Σελ. 382 από 429 ΠρώτηΠρώτη ... 362372377380381382383384387392402 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.716-5.730 από 6428
  1. #5716
    Εγγραφή
    14-06-2005
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    Κάποτε που είχα προσπαθήσει να στήσω VM με Arch (σε Arch host), δεν είχα καταφέρει να έχω γραφικό περιβάλλον. Σε υπολογιστή όμως, δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, αφού είχα επιλέξει τον σωστό driver. Κατά τη γνώμη μου, αν περάσεις τα πρώτα στάδια της εγκατάστασης, μετά, το να βάλεις γραφικό περιβάλλον δεν είναι δύσκολο -- μάλλον πιο εύκολο θα είναι απευθείας σε υπολογιστή γιατί θα έχεις άμεση πρόσβαση στο υλικό. Εξάλλου, τα πιο πολλά προβλήματα (γενικά στο Linux) μπορεί να προκύψουν από ασυμβατότητες υλικού. Αν το έχεις λύσει αυτό, προχωράς άφοβα.

  2. #5717
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nplatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποτε που είχα προσπαθήσει να στήσω VM με Arch (σε Arch host), δεν είχα καταφέρει να έχω γραφικό περιβάλλον. Σε υπολογιστή όμως, δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, αφού είχα επιλέξει τον σωστό driver. Κατά τη γνώμη μου, αν περάσεις τα πρώτα στάδια της εγκατάστασης, μετά, το να βάλεις γραφικό περιβάλλον δεν είναι δύσκολο -- μάλλον πιο εύκολο θα είναι απευθείας σε υπολογιστή γιατί θα έχεις άμεση πρόσβαση στο υλικό. Εξάλλου, τα πιο πολλά προβλήματα (γενικά στο Linux) μπορεί να προκύψουν από ασυμβατότητες υλικού. Αν το έχεις λύσει αυτό, προχωράς άφοβα.
    νομιζω οτι το θεμα αυτο ειναι με τον driver οπως λες λογω οτι ειναι εικονικο μηχανημα.
    Με το script δειχνω το how to που ακολουθησα κατι με τα partitions εκανα λαθος και επεσε το ενα στο αλλο κατι τετοιο, θα το ξανακανω αυριο.
    https://haefelfinger.ch/posts/2019/2...x-with-archfi/

    Οι αλλες δυο διανομες ειναι τρομερα ενδιαφεροντες παντως.
    Οποτε οπως και να εχει θα με χαιρετησει ο manjaros....

    - - - Updated - - -

    Αν πετυχει η συνταγη θα βαλω το Arch και στο παλιο pc.

    Eπισης ειδα και μερικες αλλαγες σε σχεση με οτι ειχα σημειωσει παλιοτερα στο archlinux σημειωματαριο μου.
    Ας πουμε στο pacstrap /mnt εδινα μονο base base-devel ενω τωρα θελει διπλα και linux linux-firmware, οταν τα παρελειψα ειχα προβλημα μετα, χρειαστηκε να το δω στο site.
    Eπισης εχω γραψει οτι μετα εκανα pacman -S grub-bios ενω τωρα μαλλον δεν χρειαζεται γινεται στο απο πανω? καλα και να το κανουμε ξανα κακο δεν ειναι!

    Τελος στα locales εκανα σιγουρα λαθος γιαυτο ειχα θεμα με Ελληνικους χαρακτηρες, εβαζα el_GR ISO-8859-1 πως το λεει ενω θελει el_GR.UTF-8 οπως και για en_US.UTF-8 (αυτο ηταν σωστο).

    Και η πατατα που ελεγα για χτες ηταν το grub-mkconfig το εχω βαλει πριν το grub-install παλια ηταν αναποδα τα βηματα?
    τωρα ελεγε οτι δεν υπαρχει το grub.cfg θελει το install πρωτα.
    Αφου τα σημειωσα σωστα τα βηματα η εγκατασταση απο κονσολα γινεται μπαμ μπαμ.
    Επισης δοκιμασα εγκατασταση μεσω SSH μια χαρα απο το desktop pc στο VM δλδ.

    Επειδη το pc δουλευει μπορω να βαλω πανω τον M.2 να κανω οπως θελω τα partitions με το gparted να μην πεδευομαι με fdisk ή cfdisk να ειναι ακομα ποιο ευκολα τα πραγματα.

  3. #5718
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπισης ειδα και μερικες αλλαγες σε σχεση με οτι ειχα σημειωσει παλιοτερα στο archlinux σημειωματαριο μου
    Σε rolling release λειτουργικό, το σημειωματάριο γίνεται outdated σε λίγους μήνες,

  4. #5719
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε rolling release λειτουργικό, το σημειωματάριο γίνεται outdated σε λίγους μήνες,
    καλημερα, και λιγα αλλαξαν κιολας τοσο καιρο που ειχα να ασχοληθω με το "καθαρο" Arch, ημουν με manjaro, καποια στιγμη κλαταρε ο σκληρος δεν πηγε καλα τοτε η εγκατασταση και ηθελα το pc γρηγορα και ετσι εμεινα με manjaro απο τοτε. Τωρα ηρθε ο καιρος να αλλαξει αυτο! επι την ευκαιρια του αλλου σκληρου. Μαλλον απο τοτε αρχισα να παιρνω και backup σε εξωτερικο σκληρο με την rsync μια φορα την εβδομαδα.
    Iσχυει αυτο που λες ετσι ειναι, γιαυτο κοιταω και το wiki τωρα μην γινουν παλι λαθη και καταληξουμε με τον Ενβεντεουρο!

  5. #5720
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπερα και καλο ΣΚ!
    απο το πρωι ασχολουμαι με το pc, τελικα ηταν λιγο pain in the ass να μπουν μαζι win + linux στον M.2.
    Να πω τι εκανα για οποιον ενδιαφερεται να ξερει.
    1. Εκανα πρωτα linux partitions με το gparted απο το manjaro και μετα αφησα ενα ολοκληρο partition για τα win που φορμαρα απο εκει σε NTFS.
    Στο gparted εβαλα να το κανει GPT. Στα win δεν μπορουσε να κανει την εγκατασταση, ηθελε μετατροπη στο αλλο msdos, εκει λεει MBR, το εκανα εκει με το disktool και μου εσβησε ολο τον σκληρο οποτε αντι partitions για το Arch...
    2. Τωρα το εκανα msdos αντι GPT και εβγαζε ενα αλλο λαθος παλι δεν εκανε εγκατασταση, υποθετω δεν ηθελε πρωτα τα partitions για το Arch. Eπισης δεν εκανε boot το dvd και επρεπε να το δηλωσω σε AHCI mode αντι UEFI στο BIOS.
    3. Τωρα εβαλα πρωτα το NTFS και μετα τα partitions για το Arch τα ιδια.....
    4. Εσβησα τα linux partitions, τα ιδια....
    5. Αποσυνδεσα τους 2 μηχανικους σκληρους (ειναι σε NTFS) και τελικα συνεχισε τα win. Oκ μετα.
    6. Παω τωρα να κανω εγκατασταση το Arch απο κονσολα οπως λενε οι οδηγοι. Παλι ειχα θεμα στο dvd αν απο το BIOS δεν εβαζα AHCI mode μου κολαγε, στο AHCI mode λεει στο αρχικο μου μενου διπλα απο τον τιτλο του Arch bios, αλλιως λεει UEFI κατι τετοιο. Anyway το αλλαξα το εκανα εγκατασταση αλλα ειχα τα ιδια προβληματα οπως στο VM!

    Τελικα κατεληξε να μου βγαζει 3 λευκες μικρες οθονιτσες με κονσολα! σε γραφικο δεν εμπαινε με τιποτα!
    επισης το grub δεν ειδε τα win 10 οποτε δεν μπορουσα να ξαναμπω σε αυτα.
    Λιγο πριν λοιπον το σπασιμο απο τις ωρες που εφαγα και ελεγα να βαλω τον ενβεντουρο ειπα να δοκιμασω το script που λεγαμε το archfi https://github.com/MatMoul/archfi και https://github.com/MatMoul/archdi
    Και τελικα πηγαν ολα καλα και δουλευουν ολα!
    Το μονο που εχω θεμα τωρα ειναι οτι δεν δουλευει το keyboard layout για τα Ελληνικα αυτο ψαχνω στο xfce4 που εχω βαλει.

    αν εχει καμια ιδεα κανεις τι μπορει να φταιει σε αυτο? απο τις ρυθμισεις στο XFCE τα εχω κανει ολα δειχνει και Ελληνικα αλλα οταν παταω κουμπια δεν αλλαζει σε Ελληνικα ουτε σημαια δειχνει.

    - - - Updated - - -

    Επισης εχω αφησει ενα partition για να ειναι ξεχωριστο το /var oπως το ειχα πριν αλλα εμεινε εκτος στο script και το /var ειναι τωρα με ολο το filesystem πρεπει να δω πως θα το αλλαξω αυτο.

  6. #5721
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για το layout
    https://wiki.archlinux.org/index.php..._configuration

    Για το σημαιακι θα χρειαστει να βαλεις το αντιστοιχο applet στο πανελτου xfce.
    ديميتريس

  7. #5722
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το layout
    https://wiki.archlinux.org/index.php..._configuration

    Για το σημαιακι θα χρειαστει να βαλεις το αντιστοιχο applet στο πανελτου xfce.
    το wiki ξερω που ειναι, λες να μην το κοιταξα πριν ρωτησω? δεν καταφερα κατι με αυτα απο εκει γιαυτο ρωτησα!
    Το applet το εχω βαλει φυσικα. Δειχνει και Ελληνικα τα προσθεσα οπως ακριβως εκανα και σε debian και αλλου, εδω παταω τα κουμπια δεν γινεται κατι.

    Θα δω μετα απο το backup του Manjaro τα σχετικα αρχεια να δω τι πατατα εχω κανει παλι. Καλο το installation script αλλα ειχε παρα πολλα πραγματα που δεν ηξερα τι να βαλω, καμια σχεση με τους installers αλλων arch based διανομων.

  8. #5723
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Για τη γλώσσα σε xfce, κάνε δεξί κλικ στο applet και πάτα στις "Ρυθμίσεις Πληκτρολογίου". Στο παράθυρο που θ' ανοίξει πήγαινε στην καρτέλα "Διάταξη". Δες στο "Διάταξη Πληκτρολογίου" αν έχεις και αγγλικά και ελληνικά. Αν όχι πατάς στο κουμπί "Add" για προσθήκη γλώσσας. Πάνω από τη "Διάταξη Πληκτρολογίου" είναι ο "Συνδυασμός Αλλαγής Διάταξης". Από εκεί μπορείς να επιλέξεις με ποιο συνδυασμό πλήκτρων θέλεις να γίνεται η αλλαγή γλώσσας.
    Τώρα για το var, μπορείς ν' ανοίξεις το fstab και να κάνεις μια καταχώρηση για το διαμέρισμα που περιέχει το var.
    π.χ:
    UUID=1de46881-1f49-440e-89dd-6c32592491a7 /var ext4 defaults 0 2

  9. #5724
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τη γλώσσα σε xfce, κάνε δεξί κλικ στο applet και πάτα στις "Ρυθμίσεις Πληκτρολογίου". Στο παράθυρο που θ' ανοίξει πήγαινε στην καρτέλα "Διάταξη". Δες στο "Διάταξη Πληκτρολογίου" αν έχεις και αγγλικά και ελληνικά. Αν όχι πατάς στο κουμπί "Add" για προσθήκη γλώσσας. Πάνω από τη "Διάταξη Πληκτρολογίου" είναι ο "Συνδυασμός Αλλαγής Διάταξης". Από εκεί μπορείς να επιλέξεις με ποιο συνδυασμό πλήκτρων θέλεις να γίνεται η αλλαγή γλώσσας.
    Τώρα για το var, μπορείς ν' ανοίξεις το fstab και να κάνεις μια καταχώρηση για το διαμέρισμα που περιέχει το var.
    π.χ:
    UUID=1de46881-1f49-440e-89dd-6c32592491a7 /var ext4 defaults 0 2
    Καλημερα, καλη Κυριακη! για την γλωσσα τα ειχα κανει αυτα απο την αρχη αλλα τιποτα.
    Τελικα μετα απο μερικα reboots για αλλους λογους εφτιαξε!
    το /var το ειχα ξανακανει και με το manjaro, αλλα thanks θα το φτιαξω, φυσικα πρεπει προφανως να αντιγραψω το περιεχομενο του /var στο αλλο partition.

    Ανακαλυψα και κατι αλλο! χτες στο steam μου εβγαζε προβλημα με libGL και δεν ξεκινουσε, ειπα να βαλω τον nvidia driver απο την σελιδα αν και ειναι στην ιδια εκδοση με των repos.
    Επισης στο lxdm login manager δεν εχει πισω εικονα εχει μαυρο background πειραξα το αρχειο δεν βρηκα λυση, επειδη εχω μονο xfce4 το απενεργοποιησα και μπαινω με startx, αυτο εκανα και στο manjaro.
    Λοιπον με τα λιγα και τα πολλα κατι με nouveau και blacklist ελεγε οτι θα κανει ο nvidia driver της σελιδας και μετα να παλι οι 3 οθονες ασπρες κονσολα με το πισω ολο μαυρο!!!!
    Το ιδιο προβλημα δλδ που ειχα οταν εκανα εγκατασταση με το χερι τις εντολες αντι με το script archfi.
    Τελικα μετα απο ψαξιμο ανακαλυψα οτι το xinitrc εκανε φτερα....
    Ευτυχως ειχα backup το manjaro σε εξωτερικο σκληρο και πηρα το δικο του και επαιξε!!! μετα απο αυτο περασα τον driver της nvidia τον επισημο και επαιξε και το steam μια χαρα.

    Τα προβληματα τωρα που παραμενουν αλλα δεν ειναι σημαντικα τοσο.
    1. Στο login manager εχω lxdm δειχνει μαυρη εικονα απο πισω, επαιξα με το conf του αλλα δεν αλλαξε τιποτα. Μικρο το κακο τωρα μπαινω απο κονσολα.
    2. Η κονσολα ειναι για κλαματα η ποιοτητα εικονας ειναι σα να ειμαι σε αναλυση 640Χ480 με κατι γραμματα να πιανουν την μιση οθονη. Το ιδιο και ο grub στις επιλογες.
    3. Στον grub λεει ενα σφαλμα error file "/boot/grub/locale/el.gmo" not found.
    4. Οι σκληροι NTFS ζητανε να δωσω κωδικο δινω αλλα δεν παιρνουν ουτε του root, ουτε του χρηση, πρεπει να τους κανω απο κονσολα τοτε γινονται και γραφονται και διαβαζονται, θελω να τους κανω automount στο fstab θα το δω γιατι στο manjaro δεν το ειχα καταφερει.
    5. Αυτο με πειραζει πολυ, δεν παιζει το προγραμμα gwhere http://www.gwhere.org/download_archives.php3, εχω πολλα δισκακια cd-dvd-BR's και εχω σε αυτο βασεις δεδομενων, στο manjaro καπως το ειχα περασει απο αλλη εκδοση, εδω δεν υπαρχει πουθενα, προσπαθησα χτες με compile αλλα ειναι σε καποια παλιοτερη εκδοση GTK και μου βγαζει κατι λαθη.

    Αυτα δεν ειχα χρονο πολυ χτες να τα ψαξω θα τα δω σημερα. Θελω πρωτα να παρω οτι θελω απο τον εξωτερικο σκληρο να κανω ενα rsync backup για καλο-κακο.

    Για να μου φυγει η απορια οταν κανουμε εγκατασταση με τις εντολες κανονικα σε ποιο βημα γινεται η δημιουργια του xinitrc ?
    γιατι τα ειχα κανει ολα οπως στο wiki γιατι δεν μου το εκανε? το ιδιο προβλημα ειχα και στο VM. Oταν εκανα εγκατασταση με το archfi script τοτε το εκανε.

    - - - Updated - - -

    Εφτιαξα το /var αλλα κατι δεν πηγε καλα μαλλον οταν κανω οτιδηποτε με το pacman τωρα βγαζει ενα κατεβατο αρχεια οτι υπαρχουν ηδη στον σκληρο, αντε παλι....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 07-03-21 στις 11:28. Αιτία: Fixed ntfs

  10. #5725
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Σχετικά με τα ntfs διαμερίσματα, εγώ βάζω το παρακάτω στο fstab εδώ και χρόνια και προσαρτούνται αυτόματα χωρίς κωδικό:
    Κώδικας:
    #disk Datadisk
    UUID=(το uuid του διαμερίσματος)	 media/datadisk	ntfs-3g uid=1000,gid=1000,dmask=000,fmask=000,noauto,x-systemd.automount	0	0
    Τo φάκελο /media/datadisk(ή όποιο όνομα δώσεις) τον δημιουργείς από πρίν(για παράδειγμα "sudo mkdir /media/datadisk" από τερματικό).

    Το σφάλμα στον grub δεν έχει κάποια επίπτωση, απλά αναφέρει ότι δε βρίσκει το αρχείο με την ελληνική μετάφραση για τον grub.

    Όσον αφορά την κονσόλα, το πρόβλημα μάλλον δημιουργείται λόγω των 3 μόνιτορς που πιθανότατα έχουν διαφορετικές αναλύσεις.
    Δες τα παρακάτω στο wiki:
    https://wiki.archlinux.org/index.php...fer_resolution
    https://wiki.archlinux.org/index.php/Linux_console
    https://wiki.archlinux.org/index.php...l_mode_setting
    Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη λύση μιας κι εξαρτάται από τις αναλύσεις οθόνης/ων και την κάρτα γραφικών. Πιθανότατα να τα καταφέρεις με το πρώτο link οπότε να μη χρειαστούν τα άλλα.
    Για το var δεν ξέρω, αλλά υποθέτω ότι γίνεται λόγω του ότι υπάρχει ήδη ο φάκελος /var. Οπότε μπορείς να απενεργοποιήσεις προσωρινα την προσάρτησή του διαμερίσματος στο fstab(βάλε το "#" μπρόστα από τη γραμμή) και να κάνεις επανεκκίνηση ώστε να έχεις πρόσβαση στο αρχικό /var. Από εκεί αντιγράφεις ότι θέλεις στο διαμέρισμα που θα χρησιμοποιήσεις ως /var και τον διαγράφεις. Μετά επανέφερε το fstab(βγάλε το "#" μπροστά απ' τη γραμμή) και κάνε επανεκκίνηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zaxus : 07-03-21 στις 14:42.

  11. #5726
    Εγγραφή
    14-06-2005
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    Είσαι σίγουρος ότι οι άδειες είναι εντάξει στο νέο /var που έφτιαξες;

    Επίσης, πριν σιγουρευτείς ότι δουλεύουν όλα, μην διαγράψεις το παλιό /var, μπορείς να το μετονομάσεις π.χ. σε var-old

  12. #5727
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με τα ntfs διαμερίσματα, εγώ βάζω το παρακάτω στο fstab εδώ και χρόνια και προσαρτούνται αυτόματα χωρίς κωδικό:
    Κώδικας:
    #disk Datadisk
    UUID=(το uuid του διαμερίσματος)	 media/datadisk	ntfs-3g uid=1000,gid=1000,dmask=000,fmask=000,noauto,x-systemd.automount	0	0
    Τo φάκελο /media/datadisk(ή όποιο όνομα δώσεις) τον δημιουργείς από πρίν(για παράδειγμα "sudo mkdir /media/datadisk" από τερματικό).

    Το σφάλμα στον grub δεν έχει κάποια επίπτωση, απλά αναφέρει ότι βρίσκει το αρχείο με την ελληνική μετάφραση για τον grub.

    Όσον αφορά την κονσόλα, το πρόβλημα μάλλον δημιουργείται λόγω των 3 μόνιτορς που πιθανότατα έχουν διαφορετικές αναλύσεις.
    Δες τα παρακάτω στο wiki:
    https://wiki.archlinux.org/index.php...fer_resolution
    https://wiki.archlinux.org/index.php/Linux_console
    https://wiki.archlinux.org/index.php...l_mode_setting
    Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη λύση μιας κι εξαρτάται από τις αναλύσεις οθόνης/ων και την κάρτα γραφικών. Πιθανότατα να τα καταφέρεις με το πρώτο link οπότε να μη χρειαστούν τα άλλα.
    Για το var δεν ξέρω, αλλά υποθέτω ότι γίνεται λόγω του ότι υπάρχει ήδη ο φάκελος /var. Οπότε μπορείς να απενεργοποιήσεις προσωρινα την προσάρτησή του διαμερίσματος στο fstab(βάλε το "#" μπρόστα από τη γραμμή) και να κάνεις επανεκκίνηση ώστε να έχεις πρόσβαση στο αρχικό /var. Από εκεί αντιγράφεις ότι θέλεις στο διαμέρισμα που θα χρησιμοποιήσεις ως /var και τον διαγράφεις. Μετά επανέφερε το fstab(βγάλε το "#" μπροστά απ' τη γραμμή) και κάνε επανεκκίνηση.
    καλημερα, ευχαριστω , θα το δοκιμασω ποιο μετα.
    Για τον grub εχω το αρχειο του manjaro καπου εχει δηλωμενη αναλυση εκει παιζει το παιχνιδι, θα το δω αργοτερα.
    Η καρτα γραφικων ειναι οκ εχω τον οδηγο της nvidia απο την σελιδα παιζουν και τα παιχνιδια ολα καλα, στον grub και στην κονσολα εκκινησης ειναι χαλια η αναλυση μονο.
    Για το /var εκανα παντανα δυστυχως πηγα να τα μεταφερω χωρις να εχω κανει mount και καπου τα εχασα τα αρχεια. Δεν εχω backup δυστυχως.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nplatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι σίγουρος ότι οι άδειες είναι εντάξει στο νέο /var που έφτιαξες;

    Επίσης, πριν σιγουρευτείς ότι δουλεύουν όλα, μην διαγράψεις το παλιό /var, μπορείς να το μετονομάσεις π.χ. σε var-old
    Καλημερα, ευχαριστω για τις απαντησεις, ναι κανει κανονικα mount δεν εχω θεμα εκει, απλα τα αλλα πηγα να τα μεταφερω αλλα τοτε δεν το ειχα κανει mount, και που να τα παω αφου ηταν στον φακελο που θα εκανα mount!!!! ετσι τα εχασα!
    μεγαλη πατατα λεμε! αυτο που λες επρεπε να κανω και να κανω αλλον φακελο.
    αυτο το θεμα εχω με αλλα αρχεια ομως https://unix.stackexchange.com/quest...lesystem-error

    Θα ασχοληθω μετα το μεσημερι γιατι κανω κατι αλλαγες στο h/w στο παλιο pc, αλλα τελικα λογω ελλειψης χρονου θα το αφησω με το manjaro ετσι κι αλλιως δικος του ηταν ο σκληρος πριν, δεν εγινε format μονο τον driver της καρτας γραφικων πρεπει να αλλαξω, ετσι κι αλλιως σε μια ακρη για backup pc θα ειναι δεν το δουλευω.

    - - - Updated - - -

    pacman -Syu κανει κανονικα, αλλα αν παω να βαλω κατι εχω θεμα δεν βαζει μονο με pacman -Sdd βαζει, που δεν ψαχνει για οτι αλλο χρειαζεται, εκανα μια δοκιμη με τα προγραμματα htop και iptraf-ng τα εβαλε κανονικα και παιζουν κανονικα.
    Αν και δεν πρεπει να χρησιμοποιουμε την εντολη ετσι φυσικα.
    Και η πλακα ειναι οτι εχω τον εξωτερικο σκληρο για backup και βαρεθηκα να παρω πριν την αλλαγη του /var, ηθελα να δω πρωτα αν ηθελα τιποτα αρχεια απο το manjaro, λες και δεν τα εχω στον παλιο SSD 2.5"...

    - - - Updated - - -

    Μερικα απο αυτα που δειχνει ειναι απειρα :
    Εδω λεει τον λογο https://wiki.archlinux.org/index.php...iles)%22_error
    Η λυση πολυ δυσκολη γιατι μιλαμε για απειρα των απειρων πακετα.

    Κώδικας:
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/teletec υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/teraterm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/teraterm-256color υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/teraterm2.3 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/teraterm4.59 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/teraterm4.97 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/terminator υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/terminet υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/terminet1200 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/terminet300 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/terminology υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/terminology-0.6.1 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/terminology-1.0.0 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/termite υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tgtelnet υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti700 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti703 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti703-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti707 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti707-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti733 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti735 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti745 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti800 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti916 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti916-132 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti916-220-7 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti916-220-8 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti916-8 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti916-8-132 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti924 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti924-8 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti924-8w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti924w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti926 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti926-8 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti928 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti928-8 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti931 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ti_ansi υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tkterm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tmux υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tmux-256color υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tn1200 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tn300 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/trs16 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/trs2 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/trs80II υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/trsII υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ts-1 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ts-1p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ts1 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ts100 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ts100-ctxt υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ts100-sp υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ts1p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tt υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tt505-22 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tt52 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty33 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty35 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty37 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty40 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty43 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty4420 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty4424 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty4424-1 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty4424m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty4426 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5410 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5410-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5410v1 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5410v1-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5420 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5420+nl υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5420-nl υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5420-rv υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5420-rv-nl υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5420-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5420-w-nl υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5420-w-rv υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5420-w-rv-n υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5425 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5425-nl υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5425-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5620 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5620-1 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5620-24 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5620-34 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tty5620-s υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/ttydmd υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi803 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi9065 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi910 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi910+ υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b+2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b+dim υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b+mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b+printer υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b+vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-2p-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-2p-p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-2p-unk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-mc-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-mc-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-p-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-p-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-unk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-unk-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-unk-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-vb-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-vb-p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912b-vb-unk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-2p-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-2p-p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-2p-unk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-mc-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-mc-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-p-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-p-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-unk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-unk-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-unk-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-vb-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-vb-p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912c-vb-unk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi912cc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi914 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b+fn υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-2p-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-2p-p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-2p-unk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-mc-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-mc-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-p-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-p-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-unk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-unk-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-unk-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-vb-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-vb-p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920b-vb-unk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-2p-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-2p-p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-2p-unk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-mc-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-mc-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-p-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-p-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-unk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-unk-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-unk-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-vb-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-vb-p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi920c-vb-unk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi921 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi924 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi925 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi925-hi υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi92B υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi92D υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi950 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi950-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi950-4p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi950-rv υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi950-rv-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi950-rv-4p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi955 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi955-hb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi955-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi970 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi970-2p υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvi970-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tvipt υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tw100 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tw52 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tw52-color υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tw52-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tws-generic υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tws2102-sna υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tws2103 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/t/tws2103-sna υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/u/ultima2 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/u/ultimaII υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/u/uniterm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/u/uniterm49 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/u/unixpc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/u/unknown υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/u/uts30 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/u/uwin υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/v200-nam υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/v320n υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/v3220 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/v5410 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vanilla υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vapple υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vc103 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vc203 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vc303 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vc303a υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vc403a υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vc404 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vc404-s υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vc414 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vc414h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vc415 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/venix υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/versaterm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vi200 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vi200-f υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vi200-rv υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vi300 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vi300-old υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vi50 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vi500 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vi50adm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vi55 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vi550 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vi603 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/viewdata υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/viewdata-o υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/viewdata-rv υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/viewpoint υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/viewpoint3a+ υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/viewpoint60 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/viewpoint90 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vip υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vip-H υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vip-Hw υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vip-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vip7800-H υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vip7800-Hw υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vip7800-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/visa50 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/visual603 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vitty υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vk100 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vp3a+ υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vp60 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vp90 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vremote υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vs100 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vs100-x10 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vsc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vscode υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vscode-direct υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt-61 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt-utf8 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100+ υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100+4bsd υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100+enq υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100+fnkeys υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100+keypad υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100+pfkeys υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-am υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-bm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-bm-o υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-bot-s υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-nam υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-nam-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-nav υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-nav-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-putty υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-s υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-s-bot υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-s-top υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-top-s υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-w-am υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-w-nam υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100-w-nav υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt100nam υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt102 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt102+enq υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt102-nsgr υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt102-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt125 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt131 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt132 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt200 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt200-8 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt200-8bit υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt200-js υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt200-old υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt200-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt220 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt220+keypad υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt220-8 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt220-8bit υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt220-js υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt220-nam υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt220-old υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt220-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt220d υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt300 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt300-nam υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt300-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt300-w-nam υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt320 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt320-k3 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt320-k311 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt320-nam υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt320-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt320-w-nam υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt320nam υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt330 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt340 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt400 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt400-24 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt420 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt420+lrmm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt420f υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt420pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt420pcdos υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt50 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt50h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt510 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt510pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt510pcdos υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt52 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt520 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt520ansi υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt525 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt61 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vt61.5 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vte υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vte+pcfkeys υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vte-2007 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vte-2008 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vte-2012 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vte-2014 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vte-2017 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vte-2018 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vte-256color υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vte-direct υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vtnt υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vv100 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/v/vwmterm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wren υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wrenw υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wsiris υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wsvt25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wsvt25m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy-75ap υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy-99fgt υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy-99fgta υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy100 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy100q υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy120 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy120-25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy120-25-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy120-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy120-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy120-w-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy120-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy150 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy150-25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy150-25-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy150-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy150-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy150-w-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy160 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy160-25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy160-25-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy160-42 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy160-42-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy160-43 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy160-43-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy160-tek υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy160-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy160-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy160-w-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy160-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy185 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy185-24 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy185-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy185-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy185-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy30 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy30-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy30-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-25w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-42 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-42w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-42w-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-42wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-43 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-43w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-43w-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-43wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-80 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-w-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy325w-24 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy350 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy350-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy350-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy350-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy370 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy370-101k υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy370-105k υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy370-EPC υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy370-nk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy370-rv υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy370-tek υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy370-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy370-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy370-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy50 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy50-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy50-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy50-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy50-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-24 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-36 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-36pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-36w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-36wpc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-48 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-48pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-48w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-48wpc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-epc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-epc-24 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-epc-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-epc-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-epc-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy520-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-25-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-316X υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-42 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-42-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-43 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-43-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-AT υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-PC υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-w-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy60-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy75 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy75-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy75-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy75-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy75-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy75ap υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy85 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy85-8bit υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy85-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy85-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy85-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99-ansi υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99a-ansi υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99f υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99fa υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99fgt υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99fgta υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99gt υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99gt-25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99gt-25-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99gt-tek υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99gt-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99gt-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99gt-w-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wy99gt-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse-325 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse-75ap υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse-vp υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse120 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse120-25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse120-25-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse120-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse120-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse120-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse150 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse150-25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse150-25-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse150-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse150-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse150-w-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse160 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse160-25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse160-25-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse160-42 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse160-42-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse160-43 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse160-43-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse160-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse160-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse160-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse185 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse185-24 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse185-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse185-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse185-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse30 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse30-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse30-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse325 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse325-25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse325-25w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse325-42 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse325-42w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse325-43 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse325-43w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse325-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse325-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse325-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse350 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse350-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse350-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse350-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse370 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse50 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse50-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse50-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse50-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse50-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-24 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-36 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-36pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-36w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-36wpc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-48 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-48pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-48w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-48wpc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-epc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-epc-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-p-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-pc-24 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-pc-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse520-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60-25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60-25-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60-316X υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60-42 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60-42-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60-43 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60-43-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60-AT υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60-PC υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse60-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse75 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse75-mc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse75-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse75-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse75-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse75ap υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse85 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse85-8bit υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse85-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse85-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse85-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse99gt υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse99gt-25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse99gt-25-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse99gt-vb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse99gt-w υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/w/wyse99gt-wvb υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/x10term υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/x1700 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/x1700-lm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/x1720 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/x1750 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/x68k υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/x68k-ite υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/x820 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xdku υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xenix υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xerox υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xerox-lm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xerox1720 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xerox820 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xfce υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xiterm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xl83 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+100x37 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+112x37 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+128x40 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+128x48 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+144x48 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+160x64 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+200x64 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+200x75 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+256x96 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+80x25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+80x30 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+90x30 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+b υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+basic υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+c υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+f υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc+f2 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-100x37 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-100x37-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-112x37 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-112x37-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-128x40 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-128x40-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-128x48 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-128x48-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-144x48 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-144x48-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-160x64 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-160x64-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-200x64 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-200x64-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-200x75 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-200x75-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-256x96 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-256x96-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-80x25 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-80x25-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-80x30 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-80x30-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-90x30 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-90x30-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-b υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-f υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-f2 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-m υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-m-b υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-m-f υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xnuppc-m-f2 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xtalk υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+256color υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+256setaf υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+88color υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+alt+title υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+alt1049 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+app υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+direct υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+direct2 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+edit υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+indirect υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+kbs υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+keypad υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+noalt υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+noapp υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+osc104 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+pc+edit υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+pcc0 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+pcc1 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+pcc2 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+pcc3 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+pce2 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+pcf0 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+pcf2 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+pcfkeys υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+r6f2 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+sl υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+sl-twm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+sm+1002 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+sm+1003 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+sm+1005 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+sm+1006 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+titlestack υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+tmux υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+vt+edit υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+x10mouse υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+x11hilite υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm+x11mouse υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-1002 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-1003 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-1005 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-1006 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-16color υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-24 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-256color υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-88color υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-8bit υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-basic υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-bold υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-color υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-direct υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-direct2 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-hp υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-mono υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-new υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-nic υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-noapp υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-old υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-pcolor υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-r5 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-r6 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-sco υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-sun υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-utf8 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-vt220 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-vt52 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-x10mouse υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-x11hilite υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-x11mouse υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v32 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v33 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v333 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v40 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v43 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v44 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-xfree86 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm-xi υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm.js υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterm1 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xtermc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xtermm υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterms υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xterms-sun υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/x/xwsh υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z-100 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z-100bw υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z100 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z100bw υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z110 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z110bw υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z19 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z29 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z29a υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z29a-kc-bc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z29a-kc-uc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z29a-nkc-bc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z29a-nkc-uc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z29b υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z30 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z340 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z340-nam υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z39-a υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z39a υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z50 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/z8001 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/zen30 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/zen50 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/zen8001 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/zenith υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/zenith29 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/zenith39-a υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/zenith39-ansi υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/zt-1 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/ztx υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/ztx-1-a υπάρχει ήδη στο δίσκο
    ncurses: το /usr/share/terminfo/z/ztx11 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/genl-ctrl-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/idiag-socket-details υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nf-ct-add υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nf-ct-events υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nf-ct-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nf-exp-add υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nf-exp-delete υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nf-exp-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nf-log υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nf-monitor υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nf-queue υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-addr-add υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-addr-delete υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-addr-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-class-add υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-class-delete υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-class-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-classid-lookup υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-cls-add υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-cls-delete υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-cls-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-fib-lookup υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-link-enslave υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-link-ifindex2name υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-link-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-link-name2ifindex υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-link-release υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-link-set υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-link-stats υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-list-caches υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-list-sockets υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-monitor υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-neigh-add υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-neigh-delete υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-neigh-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-neightbl-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-pktloc-lookup υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-qdisc-add υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-qdisc-delete υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-qdisc-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-route-add υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-route-delete υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-route-get υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-route-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-rule-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-tctree-list υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/bin/nl-util-addr υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/addr.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/attr.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cache-api.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cache.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cli/addr.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cli/class.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cli/cls.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cli/ct.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cli/exp.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cli/link.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cli/neigh.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cli/qdisc.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cli/route.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cli/rule.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cli/tc.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/cli/utils.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/data.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/errno.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/fib_lookup/lookup.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/fib_lookup/request.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/genl/ctrl.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/genl/family.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/genl/genl.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/genl/mngt.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/handlers.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/hash.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/hashtable.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/idiag/idiagnl.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/idiag/meminfo.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/idiag/msg.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/idiag/req.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/idiag/vegasinfo.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/list.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/msg.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/netfilter/ct.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/netfilter/exp.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/netfilter/log.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/netfilter/log_msg.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/netfilter/netfilter.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/netfilter/nfnl.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/netfilter/queue.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/netfilter/queue_msg.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/netlink-compat.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/netlink-kernel.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/netlink.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/object-api.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/object.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/act/gact.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/act/mirred.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/act/skbedit.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/act/vlan.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/action.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/addr.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/class.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/classifier.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/cls/basic.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/cls/cgroup.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/cls/ematch.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/cls/ematch/cmp.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/cls/ematch/meta.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/cls/ematch/nbyte.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/cls/ematch/text.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/cls/fw.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/cls/matchall.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/cls/police.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/cls/u32.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/api.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/bonding.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/bridge.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/can.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/geneve.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/inet.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/inet6.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/info-api.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/ip6tnl.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/ipgre.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/ipip.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/ipvlan.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/ipvti.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/macsec.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/macvlan.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/macvtap.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/ppp.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/sit.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/sriov.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/veth.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/vlan.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/vrf.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/vxlan.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/link/xfrmi.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/neighbour.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/neightbl.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/netconf.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/nexthop.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/pktloc.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/cbq.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/dsmark.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/fifo.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/fq_codel.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/hfsc.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/htb.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/mqprio.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/netem.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/plug.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/prio.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/red.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/sfq.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/qdisc/tbf.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/route.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/rtnl.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/rule.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/tc-api.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/route/tc.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/socket.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/types.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/utils.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/version.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/xfrm/ae.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/xfrm/lifetime.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/xfrm/sa.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/xfrm/selector.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/xfrm/sp.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/include/libnl3/netlink/xfrm/template.h υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-3.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-3.so.200 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-3.so.200.26.0 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-cli-3.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-cli-3.so.200 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-cli-3.so.200.26.0 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-genl-3.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-genl-3.so.200 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-genl-3.so.200.26.0 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-idiag-3.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-idiag-3.so.200 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-idiag-3.so.200.26.0 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-nf-3.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-nf-3.so.200 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-nf-3.so.200.26.0 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-route-3.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-route-3.so.200 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-route-3.so.200.26.0 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-xfrm-3.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-xfrm-3.so.200 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl-xfrm-3.so.200.26.0 υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl/cli/cls/basic.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl/cli/cls/cgroup.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl/cli/qdisc/bfifo.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl/cli/qdisc/blackhole.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl/cli/qdisc/fq_codel.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl/cli/qdisc/hfsc.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl/cli/qdisc/htb.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl/cli/qdisc/ingress.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl/cli/qdisc/pfifo.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/libnl/cli/qdisc/plug.so υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/pkgconfig/libnl-3.0.pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/pkgconfig/libnl-cli-3.0.pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/pkgconfig/libnl-genl-3.0.pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/pkgconfig/libnl-idiag-3.0.pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/pkgconfig/libnl-nf-3.0.pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/pkgconfig/libnl-route-3.0.pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/lib/pkgconfig/libnl-xfrm-3.0.pc υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/share/man/man8/genl-ctrl-list.8.gz υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/share/man/man8/nl-classid-lookup.8.gz υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/share/man/man8/nl-pktloc-lookup.8.gz υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/share/man/man8/nl-qdisc-add.8.gz υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/share/man/man8/nl-qdisc-delete.8.gz υπάρχει ήδη στο δίσκο
    libnl: το /usr/share/man/man8/nl-qdisc-list.8.gz υπάρχει ήδη στο δίσκο
    Προέκυψαν σφάλματα, δεν αναβαθμίστηκαν πακέτα.
    - - - Updated - - -

    Κατω απο το ονομα μου εδω στο forum εχω γραψει κατι Γιαπωνεζικα, γιατι τωρα τα βλεπω κουτακια? AAAArrrgggggg

  13. #5728
    Εγγραφή
    14-06-2005
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    Για τα γιαπωνέζικα, τι locale έχεις; Μήπως δεν έχεις .UTF-8;

  14. #5729
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nplatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα γιαπωνέζικα, τι locale έχεις; Μήπως δεν έχεις .UTF-8;
    UTF-8 εχω βαλει, μαλιστα το αρχειο /etc/locale.conf ειναι αντιγραφη απο την εγκατασταση του manjaro.
    Πρεπει να φτιαξω το θεμα με το /var ομως πρωτα απο ολα, γιατι δεν γινεται δουλεια ετσι, ειναι διαλυμενο το συστημα, δεν μπορω να εγκαταστησω τιποτα, πρεπει να το κανω με -Sdd που δεν ειναι καθολου σωστο και δεν πρεπει.
    Αν δεν φτιαξω αυτο πρωτα δεν κανω κατι αλλο, θα πρεπει να ξαναγινει εγκατασταση...
    Α!!!! ειμαι στo Manjaro στο παλιo pc εκανα κατι h/w αλλαγες, τελικα ολα καλα μονο driver nvidia αλλαξα, αν παρω τα δικα του πραγματα απο το /var?

    Κώδικας:
    LANG=el_GR.UTF-8
    LC_ADDRESS=el_GR.UTF-8
    LC_IDENTIFICATION=el_GR.UTF-8
    LC_MEASUREMENT=el_GR.UTF-8
    LC_MONETARY=el_GR.UTF-8
    LC_NAME=el_GR.UTF-8
    LC_NUMERIC=el_GR.UTF-8
    LC_PAPER=el_GR.UTF-8
    LC_TELEPHONE=el_GR.UTF-8
    LC_TIME=el_GR.UTF-8
    Δεν χρειαζονται ολα μονο αυτα εδω /var/lib/pacman/local/package-version/files

    Every installed package provides a /var/lib/pacman/local/package-version/files file that contains metadata about this package. If this file gets corrupted, is empty or goes missing, it results in file exists in filesystem errors when trying to update the package. Such an error usually concerns only one package. Instead of manually renaming and later removing all the files that belong to the package in question, you may explicitly run pacman -S --overwrite glob package to force pacman to overwrite files that match glob.

    Δεν ξερω βεβαια τι θα γινει αν εκει εχει πακετα που δεν εχω εγκατεστημενα! και εχει μερικα που λενε manjaro πρωτα τωρα που ειδα.
    Μηπως με το cd εγκαταστασης να κανω τα βηματα απο την αρχη με mount το /var αλλα παραλειποντας οτι εχω κανει απο οτι δεν χρειαζεται μηπως το σωσει?

    Καλημερα και καλη εβδομαδα, για την ιστορια, τελικα δεν πετυχε αυτο απο πανω τα ιδια. Μετα εκανα τα βηματα με το cd εγκαστασης στο τελος ειχα θεμα με τον grub δεν ξερω τι ελειπε τα εχω κανει ποσες φορες πρωτη φορα δεν το εκανε εγκατασταση, εχασα και τα 2 λειτουργικα με σπασμενο grub.
    Tρεχω το archfi script εβαλε και το grub αλλα μετα μαυρη οθονη και τιποτα....
    Τα πηρα εις την κρανα βαζω το ενβεντουρο μου λεει οτι δεν μπορει να κανει εγκατασταση γιατι δεν υπαρχει GPT κατι τετοιο....
    Ειπα να το βαλω το linux στον εναν SSD 2,5" και τα win στον Μ.2 τελικα, μου βγηκε η πιστη να ξηλωσω το grub τελικα οκ και ενωσα και τα NTFS πλεον parts με το gparted απο τον ενβεντουρο.
    Δεν προλαβα να κανω εγκατασταση με πηρε νυχτα αλλα τελικα αυτο θα βαλω, ποσες φορες εγκατασταση ολο κατι εχει προβλημα, ελεος δλδ.....και χρονο δεν εχω αλλον πλεον χρειαζομαι το pc εχω πολλα να κανω.
    Εφαγα ολο το ΣΚ και δεν εχω linux ακομα Η αληθεια ειναι οτι εχουν αλλαξει πολλα πραγματα απο την τελευταια φορα που ειχα καθαρο Arch, τοτε δεν ειχαμε και UEFI αντι BIOS ηταν ποιο απλα τα πραγματα και εχω χασει πολλα επεισοδια.

    Ευχαριστω οσους απαντησαν παντως
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 08-03-21 στις 07:49. Αιτία: Συμπερασματα δοκιμων

  15. #5730
    Εγγραφή
    11-03-2008
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπηκα νωριτερα στο aur και επεσα πανω σε αυτο
    https://aur.archlinux.org/packages/firefox-fuckpa/

    Ο τυπος φαινεται να πακεταρει τον ff του για arch και debian x64, αλλα γιατι το κανει, αφου ο ff του arch (και του debian) χτιζεται με το --enable-alsa
    https://github.com/archlinux/svntogi...trunk/PKGBUILD
    To PKGBUILD στο AUR δεν έχει dependency στο libpulse. Ωστόσο κατεβάζει ένα pre-built binary από κάποια τυχαία σελίδα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης εχω αφησει ενα partition για να ειναι ξεχωριστο το /var oπως το ειχα πριν αλλα εμεινε εκτος στο script και το /var ειναι τωρα με ολο το filesystem πρεπει να δω πως θα το αλλαξω αυτο.
    Γιατί θέλεις το /var σε άλλο partition?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος konfou : 12-03-21 στις 21:25. Αιτία: Quote
    ::1

Σελ. 382 από 429 ΠρώτηΠρώτη ... 362372377380381382383384387392402 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Περί Arch Linux... (v5)
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 2023
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-12, 00:41
  2. Περί Arch Linux... (v4)
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 5800
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-11, 16:14
  3. Περί Arch Linux... (v3)
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 2542
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-10, 13:43
  4. Περί Arch Linux... (v2)
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 10797
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-09, 21:48
  5. Περί Arch Linux...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 5046
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-08, 00:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας