν ανοιξω ενα αρχειο λεει οτι δεν υπαρχουν οι soundbacks και δεν εχω ηχο, στην windows εκδοση εχω ηχο κανονικα οταν τρεχει μεσω wine.

    - - - Updated - - -

    Σχετικα εδω με τις soundbanks (σε ubuntu) https://sudonull.com/post/154717-Gui...ation-Problems
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Στιγμιότυπο οθόνης_2020-10-09_19-55-28.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 09-10-20 στις 20:02.

  8. #5483
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, το guitar pro για να παιξει ηχο, του περναμε κατι τραπεζες ηχου. Οταν το προγραμμα τρεχει μεσω wine περνανε κανονικα. Οταν τρεχει η linux εκδοση βγαζει ο λαθος που ειπα και δεν τις περναει , αρα δεν εχω ηχο. Οποτε φυσικα και εχει να κανει με το οτι δεν εχει ηχο!!!! αφου λειπουν οι soundbanks!

    To site με το error το εβαλα για να δειτε το error, μπορει να βγει σε διαφορα πραγματα, εμενα βγαινει για το παραθυρο που κανει τo installation των soundbanks.
    Mε την ιδια εκδοση του προγραμματος για windows μεσω wine δεν εχει κανενα προβλημα τις περναει μια χαρα κανονικα με το linux υπαρχει θεμα, βγαζει το λαθος αυτο και δεν τις περναει.
    Οταν ανοιξω ενα αρχειο λεει οτι δεν υπαρχουν οι soundbacks και δεν εχω ηχο, στην windows εκδοση εχω ηχο κανονικα οταν τρεχει μεσω wine.
    Γειά σου Νικηφόρος.

    Συγχώρεσε μας για τις ερωτήσεις αλλα ήταν απαραίτητες καθώς δεν ήσουν πολύ συγκεκριμένος. Το screenshot διελευκάνει πολλά πράγματα.

    Το μήνυμα που λες στην κονσόλα δεν έχει καμία σχέση με το οτι δεν περνάνε οι Soundbanks, έχει να κάνει με το theming και είναι ανεξάρτητο, ειδικά στο GuitarPro που έχει τελείως δικό του UI δεν σε επηρρεάζει καθόλου.

    Βλέπω οτι έχεις την παράμετρο στον installer:

    /Data/Soundbanks
    Γιατί αυτό; Έχεις κάποιο φάκελο /Data στον / δίσκο που θες να τα περάσεις; Αυτό είναι absolute path που έδωσες, μήπως εννοείς Data/Soundbanks (χωρίς τα αρχικά και τελικά /) που είναι ο φάκελος μέσα στο φάκελο του GuitarPro; Δοκίμασε το έτσι. Ακόμα καλύτερα, χρησιμοποίησε absolute paths (δες παρακάτω - δεν είναι απαραίτητο οτι ο installer θα ξέρει τι να κάνει με relative paths).

    Για την ακρίβεια η ακριβής εντολή που βρήκα είναι αυτή:

    https://www.linux.com/training-tutor...fedora-64-bit/

    Κώδικας:
    sudo /opt/GuitarPro6/GPBankInstaller /opt/GuitarPro6/Soundbanks.gpbank /opt/GuitarPro6/Data/Soundbanks/
    αφού βεβαιωθείς οτι το Soundbanks.gpbank βρίσκεται στο /opt/GuitarPro6/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eruyome(MMXGN) : 09-10-20 στις 20:18.

  9. #5484
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Λες να μην εχει σχεση και να ειναι τυχαιο? γιατι για να πω την αληθεια δεν βρηκα πουθενα το ιδιο λαθος στο προγραμμα αλλα να μην εχει ηχο.
    Σε εναν με ubuntu που το εβγαζε δεν ανοιγε και ελεγε και core dumped μετα.
    Μηπως κατι με την εντολη παιζει.
    Ναι εχει συγκεκριμενο φακελο να μπουν :

    [nikiforos@nikiforos-pc GuitarPro6]$ cd Data
    [nikiforos@nikiforos-pc Data]$ ls
    Help Presets Soundbanks Templates Translations
    [nikiforos@nikiforos-pc Data]$

    - - - Updated - - -

    Στο wine ειναι εδω βλεπω /home/nikiforos/.wine/drive_c/Program Files (x86)/Guitar Pro 6/Data/Soundbanks/, ενω τα αντιστοιχα μετα περιεχομενα στου linux απουσιαζουν.

  10. #5485
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες να μην εχει σχεση και να ειναι τυχαιο? γιατι για να πω την αληθεια δεν βρηκα πουθενα το ιδιο λαθος στο προγραμμα αλλα να μην εχει ηχο.
    Σε εναν με ubuntu που το εβγαζε δεν ανοιγε και ελεγε και core dumped μετα.
    Μηπως κατι με την εντολη παιζει.
    Ναι εχει συγκεκριμενο φακελο να μπουν :

    [nikiforos@nikiforos-pc GuitarPro6]$ cd Data
    [nikiforos@nikiforos-pc Data]$ ls
    Help Presets Soundbanks Templates Translations
    [nikiforos@nikiforos-pc Data]$

    - - - Updated - - -

    Στο wine ειναι εδω βλεπω /home/nikiforos/.wine/drive_c/Program Files (x86)/Guitar Pro 6/Data/Soundbanks/, ενω τα αντιστοιχα μετα περιεχομενα στου linux απουσιαζουν.
    Ναι το Error ηταν τυχαίο. Νομίζω είναι συχνό όταν τρέχεις QT εφαρμογές σε GTK περιβάλλον. Εμένα τουλάχιστον συμβαίνει συχνά χωρίς να με επηρεάζει πουθενά όμως.

    Κάνε αυτό που σου γραψα παραπάνω Είχες δώσει το φάκελο λάθος. Επίσης βεβαιώσου οτι Soundbanks.gpbank βρίσκεται στο /opt/GuitarPro6/

    Το core dumped δεν θα μου φαινόταν περίεργο καθότι το GP6 είναι αρκετά παλιά εφαρμογή (δεκαετίας ή και παραπάνω). Αν στο βγάλει ακολούθα βήμα βήμα το link που έδωσα παραπάνω. Είναι για Fedora αλλα η διαδικασία είναι η ίδια.

    Γενικά καλό είναι να αποφεύγουμε γιαούρτια αν δεν είμαστε σίγουροι το τι κάνουν.

  11. #5486
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ΑΑΑχ τι μας κανει το copy paste! και με τα γεια τα ματια εχω....

    Κώδικας:
    [nikiforos@nikiforos-pc GuitarPro6]$ ls
    Banks-r370.gpbank    launcher.sh                                  libexception.so   libphonon.so.4        libQtSvg.so.4          libthread.so                         updater
    Data                 libboost_date_time-gcc43-mt-1_39.so.1.39.0   libfactory.so     libPickupModeling.so  libQtWebKit.so.4       libtimer.so                          xsl
    gp6-linux.checklist  libboost_filesystem-gcc43-mt-1_39.so.1.39.0  libfilesystem.so  libprofiler.so        libQtXmlPatterns.so.4  libvariant.so
    GPBankInstaller      libboost_regex-gcc43-mt-1_39.so.1.39.0       libGPCore.so      libQtCore.so.4        libQtXml.so.4          libWavFile.so
    GPConverter          libboost_system-gcc43-mt-1_39.so.1.39.0      libmemory.so      libQtDBus.so.4        libregister.so         libxml.so
    GPInstaller          libboost_thread-gcc43-mt-1_39.so.1.39.0      libmmap.so        libQtGui.so.4         libRSEAudioCore.so     libZip.so
    GPUpdater            libchunk.so                                  libobject.so      libQtNetwork.so.4     libRSECore.so          Presets
    GuitarPro            libcrypto.so.0.9.8                           libOverLoud.so    libQtOpenGL.so.4      libssl.so.0.9.8        SoundbanksVolumeChangesSettings.ini
    [nikiforos@nikiforos-pc GuitarPro6]$ sudo ./GPBankInstaller Banks-r370.gpbank /Data/Soundbanks/
    [sudo] password for nikiforos: 
    QGtkStyle was unable to detect the current GTK+ theme.
    Τελικα ειχατε δικιο δεν ειχε σχεση το error! το ονομα του αρχειου ηταν αλλο! εμενα λεει Banks-r370.gpbank !!!! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ τι διαολο δεν το βλεπω απο χτες????

  12. #5487
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΑΑχ τι μας κανει το copy paste! και με τα γεια τα ματια εχω....

    Κώδικας:
    [nikiforos@nikiforos-pc GuitarPro6]$ ls
    Banks-r370.gpbank    launcher.sh                                  libexception.so   libphonon.so.4        libQtSvg.so.4          libthread.so                         updater
    Data                 libboost_date_time-gcc43-mt-1_39.so.1.39.0   libfactory.so     libPickupModeling.so  libQtWebKit.so.4       libtimer.so                          xsl
    gp6-linux.checklist  libboost_filesystem-gcc43-mt-1_39.so.1.39.0  libfilesystem.so  libprofiler.so        libQtXmlPatterns.so.4  libvariant.so
    GPBankInstaller      libboost_regex-gcc43-mt-1_39.so.1.39.0       libGPCore.so      libQtCore.so.4        libQtXml.so.4          libWavFile.so
    GPConverter          libboost_system-gcc43-mt-1_39.so.1.39.0      libmemory.so      libQtDBus.so.4        libregister.so         libxml.so
    GPInstaller          libboost_thread-gcc43-mt-1_39.so.1.39.0      libmmap.so        libQtGui.so.4         libRSEAudioCore.so     libZip.so
    GPUpdater            libchunk.so                                  libobject.so      libQtNetwork.so.4     libRSECore.so          Presets
    GuitarPro            libcrypto.so.0.9.8                           libOverLoud.so    libQtOpenGL.so.4      libssl.so.0.9.8        SoundbanksVolumeChangesSettings.ini
    [nikiforos@nikiforos-pc GuitarPro6]$ sudo ./GPBankInstaller Banks-r370.gpbank /Data/Soundbanks/
    [sudo] password for nikiforos: 
    QGtkStyle was unable to detect the current GTK+ theme.
    Τελικα ειχατε δικιο δεν ειχε σχεση το error! το ονομα του αρχειου ηταν αλλο! εμενα λεει Banks-r370.gpbank !!!! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ τι διαολο δεν το βλεπω απο χτες????
    Το πρόγραμμα σου ανοίγει τώρα; Τα RSE παίζουν;

  13. #5488
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    παλι ομως στο προγραμμα λεει για τα soundbanks και δεν εχει ηχο! ενω εδειξε τωρα οτι τα περασε!!!

  14. #5489
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    παλι ομως στο προγραμμα λεει για τα soundbanks και δεν εχει ηχο! ενω εδειξε τωρα οτι τα περασε!!!
    Δεν ρίχνεις ένα reboot?

  15. #5490
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    οκ το εφτιαξα, ειχε σε αλλον φακελο και αλλο Data/soundbanks!
    δλδ το ηθελε ετσι :

    sudo ./GPBankInstaller Banks-r370.gpbank /opt/GuitarPro6/Data/Soundbanks/Data/Soundbanks/

    Δεν ξερω γιατι το εχει ετσι εδω αλλα τωρα εχω ηχο και σκιζει!!!
    ευχαριστω ολους για την βοηθεια!

Σελ. 366 από 429 ΠρώτηΠρώτη ... 346356361364365366367368371376386 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Περί Arch Linux... (v5)
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 2023
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-12, 00:41
  2. Περί Arch Linux... (v4)
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 5800
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-11, 16:14
  3. Περί Arch Linux... (v3)
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 2542
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-10, 13:43
  4. Περί Arch Linux... (v2)
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 10797
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-09, 21:48
  5. Περί Arch Linux...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 5046
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-08, 00:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας