Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Question
    Καλησπέρα

    Έχω μια γραμμή ISDN με MultiISDN (1 Κεφαλικό + 3 MSN) όπου λόγω ISDN μέχρι τώρα έχω γραμμή από τον ΟΤΕ, Internet από Forthnet και απεριόριστα με προεπιλογή σε 1 MSN από την WIND.

    Με έχουν πάρει από τον ΟΤΕ για να μου κάνουν προσφορά για τα καινούργια πακέτα του ΟΤΕ 2Play με τις προσφορές που διαφημίζουν και μάλιστα από το κεντρικά του ΟΤΕ όπου είχαν
    δει ότι είχα τα παραπάνω που αναφέρω.

    Καταρχάς λόγω εξοπλισμού Τ/Κ, τηλέφωνα και modem θέλω να παραμείνει ISDN.

    Το πρόβλημα μου είναι το εξής : Ο ΟΤΕ τις απεριόριστες κλήσεις τις δίνει μόνο στο κεφαλικό νούμερο και όχι στα MSN !! παρόλο που στην ουσία είναι η ίδια γραμμή . (π.χ. η CYTA που έχω ρωτήσει τα δίνει σε όλα, βέβαια μέσω CPE )

    Ομως η γραμμή που χρησιμοποιώ κυρίως δεν είναι το κεφαλικό νούμερο αλλά ένα MSN και το όλοι γνωρίζουν.
    Ο ΟΤΕ δίνει την γνωστή λύση της εκτροπής των εξερχομένων κλήσεων από το κεφαλικό το οποίο δεν με καλύπτει.


    Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει περίπτωση κάποια στιγμή σύντομα να υποστηρίξει τις απεριόριστες και απο τα MSN ?


    Αν όχι, μου έχουν προτείνει την αλλαγή του κεφαλικού με το MSN στην γραμμή, για την οποία έχω ακούσει τα παρακάτω από άτομα του ΟΤΕ και δεν έχω βγάλει ακόμη άκρη :

    α. Είναι μια διαδικασία που θέλει μία μέρα, σύμφωνα με τον προιστάμενο του τμήματος που μου έκανε την προσφορά.

    β. Στο 13888 τεχνικό τμήμα είναι ένας ξαναπρογραμματισμός της γραμμής και θα πρέπει να κάνω το αίτημα σε κατάστημα του ΟΤΕ.

    γ. Στο κατάστημα του ΟΤΕ μου είπαν πρέπει το MSN να γίνει ΝΕΑ ΓΡΑΜΜΗ, στην συνέχεια να μετατραπεί σε ISDN με επίσκεψη τεχνικού,
    στην συνέχεια να μεταφερθούν τα υπόλοιπα νούμερα και να καταργηθεί η παλιά γραμμή με κόστος σε κάθε διαδικασία μου τα βγάλανε
    κάπου στα 80Ε και χρόνο κάπου στις 7 εργάσιμες.

    δ. Σε παλιότερη επικοινωνία με το 13888 μου είχε πει παρόμοια διαδικασία με κόστος 18Ε και χρόνο χωρίς γραμμή περίπου 1 μήνα !


    (Δεν μπορώ να καταλάβω μία γραμμή είναι και θέλω να κάνω μια εσωτερική αλλαγή δεν μπορεί να γίνει εύκολα και άμεσα ?)


    Ξέρει κανείς τι ισχύει ή να προτείνει κάποια λύση ώστε να τα έχω κάπου όλα μαζί και ποιο οικονομικά ?



    Την είχα πατήσει πριν 2 χρόνια όταν μου πούλησαν πακέτο με απεριόριστα με επιβεβαίωση από 2 άτομα (πωλητής - προιστάμενος του ΟΤΕ) ότι ισχύει και για τα MSN και έτρεχα 6 μήνες...
    ( Την πάτησα γιατί μου είπαν ότι μόλις το υποστηρίξαν και δεν το ξέρουν ακόμη όλοι μίας και αυτοί ήταν το αρμόδιο τμήμα του ISDN και για αυτό με είχαν πάρει τηλέφωνο !)

  2. #2
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ
    Router
    Linksys WAG200G
    Αν και έχουν περάσει αρκετές μέρες από το ποστ σου, ενεργοποίησα κι εγώ isdn με ένα κεφαλικό και ένα msn νούμερο και μου είπαν ότι "δρομολογούν" τις κλήσεις του msn μέσω του κεφαλικού και έχει κι αυτό πλέον απεριόριστα.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Ναι όπως το αναφέρω και παραπάνω στην ουσία κάνουν εκτροπή της κλήσης στο Κεφαλικό νούμερο, όμως έτσι φαίνεται το κεφαλικό νούμερο στον αποδέκτη και όχι το MSN (πράγμα που δεν θέλω μιας και όλοι γνωρίζουν το MSN τόσα χρόνια)

    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί δεν υποστηρίζει ο ΟΤΕ τις απεριόριστες στα MSN που στην ουσία είναι "ψευδο-αριθμοί" της ίδιας γραμμής !

    Μπορώ δηλαδή να έχω απεριόριστες κλήσεις ταυτόχρονα και στα δύο κανάλια της γραμμής με το κεφαλικό νούμερο αλλά καμία σε MSN της ίδιας γραμμής
    (Κάτι το οποίο οι υπόλοιπες εταιρίες που έχουν αντίστοιχο πακέτο τις υποστηρίζουν σε όλα τα νούμερα - MSN της γραμμής.)

  4. #4
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ
    Router
    Linksys WAG200G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Magnum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι όπως το αναφέρω και παραπάνω στην ουσία κάνουν εκτροπή της κλήσης στο Κεφαλικό νούμερο, όμως έτσι φαίνεται το κεφαλικό νούμερο στον αποδέκτη και όχι το MSN (πράγμα που δεν θέλω μιας και όλοι γνωρίζουν το MSN τόσα χρόνια)

    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί δεν υποστηρίζει ο ΟΤΕ τις απεριόριστες στα MSN που στην ουσία είναι "ψευδο-αριθμοί" της ίδιας γραμμής !

    Μπορώ δηλαδή να έχω απεριόριστες κλήσεις ταυτόχρονα και στα δύο κανάλια της γραμμής με το κεφαλικό νούμερο αλλά καμία σε MSN της ίδιας γραμμής
    (Κάτι το οποίο οι υπόλοιπες εταιρίες που έχουν αντίστοιχο πακέτο τις υποστηρίζουν σε όλα τα νούμερα - MSN της γραμμής.)
    Το δοκίμασα σήμερα και στον αποδέκτη εμφανίζεται κανονικά το MSN νούμερο. Επίσης τα απεριόριστα αστικά ισχύουν ακνονικά στο MSN νούμερο!

  5. #5
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pontios76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης τα απεριόριστα αστικά ισχύουν ακνονικά στο MSN νούμερο!
    Αυτό πως το διαπίστωσες;

  6. #6
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pontios76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δοκίμασα σήμερα και στον αποδέκτη εμφανίζεται κανονικά το MSN νούμερο. Επίσης τα απεριόριστα αστικά ισχύουν ακνονικά στο MSN νούμερο!
    ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ τα απεριόριστα στο MSN νούμερο !!

    ΠΡΟΣΕΧΕ γιατί θα σου χρεωθούν οι κλήσεις απο το συγκεκριμένο MSN !

    (Έχω 4 χρόνια που την έχω πατήσει με το συγκεκριμένο θέμα ... και μου έκαναν επιστροφή το ποσό λόγω λάθους πληροφόρησης απο το τμήμα προσφορών του ΟΤΕ που υποστήριζε το αντίθετο )



    Μόνο το κεφαλικό νούμερο έχει απεριόριστα και μόνο όταν γίνονται οι κλήσεις από αυτό (φαίνεται στον καλούντα το κεφαλικό νούμερο)

    Επειδή πρόσφατα ξαναμίλησα με τον ΟΤΕ (Τεχνικούς) είναι θέμα λογιστικό, δεν υποστηρίζει το λογισμικό που έχουν για τις χρεώσεις τις απεριόριστες εκτός του κεφαλικού.
    (γιατί δεν το τροποποιούν δεν μπορώ ακόμη να καταλάβω )

  7. #7
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ
    Router
    Linksys WAG200G
    Θα τους ξαναπάρω τηλ να το επιβεβαιώσω μιας και το λες. Αλλά ήμουν ξεκάθαρος όταν το ρώτησα και ήταν κι αυτοί ξεκάθαροι όταν απάντησαν!

  8. #8
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ
    Router
    Linksys WAG200G
    Όπως τα είπες είναι. Πρέπει να δρομολογηθούν όλες οι κλήσεις μέσω του κεφαλικού για να ισχύουν τα απεριόριστα και αυτό το νούμερο φαίνεται στην αναγνώριση του αποδέκτη από όποα γραμμή και αν καλέσεις.

    Ευχαριστώ γιατί με γλύτωσες από ένα μπελά!

  9. #9
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Γιατί δεν το φτιάχνουν ώστε να υποστηρίζουν τις απεριόριστες σε όλα τα νούμερα (Κεφαλικό & MSN) τόσα χρόνια ;

    Τόσο δύσκολο είναι να τροποποιήσουν το πρόγραμμα των χρεώσεων, το οποίο φταίει όπως μου έχουν πει ;

  10. #10
    Εγγραφή
    24-08-2007
    Περιοχή
    Νέα Ερυθραία
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Oxygen Gateway Router
    SNR / Attn
    31(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το πρόβλημα είναι οτι για κάθε αριθμό msn βγαίνει ξεχωριστός λογαριασμός (ασχετα με το αν ερχεται ακόμα και στο ιδιο χαρτί)

  11. #11
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ngoundras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι οτι για κάθε αριθμό msn βγαίνει ξεχωριστός λογαριασμός (ασχετα με το αν ερχεται ακόμα και στο ιδιο χαρτί)
    Αν ισχύει αυτό, τότε θα πρέπει να τους είναι πιο εύκολο να βάλουν τα απεριόριστα στα MSN !!

    Πάντως εδώ και 1 μήνα έχω ζητήσει γραπτώς απάντηση από τον ΟΤΕ και απάντηση δεν έχω πάρει !
    Ψάχνουν λέει να δούνε με τους τεχνικούς αν μπορεί να γίνει η αλλαγή του Κεφαλικού με το MSN με ποιο γρήγορο τρόπο από αυτόν που αναφέρω στο πρώτο μήνυμα...

  12. #12
    Εγγραφή
    24-08-2007
    Περιοχή
    Νέα Ερυθραία
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Oxygen Gateway Router
    SNR / Attn
    31(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Magnum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ισχύει αυτό, τότε θα πρέπει να τους είναι πιο εύκολο να βάλουν τα απεριόριστα στα MSN !!

    Πάντως εδώ και 1 μήνα έχω ζητήσει γραπτώς απάντηση από τον ΟΤΕ και απάντηση δεν έχω πάρει !
    Ψάχνουν λέει να δούνε με τους τεχνικούς αν μπορεί να γίνει η αλλαγή του Κεφαλικού με το MSN με ποιο γρήγορο τρόπο από αυτόν που αναφέρω στο πρώτο μήνυμα...
    Δεν μπορούν να βάλουν απεριοριστα γιατι η έννοια απεριόριστα είναι σχετική μιας και το απεριόριστη = 2000 λεπτά οπότε αν εβαζαν σε καθε msn θα ήταν Χ n (πολιτική ορθής χρήσης, η οποία μεν παίζει μονο σε εταιρικά αλλα έκει ειναι που παίζουν τα msn περισσότερο)

  13. #13
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Δεν νομίζω ότι αυτός είναι ο λόγος που δεν μπορούν να υποστηρίξουν τόσα χρόνια τις απεριόριστες στα MSN αφού έτσι και αλλιώς η "στάνταρ" απάντηση που σου λένε στην αρχή είναι ότι υποστηρίζονται οι απεριόριστες κλήσεις στα MSN αφού προηγηθεί μια τεχνική ρύθμιση και εννοούν την εκτροπή των εξωτερικών κλήσεων από το Κεφαλικό νούμερο χωρίς να αναφέρεται ο περιορισμός ορθής χρήσης πουθενά !

    Οι λόγοι που μου έχουν πει τόσα χρόνια τεχνικοί του ΟΤΕ ή άτομα που το έψαξαν λίγο περισσότερο εντός του ΟΤΕ και πιστεύω ότι είναι πιο πιθανοί είναι :

    α. Ότι δεν γίνεται τεχνικά να υποστηριχθούν οι απεριόριστες στα MSN γιατί είναι "ψευδο-αριθμοί" για αυτό και υποστηρίζεται μόνο στον Κεφαλικό αριθμό που είναι "κανονικός".

    β. Ότι είναι πάρα πολύ μικρός ο αριθμός των συνδέσεων με ISDN και ακόμη μικρότερος αυτός που διαθέτουν και MSN (Multi ISDN κλπ) οπότε είναι οικονομικά "ασύμφορο" για τον ΟΤΕ να τροποποιήσει τα 2-3 συστήματα που διαθέτει (κοστολόγησης κλπ) για να υποστηρίξει αυτήν την δυνατότητα με τις απεριόριστες για τόσους λίγους πιθανούς ενδιαφερόμενους.

  14. #14
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Τελικά μετά από 6 μήνες βρέθηκε ΛΥΣΗ !!

    Ευτυχώς πέτυχα στα κεντρικά ένα καλό παλικάρι που έδειξε ενδιαφέρον και το έψαξε και μου βρήκε λύση καθώς και ένα πολύ συνεννοήσιμο άτομο
    στο Oteshop που απευθύνθηκα γιατί έπρεπε να γίνουν γραπτώς οι αιτήσεις, το οποίο πρότεινε παρόμοια λύση και επέβλεψε τις διαδικασίες ώστε μετά
    από 4 εργάσιμες (μετά από ένα λαθάκι από τους τεχνικούς) να έχω πλέον την αλλαγή των αριθμών στην γραμμή μου και να πάει κεφαλικός ο αριθμός
    στον οποίο χρειαζόμουν τα απεριόριστα χωρίς να μείνω χωρίς τηλέφωνο ή Internet όπως μου πρότειναν οι προηγούμενοι που είχα μιλήσει στον ΟΤΕ 6 μήνες τώρα....

    Η λύση για μελλοντική χρήση σε παρόμοιο πρόβλημα ήταν :
    1. Σπάσιμο του MultiISDN
    2. Κατάργηση των MSN
    3. Αντικατάσταση του κεφαλικού αριθμού με το MSN που ήθελα.
    4. Επαναφορά των υπόλοιπων αριθμών ως MSN. (Εδώ υπήρξε το πρόβλημα από τους τεχνικούς γιατί μου επανέφεραν άγνωστα νούμερα !)
    5. Ενεργοποίηση ξανά του MultiISDN πακέτου.

    Τέλος έβαλα το πακέτο με τις απεριόριστες κλήσεις του ΟΤΕ και περιμένω να δω τι θα γίνει με το πρόβλημα (http://www.adslgr.com/forum/threads/...5-DSLAM-HUAWEI) που αναφέρεται εδώ ώστε να μεταφέρω και το Internet ώστε να απαλλαγώ από τους 3 παρόχους που είχα για να κάνω την ίδια δουλειά, καθώς και μία οικονομία περίπου 10Ε τον μήνα.

    Ελπίζω να βρεθεί λύση σύντομα και να μην βρεθώ και εγώ στην ίδια κατάσταση να κυνηγάω τους τεχνικούς για 6+ μήνες όπως και οι υπόλοιποι...

  15. #15
    Εγγραφή
    09-05-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι -Αθήνα- Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Oxygen Hpv1500
    SNR / Attn
    9.5(dB) / (dB)
    να ξερεις οτι η αλλαγη του κεφαλικου αριθμου δεν ειναι δωρεαν στον οτε
    Αν θες να τα κανεις ολα δωρεαν και ξεκαθαρα χωρις να χασεις τους συνδρομητικους σου Αριθμους (Msn) αλαζεις εταιρεια
    Πχ Voicenet Αν θες να παραμεινεις Στον Γερμανικο Οτεομιλο
    Vodafone εταιρικο για να εχεις υποστιριξη στακ μπαμ πραγματικη ομως Εγλεζικα συμφερονρτα
    cyta εταιρικο για ολα μαζι οικονομικα Κυπριακα αρα Ελληνικα
    Wind buzines Για τσαμπα Ομιλος Γερμανου αραβες αμερικανοι κλπ για πολυ φτηνα λρεμε ξαι ισδν απεριοριστα απεριοριστα λεμε
    πμ
    Θέματα παρόχων Δικτύων τηλεφωνίας- ίντερνετ,Συμβάσεις παρόχων τηλεφωνίας με ειδικές τιμές και όρους ,Τηλεφωνικές εγκαταστασεις ,τηλ κέντρα Συστήματα ασφαλείας

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-10, 18:34
  2. Forthnet internet πάνω σε γραμμή ΟΤΕ ISDN
    Από Davout στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-08, 00:31
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-07, 11:50
  4. Που θα βρώ ΌΛΕΣ τις χρεώσεις του ΟΤΕ σε pstn και isdn γραμμή...
    Από axinosgr στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-07, 10:43
  5. ISDN & OTE aDSL γραμμη
    Από glidas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-05, 14:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας