Σελ. 361 από 429 ΠρώτηΠρώτη ... 341351356359360361362363366371381 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.401-5.415 από 6428
  1. #5401
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Σαν manjaro δεν εχει τελος....
    Τι κανει αυτο δλδ το κανει arch και καλα? και αμα δουλευει μετα....σιγα που θα δουλευει. Για τα κυπαρισακια!

    - - - Updated - - -

    https://aur.archlinux.org/pkgbase/manjaro-bomber/ χμμμμμ τι πεχτηκε εδω?

    404 - Page Not Found

    Sorry, the page you've requested does not exist.

  2. #5402
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.594
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν manjaro δεν εχει τελος....
    Τι κανει αυτο δλδ το κανει arch και καλα? και αμα δουλευει μετα....σιγα που θα δουλευει. Για τα κυπαρισακια!

    - - - Updated - - -

    https://aur.archlinux.org/pkgbase/manjaro-bomber/ χμμμμμ τι πεχτηκε εδω?

    404 - Page Not Found

    Sorry, the page you've requested does not exist.
    Κάποιος το αφαίρεσε,προφανώς.
    Σαν διανομή,δεν μπορώ να πω ότι είχα κάποιο παράπονο ή πρόβλημα.
    Τα όσα απαράδεκτα όμως,συνέβησαν τις τελευταίες μέρες,με έκαναν να αλλάξω διανομή.
    Bye-bye my darling...you told me without shame and went away!

  3. #5403
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιος το αφαίρεσε,προφανώς.
    Σαν διανομή,δεν μπορώ να πω ότι είχα κάποιο παράπονο ή πρόβλημα.
    Τα όσα απαράδεκτα όμως,συνέβησαν τις τελευταίες μέρες,με έκαναν να αλλάξω διανομή.
    Bye-bye my darling...you told me without shame and went away!
    Ποια συνεβησαν γιατι δεν ξερω? αν τα εχετε γραψει εδω σορρυ εν οψη διακοπων τρεχω και δεν φτανω και δεν εχω χρονο οποτε δεν εχω διαβασει τιποτα.
    Και τι εβαλες τωρα arch καθαρο? ή κατι αλλο ?
    Εμενα μονο το desktop pc εχει Manjaro btw.

  4. #5404
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.594
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    https://forum.manjaro.org/t/change-i...osition/155231
    https://forum.manjaro.org/t/change-i...osition/155231
    Κράτησα το /home κι έβαλα enteavour OS.
    Από τις 6 το απόγευμα σκάβω κι ακόμα έχω δρόμο.

  5. #5405
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καταλαβα, προς το παρον δεν αλλαζω, δεν εχω καθολου χρονο να ασχοληθω, οταν χαλασει θα το δω τοτε.
    Την διανομη παντως αυτη την εχω δοκιμασει σε virtualbox ωραια μου φανηκε, θα την εχω υποψην, thanks!

    - - - Updated - - -

    A! και αυτην ειχα δοκιμασει επισης εικονικα https://distrowatch.com/table.php?distribution=arco αλλα πλεον τις εχω ξηλωσει και τις 2.

  6. #5406
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.594
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Το μέλος που αποχώρησε έφτιαξε έναν οδηγό για μετατροπή του manjaro σε endeavour.
    Δεν ξέρω πόσο καλά δουλεύει,το κάνεις με δική σου ευθύνη-αν θέλεις.(Διάβασε και τα σχόλια)
    https://forum.endeavouros.com/t/howt...deavouros/5954

  7. #5407
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μέλος που αποχώρησε έφτιαξε έναν οδηγό για μετατροπή του manjaro σε endeavour.
    Δεν ξέρω πόσο καλά δουλεύει,το κάνεις με δική σου ευθύνη-αν θέλεις.(Διάβασε και τα σχόλια)
    https://forum.endeavouros.com/t/howt...deavouros/5954
    καλησπερα, ευχαριστω για την ενημερωση αλλα 1ον αν δεν χαλασει το manjaro δεν το αλλαζω, γενικα ειμαι του κανονα οτι παιζει καλα δεν το πειραζεις.
    Και δευτερον ΠΟΤΕ δεν θα εκανα μια τοσο χοντρη μετατροπη, ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα καταρευσει το συστημα και θα χασω απειρες των απειρων ωρες τσαμπα και μετα και αλλες ωρες να κανω εγκατασταση και στησιμο τα παντα απο την αρχη.
    Τελος επειδη παιρνω backup καθε εβδομαδα το /system αλλα και το /home σε εξωτερικο σκληρο με την rsync και παλι θα το σκεφτομουν και να χαλαγε, γιατι μπορω να το κανω οπως ηταν πολυ γρηγορα και ο χρονος ειναι χρημα.

    Αν μπορει καποιος να αποδειξει ή εστω να με πεισει σε τι ειναι καλυτερο απο το manjaro καποια στιγμη ΑΝ εχω χρονο θα το σκεφτομουνα.
    Εξαλου η απουσια χρονου ηταν και ο λογος που απο Arch πηγα σε Manjaro και μιλαω βασικα και κυριως για την εγκατασταση.

    - - - Updated - - -

    Υ.Γ τον οδηγο παντως τον εσωσα σε .pdf να τον εχω

  8. #5408
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.225
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, ευχαριστω για την ενημερωση αλλα 1ον αν δεν χαλασει το manjaro δεν το αλλαζω, γενικα ειμαι του κανονα οτι παιζει καλα δεν το πειραζεις.
    Και δευτερον ΠΟΤΕ δεν θα εκανα μια τοσο χοντρη μετατροπη, ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα καταρευσει το συστημα και θα χασω απειρες των απειρων ωρες τσαμπα και μετα και αλλες ωρες να κανω εγκατασταση και στησιμο τα παντα απο την αρχη.
    Τελος επειδη παιρνω backup καθε εβδομαδα το /system αλλα και το /home σε εξωτερικο σκληρο με την rsync και παλι θα το σκεφτομουν και να χαλαγε, γιατι μπορω να το κανω οπως ηταν πολυ γρηγορα και ο χρονος ειναι χρημα.

    Αν μπορει καποιος να αποδειξει ή εστω να με πεισει σε τι ειναι καλυτερο απο το manjaro καποια στιγμη ΑΝ εχω χρονο θα το σκεφτομουνα.
    Εξαλου η απουσια χρονου ηταν και ο λογος που απο Arch πηγα σε Manjaro και μιλαω βασικα και κυριως για την εγκατασταση.
    Αν έχεις btrfs, μπορείς να κάνεις snapshot και να γυρίσεις εκεί σε περίπτωση που χαλάσει κάτι. Όσον αφορά το σε τι είναι καλύτερο από το manjaro, οι περισσότεροι που γύρισαν το έκαναν επειδή τσατίστηκαν με το προχτεσινό συμβάν και όχι επειδή είναι καλύτερο / χειρότερο. BTW πέρασε το κονδύλι για το λάπτοπ (μαρέσει που θα πάγωναν όλες οι αγορές μέχρι να γραφτεί μια ξεκάθαρη πολιτική με όλα τα βήματα που πρέπει να ακολουθούνται).
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  9. #5409
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις btrfs, μπορείς να κάνεις snapshot και να γυρίσεις εκεί σε περίπτωση που χαλάσει κάτι. Όσον αφορά το σε τι είναι καλύτερο από το manjaro, οι περισσότεροι που γύρισαν το έκαναν επειδή τσατίστηκαν με το προχτεσινό συμβάν και όχι επειδή είναι καλύτερο / χειρότερο. BTW πέρασε το κονδύλι για το λάπτοπ (μαρέσει που θα πάγωναν όλες οι αγορές μέχρι να γραφτεί μια ξεκάθαρη πολιτική με όλα τα βήματα που πρέπει να ακολουθούνται).
    Δεν εχω τετοιο αν και κατι τετοιο θα ηταν χρησιμο σαφως. Αλλα ουτε αυτο ουτε φυσικα ο λογος του συμβαντος ειναι αρκετοι να με κανουν να αλλαξω.
    Ωστοσο αν χαλασει κατι τοτε θα το σκεφτω.

  10. #5410
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.594
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, ευχαριστω για την ενημερωση αλλα 1ον αν δεν χαλασει το manjaro δεν το αλλαζω, γενικα ειμαι του κανονα οτι παιζει καλα δεν το πειραζεις.
    Και δευτερον ΠΟΤΕ δεν θα εκανα μια τοσο χοντρη μετατροπη, ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα καταρευσει το συστημα και θα χασω απειρες των απειρων ωρες τσαμπα και μετα και αλλες ωρες να κανω εγκατασταση και στησιμο τα παντα απο την αρχη.
    Τελος επειδη παιρνω backup καθε εβδομαδα το /system αλλα και το /home σε εξωτερικο σκληρο με την rsync και παλι θα το σκεφτομουν και να χαλαγε, γιατι μπορω να το κανω οπως ηταν πολυ γρηγορα και ο χρονος ειναι χρημα.

    Αν μπορει καποιος να αποδειξει ή εστω να με πεισει σε τι ειναι καλυτερο απο το manjaro καποια στιγμη ΑΝ εχω χρονο θα το σκεφτομουνα.
    Εξαλου η απουσια χρονου ηταν και ο λογος που απο Arch πηγα σε Manjaro και μιλαω βασικα και κυριως για την εγκατασταση.

    - - - Updated - - -

    Υ.Γ τον οδηγο παντως τον εσωσα σε .pdf να τον εχω
    Το "καλύτερο" είναι πολύ σχετικό.
    Ο λόγος που την έκανα εγώ είναι αυτός που γράφει ο imitheos,καθώς και η σαφής κλίση του main developer στο να (προσπαθήσει τουλάχιστον) να κάνει ένα "Archbuntu".
    Το Endeavour είναι vanilla Arch με graphical installer.Γλιτώνεις δηλαδή μόνο το κομμάτι της κονσόλας και μετά πρέπει να τα κάνεις όλα εσύ.

    Επίσης το gnome που έβαλα εγώ,είναι εντελώς "μαμά".
    Είναι πολλά που σε γλιτώνει το Manjaro...πάρα πολλά που δουλεύουν out of the box,και που στο Endeavour πρέπει να τα φτιάξεις/ρυθμίσεις εσύ.
    Σαν OS είναι σαφώς πιο γρήγορο και snappy από το Manjaro.

  11. #5411
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Ευχαριστω για τις εξηγησεις, σιγουρα θα το εχω υποψην!

  12. #5412
    Εγγραφή
    26-03-2014
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    openwrt x86 abomination
    lmao το κατέβασαν

  13. #5413
    Το avatar του μέλους calcvita
    calcvita Guest
    δεν νομιζω να εχει μεγαλες επιπτωσεις στην userbase του manjaro αυτο το "σκανδαλο". πολυ πιθανον να μην το πηραν καν χαμπαρι οι περισσοτεροι. σ'αυτους που κανουν ομως contribute στο project σιγουρα θα αφησε μια πικρη γευση και ισως την κανουν προς αλλες διανομες

  14. #5414
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από calcvita Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν νομιζω να εχει μεγαλες επιπτωσεις στην userbase του manjaro αυτο το "σκανδαλο". πολυ πιθανον να μην το πηραν καν χαμπαρι οι περισσοτεροι. σ'αυτους που κανουν ομως contribute στο project σιγουρα θα αφησε μια πικρη γευση και ισως την κανουν προς αλλες διανομες
    Μα δεν χρειάζεται να σταματήσουν να το χρησιμοποιούν όλοι για να πεθάνει ένα distro. Αρκεί να φύγουν οι περισσότεροι devs και οι χρήστες που κάνουν δωρεές και τελείωσε.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  15. #5415
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά υπάρχει η δυνατοτήτα να ανεβεί το εξής πρόγραμματάκι στο ελληνικό ρεπο?

    - - - Updated - - -

    Βλέπω ότι παρέχουν το παρακάτω αρχείο https://github.com/LBNL-ETA/Radiance...7c40_Linux.zip το οποίο παρέχει όλα τα binaries και libs. Τι παίζει, μπορώ απλά να το ξεζιπάρω και να το πετάξω στον αντίστοιχο path? Θα δουλέψει έτσι απλά?
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

Σελ. 361 από 429 ΠρώτηΠρώτη ... 341351356359360361362363366371381 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Περί Arch Linux... (v5)
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 2023
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-12, 00:41
  2. Περί Arch Linux... (v4)
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 5800
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-11, 16:14
  3. Περί Arch Linux... (v3)
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 2542
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-10, 13:43
  4. Περί Arch Linux... (v2)
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 10797
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-09, 21:48
  5. Περί Arch Linux...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 5046
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-08, 00:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας