Το γνωρίζω ότι δεν είναι δωρεάν αλλά έχει πολύ μικρότερο κόστος από την αρχική τους ιδέα που κόντευε τα 100Ε !!
(Βέβαια λόγω της ταλαιπωρίας μου εδώ και 6 μήνες, θα μου επιστρέψουν όποια χρέωση γίνει για τις αλλαγές, αν δεν κάνω λάθος 18Ε)

Είχα ψάξει και τις άλλες εταιρίες αλλά :

1. Λίγες δίνουν 100% ISDN γραμμή και όχι ISDN μέσω VoIP όπως π.χ. η CYTA οπότε αν έχεις πρόβλημα με αποσυνδέσεις ή Router -> No Telephone (όσο καλό support και να έχουν, ορισμένα θέματα εξαρτιόνται από τον ΟΤΕ που είναι υπεύθυνος για την γραμμή μέχρι τον κατανεμητή της πολυκατοικίας και της καλής τους θέλησης)

2. Οι περισσότερες δίνουν υποστήριξη της ISDN εκδοχή τους στα επαγγελματικά πακέτα με υψηλότερο κόστος και περισσότερες υπηρεσίες που δεν τις χρειάζομαι αυτή την στιγμή, η μόνη παραπλήσια που βρήκα με του ΟΤΕ ήταν της CYTA με προσφορά που έβγαινε στα 42Ε/μηνα με το αρνητικό που ανέφερα παραπάνω (και 70Ε εγκατάσταση τα οποία μου έκαναν δώρο), οι υπόλοιποι έβγαιναν κοντά στα 60Ε/μήνα.

Οι ανάγκες μου όπως ανέφερα από την αρχή ήταν να μειώσω το κόστος όσο το δυνατόν περισσότερο χωρίς να χρειαστεί να καταργήσω εξοπλισμό που ήδη έχω και τον έχω πληρώσει (ISDN), απεριόριστα σε 1 συγκεκριμένο αριθμό (όχι διεθνή), κινητά 60' και τέλος Internet.

Με αυτήν την επιλογή πιστεύω ότι έχω κάνει την καλύτερη και ποιο οικονομική επιλογή από τις υπάρχουσες.


Βέβαια πάντα εξαρτάται και τι θα σου τύχει και σε ποιον τεχνικό - εκπρόσωπο θα πέσεις, έχω περάσει κάμποσα και με τεχνικούς του ΟΤΕ και τις Forthnet όταν ακόμη ήταν στα "καλά" τους στην οικιακή μου γραμμή, αλλά και τον ΟΤΕ και HOL (Vodafone) σε εταιρική γραμμή...